Звернення до Держаудитслужби

Оберіть

Контактна інформація

Дані про місцезнаходження та Email будуть доступні лише працівникам Державної аудиторської служби України

Електронний підпис

(ДК 021:2015 код 45000000-7 Будівельні роботи та поточний ремонт) Виконання генпідрядних робіт з будівництва третьої черги Дністровської ГАЕС у складі гідроагрегатів №№ 5–7 для філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго»
Очікувана вартість
28 792 844 600,40 UAH
UA-2022-09-22-011909-a cfd149f869824d34939c67317d0e2ff5
Переговорна процедура    Завершена
Електронний підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Контакти

Андрій ГРИНЮК

380459658357 tenderist140303@gmail.com

Державна аудиторська служба України

Знайшли порушення законодавства у сфері закупівель?

Оголошення про проведення

Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Інформація про замовників

Найменування: Приватне акціонерне товариство "Укргідроенерго"
Код ЄДРПОУ: 20588716
Місцезнаходження: 07300, Україна , Київська обл., Вишгород, м. Вишгород
Контактна особа: Андрій ГРИНЮК
380459658357
tenderist140303@gmail.com
Категорія: Юридична особа, яка здійснює діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання

Обґрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Відсутність конкуренції з технічних причин
Обґрунтування
Між ПрАТ «Укргідроенерго» та Консорціум «НВО «Укргідроенергобуд» планується застосувавши переговорну процедуру закупівлі, укласти договір на виконання генпідрядних робіт на поставку Обладнання, Основного гідросилового обладнання, виконання Будівельних робіт, кінцевим результатом яких є введення Об'єкту будівництва в експлуатацію, відповідно до проєктної документації проєкту будівництва «Дністровська ГАЕС. Третя черга будівництва ГАЕС у складі гідроагрегатів №№ 5-7».
Проєкт будівництва «Дністровська ГАЕС. Третя черга будівництва ГАЕС у складі гідроагрегатів №№ 5-7» є завершальною стадією реалізації проєкту будівництва Дністровської ГАЕС.
Загалом проєкт будівництва Дністровської ГАЕС складається з трьох черг:
– перша черга – будівництво гідроагрегатів №№ 1- 3, виконується згідно проєкту «Уточнення проекту першої черги ГАЕС в складі трьох агрегатів, включаючи заходи по підвищенню надійності та безпеки гідротехнічних споруд, основного гідросилового обладнання та гідромеханічного обладнання Дністровської ГАЕС. Коригування» затвердженого наказом ПрАТ «Укргідроенерго» від 05.06.2019 № 171-Н,
– друга черга – будівництво гідроагрегата № 4, виконується згідно проєкту «Дністровська ГАЕС. Будівництво другої черги ГАЕС у складі агрегату № 4», затвердженого наказом ПрАТ «Укргідроенерго» від 06.05.2020 № 96-Н,
– третя черга – будівництво гідроагрегатів №№ 5-7, виконується згідно проєкту «Дністровська ГАЕС. Третя черга будівництва ГАЕС у складі гідроагрегатів №№ 5-7», затвердженого наказом ПрАТ «Укргідроенерго» від 23.09.2021 № 216-Н.
Із 25.03.2011 за результатами тендерної процедури функції генерального підрядника з будівництва першої черги Дністровської ГАЕС виконує Консорціум «НВО «Укргідроенергобуд», з яким укладено діючі договори на роботи з завершення будівництва першої і другої черг будівництва.
Переговорна процедура закупівлі застосовується у зв’язку із необхідністю подальшого забезпечення сумісності робіт із будівництва третьої черги із роботами першої та другої черг будівництва ГАЕС, а також неможливості заміни генерального підрядника у зв’язку із можливістю виникнення проблем технічного характеру, розподілу відповідальності за роботи на незавершених об’єктах і забезпечення гарантійних зобов’язань.
Так, в рамках реалізації будівництва першої черги (том № 732-1-Т54 «Пояснювальна записка») та другої черги ГАЕС (том № 732-1-Т62 «Пояснювальна записка»), Консорціум «НВО «Укргідроенергобуд» було розпочато будівельні роботи на наступних об'єктах, які пов’язані між собою або взагалі є частинами єдиного конструктиву, виконання чи завершення робіт по яким передбачено проектом будівництва третьої черги ГАЕС (том № 732-1-Т129 «Пояснювальна записка»), а саме:
• підвідний водовід № 5,
• відвідний водовід № 5,
• шахта гідроагрегату № 5,
• підхідна штольня № 1 водоводу № 5,
• шахта агрегату № 6.
У зв’язку з тим, що будівельні роботи по першій та другій черзі будівництва Дністровської ГАЕС не завершені, на будівельному майданчику будуть одночасно виконуватись роботи по усім трьом чергам будівництва.
Одночасне виконання будівельних робіт створює належні умови та надає можливість для виконання пов’язаних між собою технологічно та сумісних будівельних робіт, що передбачено проектами будівництва першої, другої та третьої черг Дністровської ГАЕС.
Зазначені роботи вимагають технологічної сумісності з уже виконаними роботами з будівництва гідроагрегатів №№ 1-4 Дністровської ГАЕС. Насамперед з тими, що безпосередньо впливають на якість та своєчасність виконання будівельних робіт з будівництва гідроагрегатів №№ 5-7. Крім того виконання робіт одним генпідрядником мінімізує можливість виникнення проблем технічного характеру, пов'язаних з експлуатацією та обслуговуванням Дністровської ГАЕС у період виконання на її території будівельних робіт та використання або розподілу спільного будівельного майданчика.
Тобто, виконання Консорціум «НВО «Укргідроенергобуд» відповідних робіт в рамках реалізації проекту будівництва першої та другої черг забезпечує своєчасне виконання будівництва третьої черги Дністровської ГАЕС.
Консорціум «НВО «Укргідроенергобуд» є на цей час єдиним генеральним підрядником по першій та другій черзі будівництва Дністровської ГАЕС. Заміна його іншим генпідрядником на третій черзі призведе до неможливості одночасного виконання сумісних та пов’язаних між собою будівельних робіт по першій, другій та третій чергам будівництва Дністровської ГАЕС, що може погіршити якість відповідних будівельних робіт та вплинути негативно на строки їх виконання, і як наслідок, призвести до несвоєчасного введення Замовником в експлуатацію гідроагрегатів № 5-7 Дністровської ГАЕС та ставить під загрозу реалізацію Програми розвитку гідроенергетики в цілому.
Крім того, у разі виникнення пошкоджень у зведених будівельних об’єктах є практично неможливим розмежування відповідальності між генпідрядниками за якість та гарантійні зобов’язання як по будові в цілому, так і за окремі його частини: вже введену в експлуатацію частину об’єкту; частину об’єкту, що будується; частину об’єкту, що буде будуватися.
Також, більш дієвим та ефективним є здійснення контролю з боку Замовника за дотриманням на будівельному майданчику Дністровської ГАЕС, який одночасно виконується при сумісному виконані робіт по першій та другій черзі будівництва, протипожежних норм, правил техніки безпеки, охорони праці, охорони зовнішнього середовища, тощо всіма залученими виконавцями будівельних робіт (субпідрядними організаціями), які підконтрольні одному єдиному генпідряднику.
Заміна єдиного генерального підрядника може призвести до порушення цілісності, забезпечення безперервності будівельного процесу, а також якісного виконання сумісних і технічно пов’язаних робіт по першій, другій та третій черзі будівництва Дністровської ГАЕС. Будівельний майданчик розділити окремо на черги будівництва Дністровської ГАЕС неможливо, так як багато конструктивів пов’язані між собою (наприклад водоприймач, водовипуск, споруди підземного комплексу).
Будівельні роботи, які необхідно виконати для будівництва третьої черги ГАЕС, технологічно сумісні та технологічно пов’язані з роботами визначеними проєктами першої та другої черги та уже виконаними Консорціумом по першій та другій черзі будівництва ГАЕС. Розмежувати (відокремити) роботи, які вже виконані, і які необхідно виконати технологічно неможливо.
Отже, роботи з будівництва першої, другої та третьої черг Дністровської ГАЕС є нерозривними між собою, а тому можуть бути виконаними тільки одним виконавцем робіт, і його заміна може призвести до несумісності та виникнення проблем технічного та організаційного характеру.
Проведення переговорної процедури закупівлі робіт з будівництва Дністровської ГАЕС здійснюється відповідно до статті 35 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі».
Статтею 35 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що до 1 жовтня 2022 року закупівля робіт, необхідних для забезпечення будівництва Дністровської гідроакумулюючої електростанції (у тому числі супровідні до таких робіт товари та послуги), може здійснюватися шляхом застосування переговорної процедури закупівлі із зазначенням в електронній системі закупівель умови, визначеної абзацом четвертим пункту 2 частини другої статті 40 цього Закону, та не потребує документального підтвердження умови застосування. Договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі укладається у строк не раніше ніж через п’ять днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Як вбачається із зазначеного, передбачена Законом України «Про публічні закупівлі» умова застосування переговорної процедури закупівлі поширюватиметься на процедуру закупівлі у випадку укладення Товариством вищевказаного значного правочину.
Відповідно до абзацу 4 пункту 2 частини другої статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за відсутності конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником.
Водночас, статтею 35 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що застосування переговорної процедури для закупівлі робіт, необхідних для забезпечення будівництва Дністровської гідроакумулюючої електростанції (у тому числі супровідні до таких робіт товари та послуги) не потребує документального підтвердження умови застосування.
Отже, статтею 35 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі», а також абзацем 4 пункту 2 частини другої статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» законодавцем прямо передбачено, що закупівля робіт, необхідних для забезпечення будівництва Дністровської гідроакумулюючої електростанції, здійснюється шляхом застосування переговорної процедури, і така умова не потребує документального підтвердження застосування такої процедури.
Враховуючи викладене, у Товариства наявні законні підстави для застосування переговорної процедури при закупівлі робіт та супутніх до цих робіт товарів та послуг для будівництва Дністровської ГАЕС у складі гідроагрегатів №№ 5-7 у випадку укладення договору генерального підряду (Будівництво третьої черги Дністровської ГАЕС у складі гідроагрегатів №№ 5-7) між Приватним акціонерним товариством «Укргідроенерго» та Консорціумом «Науково-виробниче об’єднання «Укргідроенергобуд».

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 22 вересня 2022 17:54
Оскарження наміру укласти договір: 03 жовтня 2022 00:00

Інформація про предмет закупівлі

Вид предмету закупівлі: Роботи


УО № 139-22 від 09.08.2022 Місцезнаходження Замовника: Україна, 07300, Київська обл., Вишгородський район, м. Вишгород Категорія Замовника: відповідно до п. 4 ч. 4 ст. 2 Закону України "Про публічні закупівлі"
Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
1 роботи
Виконання генпідрядних робіт з будівництва третьої черги Дністровської ГАЕС у складі гідроагрегатів №№ 5–7 для філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго»
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 60232, Україна, Чернівецька область, Дністровський район, с. Василівка, вул. Центральна, 71, філія «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго».
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 31 грудня 2028
ДК 021:2015: 45000000-7 — Будівельні роботи та поточний ремонт

Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)

Подія Опис Тип оплати Період, (днів) Тип днів Розмір оплати, (%)
Дата виставлення рахунку Замовник може перераховувати Генпідряднику авансовий платіж у розмірі до 50 % від розрахункової загальної вартості будівельних матеріалів, необхідних для виконання Будівельних робіт, передбачених відповідною Програмою робіт та окремо до 100 % від розрахункової загальної вартості Виробів, передбачених відповідною Програмою поставки виробів протягом 30 (тридцяти) календарних днів з дати отримання від Генпідрядника відповідного рахунку-фактури. Для закупівлі Обладнання Замовник може перераховувати Генпідряднику окремі авансові платежі у розмірі до 100 % від вартості такого Обладнання. Розмір авансових платежів, необхідних для придбання Генпідрядником Обладнання, попередньо узгоджуються Сторонами в Програмах поставки обладнання. Авансові платежі для придбання Обладнання сплачуються Замовником протягом 30 (тридцяти) календарних днів з моменту отримання від Генпідрядника відповідного рахунку-фактури. Для закупівлі Основного гідросилового обладнання Замовник може перераховувати Генпідряднику окремі авансові платежі у розмірі до 50 % від вартості частини Основного гідросилового обладнання, що входить до Платіжного етапу відповідної Програми поставки Основного гідросилового обладнання. Розмір авансових платежів, необхідних для придбання Генпідрядником Основного гідросилового обладнання, попередньо узгоджуються Сторонами в Програмах поставки Основного гідросилового обладнання. Авансові платежі для придбання Основного гідросилового обладнання сплачуються Замовником протягом 30 (тридцяти) календарних днів з моменту отримання від Генпідрядника відповідного рахунку-фактури. Аванс 30 Календарні 45
Iнша подія Остаточний розрахунок за виконані Будівельні роботи на загальну суму, що розраховується як вартість виконаних Буд. робіт за вирахуванням раніше сплачених відповідних авансових платежів на придбання буд. матеріалів, які використані при виконанні цих Буд. робіт (Остаточна сума №1): І етап 80% від Остаточної суми №1 Замовник здійснює протягом 45 банк.днів з дати підписання сторонами відповідного Акту приймання виконаних буд. робіт (Ф №КБ-2в) i Довідки про вартість виконаних робіт та витрати (Ф №КБ-3) на підставі виставленого Генпідрядником рахунку-фактури. Остаточний розрахунок за поставлені Вироби на загальну суму, що розраховується як вартість поставлених Виробів за вирахуванням раніше сплачених відповідних авансових платежів (Остаточна сума №2): І етап 80% від Остаточної суми №2 Замовник здійснює протягом 45 банк.днів з дати підписання Сторонами Акту приймання-передачі Виробів та видаткової накладної, на підставі виставленого Генпідрядником рахунку-фактури. Остаточний розрахунок за поставлене Обладнання на загальну суму, що розраховується як вартість поставленого Обладнання за вирахуванням раніше сплачених відповідних авансових платежів (Остаточна сума №3): І етап 80% від Остаточної суми №3 Замовник здійснює протягом 45 банк.днів з дати підписання Сторонами Акту приймання-передачі Обладнання та видаткової накладної, на підставі виставленого Генпідрядником рахунку-фактури. Остаточний розрахунок за поставлену частину Основного гідросилового обладнання, що входить до відповідного Платіжного етапу за вирахуванням відповідної суми раніше наданого авансового платежу (Остаточна сума №4): І етап 95% від Остаточної суми №4 Замовник здійснює протягом 45 банк.днів з дати підписання Сторонами Проміжного акту частини приймання-передачі Основного гідросилового обладнання та видаткової накладної, на підставі виставленого Генпідрядником рахунку-фактури за умови реєстрації належним чином оформленої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до вимог ПКУ Пiсляоплата 45 Банківські 46
Iнша подія Остаточний розрахунок за виконані Буд.роботи на загальну суму, що розраховується як вартість виконаних Буд.робіт за вирахуванням раніше сплачених відповідних аванс.платежів на придбання буд.матеріалів, які використані при виконанні цих Буд.робіт (Остаточна сума №1): ІІ етап–20% від Остат.суми №1 Замовник здійснює протягом 15 банк.днів з моменту реєстрації Генпідрядником належним чином оформленої податк. накладної в ЄР податк. накладних відповідно до вимог ПКУ на підставі виставленого Генпідрядником рах.-фактури але не раніше оплати І етапу Остаточний розрахунок за поставлені Вироби на загальну суму що розраховується як вартість поставлених Виробів за вирахуванням раніше сплачених відповідних аванс.платежів (Остаточна сума №2): ІІ етап–20% від Остат.суми №2 Замовник здійснює на підставі виставленого Генпідрядником рах.-фактури протягом 15 банк.днів з моменту реєстрації Генпідрядником належним чином оформленої податк. накладної в ЄР податк. накладних відповідно до вимог ПКУ але не раніше оплати І етапу Остаточний розрахунок за поставлене Обладнання на загальну суму, що розраховується як вартість поставленого Обладнання за вирахуванням раніше сплачених відповідних аванс.платежів (Остаточна сума №3): ІІ етап–20% від Остат.суми №3 Замовник здійснює на підставі виставленого Генпідрядником рах.-фактури протягом 15 банк.днів з моменту реєстрації Генпідрядником належним чином оформленої податк. накладної в ЄР податк. накладних відповідно до вимог ПКУ але не раніше оплати І етапу Остаточний розрахунок за поставлену частину Осн. гідросилового обладнання, що входить до відповідного Платіжного етапу за вирахуванням відповідної суми раніше наданого аванс.платежу (Остаточна сума №4): ІІ етап–5% від Остат.суми №4 Замовник здійснює на підставі виставленого Генпідрядником рах.-фактури протягом 30 банк.днів з дати видачі Сертифікату, який виданий ДІАМУ або ін., передбаченого законодавстом України док-ту, що засвідчує введення Об'єкту будівництва (пускового комплексу) в експлуатацію Пiсляоплата 15 Банківські 9

Тендерна документація

22 вересня 2022 17:47
Електронний підпис

Протокол розкриття

Друкувати протокол розкриття тендерних пропозицій PDFHTML
Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
Консорціум «Науково-виробниче об'єднання «Укргідроенергобуд»
#33834660
Переможець 28 792 844 600,40
UAH з ПДВ
22 вересня 2022 17:54

Повідомлення про намір укласти договір

Дата і час публікації: 22 вересня 2022 17:54

Друкувати форму повідомлення PDFHTML
Учасник Пропозиція Документи
Консорціум «Науково-виробниче об'єднання «Укргідроенергобуд»
#33834660
28 792 844 600,40
UAH з ПДВ
Документи

Укладений договір

Контракт Статус Опубліковано
Електронний підпис зміни до договору
28 грудня 2022 11:06
Додаткова угода № 1 від 28.12.2022.PDF зміни до договору
28 грудня 2022 10:39
Електронний підпис укладений
03 жовтня 2022 12:37
Договір № 03_2022-K від 30.09.2022.7z укладений
03 жовтня 2022 12:31

Зміни до договору

Дата внесення змін до договору:
28 грудня 2022
Дата публікації змін до договору:
28 грудня 2022
Випадки для внесення змін до істотних умов договору:
  • покращення якості предмета закупівлі, за умови що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю
Опис змін, що внесені до істотних умов договору (Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг після внесення змін): Внаслідок ракетних атак російської федерації 31.10.2022 було пошкоджено об’єкти ПрАТ «Укргідроенерго», зокрема, філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС», що тимчасово унеможливлює належне виконання Замовником своїх зобов'язань за Договором. З урахуванням даних обставин Сторони уклали цю Додаткову угоду про таке: 1. Сторони домовились тимчасово призупинити дію Договору. 2. Сторони дійшли згоди, що на період тимчасового призупинення дії Договору кожна із Сторін зобов'язується утримуватися від дій, які могли б перешкодити поновленню дії Договору. 3. Сторони погодили, що поновлення дії Договору здійснюється шляхом укладення відповідної додаткової угоди. 4. Всі інші умови Договору залишаються без змін і Сторони підтверджують по ним свої зобов'язання. 5. Додаткова угода набирає чинності з моменту її підписання уповноваженими представниками Сторін та діє протягом строку дії Договору. 6. Керуючись ч. 3 ст. 631 Цивільного кодексу України, Сторони дійшли згоди, що ця Додаткова Угода розповсюджує свою дію на відносини Сторін, що склалися з 31.10.2022. 7. Ця Додаткова угода до Договору складена у двох ідентичних примірниках, по одному для кожної із Сторін, та є невід’ємною частиною Договору.
Номер договору про закупівлю: 03/2022-К
Договір:
Номер додаткової угоди: № 1
Друкувати повідомлення про внесення змін до договору: PDFHTML