Спробуйте новий дизайн сторінки тендера

arrow_right_alt

Звернення до Держаудитслужби

Оберіть

Контактна інформація

Дані про місцезнаходження та Email будуть доступні лише працівникам Державної аудиторської служби України

Електронний підпис

Послуги щодо керування комп'ютерними засобами
Очікувана вартість
5 012 040,00 UAH
UA-2016-10-21-001039-c 1f044579f1144a0fad2ad39a247fbfb6
Переговорна процедура    Завершена
Електронний підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Контакти

Балицький Валерій Васильович

380679419501 w762545@ukr.net

Державна аудиторська служба України

Знайшли порушення законодавства у сфері закупівель?

Оголошення про проведення

Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Інформація про замовників

Найменування: Міністерство охорони здоров'я України
Код ЄДРПОУ: 00012925
Місцезнаходження: 01021, Україна , Київ обл., Київ, М. Грушевського,7
Контактна особа: Балицький Валерій Васильович
380679419501
w762545@ukr.net
Категорія: Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади

Обґрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Закупівля творів мистецтва або закупівля, пов’язана із захистом прав інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного чи мистецького конкурсу
Обґрунтування
ОБҐРУНТУВАННЯ
застосування переговорної процедури закупівлі
1. Замовник:
1.1. Найменування: Міністерство охорони здоров'я України
1.2. Код за ЄДРПОУ: 00012925
1.3. Місцезнаходження: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601
1.4. Посадова особа замовника, відповідальна за проведення закупівлі (прізвище, ім'я, по батькові, посада та адреса, номер телефону та телефаксу із зазначенням коду міжміського телефонного зв'язку, електронна адреса):
Микитюк Олена Миколаївна – начальник відділу організації та забезпечення державних закупівель Департаменту економіки і фінансової політики, член Тендерного комітету, м. Київ, вул. Грушевського, 7, 01601, (+38 044) 200-08-47, О.Mikityuk@moz.gov.ua
1.5. Дата прийняття Тендерним комітетом замовника рішення про застосування переговорної процедури закупівлі: 30.09.2016.
2. Інформація про предмет закупівлі
2.1.Найменування предмета закупівлі:
62.03.1 Послуги щодо керування комп'ютерними засобами (Послуги щодо адміністрування (керування) Галузевої інформаційно-телекомунікаційної системи "HealthNet" та внутрішньогалузевих інформаційних ресурсів, що функціонують в її межах) (72500000-0 Послуги пов'язані з комп’ютерними технологіями).
2.2. Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг:
2.3.Місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг:
м. Київ, вул. Грушевського, 7, 01601.;
2.4.Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг:
протягом 2016 року.
3. Інформація про учасника (учасників) процедури закупівлі:
3.1.Повне найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи: Державне підприємство «Центр електронної охорони здоров’я Міністерства охорони здоров’я України»
3.2.Код за ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків: 32709473.
3.3.Місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи, телефон, телефакс: м. Київ, вул. Грушевського, 7, 01021, тел./факс (044) 253-22-95.
4.Умови застосування переговорної процедури закупівлі:
переговорна процедура застосовується відповідно до пункту 1 частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закону), а саме: закупівлі творів мистецтва або закупівлі, пов’язаної із захистом прав інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного чи мистецького конкурсу; відповідно до пункту 2 частини другої статті 35 Закону, а саме: відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи, та відповідно до пункту 5 частини другої статті 35 Закону, а саме: потреби здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням.
5. Причини та обставини, якими керувався замовник під час застосування переговорної процедури закупівлі:
Відповідно до Закону України «Про Концепцію Національної програми інформатизації», Закону України «Про національну програму інформатизації», розпорядження Кабінету Міністрів України № 2250-р «Про схвалення Концепції розвитку електронного урядування в Україні» та низки інших нормативно-правових актів, впровадження сучасних інформаційних технологій управління, обліку, зв’язку є одним із пріоритетів держави. Інформатизація сфери охорони здоров'я, зокрема, як один із засобів організації якісного управління галуззю охорони здоров'я, є необхідним чинником успішного виконання завдань, що покладені на МОЗ України. Тому, своєчасна закупівля послуг щодо керування комп’ютерними засобами, які застосовуються у діяльності МОЗ України, є одним з найважливіших факторів ефективного функціонування центрального апарату МОЗ України та галузі у цілому.
При організації та проведенні закупівлі послуг необхідно звернути увагу на те, що технічними вимогами до вказаних послуг з боку МОЗ України є:
- забезпечення наступності та безперервності функціонування інформаційно-аналітичної системи МОЗ України;
- наявність в учасника процедури закупівлі необхідних технічних засобів та спроможність забезпечити технічну підтримку інформаційної інфраструктури МОЗ України та її розвиток;
- наявність в учасника процедури закупівлі необхідної кількості кваліфікованого персоналу;
- виконання вимог наказу МОЗ України від 05.09.2014 № 633 «Про заходи щодо забезпечення належного адміністрування внутрішньогалузевих інформаційних ресурсів» щодо використання інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем не захищених комплексною системою захисту інформації виключно за умови їх інтеграції та функціонування в межах Галузевої інформаційно-телекомунікаційної системи МОЗ України «HealthNet» (далі – ГІТС «HealthNet»).
Слід відзначити, що послуги щодо інформаційного забезпечення діяльності МОЗ України, з огляду на особливості побудови та функціонування інформаційної системи МОЗ України, є специфічними та мають ряд ключових особливостей:
1) Інформаційна система МОЗ України є цілісним, інтегрованим комплексом, який поєднує апаратну, мережеву та програмну інфраструктуру, необхідну для забезпечення інформаційних потреб МОЗ України.
2) Базовим елементом інформаційної системи МОЗ України є ГІТС «HealthNet», яка створена для забезпечення електронного обміну інформацією між суб'єктами єдиного інформаційного простору галузі охорони здоров'я. Метою ГІТС «HealthNet» є створення інтегрованого інформаційного середовища галузі охорони здоров'я, ізольованого від інших глобальних інформаційних систем, та забезпечення функціонування в його межах внутрішньогалузевих інформаційних ресурсів та сервісів.
3) Вчасна закупівля послуг щодо керування ГІТС «HealthNet», що передбачатиме право використання МОЗ вказаної системи є ключовою вимогою для забезпечення функціонування як локальної мережі МОЗ так і технічних каналів обміну інформацією між МОЗ та підпорядкованими йому підприємствами, організаціями та установами, а також для забезпечення доступу до усіх програмних продуктів, які інтегровані та функціонують у межах ГІТС «HealthNet».
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» при здійсненні закупівлі творів мистецтва або закупівлі, пов’язаної із захистом прав інтелектуальної власності, або укладення договору про закупівлю з переможцем архітектурного чи мистецького конкурсу застосовується переговорна процедура закупівлі.
Власником майнових авторських прав на програмне забезпечення ГІТС «HealthNet» є ДП «ЦЕОЗ МОЗ України» (найменування ДП «ЦЕОЗ МОЗ України» є зміненим найменуванням ДП «УІОЦ МОЗ України», відповідний наказ МОЗ України від 16.06.2015 № 343 та копія виписки з ЄДРЮОФОП від 23.06.2015 додаються. При зміні найменування структура прав та обов’язків ДП «УІОЦ МОЗ України» залишилася незмінною) відповідно до свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір № 35726 від 16.11.2010 року.
Крім цього, ДП «ЦЕОЗ МОЗ України» є власником або має право на використання наступного програмного забезпечення, яке інтегровано та функціонує в межах ГІТС «HealthNet», та використовується МОЗ у процесі виконання своїх функцій:
№ з/п Найменування програмного забезпечення яке функціонує у межах ГІТС «HealthNet»
1. Автоматизована інформаційна система «Фінансування» майнові права інтелектуальної власності на програмне забезпечення якої належать ДП ЦЕОЗ МОЗ України відповідно до Свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір № 35725 від 16.11.2010 р., яка використовується Департаментом фінансово-ресурсного забезпечення як інструмент супроводу бюджетного процесу
2. Автоматизована база даних «Комплекс програмних засобів створення та супроводу реєстру ліцензій медичних працівників» майнові права інтелектуальної власності на програмне забезпечення якого належать ДП ЦЕОЗ МОЗ України відповідно до Свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір № 35722 від 16.11.2010 р., яка використовується для обліку даних щодо отримання ліцензій на право зайняття господарською діяльністю з медичної практики.
3. Комп’ютерна програма «Комплекс програмних засобів створення та супроводу персоніфікованих медико-соціальних спеціалізованих реєстрів», майнові права інтелектуальної власності на програмне забезпечення якої належать ДП «ЦЕОЗ МОЗ України» відповідно до свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір від 16.11.2010 № 35714, яка використовується у процесі формування реєстрів Даних на вихованців будинків дитини та Випадків дитячої смертності до одного року та мертвонароджуваності.
4. Комп’ютерна програма «Програмне забезпечення створення та супроводу реєстру харчових отруєнь та спалахів гострих кишкових інфекцій», свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір від 16.11.2010 № 35716.
5. База даних «Комплекс програмних засобів створення та супроводу бази даних інфекційної захворюваності населення України», свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір від 16.11.2010 № 35721.
6. Комп’ютерна програма «Програмне забезпечення для моніторингу захворюваності на грип та інші ГРЗ», свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір від 16.11.2010 № 35720.
7. Комплекс програмних засобів управління інформаційно-аналітичною системою МОЗ України, майнові права інтелектуальної власності на програмне забезпечення якої належать ДП УІОЦ МОЗ України відповідно до Свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір № 35727 від 16.11.2010 р., яка використовується у процесі управління локальною комп’ютерною мережею МОЗ, включаючи діагностику, налаштування, супроводу серверного та мережевого обладнання, обслуговування автоматизованих робочих місць, комп’ютерного та периферійного обладнання, забезпечення резервного копіювання інформації, підтримки електронних сховищ інформації
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» переговорна процедура закупівлі застосовується замовником у разі відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи.
У зв’язку з цим слід звернути увагу на те, що проектувальником, власником та адміністратором значної частини інформаційно-технічної інфраструктури, апаратно-програмних та телекомунікаційних засобів, що забезпечують функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи МОЗ України є ДП ЦЕОЗ МОЗ України.
Закупівля послуг у іншого постачальника потребуватиме від нього необхідності перепроектування усієї інформаційної інфраструктури здійснення повного циклу проектування та розробки програмного забезпечення, аналогічного за функціональним наповненням до існуючого, а також його подальше впровадження, що потягне за собою значні часові витрати, підвищення вартості послуг, збільшенням термінів розробки та зниження якості новоствореної системи, внаслідок необхідності в її додатковому тестуванні та налагодженні.
Також слід зазначити, що керування рядом інформаційних ресурсів МОЗ України включає функції розпорядника персональних даних, які містяться у таких ресурсах. У той же час, відповідно до ч. 3 ст. 4 ЗУ «Про захист персональних даних» розпорядником персональних даних, володільцем яких є орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, крім цих органів, може бути лише підприємство державної або комунальної форми власності, що належить до сфери управління цього органу.
ДП «ЦЕОЗ МОЗ України» є одним з державних підприємств сфери управління МОЗ України, спеціалізацією якого є надання послуг у сфері інформатизації та яке має більше ніж десятирічний досвід розробки та супроводу інформаційних систем, зокрема супроводу усієї інформаційної системи МОЗ України , тому, договір про надання таких послуг може бути укладено тільки з ДП «ЦЕОЗ МОЗ України».
Згідно з пунктом 4 Правил забезпечення захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2006 № 373, конфіденційна інформація про фізичну особу підлягає захисту. Тому суттєвим є забезпечення обмеженого доступу до інформації, що обробляється у інформаційних ресурсах, унеможливлення несанкціонованого доступу до неї, попередження витоку інформації.
Відповідно до статті 24 Закону України «Про захист персональних даних» повинен бути гарантований захист персональних даних.
ДП «ЦЕОЗ МОЗ України» передбачений захист та попередження витоку інформації, а саме:
• заборонено доступ до інформаційних ресурсів стороннім особам;
• працівники підприємства письмово попереджені про роботу з інформацією з обмеженим доступом та у відповідності до вимог Закону України «Про захист персональних даних» надали відповідні зобов’язання про нерозголошення у будь-який спосіб персональних даних інших осіб, що стали їм відомі у зв’язку із виконанням ними посадових обов’язків;
• інформація, що міститься у інформаційних ресурсах, зберігається на сервері, що має відповідну конфігурацію та має обмежений доступ до мережі Internet;
• на сервери встановлено паролі доступу, що попереджає несанкціонований доступ до неї сторонніх осіб;
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівля за переговорною процедурою проводиться у випадку потреби здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням.
Зважаючи на те, що ДП «ЦЕОЗ МОЗ України» надає комплекс взаємопов’язаних послуг з адміністрування, технічної підтримки та супроводу інформаційної системи МОЗ України з моменту свого створення, що може бути підтверджено договорами, укладеними у минулих роках, заміна цього підприємства іншим постачальником послуг неминуче потягне за собою виникнення несумісностей у послугах, що надаються та може призвести до виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням інформаційної системи МОЗ України.
Також, послуги щодо керування комп’ютерними засобами, зазначені у даній інформації, є складовими частинами обслуговування єдиної інформаційної системи МОЗ України та мають комплексний характер, тому їх розділення та надання кількома виконавцями призведе до необхідності виконання додаткових робіт з взаємної інтеграції таких послуг, а також точного узгодження дій між усіма виконавцями, що потягне додаткові витрати бюджетних коштів та може призвести до виникнення додаткових ускладнень, як технічного так і адміністративного характеру.
Крім наведених вище підстав, слід звернути увагу на те, що окремими нормативними документами МОЗ України ДП «УІОЦ» (з 16.06.2015 ДП «ЦЕОЗ МОЗ України») визначене відповідальним і здійснює інформаційне забезпечення окремих аспектів діяльності Міністерства охорони здоров'я України (накази МОЗ України від 27.11.2014 № 900 «Про удосконалення організації обслуговування електронних інформаційних ресурсів МОЗ України», від 05.09.2014 № 633 «Про заходи щодо забезпечення належного адміністрування внутрішньогалузевих інформаційних ресурсів», від 20.11.2012 року №932 «Про впровадження захищеної багатоточкової системи проведення селекторних нарад в режимі телеконференцій», від 25.04.2003 року №185 «Про виконання постанов Кабінету Міністрів України від 29.08.2002 № 1302 та 24.02.2003 № 208», від 06.11.2012 № 877 «Про офіційний веб-сайт Міністерства охорони здоров’я України», від 16.07.2002 року №265 «Про забезпечення функціонування в МОЗ України інформаційних систем, пов’язаних з використанням глобальної інформаційної мережі Інтернет», від 26.04.2007 року №208 «Про затвердження положення про Галузеву інформаційно-телекомунікаційну систему МОЗ України «HealthNet», від 10.04.2013 року №292 «Про модернізацію роботи телефонної «гарячої лінії» МОЗ України», від 20.11.2012 року №933 «Про заходи щодо запровадження автоматизованої інформаційно-аналітичної системи ресурсного забезпечення закладів охорони здоров’я», від 28.08.2009 року №644 «Про організацію виконання постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2009 № 733 «Про електронний обмін службовими документами в органах виконавчої влади»», від 25.07.2008 року №413 «Про затвердження обліково-звітних форм планування і виконання профілактичних щеплень «Укрвак 08», тощо), отже, закупівля послуг, що забезпечують належне дотримання умов вказаних нормативних актів, у іншого учасника викличе необхідність внесення термінових змін до їхніх умов, що потягне за собою значні та невиправдані витрати часу.
Таким чином, інформаційне забезпечення МОЗ України передбачає надання комплексу взаємопов’язаних інтегрованих послуг, які включають використання об’єктів інтелектуальної власності, що належать ДП «ЦЕОЗ МОЗ України», та надання яких пов’язано з використанням матеріально-технічної бази, майнових прав інтелектуальної власності та досвіду вказаного підприємства, зазначені послуги можуть бути надані лише одним виконавцем, яким є ДП «ЦЕОЗ МОЗ України».
Зважаючи на наведене, відповідно до п.п. 1, 2, 5 ч. 2 ст. 35 ЗУ «Про публічні закупівлі», що передбачають застосування переговорної процедури закупівлі у випадках проведення закупівлі, пов’язаної із захистом прав інтелектуальної власності, відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин), закупівлі, пов’язаної із забезпеченням сумісності з наявними технологіями та послугами, при закупівлі послуг щодо керування комп’ютерними засобами, буде доцільним проведення переговорної процедури закупівлі.
У результаті проведення закупівлі зазначених вище послуг, МОЗ України буде забезпечено безперервне функціонування інформаційної системи МОЗ України, подальший розвиток та вдосконалення існуючої інформаційної системи, впровадження в діяльність МОЗ України сучасних технологій.
6. Документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі:
- Закон України «Про публічні закупівлі»;
- Копія Свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір від 16.11.2010 року № 35726, 35714, 35716, 35721, 35720, 35725, 35722, 35727.

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 21 жовтня 2016 17:29
Оскарження наміру укласти договір: 01 листопада 2016 00:00

Інформація про предмет закупівлі

(Послуги щодо адміністрування (керування) Галузевої інформаційно-телекомунікаційної системи "HealthNet" та внутрішньогалузевих інформаційних ресурсів, що функціонують в її межах)
Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
1 послуга
(Послуги щодо адміністрування (керування) Галузевої інформаційно-телекомунікаційної системи "HealthNet" та внутрішньогалузевих інформаційних ресурсів, що функціонують в її межах)
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 01601, Україна, Київ, Київ, вул. Грушевського, 7
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 01 листопада 2016  —  31 грудня 2016
ДК 021:2015: 72500000-0 — Послуги, пов’язані з комп’ютерними технологіями
ДК 016:2010: 62.03.1 — Послуги щодо керування комп’ютерними засобами

Тендерна документація

21 жовтня 2016 17:30
Файл з підписом Друкувати оголошення PDF

Протокол розкриття

Друкувати протокол розкриття тендерних пропозицій PDFHTML
Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
Державне підприємство «Центр електронної охорони здоров’я Міністерства охорони здоров’я України»
#32709473
Переможець 5 012 040,00
UAH з ПДВ
21 жовтня 2016 17:29

Документи

21 жовтня 2016 17:28
Електронний підпис

Повідомлення про намір укласти договір

Дата і час публікації: 21 жовтня 2016 17:29

Друкувати форму повідомлення PDFHTML
Учасник Пропозиція Документи
Державне підприємство «Центр електронної охорони здоров’я Міністерства охорони здоров’я України»
#32709473
5 012 040,00
UAH з ПДВ
Документи

Документи

21 жовтня 2016 17:28
Електронний підпис

Укладений договір

Контракт Статус Опубліковано
Електронний підпис укладений
20 січня 2017 11:11
Електронний підпис укладений
14 листопада 2016 15:50
договор тендер 2016.pdf укладений
14 листопада 2016 15:50

Виконання договору

Друкувати звіт про виконання договору про закупівлю PDFHTML
Строк дії за договором: 10 листопада 2016 — 31 грудня 2016
Сума оплати за договором: 3 512 040,00
UAH з ПДВ