Звернення до Держаудитслужби

Оберіть

Контактна інформація

Дані про місцезнаходження та Email будуть доступні лише працівникам Державної аудиторської служби України

Електронний підпис

«Реконструкція ВПС «Нижанковичі» Мостиського прикордонного загону»
Очікувана вартість
1 230 998,71 EUR
UA-2019-10-03-000563-c 9b67f8da83e745078fc948f1ea91b99c
Відкриті торги    Торги відмінено
Електронний підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Контакти

Белінський Олег Вікторович

+380322767836 vkb_zhru@dpsu.gov.ua

Державна аудиторська служба України

Знайшли порушення законодавства у сфері закупівель?

Оголошення про проведення

Друкувати оголошення PDFHTML
Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Інформація про замовників

Найменування: Західне Регіональне управління Державної прикордонної служби України
Код ЄДРПОУ: 14321647
Вебсайт: https://dpsu.gov.ua/
Місцезнаходження: 79017, Україна , Львівська обл., місто Львів, вулиця Мечнікова будинок 16 а
Контактна особа: Белінський Олег Вікторович
+380322767836
vkb_zhru@dpsu.gov.ua
Категорія: Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 03 жовтня 2019
Звернення за роз’ясненнями: до 10 жовтня 2019 13:00
Оскарження умов закупівлі: до 16 жовтня 2019 00:00
Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: 20 жовтня 2019 13:00
Початок аукціону: 21 жовтня 2019 14:00
Очікувана вартість: 1 230 998,71 EUR без ПДВ
Розмір мінімального кроку пониження ціни: 246,20 EUR
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %: 0,02%

Інформація про предмет закупівлі

Вид предмету закупівлі: Роботи


Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
1 роб
«Реконструкція ВПС «Нижанковичі» Мостиського прикордонного загону»
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 82011, Україна, Львівська область, Нижанковичі, вул.Костюшка,46
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 30 грудня 2021
ДК 021:2015: 45454000-4 — Реконструкція

Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)

Подія Опис Тип оплати Період, (днів) Тип днів Розмір оплати, (%)
Виконання робіт «Реконструкція ВПС «Нижанковичі» Мостиського прикордонного загону» Пiсляоплата 60 Робочі 100

Тендерна документація

Критерії вибору переможця

Ціна: 100%

Роз’яснення до процедури

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-10-03-000563-c.a1
Статус:
Відповідь надана
Учасник: KOMERCYJNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT BUDOWLANYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ, Код ЄДРПОУ:7162267228
Дата подання: 07 листопада 2019 21:48
Вимога прийняти рішення про відхилення тендерної пропозицій Переможця згідно умов тендерної документації і оприлюднити протокол відхилення тендерної пропозиції.
KPRB Sp. z o.o. не погоджується з рішенням Замовника, щодо відповідності тендерної пропозиції Переможця встановленим вимогам тендерної документації. Відповідно до пункту 1 розділу 3 Тендерної документації Учасники процедури закупівлі мають надати інформацією щодо відповідності вимогам, визначеним у статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», у складі тендерної пропозиції.
Крім того, дана вимога продубльовано у пункті 5 розділу 3 Тендерної документації, а саме:
«Учасники повинні самостійно завантажити в електронну систему закупівель скановані копії інформації в довільній формі про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій статті 17 Закону України "Про публічні закупівлі"»(цитата).
Таким чином, згідно вимог Тендерної документації, Учасники процедури закупівлі повинні підтвердити відсутність підстав для відмови згідно пункту 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 частини 1 та частину 2 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі».
В складі тендерної пропозиції Переможець надано документ на виконання вищезазначених вимог, проте ігноруючи вимоги Тендерної документації.
Переможець не надає інформацію, щодо відсутності підстав для відмови, згідно пункту 1, 7 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі».
Порушення вимог тендерної документації з обґрунтувань наданих вище, підтверджується зокрема рішенням Постійно діючої адміністративної колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель №4740-р/пк-пз від 18.05.2018
Виходячи з наведеного вище, тендерна пропозиція Учасника підлягає відхиленню у відповідності до вимог статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» внаслідок її невідповідності умовам тендерної документації.
Відповідно до вимог пункт 7 розділ 1 Тендерної документації Учасники процедури закупівлі мають надати документи та інформацію в складі тендерної пропозиції на мові яка визначена в тендерній документації, а саме:
«Усі документи, що входять до складу тендерної пропозиції повинні бути складені українською мовою.
Документи або копії документів, що надаються Учасниками у складі їх тендерних пропозицій, викладені іншими мовами, повинні надаватися разом із їх автентичним перекладом на українську мову.
Переклад цих документів обов’язково має бути завірений учасником. Визначальним є текст, викладений українською мовою»(цитата).
Таким чином, усі документи, що надаються в складі тендерної пропозиції, мають бути на українській мові, а у випадку надання її на іншій мові, мають бути переведені на українську мову.
Згідно пункту 5 розділу 3 Тендерної документації Учасники процедури закупівлі мали підтвердити фінансову спроможність, а саме:
«для підтвердження фінансової спроможності – оригінал фінансових звітів (встановленої у Республіці Польща форми) за останні три роки і пояснюючої записки (за підписом уповноваженої особи учасника), що містить інформацію про досягнення позитивного фінансового балансу або пояснення причин фінансових втрат за цей період»(цитата).

В складі тендерної пропозиції Переможець надає архів (Переклад ФЗ форма) в якому містяться звіти за 2017, 2018 роки.
Дані звіти надані з перекладом проте не в повному обсязі. Звіт за 2017 рік надано без перекладу сторінки 6 та звіт 2018 рік надано без перекладу сторінки 6, 7.
Переможець проігнорував вимоги Тендерної документації та не надав переклад до документів які вимагались тендерною документацією.
Зазначена позиція, щодо наявності порушення у випадку надання документів на іноземній мові без перекладу підтверджуються рішенням Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель № 6130-р/пк-пз від 17.05.2019
Розгорнути Згорнути
Рішення замовника: Вимога відхилена
13 листопада 2019 17:19
У вимозі невірно процитовано та, відповідно, невірно тлумачаться вимоги тендерної документації стосовно надання інформації щодо відповідності учасника вимогам, вказаним у статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі». Так, у Розділі ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» зазначено наступне:
«Тендерна пропозиція подається учасником в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну та завантаження файлів з:
інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям;
інформацією щодо відповідності учасника вимогам, визначеним у статті 17 Закону;
.....»
У пункті 5 «Кваліфікаційні критерії до учасників відповідно до статті 16 Закону України "Про публічні закупівлі" та вимоги, встановлені статтею 17 Закону України "Про публічні закупівлі" розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» вказано наступне:
«Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та відхиляє тендерну пропозицію учасника в разі, якщо (стаття 17 Закону):
1) він має незаперечні докази того, що учасник пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій посадовій особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі (п.1 ч.1 ст. 17 Закону України "Про публічні закупівлі");

7) тендерна пропозиція подана учасником процедури закупівлі, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з членом (членами) тендерного комітету, уповноваженою особою (особами) замовника (п.7 ч.1 ст. 17 Закону України "Про публічні закупівлі");
… .
Учасник нерезидент повинен надати документи, що передбачені тендерною документацією або їх аналоги відповідно до особливостей законодавства його країни походження. У разі відсутності аналогів зазначених документів учасник нерезидент повинен надати замість них листи з обгрунтованими поясненнями відсутності не наданих документів.
Примітки:
а) документи, що не передбачені законодавством для учасників, не подаються ними у складі тендерної пропозиції;
б) в разі, якщо Учасник відповідно до норм чинного Законодавства не зобов’язаний складати будь-який із документів зазначених в цій документації, такий Учасник надає лист-роз’яснення в довільній формі, в якому зазначає законодавчі підстави ненадання вищезазначених документів.
Враховуючи вищенаведене та абзац 3 частини 3 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі», в якій зазначено «Замовник не вимагає від учасників документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 7 частини першої цієї статті», скаржником помилково стверджується наявність вимоги у тендерній документації про обов’язковість надання Переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 7 частини першої цієї статті 17.
Відповідне пояснення з цього приводу надано у роз'яснені Мінекономрозвитку від 24.04.2017 N 3304-06/13652-06.
Скаржник у вимозі стверджує: «В складі тендерної пропозиції Переможець надає архів (Переклад ФЗ форма) в якому містяться звіти за 2017, 2018 роки.
Дані звіти надані з перекладом проте не в повному обсязі. Звіт за 2017 рік надано без перекладу сторінки 6 та звіт 2018 рік надано без перекладу сторінки 6, 7».
Західне регіональне управління Державної прикордонної служби, як замовник торгів, у відповідь на вимогу повідомляє:
Пунктом 5 «Кваліфікаційні критерії до учасників відповідно до статті 16 Закону України "Про публічні закупівлі" та вимоги, встановлені статтею 17 Закону України "Про публічні закупівлі" розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» передбачена вимога до польських підприємців: для підтвердження фінансової спроможності – надати оригінал фінансових звітів (встановленої у Республіці Польща форми) за останні три роки і пояснюючу записку (за підписом уповноваженої особи учасника), що містить інформацію про досягнення позитивного фінансового балансу або пояснення причин фінансових втрат за цей період.
Тендерна документація також містить вимогу «Документи, що надаються Учасниками у складі їх тендерних пропозицій, викладені іншими мовами, повинні надаватися разом із їх автентичним перекладом на українську мову».
Проте Тендерною документацією не встановлена форма та обсяг перекладів документів. Вимагається лише автентичність перекладу в розумінні Міжнародного комерційного права, тобто, відповідність перекладу за змістом текстові іншою мовою.
Виходячи з вищевикладеного та керуючись Листом Міністерства фінансів України від 24.10.2011 р. №31-08410-07-29/26066, Наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. №88 потрібно, щоб переклад фінансових звітів учасника містив інформацію, необхідну Замовнику для оцінки наведених у них результатів господарських операцій в порядку, визначеному національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами фінансової звітності, а в кінцевому підсумку для оцінки учасника за критерієм, викладеним у п. 5 Розділу ІІІ Тендерної документації (фінансова спроможність).
Переклади фінансових звітів за 2017, 2018 роки, наданих Переможцем у складі його тендерної пропозиції, містять повний обсяг інформації, достатньої для оцінки Замовником відповідності учасника вимогам, поставленим Тендерною документацією до польських підприємців, та для підтвердження його фінансової спроможності виконання робіт, які є предметом закупівлі.

Документи подані скаржником

07 листопада 2019 21:48
Скарга АМКУ Ніжанковичи.pdf

Документи

13 листопада 2019 17:19
Протокол

Скарги до процедури

Номер скарги: UA-2019-10-03-000563-c.a2
Статус:
Залишено без розгляду
Скаржник: KOMERCYJNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT BUDOWLANYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ, Код ЄДРПОУ:7162267228
Дата подання: 07 листопада 2019 23:02
Скарга щодо неправомірного рішення, дії чи бездіяльності Замовника торгів
Скаржник не погоджується з рішенням Замовника, щодо відповідності тендерної пропозиції Переможця встановленим вимогам тендерної документації, що підтверджується наступним: Відповідно до пункту 1 розділу 3 Тендерної документації Учасники процедури закупівлі мають надати інформацією щодо відповідності вимогам, визначеним у статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», у складі тендерної пропозиції. Крім того, дана вимога продубльовано у пункті 5 розділу 3 Тендерної документації, а саме: «Учасники повинні самостійно завантажити в електронну систему закупівель скановані копії інформації в довільній формі про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій статті 17 Закону України "Про публічні закупівлі"»(цитата). Таким чином, згідно вимог Тендерної документації, Учасники процедури закупівлі повинні підтвердити відсутність підстав для відмови згідно пункту 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 частини 1 та частину 2 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі». В складі тендерної пропозиції Переможець надано документ на виконання вищезазначених вимог, проте ігноруючи вимоги Тендерної документації. Переможець не надає інформацію, щодо відсутності підстав для відмови, згідно пункту 1, 7 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі». Порушення вимог тендерної документації з обґрунтувань наданих вище, підтверджується зокрема рішенням Постійно діючої адміністративної колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель №4740-р/пк-пз від 18.05.2018 Виходячи з наведеного вище, тендерна пропозиція Учасника підлягає відхиленню у відповідності до вимог статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» внаслідок її невідповідності умовам тендерної документації. Відповідно до вимог пункт 7 розділ 1 Тендерної документації Учасники процедури закупівлі мають надати документи та інформацію в складі тендерної пропозиції на мові яка визначена в тендерній документації, а саме: «Усі документи, що входять до складу тендерної пропозиції повинні бути складені українською мовою. Документи або копії документів, що надаються Учасниками у складі їх тендерних пропозицій, викладені іншими мовами, повинні надаватися разом із їх автентичним перекладом на українську мову. Переклад цих документів обов’язково має бути завірений учасником. Визначальним є текст, викладений українською мовою»(цитата). Таким чином, усі документи, що надаються в складі тендерної пропозиції, мають бути на українській мові, а у випадку надання її на іншій мові, мають бути переведені на українську мову. Згідно пункту 5 розділу 3 Тендерної документації Учасники процедури закупівлі мали підтвердити фінансову спроможність, а саме: «для підтвердження фінансової спроможності – оригінал фінансових звітів (встановленої у Республіці Польща форми) за останні три роки і пояснюючої записки (за підписом уповноваженої особи учасника), що містить інформацію про досягнення позитивного фінансового балансу або пояснення причин фінансових втрат за цей період»(цитата). В складі тендерної пропозиції Переможець надає архів (Переклад ФЗ форма) в якому містяться звіти за 2017, 2018 роки. Дані звіти надані з перекладом проте не в повному обсязі. Звіт за 2017 рік надано без перекладу сторінки 6 та звіт 2018 рік надано без перекладу сторінки 6, 7. Переможець проігнорував вимоги Тендерної документації та не надав переклад до документів які вимагались тендерною документацією. Зазначена позиція, щодо наявності порушення у випадку надання документів на іноземній мові без перекладу підтверджуються рішенням Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель № 6130-р/пк-пз від 17.05.2019 Виходячи з наведеного вище, тендерна пропозиція Учасника підлягає відхиленню у відповідності до вимог статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі» внаслідок її невідповідності умовам тендерної документації.
Розгорнути Згорнути
Документи
Рішення Органу оскарження: Залишено без розгляду
рішення від 12.11.2019 № 16447.pdf
Дата публікації: 12 листопада 2019 22:10

Документи подані скаржником

07 листопада 2019 23:02
Скарга АМКУ Ніжанковичи.pdf

Документи Органу Оскарження

12 листопада 2019 22:10
рішення від 12.11.2019 № 16447.pdf

Реєстр пропозицій

Друкувати реєстр отриманих тендерних пропозицій PDFHTML

Дата і час розкриття: 21 жовтня 2019 14:21

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
KOMERCYJNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT BUDOWLANYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ 1 177 000,00
EUR
1 177 000,00
EUR
Документи
Sp. z o.o. "BUDMAR" 1 210 002,22
EUR
1 209 755,00
EUR
Документи

Публічні документи

20 жовтня 2019 12:47
Переклад ФЗ форма
20 жовтня 2019 11:44
r_85_ДЦ_ДЦ
20 жовтня 2019 11:39
CEIDG, довідки
20 жовтня 2019 11:32
Кошторис 1 Н
20 жовтня 2019 11:24
Кошторис Н
20 жовтня 2019 11:18
Угоди, акти, референції
20 жовтня 2019 11:12
Захист довкілля_В
20 жовтня 2019 11:07
Ст. 17
20 жовтня 2019 10:57
Кваліфікація
20 жовтня 2019 10:49
Графік Н
20 жовтня 2019 10:46
Антикорупційна програма
20 жовтня 2019 10:09
Фінансові звіти
20 жовтня 2019 09:49
Податки
20 жовтня 2019 09:39
Позитивний баланс
20 жовтня 2019 08:17
Субпідрядник

Відповіді учасника на умови участі у закупівлі

KOMERCYJNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT BUDOWLANYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ

Sp. z o.o. "BUDMAR"

Протокол розкриття

Друкувати протокол розкриття тендерних пропозицій PDFHTML
Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
KOMERCYJNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT BUDOWLANYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
#7162267228
Відхилено 1 177 000,00
EUR
25 жовтня 2019 16:37
Sp. z o.o. "BUDMAR"
#12345679
Переможець 1 209 755,00
EUR
28 жовтня 2019 17:08

Документи

25 жовтня 2019 16:37
Електронний підпис
25 жовтня 2019 16:33
Протокол
21 жовтня 2019 14:22

код ЄДРПОУ 7162267228 у ЄДР не знайдено.

Повідомлення про намір укласти договір

Дата і час публікації: 28 жовтня 2019 17:08

Друкувати повідомлення про намір укласти договір PDFHTML
Учасник Пропозиція Документи
Sp. z o.o. "BUDMAR"
#12345679
1 209 755,00
EUR
Документи

Інформація про відміну

Виконано
Дата відміни: 02 червня 2020 19:50
Коментар щодо відміни: Відсутність подальшої потреби у закупівлі товарів, робіт та послуг, ст. 32 ЗУ "Про публічні закупівлі"
Документи:
02 червня 2020 19:50
Протокол