Діяльність ЦЗО

Централізована закупівельна організація (далі - ЦЗО) ‒ юридичні особи державної або комунальної власності, що визначаються Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування як замовники, які організовують і проводять тендери та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до Закону "Про публічні закупівлі" (далі - Закон). 

Державна установа «Професійні закупівлі», впродовж 2017-2018 років виконувала функції централізованої закупівельної організації в рамках пілотного проекту. На основі успішного закінчення пілотного проекту Кабінетом Міністрів України від 27.18.2018 було прийнято Постанову № 1216 “Про особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій.” 

Розпорядження про визначення організацій ЦЗО:

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 р. № 846-р "Про визначення ДУ «Професійні закупівлі» централізованою закупівельною організацією".
Розпорядження Кабінету Міністрів України від від 11 листопада 2020 р. № 1405-р "Про визначення державного підприємства “Медичні закупівлі України” централізованою закупівельною організацією".
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. No 233-р "Про визначення державного підприємства “Українські спеціальні системи” централізованою закупівельною організацією".
Рішення Івано-Франківської обласної ради від 31.07.2020p. р. №1511-36/2020 "Про створення комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради".
Рішення Херсонської обласної ради від 23.04.2021 р. №172 "Про розширення функцій комунального некомерційного підприємства "Обласна база спеціального медичного постачання" Херсонської обласної ради та затвердження нової редакції статуту".
Рішення Сумської обласної ради від 18.06.2021 р. "Про визначення Комунальної установи "Сумський обласний фонд підтримки підприємництва" Сумської обласної ради централізованою закупівельною організацією"
Рішення Дніпровської міської ради від 23.06.2021 р. №7/8 "Про визначення КП "Централізована закупівельна організація" ДМРЦентралізованою закупівельною організацією"
Рішення  Одеської обласної ради від 18.06.2021 р. №230-VIII "Про визначення КП "Централізована закупівельна організація Одеської обласної ради"
Рішення  Київської обласної ради від 23.12.2022 р. №454-15-VIII "Про визначення КЗ Київської облради "База спеціального медичного постачання" централізованою закупівельною організацією"
Рішення  Харківської міської ради від 25.01.2023 р. №329/23 "Про перейменування комунальних підприємств" та визначення КП "Централізована закупівельна організація Харківської міської ради" централізованою закупівельною організацією
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2023 р. № 875-р "Про визначення державного підприємства “Укрводсервіс” централізованою закупівельною організацією"
Рішення  Одеської обласної ради від 03.11.2023 р. №602-VIII "Про визначення Комуніальної установи "Одеська обласна база спеціального медичного постачання" централізованою закупівельною організацією"

Звернення щодо роботи в електронному каталозі

Основні завдання ЦЗО

  • Проведення професійних та ефективних закупівель
  • Створення електронного каталогу та примірних специфікацій
  • Проведення маркетингових досліджень ринку
  • Створення умов закупівель, привабливих для замовників і учасників
  • Здійснення ефективного управління контрактами (рамковими угодами)
  • Сприяння професіоналізації сфери закупівель


Одним із завдань ЦЗО є створення електронного каталогу  “Prozorro Мarket” (e-каталог).

Електронний каталог “Prozorro Мarket” (e-каталог) – інтернет магазин для державних замовників, систематизована база актуальних пропозицій товарів Постачальників. Ця база формується та наповнюється централізованими закупівельними організаціями (є адміністраторами e-каталогу) в електронній системі закупівель.

З набранням чинності Закону України Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель з 19.04.2020 даний інструмент повноправно використовується в системі для всіх Замовників.

Що робить адміністратор e-каталогу:

  • визначає товарну номенклатуру та структуру е-каталогу;
  • створює профілі;
  • проводить кваліфікацію Постачальників та аналізує на відповідність їх пропозиції через систему управління е-каталогом.


Важливо для Замовників!

Використовувати таку процедуру закупівлі можуть будь-які Замовники для здійснення закупівлі товарів, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон). 

 На сьогодні  Наказом ДП “Прозорро” № 16 від 22.04.2019 року затверджено Інструкцію з використання е-каталогу Prozorro Мarket.

Замовник може купити через е-каталог будь-який товар, на який є профіль в каталозі та по якому є пропозиції від Постачальників. 

Кількість профілів на товари та пропозицій Постачальників постійно збільшується.

Детальніше про е-каталоги за посиланням.

Важливо для Постачальників!

Відбір Постачальників для е-каталогу здійснює ЦЗО. ЦЗО  публікує оголошення про проведення відбору Постачальників до е-каталогу та перелік умов їх відбору на веб-порталі Уповноваженого органу (prozorro.gov.ua).

Порядок кваліфікації Постачальника визначається відповідним Адміністратором е-каталогу.

З переліком вимог до учасників відбору до е-каталогу ви можете ознайомитись  тут.

Після оприлюднення оголошення про відбір Адміністратором е-каталогу Постачальники можуть починати подавати свої пропозиції. Далі Адміністратор (ЦЗО) розглядає пропозицію Постачальника протягом 10 робочих днів з дня її отримання.

Результати розгляду та інформація стосовно пропозиції направляються на електронну адресу Постачальника, зазначену в пропозиції.

Постачальникам, що успішно пройшли відбір, Адміністратором електронної системи закупівель надається доступ до е-каталогу протягом 5 робочих днів з дня прийняття рішення Адміністратором е-каталогу про відбір Постачальника до е-каталогу.

Після цього Постачальник має можливість подати та оновити цінову пропозицію в е-каталозі через авторизований/попередньо авторизований електронний майданчик.

Цінова пропозиція Постачальника має містити інформацію про місця, куди Постачальник може поставити товар (товари) та ціну.

Як стати Постачальником товарів в Прозорро Маркет можна прочитати в статті: https://cpb.org.ua/stati-postachalnikom

На яких майданчиках можна закупити товари через е-каталог

Наразі в пілотному проекті беруть участь 8 електронних майданчиків:

  • e-tender.ua
  • zakupki.prom.ua
  • dzo.com.ua
  • smartTender.biz
  • ТЕНДЕР-online
  • Zakupki UA
  • “PlayTender”
  • Public Bid

Замовники, які хочуть купити товар з е-каталогу, мають бути зареєстровані на одному з цих майданчиків та здійснювати свою закупівлю через електронний кабінет на майданчику.

Детальніше про те, Як проходить процес закупівлі через е-каталоги читайте тут.

Європейський досвід у функціонуванні ЦЗО