7 кроків як почати роботу Замовнику в системі
Крок 1
Вибрати один з авторизованих/попередньо авторизованих електронних майданчиків, через які можна працювати замовникам на допорогах (спрощена закупівля) і на надпорогах.
Крок 2
Зареєструватися в системі ProZorro через один з авторизованих/попередньо авторизованих електронних майданчиків. Перелік всіх Майданчиків Ви знайдете за посиланням.
Крок 3
Спробувати протестувати роботу на електронному майданчику в тестовому режимі.
Крок 4
Затвердити положення про тендерний комітет або Уповноважену особу (Підказки, як це зробити, тут).
Крок 5
Отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП)/кваліфікований цифровий підпис (КЕП).
Крок 6
Затвердити річні плани та опублікувати річні плани на Майданчику.
Крок 7
Оголосити закупівлю, скориставшись бібліотекою з конструктором специфікацій.
Важливо: на сайті prozorro.gov.ua не існує функції реєстрації, на ньому можливо лише переглядати інформацію. Всі дії Замовника здійснюються через особистий кабінет на електронному майданчику, на якому ви зареєструєтесь!
Додатково про початок роботи в системі можна прочитати на інформаційному ресурсі infobox (інфобокс).
Типи закупівель в електронній системі ProZorro
-
Електронний каталог “Prozorro Мarket” (e-каталог)
Закупівля до 200 тис. грн на рік для товарів. Для замовників, які здійснюють діяльність у особливих сферах господарювання, до 1 млн грн для товарів.
-
Допорогова (спрощена) закупівля
Закупівля до 200 тис. грн на рік для товарів та послуг (до 1.5 млн грн для робіт). Для замовників, які здійснюють діяльність у особливих сферах господарювання, допороговими (спрощеними) вважаються закупівлі до 1 млн грн для товарів та послуг (до 5 млн грн для робіт).
-
Понадпорогова закупівля
Закупівлі від 200 тис. грн на рік для товарів (від 1.5 млн грн для робіт) вважаються надпороговими. Для замовників, що здійснюють діяльність в особливих сферах господарювання пороги складають: від 1 млн грн для товарів та послуг (від 5 млн грн для робіт).
Корисне для Замовників
Як працює “Prozorro Мarket” (e-каталог)
Використовувати таку процедуру закупівлі можуть Замовники для здійснення закупівлі товарів, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону. Детальніше
Як планувати закупівлі
Інформацію та поради з визначення предмету закупівлі, типу процедур, та з планування закупівельної діяльності можна знайти на навчально-інформаційному ресурсі infobox (інфобокс) за посиланням
Як складати тендерну документацію
Інформацію та поради з складання тендерної документації, питання щодо тендерного забезпечення, та про нецінови критерії оцінки тендерних пропозицій можна знайти на навчально-інформаційному ресурсі infobox (інфобокс) за посиланням
Як працює модуль Аукціон
Опис механізму та приклади того, як проходить тендерний аукціон, можна знайти на навчально-інформаційному ресурсі infobox (інфобокс) за посиланням
Як відбуваються процедури закупівель
На Інфобоксі можна знайти інформацію щодо етапів всіх видів закупівель, а саме:
переговорна процедура закупівлі
Як відбувається процес оскарження
Дійзнатись, на що може бути подана скарга, про різни варіанти скарг та строки їх подання можна на навчально-інформаційному ресурсі infobox (інфобокс) за посиланням
Пройти онлайн навчання
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Проектом ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» пропонує безкоштовний курс з питань публічних закупівель. Лекції представлені у відео-форматі з можливістью скачати конспекти та презентації. Курс розрахований на 6 тижнів і складається з двох рівнів: базового та поглибленого. Проходження кожного з рівнів дає можливість отримати сертифікат.
Примірні специфікації для оголошення торгів
Можливість придбати товар чи послугу з потрібними характеристиками за найнижчою ціною суттєво залежить від правильного опису предмета закупівлі. Саме тут в нагоді стає бібліотека з конструктором специфікацій. Цей ресурс має мету допомогти замовнику в процесі підготовки тендерної документації коректно описати предмет закупівлі.
Пошук CPV-кодів та постачальників в ProZorro за описом товару
Центр вдосконалення закупівель Київської школи економіки розробив онлайн-інструмент для замовників. В ньому можна написати назву товару/послуги/роботи, який планується придбати, побачити за яким CPV-кодом його вже купували інші замовники найчастіше та за яким кодом закупівлі були більш успішними. Також є інформація про постачальників вибраного товару (ТОП-20 за кількістю переможних процедур).
Нормативна база
Ресурси про нормативно-правову базу щодо публічних закупівель, у тому числі національний класифікатор України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, ви можете знайти за посиланням на навчально-інформаційному ресурсі infobox (інфобокс).