×

Почати роботу

Як Замовник

Як Постачальник

10.01.17 

ЗРАДА ТА ПЕРЕМОГА ТИЖНЯ

ПЕРЕМОГА ТИЖНЯ:
Департамент Освіти науки Молоді та Спорту – КМДА заощадив 66% на закупівлі робіт по підготовленню буд майданчиків.
Бюджет: 350 000 грн.
Сума договору: 119 000 грн.
Економія: 231 000 грн. або 66%
Переможець: ТОВ “Будівельно-інноваційна компанія”
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-12-06-000496-b/
Три учасника подали пропозиції та активно торгувались на аукціоні 15 грудня. Пропозиція переможця дала економію 66%. Друга по вигоді пропозиція відрізняється лише на 1000 грн.
Замовник приєднався до Система публічних електронних закупівель ProZorro у вересні 2015. За цей час провів 486 закупівель через систему та зекономив більше 2 млн грн.
ЗРАДА ТИЖНЯ:
Як відбити у бізнесу охоту працювати з держзамовниками – досвід цирку.
Бюджет закупівлі: 73 000 грн.
Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтва оголосила закупівлю поточного ремонту. Не зрозуміло, чи академія взагалі збиралась той ремонт проводити, бо до системи було завантажено лише дефектний акт, ні переліку кваліфікаційних документів, ні тех вимог замовник не дав. Тим не менше два підприємства вирішили спробувати взяти участь в цьому тендері – за що і поплатилися. Пропозиції обох учасників було відхилено за лаконічним формулюванням “Відсутність у учасника ліцензії”. Мало того, що замовник в тендерній документації не вимагав ліцензію так ще ліцензування поточного ремонту не передбачено Законом України “Про ліцензування видів господарської діяльності” та Постановою КМУ №256 від 30 березня 2016. Навіщо академія взагалі проводила тендер не зрозуміло, бо сильного прагнення зробити ремонт не видно: халатність при підготовці тендерної документації, безпідставні дискваліфікації, відміна тендеру.
Підприємства платять гроші за участь у тендерах і саме через таких замовників бізнес зневірюється і перестає брати участь в публічних закупівлях.