На сьогодні в системі:
Новачки в закупівлях? Дізнайтеся про перші кроки

ПОСТАЧАЛЬНИКУ

55 037
оголошених
тендерів
258 952
активних
постачальників

ЗАМОВНИКУ

ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

Як працює система ProZorro?

Замовник оголошує закупівлю в системі (через особистий кабінет на майданчику на якому він зареєстрований), інформація про закупівлю одразу з’являється на всіх авторизованих майданчиках та на порталі prozorro.gov.ua.

Учасники бачать оголошення і можуть у електронній формі задати питання і отримати відповідь. Зацікавлені учасники подають пропозиції і можуть зменшити свою ціну під час понижуючого аукціону, який проходить в три раунди.

Після завершення аукціону всі отримані пропозиції (документи, що подавали учасники для участі в закупівлі) оприлюднюються і замовник вибирає переможця – починаючи із пропозиції з найнижчою ціною. Якщо така пропозиція відповідає умовам закупівлі, замовник оголошує її переможцем. Якщо не відповідає – замовник її дискваліфікує із зазначенням причини і розглядає наступну за ціною пропозицію. 

Детальніше про те, як проводяться закупівлі ви можете прочитати за посиланнями відкриті торги, конкурентний діалог, переговорна процедура закупівлі, допорогова/спрощена закупівля, закупівля в Prozorro Market.

Як зареєструватися в cистемі електронних публічних закупівель Prozorro?

Для того, щоб працювати в системі ProZorro, необхідно зареєструватись на акредитованому електронному майданчику, як це зробити можна побачити за посиланнями:
Для Постачальників
Для Замовників

Де я можу знайти інформацію про те, як проводити закупівлі в Прозорро та як в них брати участь?

Всю необхідну інформацію про публічні закупівлі ви можете знайти на інформаційному ресурсі Інфобокс Прозорро, який створений командою Прозорро. Знайти цей ресурс ви можете за посиланням: https://infobox.prozorro.org/

Для чого потрібна електронна система закупівель?

Електронна система потрібна для того, щоб зробити інформацію про закупівлі загальнодоступною, що допоможе зменшити корупцію в сфері публічних закупівель та збільшити конкуренцію на ринку публічних закупівель. 

Вся інформація про будь-які проведені в електронній системі торги зберігається в центральній базі даних і доступна на сайті http://prozorro.gov.ua/, тож будь-хто може зайти і проаналізувати будь-яку закупівлю та зрозуміти чи було порушення.

Які є види процедур закупівлі?

Закупівля може здійснюватися шляхом застосування однієї з таких процедур закупівель:

відкриті торги,
конкурентний діалог,
переговорна процедура закупівлі.

Також при проведенні тендерів на допорогові суми може бути застосована допорогова/спрощена закупівля або ж закупівля в Prozorro Market, які не є процедурами закупівлі згідно Закону.

Які етапи передбачає закупівля?

Оприлюднення оголошення - період подання пропозицій - аукціон - розгляд пропозицій - укладання договору. Деталі щодо проведення відкритих торгів за посиланням:  https://infobox.prozorro.org/articles/procedura-vidkriti-torgi

Яка вартість за подання пропозиції? Як розраховувались суми та куди йдуть ці кошти?

Вартість за подання пропозиції встановлена Порядком функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 166.
Тарифи та розподіл коштів ви можете знайти за посиланням https://prozorro.gov.ua/business

Що таке електронний майдачник?

Майданчик - це частина Prozorro, через яку Замовники та Постачальники працюють в системі Прозорро.

Особистий кабінет користувача знаходиться саме на майданчику, на якому зареєстрований користувач (Замовник, Постачальник). Електронний майдачник є точкою доступу користувачів до центральної бази даних ProZorro. Авторизовани в системі ПроЗорро майданчики надають доступ до модулю електронного аукціону, який є частиною електронної системи закупівель та забезпечує створення, зберігання та оприлюднення всієї інформації про закупівлі, проведення електронного аукціону, автоматичний обмін інформацією і документами та користування сервісами з автоматичним обміном інформацією.

Що саме робити учаснику, якщо він помітив порушення з боку замовника?

У випадку виявлення порушення учасник може звернутися до замовника із Вимогою про усунення порушення у процесі проведення закупівлі через відповідну електронну форму на своєму майданчику. 

Окрім цього учасник може залишити свій  відгук про цю закупівлю на моніторинговому порталі https://dozorro.org/ 

В разі, якщо Учасник побачив порушення під час проведення понадпорогової закупівлі, то він може подати скаргу в АМКУ відповідно до статті 18 Закону України “Про публічні закупівлі”. Як це зробити ви можете переглянути в нашій статті Оскарження результатів тендеру

Що таке е-каталог ProZorro Market?

Prozorro Market це  інструмент в системі Prozorro, який дозволятиме закуповувати типові товари в декілька кліків, як у звичайному інтернет-магазині.
Як стати Постачальником Prozorro Market ви можете прочитати за посиланням: https://prozorro.gov.ua/postachalnyky-prozorro-market
Інформація про те, як Замовнику здійснювати закупівлі через Prozorro Market за посиланням:   https://prozorro.gov.ua/ProzorroMarket

Чи обов’язково реєструватися в системі для того, щоб взяти участь в аукціоні?

У Аукціоні можуть брати участь тільки Учасники, що зареєстровані на одному з акредитованих електронних майданчиків Прозорро.

Всі інші Користувачі Системи, в т.ч. Замовник певної закупівлі, мають можливість online спостерігати за ходом Аукціону.

Чи потрібно нашій організації реєструватись на всіх Майданчиках?

Ні. Інформація про закупівлі та функціональні можливості на всіх майданчиках однакові. Тому немає потреби реєструватись на всіх майданчиках. Проте, ви можете все ж зареєструватись на кількох майданчиках, щоб порівняти їхні додаткові сервіси та обрати найкращий для себе.

Що таке електронний аукціон?

Електронний аукціон полягає в повторювальному процесі пониження цін, що проводиться у три етапи в інтерактивному режимі реального часу. Під час проведення закупівлі відбувається аукціон на пониження (редукціон), який складається з 3 раундів і протягом кожного раунду кожен учасник має право понизити ціну своєї пропозиції на суму на власний розсуд, але не менше ніж на крок аукціону.

Чому робота в системі реалізується через приватні комерційні майданчики? Чи не буде корупції та зловживань саме там?

У системі реалізовано крос-доступ – не важливо, з якого саме акредитованого майданчика увійшов у систему постачальник, або де саме замовник оголосив тендер. Усі дані передаються в центральну базу даних, і їх видно на будь-якому з акредитованих майданчиків. Стосовно модуля аукціону, то він також єдиний – в онлайні можуть торгуватися постачальники з будь-якого із електронних торгівельних майданчиків. 

Багато майданчиків, підключених до системи – це наша гарантія того, що ніхто з них не стане неефективним і дорогим монополістом. 

Ще одним плюсом наявності майданчиків є якісний сервіс. Бізнес надає якісний сервіс, адже зацікавлений в збільшенні своїх прибутків, тому й майданчики зацікавлені в тому, щоб і учасникам і замовникам було зручно працювати в системі.

Чи потрібно реєструватись у системі для того, щоб аналізувати тендери?

Ви можете без жодної реєстрації відслідковувати всю інформацію на bi.prozorro.org, а також на http://prozorro.gov.ua.

Так само ви можете в ролі Спостерігача стежити за перебігом аукціону. Для цього достатньо перейти в закупівлі і натиснути в рамці праворуч на “Перейти до аукціону”

Чому платна участь для постачальників?

Систему необхідно фінансувати, вона не може функціонувати та розвиватись без фінансової підтримки. Фінансування із державного бюджету може стати важелем впливу на адміністратора системи. При цьому це все-одно буде фінансування за рахунок платників податків. Тож більш логічним і справедливим є справляння плати з безпосередніх користувачів системи, які за її допомогою можуть отримати прибуток, вигравши державні торги. При цьому для державних замовників система є та залишиться безкоштовною!

Чому ви відбираєте переможців саме за найнижчою ціною? Чи не виявиться так, що перемагати у більшості тендерів будуть китайські виробники, бо в них дешевше?

Такого не може статись, якщо замовник правильно встановлює вимоги до якості товару, детально описує його технічні характеристики тощо. Якщо товар, який є найдешевшим за підсумками аукціону не відповідає технічним вимогам, які встановлював замовник, то замовник має відхилити пропозицію учасника і перейти до розгляду наступної пропозиції. Окрім цього,  реалізована можливість оцінювати пропозицію не лише за ціною, Замовник може використовувати нецінові критерії оцінки.
Детальніше про використання нецінових критеріїв оцінки Ви можете прочитати на інформаційному ресурсі infobox (інфобокс). 

Чому не передбачено преференцій українським виробникам?

Ринок має бути відкритим для всіх та саморегульованим. Будь-які преференції – це шлях до завищення цін та зниження якості. Дуже показовим у цьому плані є автомобільний ринок України, який “захищений” від конкуренції. Відсутність преференцій також передбачена договором про державні закупівлі СОТ.

Іншi новини

Блоги