Вугілля кам’яне (вугілля АКО (25-100))
Очікувана вартість
1 470 000,00 UAH
UA-2019-10-17-003328-b 932a1281712a421d868187fd8bac1361
Відкриті торги    Завершена
Електронний цифровий підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Оголошення про проведення

Друкувати оголошення PDFHTML
Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Інформація про замовників

Найменування: Відділ освіти Кагарлицької районної державної адміністрації
Код ЄДРПОУ: 02143695
Вебсайт: http://kag-osvita.at.ua/
Місцезнаходження: 09200, Україна , Київська обл., місто Кагарлик, Київська обл., м. Кагарлик, пл. Незалежності,1
Контактна особа: Березова Наталія Анатоліївна
+380634914959
osvitakagarlik@ukr.net
Категорія: Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 17 жовтня 2019
Звернення за роз’ясненнями: до 22 жовтня 2019 17:20
Оскарження умов закупівлі: до 28 жовтня 2019 00:00
Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: 01 листопада 2019 16:20
Початок аукціону: 04 листопада 2019 11:14
Очікувана вартість: 1 470 000,00 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення: Електронна гарантія
Сума тендерного забезпечення: 44 100,00 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни: 5 000,00 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %: 0,34 %

Інформація про предмет закупівлі

Вид предмету закупівлі: Товари


Джерело фінансування закупівлі: кошти місцевого бюджету
Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
210 т
Вугілля кам’яне (вугілля АКО (25-100))
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 09200, Україна, Київська область, місто Кагарлик, навчальні заклади району, за заявками
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 31 грудня 2019
ДК 021:2015: 09110000-3 — Тверде паливо

Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)

Подія Опис Тип оплати Період, (днів) Тип днів Розмір оплати, (%)
Поставка товару Розрахунок за фактично поставлений Товар здійснюється Покупцем протягом 30 банківських днів з дати поставки Товару. 102. Джерело фінансування закупівлі: кошти місцевого бюджету. Пiсляоплата 30 Банківські 100

Документація

Критерії вибору переможця

Ціна: 100%

Тендерна документація

17 жовтня 2019 16:09
Електронний цифровий підпис
17 жовтня 2019 16:05
Тендерна документація вугілля.doc

Роз’яснення до процедури

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-10-17-003328-b.b1
Статус:
Відхилено
Учасник: ТОВ "ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНА ФІРМА "ТЕПЛОЕНЕРГОСЕРВІС", Код ЄДРПОУ:39343817
Дата подання: 22 жовтня 2019 12:40
Усунення дискримінаційних вимог та внесення відповідних змін до тендерної документації.
учасник (скаржник) вимагає усуненням грубих порушень законодавства при проведенні публічних закупівель згідно із Законом України «Про публічні закупівлі» (далі- Закон) в частині прийняття таких безпідставних та протизаконних рішень щодо затвердження тендерної документації Рішенням тендерного комітету від 17.10.2019 протокол № 481, що містить низку дискримінаційних вимог які вже не вперше вносяться Замовником незважаючи на численні Рішення АМКУ щодо усунення дискримінаційних вимог, та внесення відповідних змін до документації.

1. Щодо транспорту та обладнання.
Додатком 1 п.1 тендерної документації на підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним критеріям містяться вимоги надати наступну інформацію та документи які на думку скаржника мають дискримінаційний характер, а саме:
- інформацію про наявність в учасника мобільних вагів для зважування предмету закупівлі на місці поставки із зазначенням їх марки.

Додатком 1 п.2 передбачено надання на підтвердження наявності у випадку, якщо вантажний автотранспорт/навантажувач не належить учаснику, надати договір, який підтверджує право користування, а також свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, протоколи перевірки технічного стану транспортних засобів, поліси обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, медичні довідки щодо придатності до керування транспортним засобом на водіїв.

Дані вимоги є дискримінаційними як для Скаржника, так і для певного кола учасників з наступних причин.
- По перше, жодним чинним нормативно-правовим актом не встановлено обов’язку під час здійснення господарської (підприємницької) діяльності мати та використовувати власні потужності (транспортні засоби), також законодавчо відсутній обов’язок суб’єкта господарювання мати у підпорядкуванні працівників, що будуть здійснювати перевезення вантажу (водії, експедиторі транспортні, вантажники тощо) задля укладання договорів поставки.

- По друге, дана вимога є дискримінаційною оскільки Скаржник та учасники які користуються послугами перевезення і не мають трудових відносин з водіями цих транспортних засобів, а таким чином не мають права вимагати таких документів як медичні довідки щодо придатності до керування транспортним засобом.

Відповідно ст. 15 ЗУ «про дорожній рух», допуск до керування транспортним засобом може бути надано громадянину, який в установленому законом порядку отримав право на керування транспортним засобом відповідної категорії, а також зазначено, що Кожний громадянин, який досяг визначеного цим Законом віку, не має медичних протипоказань та який пройшов повний відповідний курс навчання, може в установленому порядку отримати право на керування транспортними засобами відповідної категорії.
Отже, кожна особа, яка отримує право на керування, попередньо проходить медичний огляд та визначене законом навчання і лише після цього отримує право на керування, що є пiдтвердженням того факту, що вона перевiрена компетентними органами, визначеними законодавством як на стан здоров'я так i пройшла вiдповiдне навчання та склала вiдповiднi iспити.

Окрiм цього, у тому разi коли водiй не є працiвником Скаржника та не має з ним трудових вiдносин, його вiдповiднiсть на встановленi вимоги законодавства, перевiряється безпосереднiм роботодавцем, який i несе вiдповiдальнiсть за допуск такого працiвника до виконання своїх обов'язкiв. А отже, жодною нормою законодавства не визначено обов'язку працiвника контрагента надавати свої документи третiй особi, з якою вiн не має трудових вiдносин.

Зауважимо, медичний стан особи вiдноситься до вiдомостей, якi можуть розголошуватись лише зi згоди особи, та не вiдносяться до вiдомостей загального характеру адже в медичнiй довiдцi, яка надає особi право на керування автотранспортним засобом, можуть бути встановленi iншi вади здоров'я, якi не впливають на таке право, однак на їx розповсюдження особа не згодна.
Законом України «Про захист персональних даних» п.6 ст.6 чiтко встановлено, що не допускається обробка даних про фiзичну особу, якi є конфiденцiйною iнформацiею, без її згоди, крiм випадкiв, визначених законом, i лише в iнтересах нацiональної безпеки, економiчного добробуту та прав людини; ст.7 вказаного закону зазначено, що забороняється обробка персональних даних про расове або етнiчне походження, полiтичнi, релiгiйнi або свiтогляднi переконання, членство в полiтичних партiях та професiйних спiлках, засудження до кримiнального покарання, а також даних, що стосуються здоров'я, статевого життя, бiометричних або генетичних даних. Виключення встановлено лише для володiльця таких даних (який є в трудових вiдносинах з суб'єктом) у сферi трудових правовiдносин вiдповiдно до закону iз забезпеченням вiдповiдного захисту. Тобто лише керiвник може отримувати такi даннi, i лише у випадках, коли це передбачено законом саме для трудової дiяльностi, i лише з забезпеченням захисту таких даних (тобто неможливiсть їх розповсюдження та використання третіми особами).
Приписами ст.10 цього закону встановлено, що працiвники зобов'язанi не допускати розголошення у будь-який спосiб персональних даних, якi їм було довiрено або якi стали вiдомi у зв'язку з виконанням професiйних чи службових або трудових обов'язкiв, що цiлком узгоджується з приписами ст.14, згiдно якої поширення персональних даних передбачає дiї щодо передачi вiдомостей про фiзичну особу за згодою суб'єкта персональних даних.

Таким чином надання такого документу для участі в закупівлі товару як медична довiдка водія перевізника не передбачений по перше чинним законодавством, а по друге не обrрунтований Замовником, i по-треттє: ставить в залежнiсть Скаржника та певне коло учасникiв (у тому випадку коли вони не здiйснюють постачання власними ресурсами) вiд iнших суб'єктiв господарювання та їx працiвникiв, а саме не маючи в своєму штаті водіїв Скаржник не має змоги прийняти участь у закупівлі.
До того ж предмет закупiвлi не вiдноситься до перевезень, та не є таким до якого законодавством встановлено вимоги як для спецiальних чи небезпечних вантажiв, однак Замовником чомусь встановлено вимоги щодо наявностi квалiфiкацiйного пiдтвердження саме не щодо предмету закупiвлi, а до осiб, що будуть здiйснювати таке перевезення пiд час постачання, адже всю вiдповiдальнiсть при укладеннi Договору з Замовником, в тому числi за дії iнших осiб, при виконаннi зобов'язання несе саме переможець процедури закупiвлi.
2)
Наступна дискримінаційна вимога про наявність в учасника мобільних вагів для зважування предмету закупівлі на місці поставки із зазначенням їх марки також яка не дає як Скаржнику так і певному колу постачальників, що не мають в наявності мобільних вагів, прийняти участь у закупівлі є такою з наступних причин. Для Замовника вимоги стосовно зважування мають полягати лише в можливості контролю кількості вугілля в момент його поставки на склад Замовника. А відтак вважаємо що Замовник може вимагати зважування вугілля в момент його поставки на ваговій яку вкаже Замовник в безпосередній близькості від місця поставки. Постачальник в такому разі повинен надати згоду на контроль кількості товару та оплатити вартість зважування за власний рахунок та доставку працівника Замовника відповідального за прийняття товару до місця зважування. В усіх інших випадках вимоги Замовника щодо наявності в учасника мобільних вагів, або вагової та складу на певній території є дискримінаційними. Практика розгляду подібних питань Антимонопольним комітетом України дає підстави для твердження, що документація торгів не повинна містити вимог відносно наявності в Учасника вагів, вагової або складу на певній території, тому що дані вимоги Замовника кваліфікуються як такі, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. До того ж зазначена вимога, встановлена Замовником, ним не обrрунтована, не є обов'язковою згiдно вимог чинного законодавства та направлена лише на збiльшення витрат учасникiв та як наслiдок необrрунтованого здорожчання предмета закупiвлi.
На підставі наведеного вище вимагаємо зобов’язати Замовника виключити дискримінаційну вимогу та внести відповідіні зміни до тендерної документації .


3)
Щодо дозволів виданих Державною службою України з питань праці (Держпраці) та Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи

Замовником в Додатку 4 тендерної документації встановлено наступні дискримінаційні вимоги надати наступні документи:
- копію дозволу, виданого Державною службою України з питань праці (Держпраці), завірену виробником запропонованої продукції.
- Оригінал або завірена копія Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи на запропонований Товар, строк дії якого повинен бути дійсним на момент подання пропозиції та постачання продукції.
Зазначимо, що дана вимога є незаконною та протиправною з тих причин, що законодавством України не передбачено надання дозволів Державною службою України з питань праці при закупівлі товарів, а лише для надання окремих послуг та робіт потрібно мати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки згідно вимогами пункту 13 додатку 2 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 №48).
Такий дозвіл передбачається відповідно до статті 21 Закону України «Про охорону праці» який роботодавець повинен одержати на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що ніяким чином не відноситься до технічних вимог встановлених до предмету закупівлі (Товару) Замовником.

Щодо незаконної вимоги надання Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи на запропонований Товар Вугілля кам’яне відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» в якому відсутня пряма норма, яка зобов’язує суб’єкта господарювання отримувати висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, та обов’язкового Переліку чи такого товару як вугілля кам’яне в такому Переліку товарів, що підлягають обов’язковій державній санітарно-епідеміологічній експертизі немає.
На підставі наведеного вище вимагаємо зобов’язати Замовника виключити дискримінаційну вимогу та внести відповідні зміни до тендерної документації .

4) Щодо надання документів про якість вже поставленої (відвантаженої) партії товару.

Замовником в Додатку 4 тендерної документації встановлено вимогу надати наступні документи:
- «Протокол випробувань, виданий на ім’я виробника вугілля, що є предметом закупівлі, виданий незалежною лабораторією у 2019 році (із зазначенням якісних, технологічних та фізико механічних показників на вугілля, згідно ДСТУ 7146-2010 (зольність на сухий стан палива, загальна волога на робочий стан палива, нижча теплота згорання на робочий стан палива).
- Завірена лабораторією (яка видала протокол випробувань) копія дійсного атестату про акредитацію незалежної лабораторії та лист лабораторії, адресований постачальнику, в якому зазначено право використання учасником зазначеного документу.»
Наведена вище вимога як і всі інші вищезазначені порушує вимоги частини 4 статті 22 та принципи здійснення закупівель, визначенні статтею 3 ЗУ «Про публічні закупівлі», а саме недискримінація та добросовісна конкуренція серед учасників.
- Вимога щодо надання листа лабораторії, адресованого постачальнику, в якому зазначено право використання учасником зазначеного документу взагалі є абсурдною та є такою щоб унеможливити участь в цій закупівлі, тому що немає в природі та діючому правовому полі ніяких законодавчих підстав з яких би лабораторія мала б писати якісь листи та надавати якесь право для учасників закупівель.

Згідно ДСТУ 4096:2002 протокол випробувань (посвідчення якості) на вугілля видається на відвантажену чи вироблену партію вугілля відповідною лабораторією. Таким чином Скаржник або інший учасник повинен мати в наявності марку вугілля, що є предметом закупівлі. А якщо учасник планує видобуток чи придбання вугілля в майбутньому, то такий учасник не в змозі надати документи, що вимагаються та виконати встановлену Замовником вимогу. Відповідно до ДСТУ 7146:2012 під час укладання договору на поставку вугілля для побутових потреб повинен бути представлений лише сертифікат генетичних, технологічних та якісних характеристик, який і засвідчує можливість виробляти та постачати певну марку вугілля. Встановлена вимога, щодо надання у складі тендерної пропозиції учасника протоколу випробування на марку вугілля, що є предметом закупівлі, який виданий на ім’я виробника, є дискримінаційною, обмежує коло учасників процедури закупівлі та зобов’язує їх мати господарські відносини з виробником і таким чином позбавляє можливості суб’єктів господарювання подати свої тендерні пропозиції.
Наведена вище вимога тендерної документації порушує вимоги частини 4 статті 22 та принципи здійснення закупівель, визначенні статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме недискримінація учасників, добросовісна конкуренція серед учасників. Постійно діючою адміністративною колегію Антимонопольного комітету України неодноразово приймались рішення із зобов’язанням Замовника, щодо усунення дискримінаційних вимог та внесення відповідних змін до документації (Рішення № 1730-р/пк-ск. від 04.08.2016 р., рішення № 1784-р/пк-ск, від 11.08.2016 р., рішення № 1715-р/пк-ск від 01.08.2016 та інші).

Таким чином, з урахуванням наведеної вище iнформації Замовник повинен внести змiни до тендерної документації із зазначених вище підстав задля вiдновлення прав учасникiв процедури, та усунення iнших порушень законодавства щодо дискримiнацiї учасникiв, адже на цей час тендерна документація Замовника не забезпечує принцип прозоростi процедури, її конкурентностi, а ставить певнi необrрунтованi рамки та обмеження для учасникiв закупiвлi з наданням переваги певним суб’єктам господарюваня.

В разі ігнорування звернення та відсутності видалення зазначених дискримінаційних вимог вимушені будемо звернутися із заявою на перевірку законності проведення торгів та встановлення дискримінаційних умов до Державної аудиторської служби України.
Розгорнути Згорнути
Рішення замовника: Вимога відхилена
24 жовтня 2019 15:51
На Вашу вимогу від 22.10.2019, 12:40. ID: UA-2019-10-17-003328-b.b1 надаємо наступну відповідь:

1. Щодо транспорту та обладнання.
Відповідно до частини 2 статті 16 замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
наявність обладнання та матеріально-технічної бази;
наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
рішення від 09.10.2019 № 14549 Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (надалі – Колегія) щодо подібної ситуації встановило, що кваліфікаційні критерії встановлені у тендерній документації замовника відповідають вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (для ознайомлення номер закупівлі - UA-2019-09-11-000373-c).
2. Щодо мобільних вагів:
Відповідно до частини 2 статті 16 замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
наявність обладнання та матеріально-технічної бази;
наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
рішення від 09.10.2019 № 14549 Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (надалі – Колегія) щодо подібної ситуації встановило, що кваліфікаційні критерії встановлені у тендерній документації замовника відповідають вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (для ознайомлення номер закупівлі - UA-2019-09-11-000373-c).
3. Щодо дозволів виданих Державною службою України з питань праці (Держпраці) та Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи
Відповідно до частини 3 статті 22 тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
Замовником було передбачено, зокрема надання наступних документів:
- копію дозволу, виданого Державною службою України з питань праці (Держпраці), завірену виробником запропонованої продукції.
- Оригінал або завірена копія Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи на запропонований Товар, строк дії якого повинен бути чинним на дату розкриття тендерних пропозицій.
Окрім того, Рішення від 09.10.2019 № 14549 Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (надалі – Колегія) щодо подібної ситуації встановило, що кваліфікаційні критерії встановлені у тендерній документації замовника відповідають вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (для ознайомлення номер закупівлі - UA-2019-09-11-000373-c).
4. Щодо надання документів про якість вже поставленої (відвантаженої) партії товару.
Відповідно до частини 3 статті 22 тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
Замовником було передбачено, зокрема надання наступних документів:
- лист в довільній формі - опис технології застосування заходів із захисту довкілля (на виконання п.3 ч.2 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі»);
- Технічне завдання (ДОДАТОК 4), яке підписується учасником;
- Учасник процедури закупівлі має підтвердити наявність договірних відносин з виробником вугілля (шахтою, вугільною компанією тощо) або його офіційним представником, дилером, дистриб’ютором чи покупцем, що здійснює реалізацію та відвантаження вугілля, - у зв’яжу з цим учасником надається: копія договору поставки (завірена підписом та печаткою учасника процедури закупівлі), що підтверджує можливість відвантаження вугілля кам’яного марки АКО (25-100) на договірних засадах на користь такого учасника. У разі якщо, учасником процедури закупівлі надається копія договору не з виробником, а з його представником, дилером, дистриб’ютором чи покупцем, що здійснює реалізацію та відвантаження вугілля, то в такому разі він повинен надати копію документу (завіреного підписом та печаткою учасника процедури закупівлі), в якому засвідчується, що постачальник є офіційним представником та має дилерське право на реалізацію вугілля марки АКО (25-100);
- Оригінал або копія (завірені печаткою та підписом Учасника) дійсного сертифіката генетичних, технологічних та якісних характеристик на відповідну марку вугілля, який виданий установою, уповноваженою по сертифікації вугільної продукції. Зазначений документ має бути чинним на дату подання пропозиції, чинним на весь термін постачання продукції та повинен бути завірений виробником.
- гарантійний лис-погодження учасника процедури закупівлі про те, що замовник (Покупець) має право здійснити вибіркову перевірку вугілля під час здійснення його постачання на відповідність його якісним характеристикам, які вимагаються відповідно до технічного завдання (Додаток 4 до Тендерної документації) та договору про закупівлю. (Забір проби для перевірки вугілля здійснюватиметься в присутності представників двох сторін та оформляється актом, який підписується ними. Перевірку на якість здійснюватиме будь-яка незалежна лабораторія за вибором покупця. Така перевірка проводиться за кошти продавця та підтверджується відповідним документом.)
- копію дозволу, виданого Державною службою України з питань праці (Держпраці), завірену виробником запропонованої продукції.
- Оригінал або завірена копія Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи на запропонований Товар, строк дії якого повинен бути чинним на дату розкриття тендерних пропозицій.
- Протокол випробувань, виданий на ім’я виробника вугілля, що є предметом закупівлі, виданий незалежною лабораторією у 2019 році (із зазначенням якісних, технологічних та фізико механічних показників на вугілля, згідно ДСТУ 7146-2010 (зольність на сухий стан палива, загальна волога на робочий стан палива, нижча теплота згорання на робочий стан палива).
- Завірена лабораторією (яка видала протокол випробувань) копія дійсного атестату про акредитацію незалежної лабораторії та лист лабораторії, адресований постачальнику, в якому зазначено право використання учасником зазначеного документу.
Окрім того, Рішення від 09.10.2019 № 14549 Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (надалі – Колегія) щодо подібної ситуації встановило, що кваліфікаційні критерії встановлені у тендерній документації замовника відповідають вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (для ознайомлення номер закупівлі - UA-2019-09-11-000373-c).

Скарги до процедури

Номер скарги: UA-2019-10-17-003328-b.b2
Статус:
Залишено без розгляду
Скаржник: ТОВ "СТАРКВУД", Код ЄДРПОУ:41563642
Дата подання: 27 жовтня 2019 15:13
Скарга на умови тендерної документації
17.10.2019 року Замовником було прийнято рішення (протокол від 17.10.2019 протокол № 481) про затвердження тендерної документації щодо предмету закупівлі 09110000-3 - Тверде паливо (Вугілля кам’яне (вугілля АКО (25-100)), при цьому положення тендерної документації містять умови, що порушують наші права та законні інтереси як учасника процедури закупівлі, а саме: замовником порушено статтю 3 Закону України «Про публічні закупівлі», - добросовісна конкуренція серед учасників, недискримінація учасників, об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій. Скаржник, Товариство з обмеженою відповідальністю «Ф'южн-У» (далі Скаржник), не погоджується з умовами тендерної документації в наступній їх частині: 1. ДОДАТОКОМ 4 до тендерної документації «ІНФОРМАЦІЯ ПРО НЕОБХІДНІ ТЕХНІЧНІ, ЯКІСНІ ТА КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ» до тендерної документації передбачено, що учасник має надати зокрема наступний документ: - копію дозволу, виданого Державною службою України з питань праці (Держпраці), завірену виробником запропонованої продукції. Відповідно до інформації, зазначеної в рішенні Постійно діючої адміністративної Колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель від 25.06.2015 № 1013-р/пк-ск, в якому, на запит Колегії (лист від 29.05.2015 №20-29.1/06-1833-дз) до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України було прохання надати таку інформацію: 1) чи здійснюється на території України (у тому числі, на території проведення антитерористичної операції) видобування вугілля кам’яного антрацитової групи (АС, АМ,АО,АК,АКО); 2) чи здійснюється постачання на території України вугілля кам’яного (вітчизняного або імпортованого) антрацитової групи; 3) чи виробляється за кордоном зазначене вище вугілля, і чи здійснюється/можливе здійснення на території України імпорту вказаного вище вугілля. Листом від 19.06.2015 № 2/35-2062 (надісланим на адресу Комітету засобами факсимільного зв’язку) Міністерство енергетики та вугільної промисловості України повідомило зокрема, про наступне: «на території підконтрольній українській владі вугілля антрацитової групи не видобувається. Родовища вугілля, зокрема, марки А (антрацит) розташовані у частині Луганської та Донецької областей, яка контролюється незаконними збройними формуваннями». Крім цього, зазначається, що «На території, що контролюється Урядом України відсутні вугледобувні підприємства, які виробляють/збагачують вугілля марки «А», і ще, «на території підконтрольній українській владі вугілля антрацитової групи не видобувається». За таких умов, на сьогодні, вугілля антрацитової групи можливо придбати на вітчизняних товарних біржах або шляхом укладання прямих договорів із вугільними трейдерами. Все вугілля антрацитової групи, що реалізується в Україні - є імпортованим. Враховуючи вищезазначене, у зв’язку з тим, що на території України таке вугілля, яке є предметом закупівлі (вугілля АКО (25-100)) не виробляється, - учасник не може надати копію дозволу, виданого Державною службою України з питань праці (Держпраці), завірену виробником запропонованої продукції, так як виробник з іншої країни не може завіряти документи Державної служби України з питань праці (Держпраці) та/або не отримує в процесі виробництва дозволу, виданого Державною службою України з питань праці (Держпраці). Окрім того, відповідно до статті 21 Закону України «Про охорону праці» дозвіл отримується на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що ніяким чином не відноситься до технічних вимог встановлених до предмету закупівлі (Товару) Замовником. Враховуючи вищезазначене, просимо визнати вищезазначені вимоги дискримінаційними та зобов’язати замовника, внести зміни до тендерної документації. 2. Підпунктом 2 Пункту «Наявність обладнання та матеріально-технічної бази» Розділу 1 Документи на підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним критеріям ДОДАТОКУ 1 до тендерної документації передбачено, що учасник має надати зокрема наступні документи: ….. - Документи, що підтверджують наявність вантажного автотранспорту, інформація про який вказана у довідці: свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, протоколи перевірки технічного стану транспортних засобів, поліси обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, медичні довідки щодо придатності до керування транспортним засобом на водіїв. (у випадку, якщо вантажний автотранспорт не належить учаснику, надати договір, який підтверджує право користування). Учасник не погоджується з вищезазначеними вимогами та вважає їх дискримінаційними, а саме у частині щодо медичних довідок щодо придатності до керування транспортним засобом на водіїв: По-перше: медичні довідки щодо придатності до керування транспортних засобом на водіїв не мають відношення до кваліфікаційного критерію «Наявність обладнання та матеріально-технічної бази», так як інформація щодо водіїв має відношення до кваліфікаційного критерію «Наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід»; По-друге: учасник не може надати такі документи та дана вимога тендерної документації є дискримінаційною оскільки Скаржник (учасник), користуються послугами перевезення і не мають трудових відносин з водіями цих транспортних засобів, а таким чином не мають права вимагати таких документів як медичні довідки щодо придатності до керування транспортним засобом, так як така інформація має бути надана сторонніми організаціями, які надають послуги перевезення та вимагають виконання вимог Закону України «Про захист персональних даних», яким, зокрема, у статті 11 передбачено, що: 1. Підставами для обробки персональних даних є: 1) згода суб’єкта персональних даних на обробку його персональних даних; 2) дозвіл на обробку персональних даних, наданий володільцю персональних даних відповідно до закону виключно для здійснення його повноважень; 3) укладення та виконання правочину, стороною якого є суб’єкт персональних даних або який укладено на користь суб’єкта персональних даних чи для здійснення заходів, що передують укладенню правочину на вимогу суб’єкта персональних даних; 4) захист життєво важливих інтересів суб’єкта персональних даних; 5) необхідність виконання обов’язку володільця персональних даних, який передбачений законом; 6) необхідність захисту законних інтересів володільця персональних даних або третьої особи, якій передаються персональні дані, крім випадків, коли потреби захисту основоположних прав і свобод суб’єкта персональних даних у зв’язку з обробкою його даних переважають такі інтереси. Окрім того, п.6 ст.6 Закону України «Про захист персональних даних» встановлено, що не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, i лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Виключення встановлено лише для володільця таких даних (який є в трудових вiдносинах з суб'єктом) у сфері трудових правовідносин відповідно до закону iз забезпеченням вiдповiдного захисту. Отже, у Скаржника не має підстав для отримання та обробки персональних даних працівників сторонньої організації, що надають послуги з перевезення. Враховуючи вищезазначене, просимо визнати вищезазначені вимоги дискримінаційними та зобов’язати замовника, внести зміни до тендерної документації. На підставі зазначеного в пунктах 1-2 цієї Скарги, тендерна документація замовника не відповідає вимогам Закону та порушує принципи проведення процедури закупівлі встановлені статтею 3 Закону. Тому, у зв’язку з порушенням наших законних прав на недискримінацію учасників та керуючись частиною 2 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі», просимо: 1. Прийняти Скаргу ТОВ «Ф’южн-У» до розгляду; 2. Зобов’язати замовника внести зміни до тендерної документації, затвердженої рішенням тендерного комітету 17.10.2019 протокол № 481; 3. Перевірити на відповідність вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» умови та вимоги до учасників процедури закупівлі встановлені замовником у тендерній документації.
Розгорнути Згорнути
Документи
Рішення Органу оскарження: Залишено без розгляду
рішення від 30.10.2019 № 15670.pdf
Дата публікації: 30 жовтня 2019 21:38
Номер скарги: UA-2019-10-17-003328-b.b3
Статус:
Відмовлено в задоволенні
Скаржник: ТОВ "СТАРКВУД", Код ЄДРПОУ:41563642
Дата подання: 15 листопада 2019 13:49
Скарга на рішення Замовника стосовно визначення переможця процедури закупівлі
05.11.2019 року Замовником відповідно до опублікованого повідомлення про намір укласти договір в системі PROZORRO (посилання на закупівлю - https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-10-17-003328-b) прийнято рішення (протокол від 05.11.2019 №487) про обрання переможцем процедури закупівлі Товариство з обмеженою відповідальністю «ПОЛИПРОМ СЕРВИС» (далі - ТОВ «ПОЛИПРОМ СЕРВИС»), при цьому замовником при прийнятті вищезазначеного рішення не було враховано, що пропозиція учасника ТОВ «ПОЛИПРОМ СЕРВИС» не відповідає вимогам тендерної документації затвердженої протоколом (рішення про затвердження редакція тендерної документації від 17.10.2019 року протокол №481 (Далі – Тендерна документація), у зв’язку з цим Товариство з обмеженою відповідальністю «СТАРКВУД» (Скаржник) не погоджується з даним рішенням та вважає рішення про визначення переможцем ТОВ «ПОЛИПРОМ СЕРВИС» (далі - Учасник) безпідставним та неправомірним, що порушує наші права та законні інтереси як учасника процедури закупівлі, при цьому замовником порушено статтю 3 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме - добросовісна конкуренція серед учасників, недискримінація учасників, об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій. Замовником при прийняті рішення про визначення переможцем ТОВ «ПОЛИПРОМ СЕРВИС» не було враховано, що його пропозиція не відповідає вимогам тендерної документації, а саме: 1. Відповідно до Додатку 3 Тендерної документації: ФОРМА ТЕНДЕРНОЇ ПРОПОЗИЦІЇ (учасник не має відступати від даної форми та надає її у складі пропозиції) Зокрема, пункт 5 передбачає наступну форму таблиці пропозиції: 5. Таблиця пропозиції: № з/п Найменування Товару Кількість, тонн Ціна за одиницю (грн. без ПДВ) ПДВ1 Ціна за одиницю (грн. з ПДВ)1 09110000-3 - Тверде паливо (Вугілля кам’яне (вугілля АКО (25-100)) 210 Примітка: 1 Загальна ціна має враховувати всі затрати учасника (постачальника) на транспортування, страхування, навантаження, розвантаження, сплату податків і зборів (обов’язкових платежів) тощо. Якщо учасник не є платником ПДВ поруч з ціною за одиницю має зазначити словами «без ПДВ». Учасником завантажено файл тендерної пропозиції під назвою «Кваліфікаційні_критерії_та_технічний (7)», на сторінці 1 міститься документ «Тендерна пропозиція», при цьому пункт 5 «Таблиця пропозиції» містить наступну інформацію: № з/п Найменування Товару Кількість, тонн Ціна за одиницю (грн. без ПДВ) ПДВ1 Ціна за одиницю (грн. з ПДВ)1 09110000-3 - Тверде паливо (Вугілля кам’яне (вугілля АКО (25-100)) 210 6850,00 -- -- Відповідно до вищезазначеного, пункт 5 Таблиця пропозиції учасника не містить слів «без ПДВ» у стовпцях таблиці «ПДВ1» та «Ціна за одиницю (грн. з ПДВ)1» Враховуючи вищезазначене, тендерна пропозиція Учасника ТОВ «ПОЛИПРОМ СЕРВИС» не відповідає вимогам Тендерної документації та має бути відхилена Замовником. 2. Додатком 5 Тендерної документації: «ПРОЕКТ ДОГОВОРУ ПРО ЗАКУПІВЛЮ ТА УМОВИ ЙОГО ЗМІН» передбачено, що проект договору «Підписуються учасником». Окрім того, пункт «XIІ. Місцезнаходження та банківські реквізити Сторін» передбачає, що учасником «заповнюються реквізити (назва учасника, адреса, банківські реквізити тощо) та підписується учасником з проставлянням печатки» Примітка до проекту договору передбачає: «*Вимога щодо відбитка печатки не є обов’язковою.» Учасником завантажено файл тендерної пропозиції під назвою «Кваліфікаційні_критерії_та_технічний (7)», на сторінці 5-10 міститься документ ««ПРОЕКТ ДОГОВОРУ ПРО ЗАКУПІВЛЮ ТА УМОВИ ЙОГО ЗМІН»», при цьому проект договору не містить підпису та печатки учасника процедури закупівлі у пункті «XIІ. Місцезнаходження та банківські реквізити Сторін» (сторінка 9 та сторінка 10 тендерної пропозиції). Тобто проект договору та умови його змін, а також специфікація, що є додатком до проекту договору не підписані учасником, що не відповідає вимогам тендерної документації та вимогам частини 3 статті 181 Господарського кодексу України. Враховуючи вищезазначене, тендерна пропозиція Учасника ТОВ «ПОЛИПРОМ СЕРВИС» не відповідає вимогам Тендерної документації та має бути відхилена Замовником. Таким чином, враховуючи вищезазначене, пропозиція Учасника (ТОВ «ПОЛИПРОМ СЕРВИС») не відповідає вимогам замовника зазначеним у Тендерній документації, а рішення про намір укласти договір та визначення переможцем ТОВ «ПОЛИПРОМ СЕРВИС» є незаконним. Тому, у зв’язку з порушенням наших законних прав на неупереджений розгляд та недискримінацію учасників та керуючись частиною 2 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі», Просимо: 1. Прийняти Скаргу ТОВ «СТАРКВУД» до розгляду; 2. Визнати пропозицію учасника ТОВ «ПОЛИПРОМ СЕРВИС» такою, що не відповідає вимогам Тендерної документації; 3. Перевірити пропозицію ТОВ «ПОЛИПРОМ СЕРВИС» на відповідність вимогам тендерної документації замовника; 4. Скасувати рішення замовника про визначення переможцем та рішення про обрання переможцем та намір укласти договір з учасником ТОВ «ПОЛИПРОМ СЕРВИС» (протокол від 05.11.2019 №487)
Розгорнути Згорнути
Документи
Рішення Органу оскарження: Відмовлено в задоволенні
Прийнято до розгляду: 20 листопада 2019 11:17
Рішення від 19.11.2019 № 16932 (+лист Замовнику).pdf
Дата публікації: 20 листопада 2019 11:16
Рішення від 04.12.2019 № 18012.pdf
Дата публікації: 10 грудня 2019 00:22

Документи подані скаржником

27 жовтня 2019 15:13
Скарга.pdf
27 жовтня 2019 15:13
Платіжне доручення.pdf

Документи Органу Оскарження

Документи подані скаржником

15 листопада 2019 13:49
Скарга..pdf
15 листопада 2019 13:49
Скарга.doc
15 листопада 2019 13:49
Платіжне доручення.pdf

Документи подані замовником

27 листопада 2019 16:37
Інформація по суті скарги
27 листопада 2019 16:37
Інформація по суті скарги

Реєстр пропозицій

Друкувати реєстр отриманих тендерних пропозицій PDFHTML

Дата і час розкриття: 04 листопада 2019 11:35

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ "СТАРКВУД" 1 354 500,00
UAH з ПДВ
1 354 500,00
UAH з ПДВ
Документи
ТОВ "ПОЛИПРОМ СЕРВИС" 1 438 500,00
UAH з ПДВ
1 438 500,00
UAH з ПДВ
Документи

Публічні документи

01 листопада 2019 14:00
sign.p7s
01 листопада 2019 13:56
Тендерна пропозиція.pdf
01 листопада 2019 13:56
Проект договора.pdf

Публічні документи

08 листопада 2019 13:52
sign.p7s
08 листопада 2019 13:50
документи переможця.pdf
01 листопада 2019 09:08
sign.p7s
01 листопада 2019 09:07
Підписаний_ЛИЦЕНЗИЯ (3).pdf
01 листопада 2019 09:07
Підписаний_G1019-8763-GL_tender.pdf
01 листопада 2019 09:07
Dovir_Mirgorodsky_4334-K-O-verified.pdf

Протокол розкриття

Друкувати протокол розкриття тендерних пропозицій PDFHTML
Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "СТАРКВУД"
#41563642
Відхилено 1 354 500,00
UAH з ПДВ
05 листопада 2019 13:42
ТОВ "ПОЛИПРОМ СЕРВИС"
#42267684
Переможець 1 438 500,00
UAH з ПДВ
05 листопада 2019 13:44

Повідомлення про намір укласти договір

Дата і час публікації: 05 листопада 2019 13:44

Друкувати повідомлення про намір укласти договір PDFHTML
Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "ПОЛИПРОМ СЕРВИС"
#42267684
1 438 500,00
UAH з ПДВ
Документи

Укладений договір

Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Опубліковано
sign.p7s укладений
13 грудня 2019 10:22
Договір укладений
13 грудня 2019 10:19
sign.p7s зміни до договору
28 грудня 2019 10:43
дод уг вігілля.pdf зміни до договору
28 грудня 2019 10:41

Зміни до договору

Дата внесення змін до договору:
28 грудня 2019
Дата публікації змін до договору:
28 грудня 2019
Випадки для внесення змін до істотних умов договору: Продовження строку дії договору на наступний рік
Опис змін, що внесені до істотних умов договору (Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг після внесення змін): частина 5 статті 36 Закону - продовження строку дії договору на наступний рік
Номер договору про закупівлю: В-1213
Договір:
Номер додаткової угоди: 1
Друкувати повідомлення про внесення змін до договору: PDFHTML

Актуальні тендери

До пошуку