Спробуйте новий дизайн сторінки тендера

arrow_right_alt

Звернення до Держаудитслужби

Оберіть

Контактна інформація

Дані про місцезнаходження та Email будуть доступні лише працівникам Державної аудиторської служби України

Електронний підпис

послуги з супроводження систем відеоконференцзв'язку
Очікувана вартість
16 268 593,20 UAH
UA-2017-03-02-001910-a fea62c4d303e486d82fae05df973e7f8
Переговорна процедура    Завершена
Електронний підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Контакти

Шпильова Тетяна

+380442777670 SHPYLOVA@COURT.GOV.UA

Державна аудиторська служба України

Знайшли порушення законодавства у сфері закупівель?

Оголошення про проведення

Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Інформація про замовників

Найменування: ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Код ЄДРПОУ: 26255795
Місцезнаходження: Україна , 01601, м.Київ, Печерський район, ВУЛИЦЯ ЛИПСЬКА, будинок 18/5
Контактна особа: Шпильова Тетяна
+380442777670
SHPYLOVA@COURT.GOV.UA
Категорія: Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади

Обґрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання
Обґрунтування
На виконання вимог Кримінального процесуального кодексу України Державною судовою адміністрацією України (далі – ДСА України) у 2012 – 2013 роках проведено відкриті торги на закупівлю обладнання для відеоконференцзв’язку (код ДК 016-97: 32.30.3), відкриті торги на закупівлю послуг з підключення приміщень судів до каналів зв’язку для проведення судових засідань в режимі відеоконференції (код ДК 016-97: 64.20.1.), а також здійснена закупівля послуг у одного учасника, а саме: послуг щодо технічної допомоги у сфері інформаційних технологій (послуг з супроводження систем відеоконференцзв’язку) (код ДК 016-2010: 62.02.3).
Система відеоконференцзв’язку призначена для обробки, виведення, приймання, передачі та зберігання інформації відео та аудіо конференцій у складі персонального електронних обчислювальних машин та комутуючого серверу в дата-центрі Державної судової адміністрації України. Метою створення системи відеоконференцзв’язку є подальше вдосконалення технічної складової системи судів України всіх форм судочинства, зниження часу на переїзд та пов’язані з ними витрати, прискорення процесу ухвалення рішень, скорочення часу розгляду справ у судах, збільшення продуктивності праці, прийняття більш обґрунтованих рішень за рахунок залучення додаткових експертів, ефективне розподілення ресурсів.
Переможцем торгів на закупівлю обладнання для відеоконференцзв’язку (код ДК 016-97: 32.30.3) та торгів на закупівлю послуг з підключення приміщень судів до каналів зв’язку для проведення судових засідань в режимі відео конференції (код ДК 016-97 64.20.1.) було визнано державне підприємство «Інформаційні судові системи» (надалі – «Підприємство»). Договір про надання послуг щодо технічної допомоги у сфері інформаційних технологій (послуг з супроводження систем відеоконференцзв’язку) (код ДК 016-2010: 62.02.3.) також було укладено з Підприємством.
Основною метою діяльності Підприємства є технічне, технологічне забезпечення створення та супроводження програмного забезпечення ведення автоматизованих систем (електронних баз даних), в тому числі, єдиних та державних реєстрів, що створюються відповідно до законів України, указів Президента України, нормативних актів Кабінету Міністрів України, наказів ДСА, надання доступу фізичним та юридичним особам до автоматизованих систем єдиних та державних реєстрів, забезпечення збереження та захисту даних, що містяться в автоматизованих системах.
Слід звернути увагу на те, що Підприємство має багаторічний досвід роботи з судовими установами. Підприємством придбано та встановлено потужне серверне обладнання для забезпечення безперебійної роботи Єдиного державного реєстру судових рішень (надалі – «Реєстр»), побудовано локальні обчислювальні мережі в судах загальної юрисдикції. На виконання вимог чинного законодавства України Підприємством здійснено заходи щодо забезпечення з 01 січня 2010 року можливості використання автоматизованої системи документообігу суду в місцевих та апеляційних адміністративних судах, а з 01 січня 2011 року – у місцевих господарських, апеляційних господарських, а також місцевих та апеляційних загальних судах.
Також Підприємством здійснено роботи по встановленню обладнання, яке було поставлене в рамках виконання заходів, передбачених пунктами 2.1.2 та 3.1.2 Технічного завдання Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Прозорість і ефективність судової системи України, що дозволить повністю автоматизувати процеси направлення до Реєстру електронних копій судових рішень.
У 2012 році системами відеоконференцзв’язку було обладнано по дві зали в 27 апеляційних судах та по одній залі в 150 місцевих загальних судах. Крім цього в 27 апеляційних судах обладнані віддалені місця за допомогою встановлення мобільних систем відеоконференцзв’язку. Створено центр комутації систем відеоконференцзв’язку з високотехнологічним обладнанням. Підприємством у 2012 році побудовано канали зв’язку та підключено до них усі місцеві та апеляційні загальні суди, а також слідчі ізолятори.
Підприємством протягом 2013-2014 років було закінчено монтаж і введено в експлуатацію 54 стаціонарні системи відеоконференцзв’язку для 27 апеляційних загальних судів (по дві зали судових засідань), по одній системі відеоконференцзв’язку для 34 місцевих та апеляційних господарських судів та для 36 місцевих та апеляційних адміністративних судів, також 807 систем відеоконференцзв’язку для місцевих загальних судів, по дві зали судових засідань оснащено 147 місцевих загальних судів та по одній системі використовують 514 місцевих загальних судів.
Підприємством організовано лінії зв’язку безпосередньо для проведення судових засідань у режимі відеоконференції, укладено договори з провайдерами телекомунікаційних послуг та здійснено заходи щодо підключення до каналів зв’язку органів та установ Державної пенітенціарної служби України, місцевих та апеляційних господарських судів, а також місцевих та апеляційних адміністративних судів.
Канали зв’язку судів загальної юрисдикції об’єднані в єдину телекомунікаційну систему, та, як єдина централізована система, зазначена система вимагає централізованого адміністрування, що включатиме в себе проведення моніторингу пропускної здатності та якості сигналу для проведення засідань у режимі відеоконференції.
Також слід зазначити, що Підприємством розроблена та впроваджена WEB-система замовлення та організації сеансів відеоконференцзв’язку між учасниками судового процесу. З початку впровадження систем відеоконференцзв’язку Підприємство на постійній основі проводить навчання відповідних співробітників судів роботі з даними системами.
Розробка типової конфігурації та визначення конкретних складових системи відеоконференцзв’язку було здійснено Підприємством згідно технічного завдання на створення Єдиної судової інформаційної системи, адміністратором якої є Підприємство (п. 4.3.10 Відеоконференцзв’язок) і лише Підприємство володіє знанням повної архітектури та особливостей функціонування системи відеоконференцзв’язку.
Система відеоконференцзв’язку має клієнт-серверну архітектуру що базується на роботі програмної складової з відкритою ліцензією. Центр комутації відеоконференцзв’язку з набором комутуючих серверів з’єднань відео конференцій та дисковим сховищем для зберігання записів сеансів проведених відео конференцій підключений до телекомунікаційної мережі за допомогою міжмережевого екрану з системою захисту від зовнішніх втручань потребує щодобової підтримки та контролю роботи. Працівники Підприємства мають відповідну кваліфікацію та досвід надання подібних послуг. Крім цього VPN-канали, які використовуються для передавання сигналу, обслуговуються Підприємством на підставі укладених договорів з провайдером.
Для забезпечення належного функціонування систем відеоконференцзв’язку повинні надаватися послуги щодо технічної допомоги у сфері інформаційних технологій (послуги з супроводження систем відеоконференцзв’язку), які включають у себе:
1. Обслуговування Центру комутації відеоконференцзв’язку:
 обслуговування підключення до телекомунікаційної мережі (Підключення до телекомунікаційної мережі, оплата послуг доступу до мережі Інтернет. Підтримка безперебійної роботи телекомунікаційного обладнання. Моніторинг роботи телекомунікаційної мережі);
 адміністрування комутуючих серверів (Підтримка безперебійної роботи та технічне обслуговування серверів. Моніторинг роботи апаратної складової серверів, адміністрування операційних систем та програмної складової Центру комутації);
 адміністрування серверів глобальної директорії користувачів LDAP (Підтримка безперебійної роботи та технічне обслуговування серверу. Моніторинг роботи апаратної складової серверу, адміністрування операційної системи та програмної складової глобальної директорії користувачів);
 адміністрування облікових записів користувачів;
 адміністрування дискового сховища для зберігання записів сеансів проведених відео конференцій (Роботи з підключення, налаштування та технічного обслуговування дискового сховища Центру комутації. Підтримка безперебійної роботи дискового сховища Центру комутації. Моніторинг роботи дискового сховища. Моніторинг автоматичного процесу зберігання записів проведених відеоконференцій);
 здійснення моніторингу та збору статистичних показників роботи телекомунікаційного обладнання Центру комутації відеоконференцзв’язку за допомогою спеціалізованої системи моніторингу;
 оновлення програмної складової Центру комутації відеоконференцзв’язку (Оновлення та налаштування програмної складової центру комутації. Підтримка безперебійної роботи програмної складової).
2. Обслуговування систем відеоконференцзв’язку стаціонарного типу (для зали судових засідань) та мобільного типу:
 обслуговування підключення до телекомунікаційної мережі систем відеоконференцзв’язку стаціонарного та мобільного типу (Підключення систем відеоконференцзв’язку стаціонарного та мобільного типів до телекомунікаційної мережі. Підтримка безперебійного зв'язку систем з Центром комутації);
 обслуговування апаратної складової систем відеоконференцзв’язку стаціонарного та мобільного типу (Післягарантійне обслуговування апаратної складової систем відеоконференцзв’язку стаціонарного та мобільного типів. Діагностика, післягарантійний ремонт, заміна апаратних складових систем, що вийшли з ладу);
 обслуговування програмної складової систем відеоконференцзв’язку стаціонарного та мобільного типу (Встановлення та налаштування програмної складової систем відеоконференцзв’язку стаціонарного та мобільного типу. Виявлення та усунення збоїв, що можуть виникати з програною складовою);
 оновлення програмної складової систем відеоконференцзв’язку стаціонарного та мобільного типу;
 здійснення моніторингу працездатності та збору статистичних показників роботи телекомунікаційного обладнання систем відеоконференцзв’язку стаціонарного та мобільного типу за допомогою спеціалізованої системи моніторингу.
Таким чином, можна зробити висновок про те, що ДП «Інформаційні судові системи» є первинним постачальником обладнання для відеоконференцзв’язку та послуг з підключення приміщень судів до каналів зв’язку з супроводженням та обслуговуванням цих підключень для проведення судових засідань в режимі відеоконференції. Надання послуг щодо технічної допомоги у сфері інформаційних технологій (послуг з супроводження систем відеоконференцзв’язку) іншим виконавцем буде потребувати значних додаткових, порівняно з первинним виконавцем, витрат часу та, відповідно, коштів на вивчення персоналом іншого виконавця вже діючого програмного забезпечення, що використовується для проведення судових засідань в режимі відеоконференцій. Також, виконання цих робіт іншим виконавцем в умовах певного дефіциту часу, оскільки системи вже впроваджені в діяльність ДСА України і перерви в їх обслуговуванні є неприпустимими, ймовірніше за все, буде потребувати залучення додаткового персоналу, що призведе до збільшення вартості робіт.
Виходячи із вищевказаного та представлених на дослідження матеріалів, термінам, що визначені в зазначеному законодавстві, спеціалісти роблять висновок, що обрання переговорної процедури закупівлі при проведенні Державною судовою адміністрацією України закупівлі консультаційних послуг з питань систем та з технічних питань за кодом ДК 021:2015 - 72220000-3 (послуги з супроводження систем відеоконференцзв’язку) у Державного підприємства «Інформаційні судові системи» за техніко-технологічними ознаками призведе до економії державних коштів і, з огляду на це, застосування переговорної процедури закупівлі згідно п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25 грудня 2015 року № 922-VІІІ – відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи за техніко-технологічними ознаками є обґрунтованою.

Також наявний висновок Науково – дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності від 23.02.2017 № 03/02-К щодо обґрунтування наявності підстав для обрання переговорної процедури закупівлі консультаційних послуг з питань систем та з технічних питань за кодом ДК 021:2015 - 72220000-3 (послуги з супроводження систем відеоконференцзв’язку) у Державного підприємства «Інформаційні судові системи» відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» – відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи.

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 02 березня 2017 20:43
Оскарження наміру укласти договір: 13 березня 2017 00:00

Інформація про предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
1 усл.
послуги з супроводження систем відеоконференцзв'язку
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 01601, Україна, Київська обл., Київ, Липська
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 01 березня 2017  —  31 грудня 2017
ДК 021:2015: 72220000-3 — Консультаційні послуги з питань систем та з технічних питань

Тендерна документація

02 березня 2017 20:35
Файл з підписом Друкувати оголошення PDF

Протокол розкриття

Друкувати протокол розкриття тендерних пропозицій PDFHTML
Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
Державне підприємство "Інформаційні судові системи"
#34614292
Переможець 16 268 593,20
UAH з ПДВ
02 березня 2017 20:43

Документи

02 березня 2017 20:42
Електронний підпис
02 березня 2017 20:41
ВКЗ.docx

Повідомлення про намір укласти договір

Дата і час публікації: 02 березня 2017 20:43

Друкувати форму повідомлення PDFHTML
Учасник Пропозиція Документи
Державне підприємство "Інформаційні судові системи"
#34614292
16 268 593,20
UAH з ПДВ
Документи

Документи

02 березня 2017 20:42
Електронний підпис
02 березня 2017 20:41
ВКЗ.docx

Укладений договір

Контракт Статус Опубліковано
Електронний підпис укладений
02 березня 2018 10:57
Електронний підпис зміни до договору
24 січня 2018 11:00
Додатковий договір № 2 -4-18 до договору № 42-17 (2).pdf зміни до договору
24 січня 2018 11:00
Електронний підпис зміни до договору
29 грудня 2017 13:41
Додаткова угода №1-148-17 до договору № 42-17 (1).pdf зміни до договору
29 грудня 2017 13:41
Електронний підпис укладений
04 квітня 2017 12:21
Договір_№42-17 ДП ІСС_ВКЗ 2017.pdf укладений
04 квітня 2017 12:20

Зміни до договору

Дата внесення змін до договору:
29 грудня 2017
Дата публікації змін до договору:
29 грудня 2017
Випадки для внесення змін до істотних умов договору:
  • Продовження строку дії договору на наступний рік
Опис змін, що внесені до істотних умов договору (Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг після внесення змін): Відповідно до ч.5 ст.36 Закону України "Про публічні закупівлі", п.п. 11.2.4., 11.2.11. та 11.2.12. Договору, Сторони домовились продовжити дію Договору на строк, достатній для проведення процедури закупівлі консультативних послуг з питань систем та з технічних питань (послуг з супроводження систем відеоконференцзв'язку) на 2018 рік.
Номер договору про закупівлю: 42-17
Договір:
Номер додаткової угоди: 42-17
Друкувати повідомлення про внесення змін до договору: PDFHTML
Дата внесення змін до договору:
23 січня 2018
Дата публікації змін до договору:
24 січня 2018
Випадки для внесення змін до істотних умов договору:
  • Продовження строку дії договору на наступний рік
Опис змін, що внесені до істотних умов договору (Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг після внесення змін): Відповідно до ч. 5 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі", п.п. 11.2.4., 11.2.11. та 11.2.12. Договору, Сторони домовились надавати/отримувати консультативні послуги з питань систем та з технічних питань (послуги з супроводження систем відеоконференцзв'язку) на 2018 рік з 01 січня 2018 року по 28 лютого 2018 (включно) суму 3 252 953, 04 грн.
Номер договору про закупівлю: 42-17
Договір:
Номер додаткової угоди: 42-17
Друкувати повідомлення про внесення змін до договору: PDFHTML

Виконання договору

Друкувати звіт про виконання договору про закупівлю PDFHTML
Строк дії за договором: 03 квітня 2017 — 28 лютого 2018
Сума оплати за договором: 19 521 163,44
UAH з ПДВ