Prozorro Market як інструмент Централізованої закупівельної організації


Централізована закупівельна організація (ЦЗО) ‒ юридична особа, що визначена Кабінетом Міністрів України, як замовник, який організовує і проводить процедури закупівель та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до Закону "Про публічні закупівлі" (далі - Закон). 


Державна установа «Професійні закупівлі», впродовж 2017-2018 років виконувала функції централізованої закупівельної організації в рамках пілотного проекту. На основі успішного закінчення пілотного проекту Кабінетом Міністрів України від 27.18.2018 було прийнято Постанову № 1216 “Про особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій.” 


Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 р. № 846-р "Про визначення ДУ «Професійні закупівлі» централізованою закупівельною організацією".
Розпорядження Кабінету Міністрів України від від 11 листопада 2020 р. № 1405-р "Про визначення державного підприємства “Медичні закупівлі України” централізованою закупівельною організацією".
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. No 233-р "Про визначення державного підприємства “Українські спеціальні системи” централізованою закупівельною організацією".
Рішення Івано-Франківської обласної ради від 31.07.2020p. р. №1511-36/2020 "Про створення комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради".
Рішення Херсонської обласної ради від 23.04.2021 р. №172 "Про розширення функцій комунального некомерційного підприємства "Обласна база спеціального медичного постачання" Херсонської обласної ради та затвердження нової редакції статуту".
Рішення Сумської обласної ради від 18.06.2021 р. "Про визначення Комунальної установи "Сумський обласний фонд підтримки підприємництва" Сумської обласної ради централізованою закупівельною організацією"
Рішення Дніпровської міської ради від 23.06.2021 р. №7/8 "Про визначення КП "Централізована закупівельна організація" ДМРЦентралізованою закупівельною організацією"
Рішення  Одеської обласної ради від 18.06.2021 р. №230-VIII "Про визначення КП "Централізована закупівельна організація Одеської обласної ради"


Звернення про адміністрування електронного каталогу ДУ "Професійні закупівлі"
Звернення про адміністрування електронного каталогу ДП "Медичні закупівлі України"  
Перелік доданих категорій, які супроводжуватиме ДП "Медичні закупівлі України"
Перелік доданих категорій, які супроводжуватиме ДП "Медичні закупівлі України"
Перелік доданих категорій, які супроводжуватиме ДП "Медичні закупівлі України"
Перелік доданих категорій, які супроводжуватиме ДП "Медичні закупівлі України"
Перелік доданих категорій, які супроводжуватиме ДП "Медичні закупівлі України"

Основні завдання ЦЗО


 • Проведення професійних та ефективних закупівель
 • Створення електронного каталогу та примірних специфікацій
 • Проведення маркетингових досліджень ринку
 • Створення умов закупівель, привабливих для замовників і учасників
 • Здійснення ефективного управління контрактами (рамковими угодами)
 • Сприяння професіоналізації сфери закупівель


Одним із завдань ЦЗО є створення електронного каталогу  “Prozorro Мarket” (e-каталог).

Електронний каталог “Prozorro Мarket” (e-каталог) – інтернет магазин для державних замовників, систематизована база актуальних пропозицій товарів Постачальників. Ця база формується та наповнюється централізованою закупівельною організацією (є адміністраторами e-каталогу) в електронній системі закупівель.

 Наразі е-каталоги пілотуються, але з набранням чинності Закону України Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель з 19.04.2020 даний інструмент повноправно буде використовуватись в системы для всіх Замовників.

Адміністратор e-каталогу:

 • визначає товарну номенклатуру та структуру е-каталогу;
 • створює профілі;
 • проводить кваліфікацію Постачальників та аналізує на відповідність їх пропозиції через систему управління е-каталогом.


Важливо для Замовників!


Використовувати таку процедуру закупівлі можуть будь-які Замовники для здійснення закупівлі товарів, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон). 

 На сьогодні  Наказом ДП “Прозорро” № 16 від 22.04.2019 року затверджено Інструкцію з використання е-каталогу Prozorro Мarket.

Замовник може купити через е-каталог будь-який товар, на який є профіль в каталозі та по якому є пропозиції від Постачальників. З актуальними профілями Ви можете ознайомитись на сайті ДУ "Професійні закупівлі" за посиланням.

Кількість профілів на товари та пропозицій Постачальників постійно збільшується.


Що потрібно Замовнику, щоб розпочати закуповувати через е-каталог: 

 • дати згоду на приєднання до пілотування Prozorro Market та використання даного інструменту для закупівель вартістю до 200 тисяч гривень;
 • розпорядження Голови обласної державної адміністрації України “Про здійснення допорогових закупівель”


Детальніше про е-каталоги за посиланням.

Важливо для Постачальників!

Відбір Постачальників для е-каталогу здійснює ЦЗО.ЦЗО  публікує оголошення про проведення відбору Постачальників до е-каталогу та перелік умов їх відбору на веб-порталі Уповноваженого органу (prozorro.gov.ua).


Порядок кваліфікації Постачальника визначається відповідним Адміністратором е-каталогу.

З переліком вимог до учасників відбору до е-каталогу ви можете ознайомитись  тут.

Після оприлюднення оголошення про відбір Адміністратором е-каталогу Постачальники можуть починати подавати свої пропозиції. Далі Адміністратор (ЦЗО) розглядає пропозицію Постачальника протягом 10 робочих днів з дня її отримання.

Результати розгляду та інформація стосовно пропозиції направляються на електронну адресу Постачальника, зазначену в пропозиції.

Постачальникам, що успішно пройшли відбір, Адміністратором електронної системи закупівель надається доступ до е-каталогу протягом 5 робочих днів з дня прийняття рішення Адміністратором е-каталогу про відбір Постачальника до е-каталогу.

Після цього Постачальник має можливість подати та оновити цінову пропозицію в е-каталозі через авторизований/попередньо авторизований електронний майданчик.

Цінова пропозиція Постачальника має містити інформацію про місця, куди Постачальник може поставити товар (товари) та ціну.

У разі відсутності товару (товарів) в наявності Постачальник зазначає ціну із значенням “0”. Товар, щодо якого зазначено нульову вартість, не відображається в e-каталозі.


На яких майданчиках можна закупити товари через е-каталог

Наразі в пілотному проекті беруть участь 5 електронних майданчиків:

 • e-tender.ua
 • zakupki.prom.ua
 • dzo.com.ua
 • smartTender.biz
 • ТЕНДЕР-online
 • Zakupki UA

Замовники, які хочуть купити товар з е-каталогу, мають бути зареєстровані на одному з цих майданчиків та здійснювати свою закупівлю через електронний кабінет на майданчику.

Детальніше про те, Як проходить процес закупівлі через е-каталоги читайте тут.Навчальний Центр Компетенцій ДУ «Професійні закупівлі»

З розвитком та становленням системи публічних закупівель постійно зростають і вимоги до професійного рівня фахівця, як з боку замовників так і з боку постачальників. Саме для сприяння професіоналізації закупівельної діяльності був створений Центр Компетенцій, який є освітнім напрямком ДУ «Професійні закупівлі» 

З програмою навчального центру «Професійні закупівлі» можна ознайомитись тут.

Європейський досвід у функціонуванні ЦЗО