×

Почати роботу

Як Замовник

Як Постачальник

Останні зміни до законодавстваLast law revisionsБезкоштовна реєстрація
та робота в системі

Можливість знизити
ціну завдяки аукціону

Прийом документів
в електронному вигляді

 

Безкоштовна реєстрація та робота в системі 

Відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” використання системи ProZorro є безкоштовним для всіх державних замовників. Інформація про оголошені торги ідентична на всіх майданчиках, тому обирайте майданчик за зручністю користування та якістю сервіса.

Можливість знизити ціну завдяки аукціону

Учасники можуть знизити свої пропозиції протягом 3х раундів аукціону. Але вони мотивовані давати найнижчу ціну ще на етапі подачі пропозицій (до аукціону), оскільки право останнього ходу під час аукціону належить Учаснику з найнижчою пропозицією на попередньому етапі.

Прийом документів в електронному вигляді

Всі документи подаються і зберігаються в електронному вигляді. Доступ до публікації інформації в системі надається в он-лайн режимі цілодобово і без вихідних.

 

Закон “Про публічні закупівлі” 

 

Безкоштовний курс “Публічні закупівлі” на Prometheus

Міністерство економічного розвитку і торгівлі спільно з Проектом ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» презентувало безкоштовний курс з питань публічних закупівель. Лекції представлені у відео-форматі, крім цього, за кожною темою у Вас є можливість скачати конспект та презентацію. Курс розрахований на 6 тижнів і складається з двох рівні: базового та поглибленого. Проходження кожного з рівнів дає можливість отримати безкоштовний сертифікат. Більш детально про курс ТУТ

 

Типи закупівель в електронній системі

Допорогова закупівля

Закупівлі до 200 тис. грн. на рік для товарів (1.5 млн. грн. для робіт) вважаються допороговими. 

 

Надпорогова закупівля

Закупівлі від 200 тис. грн. на рік для товарів (від 1.5 млн. грн. для робіт) вважаються надпороговими. Для замовників, що здійснюють діяльність в особливих сферах господарювання пороги складають: від 1 млн.грн. для товарів та послуг, від 5 млн.грн. для робіт. 

 

Не знаєте який тип процедури обрати?

Наша нова схема допоможе Вам розібратись в цьому питанні!

Не можете визначитись, яку процедуру проводити? Тоді наші схеми саме для Вас. Подивіться очікувану вартість Вашого предмету закупівлі (в 2016 році предмет закупівлі визначається за 5 знаком ДК 016:2010. Детальніше в статті), оберіть одне з чотирьох полей та перейдіть за стрілочками. Все просто, хіба не так?

Для зручності ми розділили схеми.

1. Для Замовників (умовно їх можна назвати “звичайні” Замовники)

2. Для Замовників, що діють в окремих сферах господарювання (згідно частини 4 статті 1 Закону України “Про публічні закупівлі”)

Ця схема для “звичайних” Замовників

ЗВИЧАЙНІ ЗАМОВНИКИ
Ця схема для Замовників що діють в окремих сферах господарювання

МОНОПОЛІСТИ

Процедури,   розпочаті до  вступу нового  Закону в  дію, мають бути завершені на порталі tender.me.gov.ua. З моменту вступу Закону в дію подавати оголошення про всі нові процедури потрібно через один з майданчиків.Як збільшити кількість пропозицій

Проведіть моніторинг ринку, щоб точніше визначити очікувану ціну закупівлі в оголошенні. Занадто висока або низька ціна може відштовхнути потенційних постачальників. На BI.PROZORRO.ORG або на нашому порталі знайдіть вже здійснені закупівлі. Ви можете подивитись, як відбувались торги, якою була орієнтовна ціна, як оформлені документи. Запросіть до участі потенційних постачальників. Їх можна шукати в інтернеті або подивитись вже здійснені закупівлі по вашій галузі. Оголосивши торги, надішліть посилання на них якомога більшій кількості потенційних постачальників. Якщо вам потрібна допомога з технічних питань або щодо проведення торгів, звертайтесь до кол-центру вашого майданчика.

Блоги


Наталія Юріївна Бичкова

Заступник комерційного директора ТОВ "Знаки UA", керівник тендерного відділу
 ДетальнішеMore

Олег Зіновійович Витвицький

Заступник директора ТЦ "Епіцентр" на Полярній, 20Д (Київ)
 ДетальнішеMore

Юрій Назаров

Радник Київського міського голови, співкоординатор ініціативи Kyiv Smart City
 ДетальнішеMore

Примірні Специфікації для оголошення торгів

infobox.prozorro.org/specifications– це Ваша бібліотека для роботи зі специфікаціями. У більшості замовників виникають проблеми під час опису предмету закупівлі. Існує ризик купити товар нижчої якості, ніж потрібно. Можливість придбати товар з потрібними характеристиками за найнижчою ціною суттєво залежить від правильного опису предмету закупівлі. Саме тут в нагоді стає наша бібліотека специфікацій.  Треба наголосити що, ці специфікації не є обов’язковими. Це приклади, які можуть допомогти замовнику в процесі підготовки тендерної документації коректно описати предмет закупівлі. Наразі ми намагаємось створити максимально зручний ресурс для замовників, тому ваші пропозиції та зауваження дуже нам потрібні. Приклади яких специфікацій дозволять Вам швидше і якісніше закуповувати товари та послуги? Який формат специфікацій є для Вас більш зручними? Якою має бути оптимальна структура типової специфікації? Напишіть нам на: specs4tenders@gmail.com

Шоколад sp-shokolad.doc (53 Kb) Кава розчинна sp-kava-rozchynna.doc (68 Kb) Кава мелена sp-kava-melena.doc (65 Kb) Кава натуральна в зернах sp-kava-v-zernah.doc (63 Kb) Вуличні LED світильники sp-vulychni-svitylnyky.doc (33 Kb) Папір A4 sp-paper.xlsx (13 KB)  

Більше специфікацій: infobox.prozorro.org

Нормативно-правову базу щодо держаних закупівель, у тому числі національний класифікатор України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, ви можете знайти ТУТ.

Поширені запитання (F.A.Q)

  • Такого не може статись, якщо закупівельник правильно встановлює вимоги до якості товару, детально описує його характеристики тощо. Однак реалізована можливість оцінювати пропозицію не лише за ціною, Замовник також може використовувати нецінові критерії оцінки.
  • На деяких майданчиках є можливість реєстрації з функцією “Спостерігач”. Однак ви можете без жодної реєстрації відслідковувати всю інформацію на bi.prozorro.org, а також на http://prozorro.gov.ua.

  • Систему розробили і створили українські активісти за активної підтримки IT-бізнесу, влади і міжнародних експертів. Профінансували її створення комерційні електронні торгівельні майданчики, які переконалися в ефективності електронних торгів, оскільки займалися їх реалізацією для українського бізнесу, та міжнародні донорські організації (EBRD, WNISEF, GIZ). З нового року права на систему було передано громадською організацією Transparency International Україна державному підприємству «Зовнішторгвидав України», яке підпорядковано Міністерству економічного розвитку і торгівлі України. Саме ДП «Зовнішторгвидав України» керує порталом tender.me.gov.ua, на якому, згідно з законодавством, повинні публікуватися всі тендерні заявки на державні закупівлі. За останній рік держпідприємство було докорінно реформовано, після чого на його базі було засновано офіс ProZorro.