Prozorro Market

Ефективні допорогові закупівлі


Замовникам          Постачальникам


Економія ресурсів
Не потрібно витрачати час на підготовку документів, кваліфікацію, аукціон на кожен новий тендер.


Просто та зручно
Достатньо лише один раз пройти кваліфікацію, а далі лише чекати на замовлення й відправляти їх за вказаною адресоюРинок в мільярди гривень
Державні замовники все більше використовують Prozorro Market через його зручність. Наразі попит суттєво перевищує пропозицію.


Як стати постачальником Prozorro Market

Відбір постачальників до електронного каталогу Prozorro Market здійснюють централізовані закупівельні організації ДУ “Професійні закупівлі”, ДП “Медичні закупівлі України” (ЦЗО) та Філія “Централізована закупівельна організація Державного підприємства “Українські спеціальні системи”. Вони розміщують оголошення про відбір постачальників в електронній системі закупівель.

Для того, щоб стати постачальником Prozorro Market подати заявку на кваліфікацію до оголошення про відбір постачальників у категорію товарів, яку ви плануєте продавати на державному маркетплейсі. Таку заявку можна подати через кабінет постачальника на одному з авторизованих електронних майданчиків.


 Для того, щоб успішно пройти кваліфікацію, потрібно підтвердити досвід постачання товарів з тієї категорії, до якої ваша організація подає заявку. Учасник відбору може самостійно обрати найбільш зручний для себе спосіб підтвердження досвіду: 

  • видаткові (або податкові) накладні; 
  • АБО нерозірвані угоди у Prozorro;
  • АБО фіскальні чеки.

Кількість накладних/договорів/чеків, які потрібні для підтвердження досвіду встановлює ЦЗО - адміністратор каталогу в оголошенні про кваліфікацію

Протягом 10 робочих днів після оприлюднення заявки учасником відбору, ЦЗО має розглянути її та оприлюднити результати кваліфікації. У разі, якщо постачальник не пройшов кваліфікацію, він може подати заявку повторно у те саме оголошення. Діє оголошення про відбір до 3-х років. Весь цей час постачальники можуть подавати свої заявки на кваліфікацію в електронний каталог Prozorro Market. 

Для деяких категорій потрібно надати додаткові документи: наприклад, підтвердити наявність матеріально-технічної бази та ліцензій для категорій нафта і дистиляти та газове паливо. Та надати ліценцію на торгівлю цими товарами. Також потрібно мати ліцензію тим постачальникам, які планують продавати через е-каталог фармацевтичну продукцію.

Подача заявок та кваліфікація постачальників безкоштовна. Постачальники Prozorro Market сплачують не за участь у торгах, а комісію, яку сплачує переможець відбору:

3 відсотки суми договору про закупівлю, якщо вартість закупівлі становить не більш як 50 тис. гривень;

2 відсотки суми договору про закупівлю, але не більш як 3400 гривень*, якщо вартість закупівлі становить не більш як 200 тис. гривень;

1 відсоток суми договору про закупівлю, але не більш як 3400 гривень*, якщо вартість закупівлі становить більш як 200 тис. гривень.

*на період дії правового режиму воєнного стану в Україні згідно з Постановою КМ № 723 від 24.06.2022


Розмір плати визначений з урахуванням усіх податків і зборів (крім податку на додану вартість), що сплачуються у випадках, передбачених законодавством, та є однаковим для всіх операторів авторизованих електронних майданчиків і не може встановлюватися операторами авторизованих електронних майданчиків самостійно.


Правила роботи постачальника в електронному каталозі Prozorro Market

Які бувають закупівлі в електронному каталозі та чим вони відрізняються?

На Prozorro Market можна продати свій товар через запит ціни пропозицій.

Запит ціни пропозицій схожий на міні-аукціон. Замовник створює запит, зазначає інформацію про графік постачання, умови оплати та інші важливі умови. Інформацію про замовлення отримують всі постачальники того типу (профілю) товару, який хоче придбати замовник. Кожен з них подає свою пропозицію, а система автоматично визначає переможцем учасника, ціна якого найнижча. Від отримання повідомлення до укладання договору зазвичай, проходить 8 календарних днів.

Встановлює порядок роботи е-каталогу Постанова КМУ № 822 від 14.09.2020р.

При роботі з е-каталогом важливо відстежувати, щоб ціни були актуальними, а товар - у наявності. Якщо ви підтвердили замовлення, а потім відмовляєтесь постачати товар по зазначеній ціні, це вважається порушенням. 

За умовами оголошення про відбір, у разі встановлення фактів порушення щодо доброчесної діяльності, адміністратори каталогу обмежують доступ постачальника до е-каталогу терміном на 90 днів.

Критеріями порушення щодо доброчесної діяльності є:

1. Зміна Постачальником на етапі укладання договору про закупівлю істотних умов власної пропозиції, зокрема пропонування іншого товару, зміна загальної ціни та/або ціни за одиницю товару, зміна строку та місця поставки товару тощо.

2. Подання Постачальником за результатами запиту ціни пропозицій більше двох цінових пропозицій.

3. Пропонування Постачальником за результатами запиту ціни пропозиції товару, який не відповідає вимогам, встановленим у повідомленні про запит ціни пропозицій.

Важливо! Доступ до електронного каталогу призупиняється у разі наявності 3-х порушень впродовж 30 календарних днів. Про кожен з випадків ЦЗО повідомляють постачальника, тож в учасника є можливість вчасно виправитись і не допустити 3-х порушень.

Також, у разі якщо товар, який постачальник подав до каталогу, не відповідає умовам оголошення, адміністратори приховують таку пропозицію або вилучають такий невідповідний товар з каталогу. 

У разі виявлення порушень, адміністратор складає протокол та доводить його до відома порушника. 

Як продавати на Prozorro Market


1. Отримайте повідомлення про замовлення
Коли замовник замовить товар, ви автоматично отримаєте звістку у кабінеті про замовлення або інформацію про запит ціни пропозицій.


2. Впродовж двох робочих днів зв’яжіться із замовником або подайте цінову пропозицію на запит ціни
Погодьте деталі та проєкт договору постачання


3. Укладіть договір із замовником
Ви зможете використати один з шаблонів: свій, замовника або рекомендований Prozorro4. Надішліть товар замовнику
Графік поставок замовник зазначає у примітках при створенні запиту ціни пропозицій. При прямій угоді через каталог варто перед укладанням угоди уточнити його у замовника.5. Отримайте оплату
Умови оплати замовник зазначає при створенні запиту ціни пропозицій. При прямій закупівлі через каталог постачальник може узгодити умови оплати до укладання договору.

Адміністратори електронного каталогу

Щоб долучитися, зареєструйтеся на одному з майданчиків

Тисніть на іконку з назвою майдачнчика, щоб перейти на нього


Долучайтесь до Прозорро Маркет