Спробуйте новий дизайн сторінки тендера

arrow_right_alt

Звернення до Держаудитслужби

Оберіть

Контактна інформація

Дані про місцезнаходження та Email будуть доступні лише працівникам Державної аудиторської служби України

Електронний підпис

Швидкозаморожувач плазми Frigera NZKP-48/80, або еквівалент - 1 од.
Очікувана вартість
1 440 000,00 UAH
UA-2019-04-23-002240-b 278b8f14d1e54b95a0d2421990abed0f
Відкриті торги    Завершена
Електронний підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Контакти

Беденок Лілія Василівна

+380442840879 doztender@ukr.net

Державна аудиторська служба України

Знайшли порушення законодавства у сфері закупівель?

Оголошення про проведення

Друкувати оголошення PDFHTML
Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Інформація про замовників

Найменування: Департамент охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Код ЄДРПОУ: 02012906
Вебсайт: http://health.kievcity.gov.ua
Місцезнаходження: 01001, Україна , Київська обл., м.Київ, Шевченківський район, вулиця Прорізна, будинок 19
Контактна особа: Беденок Лілія Василівна
+380442840879
doztender@ukr.net
Категорія: Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 23 квітня 2019 14:47
Звернення за роз’ясненнями: до 09 червня 2019 18:00
Оскарження умов закупівлі: до 15 червня 2019 00:00
Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: 19 червня 2019 18:00
Початок аукціону: 20 червня 2019 12:06
Початок аукціону: 20 червня 2019 12:06
Очікувана вартість: 1 440 000,00 UAH з ПДВ
Розмір мінімального кроку пониження ціни: 7 200,00 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %: 0,50%
Вид тендерного забезпечення: Електронна гарантія
Сума тендерного забезпечення: 43200 UAH

Інформація про предмет закупівлі

Вид предмету закупівлі: Товари


Класифікатор та його відповідний код: ДК 021:2015:42510000-4: Теплообмінники, кондиціонери повітря, холодильне обладнання та фільтрувальні пристрої


Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
1 одиниця
Швидкозаморожувач плазми Frigera NZKP-48/80, або еквівалент - 1 од.
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 01001, Україна, Київська, м. Київ, Шевченківський район, вулиця Прорізна, будинок 19
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 31 грудня 2019
ДК 021:2015: 42510000-4 — Теплообмінники, кондиціонери повітря, холодильне обладнання та фільтрувальні пристрої

Тендерна документація

Критерії вибору переможця

Ціна: 100%

Роз’яснення до процедури

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-04-23-002240-b.a1
Статус:
Не задоволена
Учасник: ТОВ "ЛЕДУМ", Код ЄДРПОУ:21869802
Дата подання: 25 квітня 2019 18:23
Обмежуючі та дискримінуючі вимоги тендерної документації
23.04.2019 року Замовник оголосив закупівлю “Швидкозаморожувач плазми Frigera NZKP-48/80, або еквівалент - 1 од.”.
Ознайомившись з тендерною документацією нами були виявлені вимоги які обмежують конкуренцію та дискримінують учасників закупівлі.
Згідно ч. 4 ст. 22 ЗУ “Про публічні закупівлі”: Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
У Додатку 2 до Тендерної документації міститься інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, зокрема:
2.Місткість: не менше 48 стандартних контейнерів з плазмою.
4.Тип виконання заморожувача: горизонтальний.

Ці вимоги є дискримінаційними та обмежують конкуренцію виходячи з наступного:
1) На ринку України наявні швидкозаморожувачі плазми крові які мають місткість 40 або 48 стандартних контейнерів з плазмою, об'ємом 450мл із 250мл плазми.
Така вимога Тендерної документації обмежує коло можливих учасників закупівлі тільки тими, які можуть запропонувати обладнання місткістю 48 контейнерів.
Необхідно звернути увагу, що місткість швидкозаморожувача не є визначальною ознакою такого обладнання. Для швидкозаморожувачів плазми визначальною ознакою є його продуктивність — тобто кількість контейнерів з плазмою, яку може швидкозаморожувач заморозити за годину. Швидкозаморожувачі з місткістю 40 стандартних контейнерів з плазмою мають змогу заморозити ці контейнери за 32 хвилини, тобто такі швидкозаморожувачі мають майже вдвічі вищу продуктивність — 80 стандартних контейнерів з плазмою за годину.
Тобто, замовник встановлює дискримінаційні та обмежуючи вимоги, які обмежують конкуренцію та не дають змоги запропонувати продукцію з більшою продуктивністю.
Враховуючи вищезазначене, спираючись на ч. 2 ст. 22 та ч. 1 та 2 ст. 23 Замовник має внести зміни до Тендерної документації з метою приведення її у відповідність з чинним законодавством України та передбачити можливість запропонувати швидкозаморожувачі місткістю як 40 стандартних контейнерів так і 48 стандартних контейнерів для плазми.

2) Стосовно типу виконання швидкозаморожувача:
На ринку України наявні швидкозаморожувачі плазми крові горизонтального та вертикального типу, з розположенням контейнерів вертикально та горизонтально відповідно.
Вимога Тендерної документації “Тип виконання заморожувача: горизонтальний” обмежує коло можливих учасників закупівлі тільки тими, які можуть запропонувати швидкозаморожувач горизонтального типу з вертикальним розположенням контейнерів.
Згідно ч. 4 ст. 22 ЗУ “Про публічні закупівлі”: Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Таким чином, ця вимога обмежує конкуренцію.

Згідно Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R (86)6 “Щодо керівних принципів для приготування, контролю якості та використання свіжезамороженої плазми (СЗП)”: “СЗП є складовою частиною крові, необхідною для відновлення властивостей згортання крові пацієнта (в силу властивостей різних білків коагуляції) і дуже часто, щоб відновити об’єм плазми пацієнта. Не існує особливих проблем із збереженням внутрішніх властивостей альбуміну, однак більш складним є збереження властивостей білків коагуляції, зокрема, фактора VIII; слід бути дуже уважними як під час збору (особливу увагу приділяти часу, який він потребує), так і під час заморожування.
...
п. 1.3 Заморожування
... Час повинен бути скороченим менш ніж до двох годин, а якщо можливо, до однієї години, за допомогою таких засобів:
розподілення плазми тонким шаром (мішки укладаються пласко і не мають бути розташовані вертикально);”.
Необхідно звернути увагу на п. 3 ч. 2 ст. 22 ЗУ “Про публічні закупівлі”: Тендерна документація повинна містити ... посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.
Міжнародні правила (Рекомендація Комітету Міністрів Ради Європи № R (86) 6) передбачає, що для отримання свіжезамороженої плазми, призначеної для клінічного застосування (щоб відновити об’єм плазми пацієнта... із збереженням властивостей білків коагуляції, зокрема, фактора VIII) необхідно розміщати мішки з плазмою пласко, що можливо при використанні швидкозаморожувачів вертикального типу.

Крім цього, звертаємо Вашу увагу на наступне: Згідно п. 7.1 частини В “Керівництва з приготування, використання та забезпечення якості компонентів крові. 11-те видання, 2006р”:
Під час заморожування плазми швидкість її охолодження повинна бути максимальною і в оптимальному випадку необхідно довести температуру до — 30°С або нижче за 60 хвилин.
Досвід показав, що БЕЗ ВИКОРИСТАННЯ ХОЛОДИЛЬНИКА ПРИСКОРЕНОГО ЗАМОРОЖУВАННЯ для досягнення цієї температури знадобиться декілька годин. ЦЕЙ ЧАС МОЖНА СКОРОТИТИ за допомогою наступного:
-плазма повинна перебувати в певній конфігурації, яка забезпечує максимальну експозицію для процесу заморожування (наприклад, контейнери необхідно вкладати горизонтально або у формувальних пристроях при вертикальному розміщенні.)...
Така сама інформація міститься також в пункті 7 Глави 4 “Руководства по приготовлению, использованию и обеспечению качества компонентов крови, Рекомендация № R (95) 15, 17 издание, 2013г.”(мовою оригінала).
В той же час, згідно п. 1 Частини Г Глави 5 цього Керівництва(2013р.): “Плазма свежезамороженная (СЗП) — это компонент, предназначенный для переливания или фракционирования, получаемый, как из Цельной Крови, так и методом афереза, замороженный в течение периода времени и при температуре, обеспечивающих сохранение функционального-состояния лабильных факторов свертывания крови.
СЗП, используемая как Плазма человека для фракционирования должна соответствовать требованиям, изложенным в статье Плазма человека для фракционирования Европейской фармакопеи (0853).
СЗП, используемая для клинического переливания, должна соответствовать требованиям данного раздела (Глава 5, часть Г).”
Спираючись на вищезазначене, при виготовленні плазми для переливання пацієнту в медичних закладах (у клінічному застосуванні), процедура має відповідати принципам, закріплених у Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R (86)6 “Щодо керівних принципів для приготування, контролю якості та використання свіжезамороженої плазми (СЗП)”

Таким чином, спираючись на п. 3 ч. 2 та ч. 4 ст. 22, ч. 1 та 2 ст. 23 ЗУ “Про публічні закупівлі”, Замовник має внести зміни до Тендерної документації з метою приведення її у відповідність з чинним законодавством України та передбачити можливість запропонувати швидкозаморожувачі вертикального та горизонтального типу.

3) Тендерна документація прописана таким чином, що всім вимогам Тендерної документації відповідає швидкозаморожувач тільки одного виробника - на ринку України є лише один виробник горизонтальних швидкозаморожувачів плазми крові, розрахованих на заморожування не менше 48 стандартних контейнерів, який має Сертифікат/Декларацію технічному регламенту щодо медичних виробів — KW Apparecchi Scientifici S.R.L., який має ексклюзивного дистриб'ютора та уповноваженого представника на території України — ТОВ “НВП “Хімек”.
Як встановлено в Рішенні АМКУ № 13028-р/пк-пз від 21.12.2018 швидкозаморожувач плазми Frigera NZKP-48/80 не відповідає вимогам “Місткість: не менше 48 стандартних контейнерів з плазмою, Тип виконання заморожувача: горизонтальний.”, таким чином, таким вимогам відповідає швидкозаморожувач лише одного виробника KW Apparecchi Scientifici S.R.L., і Замовника було зобов’язано внести зміни до Тендерної документації.

Таким чином, Тендерна документація порушує вимоги ч. 2 та 4 ст. 22 ЗУ “Про публічні закупівлі”. Спираючись на ч. 1 та 2 ст. 23 ЗУ “Про публічні закупівлі” прошу внести зміни до Тендерної документації, зокрема передбачити можливість запропонувати швидкозаморожувачі горизонтального і вертикального типу які мають місткість 40 або 48 стандартних контейнерів з плазмою.
Розгорнути Згорнути
Рішення замовника: Вимога не задоволена
03 травня 2019 14:25
Зважаючи на викладене і обумовлене техніко-економічне обґрунтування необхідного швидкозаморожувача робоча група виконала мінімальне дослідження пропозиції на ринку щодо швидкозаморожувачів і з’ясувала, що встановленим вимогам відповідає щонайменше два вироби, а саме:
1. Швидкозаморожувач NZKP 48/80 VK (виробник FRIGERA 21, a.s., Czech Republic (Чехія));
2. Швидкозаморожувач для плазми –70°C / 80°C KPFF 48B (виробник KW APPARECCHI SCIENTIFICI S.r.l., Іtalia (Італія));
3. Швидкозаморожувач плазми крові «KLF 28-42/40» (CLST, (Австрія)),
тому вимога Скаржника щодо встановлення дискримінаційних вимог є упередженою.
Відповідно до законів фізики охолоджене повітря, яке знаходиться у камері при низьких температурах (у швидкозаморожувачів температура повітря у камері у робочому стані становить від -40С до -80С), при розгерметизації (при можливості конвекції) камери отримує ефект «стікання» до низу. Базуючись на цьому, тип виконання швидкозаморожувача – «горизонтальний» (має вигляд горизонтально розміщеної скрині, що закривається зверху кришкою) не має можливості переміщення охолодженого повітря до більш низької поверхні. Натомість, тип виконання «вертикальний» (має вигляд вертикальної шафи з дверцями, що відкриваються вперед) при відкритті камери дозволяє охолодженому повітрю «стікати» на ноги персоналу. Виходячи з цього, «горизонтальний» тип виконання є більш безпечним та економічним (менші витрати на охолодження) і, відповідно, обраний робочою групою.
Робоча група не вбачає необхідності встановлення дискримінаційної вимоги щодо способу розміщення контейнера з плазмою, зважаючи на наступне.
Згідно Рекомендації № R (95) 15 ст.7 «Заморожування та розморожування плазми. Розділ «Методи заморожування»: «Час заморожування може бути зменшено, якщо, наприклад, контейнери з плазмою розміщуються в один шар (горизонтально або вертикально в формах) та розміщуються в умовах з дуже низькою температурою».
У Рекомендації № R (95) 15 (19 видання) зазначається, що:
«- maximise exposure to the freezing process (e.g. bags laid flat or, if vertical, in formers) and immersed in an environment at a very low temperature.», що визначає необхідність максимізувати експозицію процесу заморожування (контейнери повинні бути закріплені у форми в вертикальній чи горизонтальній площині).
Формування чіткої форми контейнера дає можливість визначати цілісність пакета, будь-які дефекти та протікання, що являється індикатором якості дотримання умов зберігання, транспортування та забезпечення вимог «холодового ланцюга».
Окрім того, запропонований Скаржником холодильник в висоту становить 180 см, закладка на верхню полицю плазми для заморожування, працівникам з низьким ростом також буде створювати перешкоди при роботі.
Базуючись на виконанні вимоги пункту 3 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме «…При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.» робочою групою обрана відповідна межа стандартної характеристики «не менше 48 стандартних контейнерів».
Обрання такої характеристики на сьогоднішній день обумовлено умовами реформування донорської служби крові, щодо зростання можливостей обслуговування більшої кількості донорів крові задля заготівлі необхідних кількостей компонентів крові. Виробничим процесом передбачено одночасне опрацювання 20–21 літрів плазми крові протягом години. Починаючи з 8-ї години відбувається процес заготівлі крові. Первинна закладка до заморожування компонентів крові має відбутись протягом 2-х годин з моменту заготівлі першої дози компоненту, так як відбувається процес заготівлі крові, переробки, підготовки до заморожування. Протягом 2-х годин роботи є необхідність закласти не менше, ніж 48 доз компонентів крові, в подальшому цей час знижується, за рахунок збільшення потоку донорів, зменшенням часу на підготовчі процедури.
Зміна технологічного процесу, зменшення кількості стандартних контейнерів приведуть до збільшення кількості процесів заморожування, збільшать експлуатаційне навантаження обладнання, що призведе до обмеження виробничих можливостей та збільшення часу опрацювання до критичних значень, і, як наслідок, до збільшення витрат лікувального закладу на комунальні послуги.
Розгорнути Згорнути
Робочою групою Департаменту з питань профільного супроводу закупівель, якою було напрацьовано заявку на закупівлю, прийнято рішення залишити технічні вимоги до предмету закупівлі без змін та надано наступні роз’яснення.

Документи подані скаржником

Скарги до процедури

Номер скарги: UA-2019-04-23-002240-b.a2
Статус:
Порушення усунуто
Скаржник: ТОВ "ЛЕДУМ", Код ЄДРПОУ:21869802
Дата подання: 03 травня 2019 18:09
СКАРГА на дискримінуючи та обмежуючи вимоги тендерної документації
До органу оскарження: Антимонопольний комітет України 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського,45 Суб'єкт оскарження: Товариство з обмеженою відповідальністю “Ледум” 49069, місто Дніпро, проспект Богдана Хмельницького, будинок 17, тел.: (056) 370-54-72 e-mail: official@ledum.com.ua Замовник: Департамент охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 01001, Україна, Київська, м.Київ, Шевченківський район, вулиця Прорізна, будинок 19 тел: +380442840879 e-mail: doztender@ukr.net Ідентифікатор закупівлі: UA-2019-04-23-002240-b СКАРГА на дискримінуючи та обмежуючи вимоги тендерної документації 23.04.2019 року Замовник оголосив закупівлю “Швидкозаморожувач плазми Frigera NZKP-48/80, або еквівалент - 1 од.”. Ознайомившись з тендерною документацією нами були виявлені вимоги які обмежують конкуренцію та дискримінують учасників закупівлі. Згідно ч. 4 ст. 22 ЗУ “Про публічні закупівлі”: Тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. У Додатку 2 до Тендерної документації міститься інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, зокрема: 2.Місткість: не менше 48 стандартних контейнерів з плазмою. 4.Тип виконання заморожувача: горизонтальний. Ці вимоги є дискримінаційними та обмежують конкуренцію виходячи з наступного: 1) Стосовно вимоги щодо кількості контейнерів повідомляємо: на ринку України наявні швидкозаморожувачі плазми крові які мають місткість 40 або 48 стандартних контейнерів з плазмою, об'ємом 450мл із 250мл плазми. ТОВ “Ледум” є дистриб'ютором та уповноваженим представником в Україні виробника Angelantoni Life Science s.r.l. (підтверджуючи документи додаються), який відповідає всім міжнародним та національним стандартам, проте розрахований на заморожування 40 стандартних контейнерів з плазмою (інструкція додається). Вимога Тендерної документації обмежує коло можливих учасників закупівлі тільки тими, які можуть запропонувати обладнання місткістю 48 контейнерів, чим порушує права учасників закупівлі, зокрема, ТОВ “Ледум”. Необхідно звернути увагу, що місткість швидкозаморожувача не є визначальною ознакою такого обладнання. Для швидкозаморожувачів плазми визначальною ознакою є його продуктивність — тобто кількість контейнерів з плазмою, яку може швидкозаморожувач заморозити за годину. Швидкозаморожувачі з місткістю 40 стандартних контейнерів з плазмою мають змогу заморозити ці контейнери за 32 хвилини, тобто такі швидкозаморожувачі мають майже вдвічі вищу продуктивність — 80 стандартних контейнерів з плазмою за годину. Тобто, замовник встановлює дискримінаційні та обмежуючи вимоги, які обмежують конкуренцію та не дають змоги запропонувати продукцію з більшою продуктивністю. 2) Стосовно типу виконання швидкозаморожувача: На ринку України наявні швидкозаморожувачі плазми крові горизонтального та вертикального типу, з розположенням контейнерів вертикально та горизонтально відповідно. Вимога Тендерної документації “Тип виконання заморожувача: горизонтальний” обмежує коло можливих учасників закупівлі тільки тими, які можуть запропонувати швидкозаморожувач горизонтального типу з вертикальним розположенням контейнерів. ТОВ “Ледум” є дистриб'ютором та уповноваженим представником в Україні виробника Angelantoni Life Science s.r.l. (підтверджуючи документи додаються), який відповідає всім міжнародним та національним стандартам, проте має вертикальний тип із горизонтальним заморожуванням контейнерів. Таким чином, вимога “тип обладнання: горизонтальний” обмежує конкуренцію та дискримінує учасників закупівлі, зокрема, порушує права ТОВ “Ледум”. Згідно Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R (86)6 “Щодо керівних принципів для приготування, контролю якості та використання свіжезамороженої плазми (СЗП)”: “СЗП є складовою частиною крові, необхідною для відновлення властивостей згортання крові пацієнта (в силу властивостей різних білків коагуляції) і дуже часто, щоб відновити об’єм плазми пацієнта. Не існує особливих проблем із збереженням внутрішніх властивостей альбуміну, однак більш складним є збереження властивостей білків коагуляції, зокрема, фактора VIII; слід бути дуже уважними як під час збору (особливу увагу приділяти часу, який він потребує), так і під час заморожування. ... п. 1.3 Заморожування ... Час повинен бути скороченим менш ніж до двох годин, а якщо можливо, до однієї години, за допомогою таких засобів: розподілення плазми тонким шаром (мішки укладаються пласко і не мають бути розташовані вертикально);”. Необхідно звернути увагу на п. 3 ч. 2 ст. 22 ЗУ “Про публічні закупівлі”: Тендерна документація повинна містити ... посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами. Міжнародні правила (Рекомендація Комітету Міністрів Ради Європи № R (86) 6) передбачає, що для отримання свіжезамороженої плазми, призначеної для клінічного застосування (щоб відновити об’єм плазми пацієнта... із збереженням властивостей білків коагуляції, зокрема, фактора VIII) необхідно розміщати мішки з плазмою пласко, що можливо при використанні швидкозаморожувачів вертикального типу. Крім цього, звертаємо Вашу увагу на наступне: Згідно п. 7.1 частини В “Керівництва з приготування, використання та забезпечення якості компонентів крові. 11-те видання, 2006р”: Під час заморожування плазми швидкість її охолодження повинна бути максимальною і в оптимальному випадку необхідно довести температуру до — 30°С або нижче за 60 хвилин. Досвід показав, що без використання холодильника прискореного заморожування для досягнення цієї температури знадобиться декілька годин. Цей час можна скоротити за допомогою наступного: -плазма повинна перебувати в певній конфігурації, яка забезпечує максимальну експозицію для процесу заморожування (наприклад, контейнери необхідно вкладати горизонтально або у формувальних пристроях при вертикальному розміщенні.)... Така сама інформація міститься також в пункті 7 Глави 4 “Руководства по приготовлению, использованию и обеспечению качества компонентов крови, Рекомендация № R (95) 15, 18 издание, 2015г.”(мовою оригінала). В той же час, згідно п. 1 Частини Г Глави 5 цього Керівництва(2013р.): “Плазма свежезамороженная (СЗП) — это компонент, предназначенный для переливания или фракционирования, получаемый, как из Цельной Крови, так и методом афереза, замороженный в течение периода времени и при температуре, обеспечивающих сохранение функционального-состояния лабильных факторов свертывания крови. СЗП, используемая как Плазма человека для фракционирования должна соответствовать требованиям, изложенным в статье Плазма человека для фракционирования Европейской фармакопеи (0853). СЗП, используемая для клинического переливания, должна соответствовать требованиям данного раздела (Глава 5, часть Г).” Спираючись на вищезазначене необхідно враховувати що, при виготовленні плазми для переливання пацієнту в медичних закладах (у клінічному застосуванні), процедура має відповідати принципам, закріплених у Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R (86)6 “Щодо керівних принципів для приготування, контролю якості та використання свіжезамороженої плазми (СЗП)”. Згідно Диссертации на соискание ученой степени кандидата технических наук «Разработка высокоэффективных способов замораживания и низкотемпературных аппаратов для получения биологически высокополноценной плазмы крови» Крыловой Л.В. (мовою оригіналу): “Кроме того, производимое в аппаратах этого типа замораживание при вертикальном размещении полимерных контейнеров снижает биологическую эффективность свежезамороженной плазмы, определяемую содержанием биологически активных веществ, в частности, молекул фактора VIII, антигемофильного глобулина, ответственного за свертываемость крови. Это определяется следующими причинами. При замораживании полимерного контейнера с плазмой образуется чистый лед, а растворимые компоненты плазмы концентрируются в оставшейся воде. При этом вдоль стенок контейнера, находящегося в неподвижном состоянии, образуется корка льда, концентрация солей в оставшейся не замерзшей массе растет. Так как плотность солевого раствора повышает плотность воды, то в процессе замораживания подо действием силы тяжести концентрация солей в низших слоях внутри контейнера возрастает. Разрушающее действие солей на молекулы фактора VIII прямо пропорционально величине концентрации солей, поэтому биологическая полноценность плазмы, замораживаемой в вертикально замороженных контейнерах, оказывается резко неоднородной по слоям: в нижних слоях плазмы существенно повышен процент инактивированных молекул фактора VIII.” Таким чином, спираючись на п. 3 ч. 2 та ч. 4 ст. 22, ч. 1 та 2 ст. 23 ЗУ “Про публічні закупівлі”, Замовник має внести зміни до Тендерної документації з метою приведення її у відповідність з чинним законодавством України та передбачити можливість запропонувати швидкозаморожувачі вертикального та горизонтального типу. 3) Тендерна документація прописана таким чином, що всім вимогам Тендерної документації відповідає швидкозаморожувач тільки одного виробника - на ринку України є лише один виробник горизонтальних швидкозаморожувачів плазми крові, розрахованих на заморожування не менше 48 стандартних контейнерів, який має Сертифікат/Декларацію технічному регламенту щодо медичних виробів — KW Apparecchi Scientifici S.R.L., який має ексклюзивного дистриб'ютора та уповноваженого представника на території України — ТОВ “НВП “Хімек”. (Підтверджуючи документи додаються) Як встановлено в Рішенні АМКУ № 13028-р/пк-пз від 21.12.2018 швидкозаморожувач плазми Frigera NZKP-48/80 не відповідає вимогам “Місткість: не менше 48 стандартних контейнерів з плазмою, Тип виконання заморожувача: горизонтальний.”, таким чином, таким вимогам відповідає швидкозаморожувач лише одного виробника KW Apparecchi Scientifici S.R.L., і Замовника було зобов’язано внести зміни до Тендерної документації(Рішення додається). Стосовно зазначення “Швидкозаморожувач плазми Frigera NZKP-48/80 (або еквівалент)” повідомляємо: Згідно “Реєстру осіб відповідальних за введення медичних виробів, активних медичних виробів, які імплантують, та медичних виробів для діагностики in vitro в обіг” (http://dls.gov.ua/wp-content/uploads/2018/11/%D0%A0%D0%B5%D1%94%D1%81%D1%82%D1%80-23.11.2018-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82.xlsx ) Frigera NZKP-48/80 не пройшла оцінку відповідності технічному регламенту щодо медичних виробів (Затверджений Постановою КМУ № 753 від 2 жовтня 2013р.) і не має уповноваженого представника на території України, який міг би провести цю процедуру і надати копію Декларації відповідності відповідно до Технічного регламенту щодо медичних виробів. Таким чином, умови тендерної документації суттєво обмежують конкуренцію, чим порушують права можливих учасників закупівлі, в тому числі права ТОВ “Ледум”. Тобто, Тендерна документація порушує вимоги ч. 2 та 4 ст. 22 ЗУ “Про публічні закупівлі”. Умови тендерної документації дискримінують учасників закупівлі та обмежують конкуренцію, чим порушують права ТОВ “Ледум”. Оскільки, незважаючи на те, що ТОВ “Ледум” може запропонувати обладнання, яке відповідає міжнародним та національним стандартам, ТОВ “Ледум” не може прийняти участь та перемогти в даній закупівлі. Відповідно до ст. 3 ЗУ “Про публічні закупівлі”: Закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Відповідно до ч. 3 ст. 5 Закону, замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Таким чином, встановлений Законом принцип максимальної економії та ефективності вимагає від Замовника визначати у Тендерній документації такі технічні вимоги до товару, які є об'єктивно необхідними для ефективного виконання Замовником певних функцій і які, будучи достатніми для забезпечення такої ефективності, не обмежують невиправдано доступ інших взаємозамінних товарів і тим самим забезпечують найбільшу можливу кількість учасників (пропозицій) та конкуренції між ними під час процедури закупівлі, відповідно, найбільший рівень економії завдяки такому рівню конкуренції. Відповідно до ч. 4 ст. 22 ЗУ “Про публічні закупівлі” тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Відповідно до ч. 9 ст. 18 ЗУ “Про публічні закупівлі”: За результатами розгляду скарги орган оскарження має право: прийняти рішення про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі (у тому числі порушення порядку оприлюднення або неоприлюднення інформації про закупівлі, передбаченої цим Законом) та про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов’язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз’яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною тендерної документації), привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства, або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі. Враховуючи вищезазначене, спираючись на ст. 3, 5, 18, 22 ЗУ “Про публічні закупівлі” прошу: 1.Прийняти скаргу до розгляду та призупинити процедуру закупівлі Швидкозаморожувач плазми Frigera NZKP-48/80, або еквівалент - 1 од. (ідентифікатор закупівлі UA-2019-04-23-002240-b). 2.Встановити порушення, допущені Замовником торгів щодо процедури закупівлі UA-2019-04-23-002240-b. 3.Зобов'язати Замовника внести зміни до тендерної документації, а саме: виключити дискримінаційні вимоги, які обмежують конкуренцію “2.Місткість: не менше 48 стандартних контейнерів з плазмою.; 4.Тип виконання заморожувача: горизонтальний.” з тендерної документації. Додатки: 1.Платіжне доручення; 2.Декларація про відповідність швидкозаморожувача виробника Angelantoni Life Science s.r.l.; 3.Інструкція на швидкозаморожувач виробника Angelantoni Life Science s.r.l.; 4.Документи на швидкозаморожувач виробника KW; 5.Буклет на швидкозаморожувач KPFF 48 B виробника KW; 6.Рекомендація Ради Європи № R (86) 6 з перекладом; 7.Рішення АМКУ від 21.12.2018 № 13028. 03.05.2019 Генеральний директор ТОВ “Ледум” Н.Б. Коваленко
Розгорнути Згорнути
Документи
Рішення Органу оскарження: Задоволено
Прийнято до розгляду: 08 травня 2019 18:49
Рішення від 07.05.2019 № 5542 + лист Замовник.pdf
Дата публікації: 08 травня 2019 18:49
Рішення від 23.05.2019 № 6534.pdf
Дата публікації: 28 травня 2019 21:24
Коментар замовника щодо усунення порушення: На виконання рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 23.05.2019 № 6534-р/пк-пз внесено зміни до тендерної документації на закупівлю.
Дата виконання рішення замовником: 11 червня 2019 17:47

Документи подані скаржником

03 травня 2019 18:09
Буклет_KPFF 48 B.pdf
03 травня 2019 18:09
Документи_KW.pdf
03 травня 2019 18:09
Інструкція_PlasmaFrost ITeM_.pdf
03 травня 2019 18:09
Платіжне_доручення_0305.pdf
03 травня 2019 18:09
Скарга_0305.pdf
03 травня 2019 18:09
Платіжне_доручення_0305.pdf

Документи подані замовником

16 травня 2019 16:56
Лист 5072.pdf
16 травня 2019 16:56
KW_KPFF48B.pdf
16 травня 2019 16:56
п1_2_6_брошура CLST_KLF.pdf
16 травня 2019 16:56
п2_3_4_9_ТО clst-klf-32-48_40.pdf
16 травня 2019 16:56
п2_3_5_ТС KLF-3248LS.pdf
16 травня 2019 16:56
п5_7_8_Iнструкц CLST_KLF.pdf

Реєстр пропозицій

Друкувати реєстр отриманих тендерних пропозицій PDFHTML

Дата і час розкриття: 20 червня 2019 12:33

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ТОВ "ЛЕДУМ" 1 326 800,00
UAH з ПДВ
1 326 800,00
UAH з ПДВ
Документи
ТОВ "Лаблайн" 1 439 150,00
UAH з ПДВ
1 431 874,00
UAH з ПДВ
Документи
ТОВ "ІРИДІУМ" 1 435 200,00
UAH з ПДВ
1 435 200,00
UAH з ПДВ
Документи

Публічні документи

18 червня 2019 14:16
Електронний підпис
08 травня 2019 11:12
Електронний підпис
08 травня 2019 09:36
Тендерна пропозиція.pdf

Відповіді учасника на умови участі у закупівлі

ТОВ "ЛЕДУМ"

ТОВ "Лаблайн"

ТОВ "ІРИДІУМ"

Протокол розкриття

Друкувати протокол розкриття тендерних пропозицій PDFHTML
Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВ "ЛЕДУМ"
#21869802
Відхилено 1 326 800,00
UAH з ПДВ
27 червня 2019 10:54
ТОВ "Лаблайн"
#39856888
Переможець 1 431 874,00
UAH з ПДВ
05 липня 2019 10:25

Повідомлення про намір укласти договір

Дата і час публікації: 05 липня 2019 10:25

Друкувати повідомлення про намір укласти договір PDFHTML
Учасник Пропозиція Документи
ТОВ "Лаблайн"
#39856888
1 431 874,00
UAH з ПДВ
Документи

Укладений договір

Контракт Статус Опубліковано
Електронний підпис укладений
02 січня 2020 14:48
Електронний підпис укладений
17 липня 2019 11:29
Договір 62 Лаблайн.pdf укладений
17 липня 2019 11:28

Виконання договору

Друкувати звіт про виконання договору про закупівлю PDFHTML
Строк дії за договором: 17 липня 2019 — 31 грудня 2019
Сума оплати за договором: 1 431 874,00
UAH (в тому числі ПДВ 93 674,00 UAH)