Спробуйте новий дизайн сторінки тендера

arrow_right_alt

Звернення до Держаудитслужби

Оберіть

Контактна інформація

Дані про місцезнаходження та Email будуть доступні лише працівникам Державної аудиторської служби України

Електронний підпис

Код ДК 021:2015 - 09120000-6 - Газове паливо (природний газ)
Очікувана вартість
525 210,00 UAH
UA-2020-02-13-002697-b 7b0171c07eb24c7d9fd2eafa9a45daae
Переговорна процедура    Завершена
Електронний підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Контакти

Капланян Галина Анатоліївна

380485225749
380485225481
380485225191
osvita.bel.tender@gmail.com

Державна аудиторська служба України

Знайшли порушення законодавства у сфері закупівель?

Оголошення про проведення

Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Інформація про замовників

Найменування: ВІДДІЛ ОСВІТИ БІЛЯЇВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Код ЄДРПОУ: 02145122
Місцезнаходження: 67600, Україна , Одеська обл., Біляївка, проспект Незалежності, 7
Контактна особа: Капланян Галина Анатоліївна
380485225749,380485225481,380485225191
osvita.bel.tender@gmail.com
Категорія: Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади

Обґрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Закупівля творів мистецтва або закупівля, пов’язана із захистом прав інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного чи мистецького конкурсу
Обґрунтування
Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі наявності підстав, що визначені згідно з п. 3 ч. 2 ст. 35 Закону, в тому числі така процедура може бути застосована у разі нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, що унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення тендеру, а саме пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам. Застосування переговорної процедури закупівлі в таких випадках здійснюється за рішенням замовника щодо кожної процедури.
Відділом освіти Біляївської районної державної адміністрації, з метою забезпечення газопостачання шкіл району на опалювальний період 2020 року, здійснено заходи щодо закупівлі газу із дотриманням вимог Закону України «Про публічні закупівлі», за процедурою відкритих торгів. Проте, з урахуванням законодавчо встановлених строків на оприлюднення оголошення по закупівлі, строків розгляду скарг учасників закупівель органом оскарження, а також строку на укладення договору за результатами процедури закупівлі, період здійснення закупівлі є досить тривалим.
Відділом освіти райдержадміністрації, відповідно до умов ч.5 ст.36 Закону України «Про публічні закупівлі» продовжено строк дії минулорічного договору на постачання газу на суму 316895,00 гривень. Разом із тим,закупленого за додатковою угодою обсягу газу не вистачить на період до дати укладення нового договору на постачання природного газу за результатами проведення процедури відкритих торгів.
Відділом освіти Біляївської РДА 20.12.2019 року була оголошена процедура відкритих торгів по закупівлі природного газу - код по ДК 021- 2015-09120000-6 (природний газ) ідентифікатор закупівлі UА-Р-2019-12-20-004344 - а , але торги були відмінені згідно п.4 ч.1 ст.31 Закону України «Про публічні закупівлі» - подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій . 10.01.2020 року була повторно оголошена процедура ВТ по закупівлі природного газу – код по ДК 021- 2015 -09120000-6 (природний газ) ідентифікатор закупівлі UА-Р-2020-01-10-1217-b. 05.02.2020р. визнано переможцем торгів ТОВ «Енергогазрезерв». На даному періоді відділ освіти знаходиться на періоді оскарження, який закінчується 16.02.2020р. Договір за результатами процедури закупівлі відповідно до ст.32 Закону України «Про публічні закупівлі »може бути укладений не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. Тобто, останній день для укладення договору з новим постачальником є 27.02.2020р.
В зв’язку з тим, що перша процедура ВТ не відбулася , і зараз діє повторна процедура, це унеможливило Замовника укласти новий договір вчасно. Відповідно до розділу ІІ Постанови НКРЕКП « Про затвердження Правил постачання природного газу» від 30.09.2015р. №2496 (далі за текстом - Правила ) підставою для постачання природного газу споживачу є: наявність у споживача укладеного з постачальником договору на постачання природного газу та дотримання його умов, відсутність простроченої заборгованості споживача за поставлений природний газ перед діючим постачальником (за його наявності),що має підтверджуватись письмовою довідкою діючого постачальника або складеним з ним актом звірки взаєморозрахунків . Так, відповідно до п.20 р.ІІ Правил обов’язком споживача є своєчасно та в повному обсязі сплачувати за поставлений природний газ,а у випадку порушення строків оплати за договором постачання природного газу самостійно обмежити (припинити ) споживання природного газу.
Відповідно, до моменту підписання нового договору на постачання природного газу на 2020 рік за результатами проведення відкритих торгів , фактичним постачальником природного газу є ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ». Слід звернути увагу, відповідно до ч.6 розділу 4 Постанови НКРЕКП «Про затвердження Правил постачання природного газу» фактичне постачання природного газу новим постачальником може починатись виключно з газової доби, з якої споживач включений до Реєстру споживачів нового постачальника в інформаційній платформі Оператора ГТС у порядку, визначеному Кодексом газотранспортної системи. Заведення фактичних лімітів споживання природного газу новим постачальником може починатись з першого числа розрахункового періоду, наступного за тим, у якому з новим постачальником було укладено договір на постачання. Фактично постачати газ новий постачальник зможе почати не раніше ніж з 01.03.2020 року. Відповідно до ч.7 розділу 4 Постанови НКРЕКП «Про затвердження Правил постачання природного газу», зміна постачальника в інформаційній платформі Оператора ГТС здійснюється в порядку, визначеному главою 5 розділу ІV Кодексу газотранспортної системи, та з дотримання вимог Закону України «Про ринок природного газу» щодо зміни постачальника протягом періоду, який не перевищує 21 день з моменту ініціювання споживачем (чи за дорученням споживача його постачальником) зміни постачальника. Відповідно до вимог Законів України: «Про публічні закупівлі» №922-VІІІ від 25.12.2015 року (ділі по тексту – Закон), «Про ринок природного газу» від 09.04.2015 року №329-VІІІ, Кодексу газотранспортної системи, а також Постанови НКРЕКП від 30.09.2015 року №2496 «Про затвердження Правил постачання природного газу» (з урахуванням глави 21 розділу ІІ Правил постачання природного газу та п.1 глави 8 розділу ХІ Кодексу ГТС), споживач природного газу в одному місяці не може мати декількох постачальників природного газу, окрім випадків, якщо його річний обсяг споживання природного газу перевищує 30 млн. куб. метрів.
Виходячи з вищенаведеного, у Замовника до кінця лютого 2020 року відсутня можливість зміни фактичного постачальника природного газу. Також така заміна можлива за умови погашення заборгованості перед діючим постачальником. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України у листі «Щодо закупівлі природного газу та послуг з розподілу природного газу» №3302-05/40083-06 від 01.12.2015 року за результатами узгоджувальної наради 29.10.2015 року з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Державною казначейською службою України та Державною фінансовою інспекцією України, повідомило, що закупівля природного газу у ліцензованих постачальників природного газу може здійснюватися Замовниками як шляхом проведення відкритих торгів, так і шляхом проведення переговорної процедури закупівлі.
Відділ освіти Біляївської РДА здійснює важливе регулювання відносин у сфері освіти Біляївського району Одеської області та має на балансі газифіковані об’єкти (школи), відключення від газопостачання яких призведе до завдання матеріальної шкоди у вигляді збитків від виходу з ладу систем опалення в опалювальний період 2020 року та шкоди життю і здоров’ю людей в тому числі дітей дошкільного та шкільного віку, зриву освітнього процесу.
Таким чином, з урахуванням наведених обставин , існує загроза виникнення надзвичайної ситуації в сфері забезпечення діяльності та функціонування закладів освіти, а саме припинення газопостачання,що в свою чергу створює загрозу для життя та здоров’я дітей. Також, припинення постачання газу загрожує системі опалення шкільних закладів , а саме у зв’язку із заниженням температурних показників буде виведена з ладу вся система теплопостачання ,обладнання котелень буде суттєво пошкоджено,що в свою чергу спричинить значні матеріальні збитки відділу освіти.
Припинення теплопостачання споживачів за температури зовнішнього повітря нижче 0*С в опалювальний період року через пошкодження магістральних теплових мереж, та шкільних котелень на термін від 24 годин , а також припинення газопостачання споживачів за температури від 0*С до +8*С в опалювальний період на термін більше 48 годин згідно Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій, затверджених Наказом МВС України від 06.08.2018р. №658 , належить до категорії надзвичайних ситуацій (пункти 73,74).
Так, згідно пункту 24 ч.1 ст.2 Кодексу цивільного захисту України надзвичайна ситуація - це обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання або на водному об’єкті , яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення ,спричинена катастрофою, аварією, пожежею,стихійним лихом , епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією , що призвела (може призвести ) до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, завдання значних матеріальних збитків , а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті , провадження на ній господарської діяльності.
Відповідно до пункту 22 ч.1 ст.2 Кодексу цивільного захисту України ліквідація наслідків надзвичайної ситуації це проведення комплексу заходів , що включає аварійно- рятувальні та інші невідкладні роботи, які здійснюються у разі виникнення надзвичайної ситуації і спрямовані на припинення дії небезпечних факторів , рятуванню життя та збереження здоров’я людей.
Відповідно до пункту 1 Положення про комісію з питань захисту техногенно- екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Біляївської районної державної адміністрації від 04.12.2018 №814/РА-2018, комісія є постійно діючим органом, який утворюється, зокрема, для запобігання виникнення надзвичайних ситуацій і реагування на них. Комісія з питань захисту техногенно - екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Біляївської РДА, відповідно до підпункту 1 пункту 4 вказаного вище Положення, здійснює заходи щодо забезпечення захисту населення, сталого функціонування господарських об’єктів, зменшення можливих матеріальних втрат у разі виникнення надзвичайної ситуації.
Комісією з питань захисту техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Біляївської районної державної адміністрації прийнято рішення від 12 лютого 2020 року (протокол № 3), яким: 1) визнати ситуацію щодо можливого припинення газопостачання до закладів загальної середньої освіти району - надзвичайною ситуацією; 2) рекомендовано начальнику Відділу освіти Біляївської районної державної адміністрації Гладкіх А.О. вжити заходи щодо негайної ліквідації (попередження настання) негативних наслідків даної надзвичайної ситуації шляхом здійснення закупівлі газу природного за переговорною процедурою закупівлі згідно пункту 3 частини 2 статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відтак, особливості регулювання ринку природного газу зумовлюють необхідність застосування переговорної процедури на закупівлю природного газу з ТОВ «ОДЕСАГАЗ -ПОСТАЧАННЯ», котрий був останнім постачальником природного газу відповідно договору №008058(2019) - БТ від 13.05.2019 року.
З метою забезпечення безперебійного постачання природного газу до завершення процедури закупівлі Відділом освіти було прийнято рішення про проведення переговорної процедури закупівлі на підставі п.3 ч.2 ст.35 Закону.

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 13 лютого 2020 18:23
Оскарження наміру укласти договір: 24 лютого 2020 00:00

Інформація про предмет закупівлі

Вид предмету закупівлі: Товари


Класифікатор та його відповідний код: ДК 021:2015:09120000-6: Газове паливо


Код ДК 021:2015 - 09120000-6 - Газове паливо (природний газ)
Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
70000 метри кубічні
Код ДК 021:2015 - 09120000-6 - Газове паливо (природний газ)
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 67600, Україна, Одеська область, Біляївка, проспект Незалежності 7
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 29 лютого 2020
ДК 021:2015: 09120000-6 — Газове паливо

Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)

Подія Опис Тип оплати Період, (днів) Тип днів Розмір оплати, (%)
Поставка товару протягом 30 (тридцяти) календарних днів з дати підписання уповноваженими представниками Сторін відповідних видаткових накладних 10-2. Джерело фінансування закупівлі- кошти місцевого бюджету. Пiсляоплата 30 Календарні 100

Тендерна документація

13 лютого 2020 17:53
Файл з підписом Друкувати оголошення PDF

Інформація про моніторинг

  • UA-M-2020-03-16-000015 ● edbad17c0cad4b228363f23fce7f0779
  • Статус: порушення виявлені
  • Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:

    1. Інформація, отримана від громадських об'єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 7 цього Закону
  • Етапи закупівельного процесу:

    1. Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
    2. Розкриття тендерних пропозиції, їх розгляд та оцінка
    3. Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)

Повідомлення про прийняття рішення про початок моніторингу процедури закупівлі

Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 16 березня 2020
Дата публікації рішення про проведення моніторингу: 16 березня 2020 17:23
Повідомлення про прийняття рішення про початок моніторингу процедури закупівлі:

ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
16.03.2020 Одеса № 80

Про початок моніторингу
закупівель

Відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Південний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23,

НАКАЗУЮ:

1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
3. Оприлюднити цей наказ в електронній системі закупівель протягом двох робочих днів.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Підстава: службова записка начальника відділу контролю у сфері закупівель Олександра ВАСИЛЬЄВА від 16.03.2020, службова записка завідувача сектору перевірок закупівель відділу контролю у сфері закупівель Андрія НОТЄВСЬКОГО від 16.03.2020.

Начальник Олег МУРАТОВ

Додаток до наказу
Південного офісу Держаудитслужби
від 16.03.2020 № 80
Витяг з переліку процедур закупівель щодо яких здійснюється моніторинг закупівель
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу

Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі Відповідальні особи за проведення моніторингу закупівель унікальний номер дата оприлюднення
1. UA-2020-02-13-002697-b 13.02.2020 Інформація, отримана від громадських об'єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 9 цього Закону

Начальник відділу контролю у сфері закупівель Олександр ВАСИЛЬЄВ

Електронний підпис

Перевірити

Перевірка підпису

Запит замовнику на пояснення

Дата: 2020-03-17 12:09:12

Запит про надання пояснення

Відповідно до наказу начальника Південного офісу Держаудитслужби від 16.03.2020 № 80 розпочато моніторинг процедури закупівлі за переговорною процедурою за предметом закупівлі ДК 021:2015 - 09120000-6 - Газове паливо (природний газ), яка проводиться відділом освіти Біляївської районної державної адміністрації Одеської області (далі – Замовник) (оголошення про проведення процедури закупівлі UA-2020-02-13-002697-b, дата оприлюднення 30.01.2020).
У межах проведення моніторингу цієї закупівлі відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Південний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Державної аудиторської служби України від 02 червня 2016 р. № 23, постала потреба в отриманні пояснень від Замовника щодо наступних питань.
1) яким чином Замовник може обґрунтувати рішення про застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до пункту 1 частини 2 статті 35 Закону, а саме закупівля творів мистецтва або закупівля, пов’язана із захистом прав інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного чи мистецького конкурсу, не посилаючись на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування процедури закупівлі?
2) відповідно до Кодексу цивільного захисту України, ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій – це проведення комплексу заходів, що включає аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи, які здійснюються у разі виникнення надзвичайної ситуації і спрямовані на припинення дії небезпечних факторів, рятування життя та збереження здоров’я людей, а також на локалізацію зони надзвичайної ситуації.
На підставі викладеного, є необхідність отримати від Замовника пояснення та документальне підтвердження уповноважених на те органів щодо наявності надзвичайної ситуації, що стало підставою для застосування скороченої переговорної процедури за вказаним предметом закупівлі відповідно до пункту 3 частини 2 статті 35 Закону, у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, що унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення тендеру, а саме пов'язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому до пояснень може бути долучено їх документальне підтвердження.

Відповідь замовника на пояснення

Дата: 2020-03-19 18:18:47

відповідь на зауваження

У відповідь на Запит про надання пояснень від 16.03.2020 року Відділ освіти Біляївської районної державної адміністрації повідомляє наступне.
Відділом освіти Біляївської районної державної адміністрації, з метою забезпечення газопостачання шкіл району на опалювальний період 2020 року, здійснено заходи щодо закупівлі газу із дотриманням вимог Закону України «Про публічні закупівлі», за процедурою відкритих торгів. Проте, з урахуванням законодавчо встановлених строків на оприлюднення оголошення по закупівлі, строків розгляду скарг учасників закупівель органом оскарження, а також строку на укладення договору за результатами процедури закупівлі, період здійснення закупівлі є досить тривалим.
Відділом освіти райдержадміністрації, відповідно до умов ч.5 ст.36 Закону України «Про публічні закупівлі» продовжено строк дії минулорічного договору на постачання газу на суму 316895,00 гривень. Разом із тим,закупленого за додатковою угодою обсягу газу не вистачить на період до дати укладення нового договору на постачання природного газу за результатами проведення процедури відкритих торгів.
Відділом освіти Біляївської РДА 20.12.2019 року була оголошена процедура відкритих торгів по закупівлі природного газу - код по ДК 021- 2015-09120000-6 (природний газ) ідентифікатор закупівлі UА-Р-2019-12-20-004344 - а , але торги були відмінені згідно п.4 ч.1 ст.31 Закону України «Про публічні закупівлі» - подання для участі в них менше двох тендерних пропозицій . 10.01.2020 року була повторно оголошена процедура ВТ по закупівлі природного газу – код по ДК 021- 2015 -09120000-6 (природний газ) ідентифікатор закупівлі UА-Р-2020-01-10-1217-b. 05.02.2020р. визнано переможцем торгів ТОВ «Енергогазрезерв». На даному періоді відділ освіти знаходиться на періоді оскарження, який закінчується 16.02.2020р. Договір за результатами процедури закупівлі відповідно до ст.32 Закону України «Про публічні закупівлі »може бути укладений не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. Тобто, останній день для укладення договору з новим постачальником є 27.02.2020р.
В зв’язку з тим, що перша процедура ВТ не відбулася , і зараз діє повторна процедура, це унеможливило Замовника укласти новий договір вчасно. Відповідно до розділу ІІ Постанови НКРЕКП « Про затвердження Правил постачання природного газу» від 30.09.2015р. №2496 (далі за текстом - Правила ) підставою для постачання природного газу споживачу є: наявність у споживача укладеного з постачальником договору на постачання природного газу та дотримання його умов, відсутність простроченої заборгованості споживача за поставлений природний газ перед діючим постачальником (за його наявності),що має підтверджуватись письмовою довідкою діючого постачальника або складеним з ним актом звірки взаєморозрахунків . Так, відповідно до п.20 р.ІІ Правил обов’язком споживача є своєчасно та в повному обсязі сплачувати за поставлений природний газ,а у випадку порушення строків оплати за договором постачання природного газу самостійно обмежити (припинити ) споживання природного газу.
Відповідно, до моменту підписання нового договору на постачання природного газу на 2020 рік за результатами проведення відкритих торгів , фактичним постачальником природного газу є ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ». Слід звернути увагу, відповідно до ч.6 розділу 4 Постанови НКРЕКП «Про затвердження Правил постачання природного газу» фактичне постачання природного газу новим постачальником може починатись виключно з газової доби, з якої споживач включений до Реєстру споживачів нового постачальника в інформаційній платформі Оператора ГТС у порядку, визначеному Кодексом газотранспортної системи. Заведення фактичних лімітів споживання природного газу новим постачальником може починатись з першого числа розрахункового періоду, наступного за тим, у якому з новим постачальником було укладено договір на постачання. Фактично постачати газ новий постачальник зможе почати не раніше ніж з 01.03.2020 року. Відповідно до ч.7 розділу 4 Постанови НКРЕКП «Про затвердження Правил постачання природного газу», зміна постачальника в інформаційній платформі Оператора ГТС здійснюється в порядку, визначеному главою 5 розділу ІV Кодексу газотранспортної системи, та з дотримання вимог Закону України «Про ринок природного газу» щодо зміни постачальника протягом періоду, який не перевищує 21 день з моменту ініціювання споживачем (чи за дорученням споживача його постачальником) зміни постачальника. Відповідно до вимог Законів України: «Про публічні закупівлі» №922-VІІІ від 25.12.2015 року (ділі по тексту – Закон), «Про ринок природного газу» від 09.04.2015 року №329-VІІІ, Кодексу газотранспортної системи, а також Постанови НКРЕКП від 30.09.2015 року №2496 «Про затвердження Правил постачання природного газу» (з урахуванням глави 21 розділу ІІ Правил постачання природного газу та п.1 глави 8 розділу ХІ Кодексу ГТС), споживач природного газу в одному місяці не може мати декількох постачальників природного газу, окрім випадків, якщо його річний обсяг споживання природного газу перевищує 30 млн. куб. метрів.
Виходячи з вищенаведеного, у Замовника до кінця лютого 2020 року відсутня можливість зміни фактичного постачальника природного газу. Також така заміна можлива за умови погашення заборгованості перед діючим постачальником. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України у листі «Щодо закупівлі природного газу та послуг з розподілу природного газу» №3302-05/40083-06 від 01.12.2015 року за результатами узгоджувальної наради 29.10.2015 року з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Державною казначейською службою України та Державною фінансовою інспекцією України, повідомило, що закупівля природного газу у ліцензованих постачальників природного газу може здійснюватися Замовниками як шляхом проведення відкритих торгів, так і шляхом проведення переговорної процедури закупівлі.
Відділ освіти Біляївської РДА здійснює важливе регулювання відносин у сфері освіти Біляївського району Одеської області та має на балансі газифіковані об’єкти (школи), відключення від газопостачання яких призведе до завдання матеріальної шкоди у вигляді збитків від виходу з ладу систем опалення в опалювальний період 2020 року та шкоди життю і здоров’ю людей в тому числі дітей дошкільного та шкільного віку, зриву освітнього процесу.
Таким чином, з урахуванням наведених обставин , існує загроза виникнення надзвичайної ситуації в сфері забезпечення діяльності та функціонування закладів освіти, а саме припинення газопостачання,що в свою чергу створює загрозу для життя та здоров’я дітей. Також, припинення постачання газу загрожує системі опалення шкільних закладів , а саме у зв’язку із заниженням температурних показників буде виведена з ладу вся система теплопостачання ,обладнання котелень буде суттєво пошкоджено,що в свою чергу спричинить значні матеріальні збитки відділу освіти.
Припинення теплопостачання споживачів за температури зовнішнього повітря нижче 0*С в опалювальний період року через пошкодження магістральних теплових мереж, та шкільних котелень на термін від 24 годин , а також припинення газопостачання споживачів за температури від 0*С до +8*С в опалювальний період на термін більше 48 годин згідно Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій, затверджених Наказом МВС України від 06.08.2018р. №658 , належить до категорії надзвичайних ситуацій (пункти 73,74).
Так, згідно пункту 24 ч.1 ст.2 Кодексу цивільного захисту України надзвичайна ситуація - це обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання або на водному об’єкті , яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення ,спричинена катастрофою, аварією, пожежею,стихійним лихом , епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією , що призвела (може призвести ) до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, завдання значних матеріальних збитків , а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті , провадження на ній господарської діяльності.
Відповідно до пункту 22 ч.1 ст.2 Кодексу цивільного захисту України ліквідація наслідків надзвичайної ситуації це проведення комплексу заходів , що включає аварійно- рятувальні та інші невідкладні роботи, які здійснюються у разі виникнення надзвичайної ситуації і спрямовані на припинення дії небезпечних факторів , рятуванню життя та збереження здоров’я людей.
Відповідно до пункту 1 Положення про комісію з питань захисту техногенно- екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Біляївської районної державної адміністрації від 04.12.2018 №814/РА-2018, комісія є постійно діючим органом, який утворюється, зокрема, для запобігання виникнення надзвичайних ситуацій і реагування на них. Комісія з питань захисту техногенно - екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Біляївської РДА, відповідно до підпункту 1 пункту 4 вказаного вище Положення, здійснює заходи щодо забезпечення захисту населення, сталого функціонування господарських об’єктів, зменшення можливих матеріальних втрат у разі виникнення надзвичайної ситуації.
Комісією з питань захисту техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Біляївської районної державної адміністрації прийнято рішення від 12 лютого 2020 року (протокол № 3), яким:
1) визнати ситуацію щодо можливого припинення газопостачання до закладів загальної середньої освіти району - надзвичайною ситуацією;
2) рекомендовано начальнику Відділу освіти Біляївської районної державної адміністрації Гладкіх А.О. вжити заходи щодо негайної ліквідації (попередження настання) негативних наслідків даної надзвичайної ситуації шляхом здійснення закупівлі газу природного за переговорною процедурою закупівлі згідно пункту 3 частини 2 статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відтак, особливості регулювання ринку природного газу зумовлюють необхідність застосування переговорної процедури на закупівлю природного газу з ТОВ «ОДЕСАГАЗ -ПОСТАЧАННЯ», котрий був останнім постачальником природного газу відповідно договору №008058(2019) - БТ від 13.05.2019 року.
З метою забезпечення безперебійного постачання природного газу до завершення процедури закупівлі Відділом освіти було прийнято рішення про проведення переговорної процедури закупівлі на підставі п.3 ч.2 ст.35 Закону.

Надання інформації про усунення порушення замовником

За договором № 008058 від 24.02.2020 року оплати не здійснено. В електроній системі Е-Тендер до розміщення звіту про виконання договору, і зазначеної суми в 0.00 грн. Розірвати договір з постачальником ТОВ "ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ" неможливо у зв'язку с закінченням строку дії договору до 01.03.2020року.

2020-04-03 16:52:43


Висновок про результати моніторингу закупівлі

Друкувати висновок про результати моніторингу процедури закупівлі PDFHTML
Дата публікації: 30 березня 2020
Кінцевий строк оскарження: 14 квітня 2020

Порушення виявлено

  1. Порушення законодавства в частині неправомірного обрання та застосування процедури закупівлі

Електронний підпис

Перевірити

Перевірка підпису

Протокол розкриття

Друкувати протокол розкриття тендерних пропозицій PDFHTML
Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ"
#39525257
Переможець 525 210,00
UAH з ПДВ
13 лютого 2020 18:23

Документи

13 лютого 2020 18:22
Електронний підпис
13 лютого 2020 18:20
протокол №3.pdf
13 лютого 2020 18:20
протокол.pdf

Повідомлення про намір укласти договір

Дата і час публікації: 13 лютого 2020 18:23

Друкувати форму повідомлення PDFHTML
Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ"
#39525257
525 210,00
UAH з ПДВ
Документи

Документи

13 лютого 2020 18:22
Електронний підпис
13 лютого 2020 18:20
протокол №3.pdf
13 лютого 2020 18:20
протокол.pdf

Укладений договір

Контракт Статус Опубліковано
Електронний підпис зміни до договору
03 квітня 2020 16:04
1.pdf зміни до договору
04 березня 2020 17:00
Електронний підпис укладений
25 лютого 2020 09:46
008058.pdf укладений
25 лютого 2020 09:44

Зміни до договору

Дата внесення змін до договору:
24 лютого 2020
Дата публікації змін до договору:
03 квітня 2020
Випадки для внесення змін до істотних умов договору:
  • Продовження строку дії договору на наступний рік
Опис змін, що внесені до істотних умов договору (Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг після внесення змін): Договір набирає чинності з дня його підписання та діє до 15 березня 2020 року
Номер договору про закупівлю: 008058
Договір:
Номер додаткової угоди: 1
Друкувати повідомлення про внесення змін до договору: PDFHTML

Виконання договору

Друкувати звіт про виконання договору про закупівлю PDFHTML
Строк дії за договором: не вказанa — 15 березня 2020
Сума оплати за договором: 0
Причини розірвання договору: Фактично за договором № 008058 від 24.02.2020 оплата не здійснювалась.