Спробуйте новий дизайн сторінки тендера

arrow_right_alt

Звернення до Держаудитслужби

Оберіть

Контактна інформація

Дані про місцезнаходження та Email будуть доступні лише працівникам Державної аудиторської служби України

Електронний підпис

22П-037_71630000-3 Послуги з технічного огляду та випробовувань (Послуги з технічної експертизи вузлів обліку природного газу)
Очікувана вартість
144 000,00 UAH
UA-2022-09-28-008918-a 629faec54bbc48f6b78a85ef79df47a3
Переговорна процедура    Завершена
Електронний підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Контакти

Дмитро Лещенко

+380968001794 dmytro.leshchenko@ugv.com.ua

Державна аудиторська служба України

Знайшли порушення законодавства у сфері закупівель?

Оголошення про проведення

Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Інформація про замовників

Найменування: АТ "УКРГАЗВИДОБУВАННЯ"
Код ЄДРПОУ: 30019775
Вебсайт: http://ugv.com.ua/
Місцезнаходження: 04053, Україна , м. Київ обл., г. Киев, Шевченківський район ВУЛИЦЯ КУДРЯВСЬКА будинок 26/28
Контактна особа: Дмитро Лещенко
+380968001794
dmytro.leshchenko@ugv.com.ua
Категорія: Юридична особа, яка здійснює діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання

Обґрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Відсутність конкуренції з технічних причин
Обґрунтування
Службовою запискою начальника відділу закупівель для видобування та геології уповноваженій особі АТ «Укргазвидобування» надано заявку, відповідно до інформації з якої між АТ «Укргазвидобування» (Сторона-1) та ПАТ «Харківгаз» (Сторона-2) укладена Технічна угода про умови приймання-передачі природного газу» № 4 від 27 вересня 2013 р. (далі Технічна угода). Технічна угода визначає порядок приймання-передачі природного газу Стороною-1 до газопроводів Сторони 2.
Згідно з п. 5.1. Технічної угоди кількість переданого та прийнятого газу за календарний місяць визначається диспетчерськими службами Сторін на підставі показань вимірювальних комплексів комерційних вузлів обліку газу.
Як випливає з результатів проведеної виробничої наради між департаментами АТ «Укргазвидобування» щодо проблемних питань негативного небалансу з АТ «Харківгаз», на балансі Філії «Шебелинкагазвидобування» на підставі показів вузлів обліку природного газу про фактичну подачу газу в газорозподільні мережі, рахується обсяг товарного газу який не визнаний АТ «Харківгаз», Оператором ГТС взагалі не алокується (не обліковується), чим занижуються обсяги товарного газу поданого в ГТС. Причиною невідповідності обсягів товарного газу, які обліковуються на балансі та в первинних документах Філії та даними, які були внесені на платформу ОГТСУ, є спірні відносини щодо визначення обсягів газу, переданих в мережу Оператора ГРМ ПАТ «Харківгаз».
Виробничою нарадою, між департаментами АТ «Укргазвидобування» прийняте рішення надати доручення юридичному Департаменту опрацювати наявну інформацію (документи) з приводу зазначеного вище спірного питання та розробити юридичну стратегію щодо захисту інтересів Товариства, порушених ПАТ «Харківгаз».
Згідно з проведеною нарадою, щодо захисту інтересів у судовому порядку, для цілей проведення обліку понесених збитків АТ «Укргазвидобування» було прийняте наступне рішення:
• Відповідальному підрозділу надати юридичному Департаменту документи щодо проведення технічних експертиз для ініціювання позовної роботи;
• Юридичному Департаменту провести аналіз наданих документів з метою використання їх в позовній роботі.
АТ «Харківгаз», безпідставно ухиляється від підписання Актів приймання-передачі природного газу за період з травня 2019 року по грудень 2021 року та безпідставно подає на інформаційну платформу оператора газотранспортної системи занижені обсяги переданого природного газу від АТ «Укргазвидобування» до газорозподільної системи АТ «Харківгаз».
За попередньою оцінкою, природний газ в обсязі 10 859 894,00 м3, який належить АТ «Укргазвидобування» та за даними вузлів обліку фактично був переданий до газорозподільної системи АТ «Харківгаз», безпідставно привласнений АТ «Харківгаз», чим АТ «Укргазвидобування» нанесені збитки в сумі 56 166 323,90 гривень.
Зазначений вище небаланс виник в результаті непідписання АТ «Харківгаз» місячних Актів приймання-передачі природного газу, який надходить з мереж Філії Газопромислове управління «Шебелинкагазвидобування» АТ «Укргазвидобування», та, як наслідок, некоректно облікованих об’ємів природного газу, що були передані мережі АТ «Харківгаз», на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи.
Кількість переданого та прийнятого газу за календарний місяць визначається диспетчерськими службами Сторін на підставі показань вимірювальних комплексів комерційних вузлів обліку газу.
Документальні дані щодо обсягів переданого АТ «Укргазвидобування» природного газу в мережі АТ «Харківгаз» оформлені на підставі даних знятих з комерційних вузлів обліку газу, які були прийняті сторонами в комерційну експлуатацію.
У зв’язку з тим, що Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Харківгаз» заперечує факт нанесення збитків дане спірне питання може бути вирішене тільки в судовому порядку.
Для формування правової позиції щодо проведення претензійно-позовної роботи з Акціонерним товариством «Оператор газорозподільної системи «Харківгаз», АТ «Укргазвидобування» планується до використання, інформація безпосередньо з вузлів обліку газу.
Для підтвердження даних з вузлів обліку, та включення відповідної інформації до позовної заяви виникла необхідність проведення технічної експертизи відповідності вузлів обліку природного газу вимогам чинних стандартів, аналізу додаткових похибок вимірювання витрат та проведення розрахунку загальної невизначеності вимірювань об’єму природного газу вузлами обліку газу.
Технічна експертиза вузлів обліку природного газу, їх вимірювального трубопроводу з наявним оснащенням та програмним забезпеченням вимірювальних комплексів (обчислювачів) проводиться з метою перевірки на відповідність вимогам чинних стандартів ДСТУ ГОСТ 8.586.1:2009 (ISO 5167–1:2003) «ВИМІРЮВАННЯ ВИТРАТИ ТА КІЛЬКОСТІ РІДИНИ І ГАЗУ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ СТАНДАРТНИХ ЗВУЖУВАЛЬНИХ ПРИСТРОЇВ» (далі по тексту «Стандарт»), та Інструкції МВ 002-39-2021 «Вимірювання витрати та кількості природного газу із застосуванням стандартних звужувальних пристроїв. ВИТРАТОМІРИ З РОЗШИРЕНИМИ ДІАПАЗОНАМИ ГЕОМЕТРИЧНИХ РОЗМІРІВ ВИМІРЮВАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ І СТАНДАРТНИХ ДІАФРАГМ» (далі по тексту «Інструкція»), а також аналізу та виявлення додаткових складових невизначеності вимірюваного значення витрат.
Стандарт регламентує загальні вимоги до звужувальних пристроїв, їх встановлення, вимірювальних трубопроводів, умов проведення вимірювань витрати та кількості рідин і газів. Стандарт застосовують до звужувальних пристроїв, для яких були проведені експериментальні дослідження, кількість і якість яких забезпечує їхнє застосування з прогнозованою невизначеністю їхніх характеристик без індивідуального градуювання.
Необхідність проведення експертизи згідно Інструкції обумовлена тим, що дана Інструкція встановлює розширені вимоги до геометричних розмірів стандартних звужувальних пристроїв і вимірювальних трубопроводів та методику оцінювання невизначеності вимірювання витрати та кількості природного газу, що використовуються у трубопроводах круглого поперечного перерізу, повністю заповнених однофазним газоподібним середовищем, розширює сферу практичного застосування методу змінного перепаду тиску.
Інструкція поширюється на вимірювання витрати та кількості природного газу методом змінного перепаду тиску з використанням стандартних діафрагм, окремі геометричні розміри яких знаходяться поза межами діапазонів, визначених у Стандарті.
Враховуючи те, що зазначені вище Стандарт та Інструкція були розроблені виключно за участі кваліфікованих працівників компаній ДП «Укрметртестстандарт», НУ «Львівська Політехніка» та ПрАТ «Інститут енергоаудиту та обліку енергоносіїв», а для підготовки висновку технічної експертизи повинна бути залучена організація, яка має кваліфікованих спеціалістів, з досвідом проведення технічної експертизи в рамках зазначених вище нормативних документів, на адреси вказаних вище компаній 09.08.2022 та 12.08.2022 були надіслані запити стосовно надання комерційних пропозицій на надання послуг з технічної експертизи вузлів обліку природного газу.
У відповідь на зазначені запити отримані листи від ДП «Укрметртестстандарт» (№3.2-09-2820 від 11.08.2022) та НУ «Львівська Політехніка» (№ 68-50-299 від 17.08.2022) стосовно відсутності можливості проведення відповідних технічних експертиз. Крім того, отримано Лист ДП «Укрметртестстандарт» від 03.08.2022 №39-21/76 щодо непередання примірників Інструкції іншим установам та організаціям.
На противагу зазначеним листам, отримано комерційну пропозицію від ПрАТ «Інститут енергоаудиту та обліку енергоносіїв», якою підтверджено готовність надати вказані вище послуги в рамках необхідних нормативних документів. Крім того, від зазначеної компанії отримано документи, що підтверджують наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.
Додатково, отримано лист від ПрАТ «Інститут енергоаудиту та обліку енергоносіїв», з інформацією про те, що в штаті працівників компанії знаходяться спеціалісти, які безпосередньо займались розробкою Інструкції, тому мають відповідні знання та досвід проведення подібних вимірювань.
У зв’язку з вище викладеним, та оскільки послуги щодо експертизи вказаних вище вузлів обліку підпадають під дію вимог зазначених нормативних документів, розрахувати їх невизначеність вимірювань кількості природного газу за допомогою інших нормативних актів чи стандартів неможливо. Тому можливість застосування даної методики з розрахунком загальної невизначеності вузла обліку природного газу відповідно до Інструкції має тільки ПрАТ «Інститут енергоаудиту та обліку енергоносіїв».
Необхідність технічної експертизи обумовлена підготовкою документів та матеріалів необхідних для ініціювання позовної роботи та компенсації нанесених АТ «Укргазвидобування» збитків на суму 56 166 323,90 гривень.
Експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування процедури закупівлі:
ДСТУ ГОСТ 8.586.1:2009 (ISO 5167–1:2003) «ВИМІРЮВАННЯ ВИТРАТИ ТА КІЛЬКОСТІ РІДИНИ І ГАЗУ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ СТАНДАРТНИХ ЗВУЖУВАЛЬНИХ ПРИСТРОЇВ»; Витяг з Інструкції МВ 002-39-2021 «Вимірювання витрати та кількості природного газу із застосуванням стандартних звужувальних пристроїв. ВИТРАТОМІРИ З РОЗШИРЕНИМИ ДІАПАЗОНАМИ ГЕОМЕТРИЧНИХ РОЗМІРІВ ВИМІРЮВАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ І СТАНДАРТНИХ ДІАФРАГМ»; Лист ДП «Укрметртестстандарт» від 11.08.2022 №39-21/81 щодо неможливості надання послуг; Лист НУ «Львівська Політехніка» від 17.08.2022 №68-50-299 щодо неможливості надання послуг; Лист ДП «Укрметртестстандарт» від 03.08.2022 №39-21/76 щодо непередання примірників Інструкції іншим установам та організаціям.

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 28 вересня 2022 16:08
Оскарження наміру укласти договір: 09 жовтня 2022 00:00

Інформація про предмет закупівлі

Вид предмету закупівлі: Послуги


Класифікатор та його відповідний код: ДК 021:2015:71630000-3: Послуги з технічного огляду та випробовувань


Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
1 послуга
Послуги з технічної експертизи вузлів обліку природного газу
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 79071, Україна, Львівська область, Львів, вул. КУЛЬПАРКІВСЬКА, 141/184
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 31 грудня 2022
ДК 021:2015: 71631440-6 — Послуги з контролю потоку/витрат

Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)

Подія Опис Тип оплати Період, (днів) Тип днів Розмір оплати, (%)
Надання послуг 30 календарних днів після підписання акту приймання-передачі наданих послуг Пiсляоплата 30 Календарні 100

Тендерна документація

Протокол розкриття

Друкувати протокол розкриття тендерних пропозицій PDFHTML
Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ПрАТ «Інститут енергоаудиту та обліку енергоносіїв»
#33533189
Переможець 144 000,00
UAH з ПДВ
28 вересня 2022 16:08

Повідомлення про намір укласти договір

Дата і час публікації: 28 вересня 2022 16:08

Друкувати форму повідомлення PDFHTML
Учасник Пропозиція Документи
ПрАТ «Інститут енергоаудиту та обліку енергоносіїв»
#33533189
144 000,00
UAH з ПДВ
Документи

Укладений договір

Контракт Статус Опубліковано
Електронний підпис укладений
26 грудня 2022 11:28
Електронний підпис укладений
31 жовтня 2022 13:57
Договір ІЕОЕ _УГВ803-03-22 від 31-12-2022.pdf укладений
31 жовтня 2022 13:56

Виконання договору

Друкувати звіт про виконання договору про закупівлю PDFHTML
Строк дії за договором: 31 жовтня 2022 — 31 грудня 2022
Сума оплати за договором: 144 000,00
UAH (в тому числі ПДВ 24 000,00 UAH)