Звернення до Держаудитслужби

Оберіть

Контактна інформація

Дані про місцезнаходження та Email будуть доступні лише працівникам Державної аудиторської служби України

Електронний підпис

(ДК 021:2015, код 45000000-7 Будівельні роботи та поточний ремонт) Виконання генпідрядних робіт з завершення будівництва першої черги Дністровської ГАЕС для філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго»
Очікувана вартість
6 696 657 188,60 UAH
UA-2022-09-19-007771-a 4e8922ee461c46fca8d5fc3e2701a9e4
Переговорна процедура    Завершена
Електронний підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Контакти

Даниленко Зоряна Василівна

380459658620 tenderist140303@gmail.com

Державна аудиторська служба України

Знайшли порушення законодавства у сфері закупівель?

Оголошення про проведення

Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Інформація про замовників

Найменування: Приватне акціонерне товариство "Укргідроенерго"
Код ЄДРПОУ: 20588716
Місцезнаходження: 07300, Україна , Київська обл., Вишгород, м. Вишгород
Контактна особа: Даниленко Зоряна Василівна
380459658620
tenderist140303@gmail.com
Категорія: Юридична особа, яка здійснює діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання

Обґрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Відсутність конкуренції з технічних причин
Обґрунтування
Між ПрАТ «Укргідроенерго» та Консорціум «НВО «Укргідроенергобуд» планується застосувавши переговорну процедуру закупівлі, укласти договір на Виконання генпідрядних робіт з завершення будівництва першої черги Дністровської ГАЕС для філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго».
Роботи, що передбачається виконати по договору, є завершальною стадією реалізації проєкту «Уточнення проекту першої черги ГАЕС у складі трьох агрегатів, включаючи заходи по підвищенню надійності та безпеки гідротехнічних споруд, основного гідросилового обладнання та гідромеханічного обладнання Дністровської ГАЕС. Коригування».
Із 25.03.2011 за результатами тендерної процедури функції генерального підрядника з будівництва першої черги Дністровської ГАЕС виконує Консорціум «НВО «Укргідроенергобуд», з яким укладено діючі договори на роботи з завершення будівництва першої черги будівництва.
Переговорна процедура закупівлі застосовується у зв’язку із необхідністю подальшого забезпечення сумісності робіт виконаних раніше з роботами що будуть виконуватись у подальшому, а також неможливості заміни генерального підрядника у зв’язку із можливістю виникнення проблем технічного характеру, розподілу відповідальності за роботи на незавершених об’єктах і забезпечення гарантійних зобов’язань.
Так, в рамках реалізації будівництва першої черги (том № 732-1-Т54 «Пояснювальна записка»), Консорціум «НВО «Укргідроенергобуд» було розпочато будівельні роботи на наступних об'єктах, які пов’язані між собою або взагалі є частинами єдиного конструктиву, виконання чи завершення робіт по яким передбачено проектом будівництва першої черги ГАЕС (том № 732-1-Т146 «Пояснювальна записка»), а саме:
• підвідні водоводи № 5 та №6 (до Підхідної штольні № 1),
• відвідні водоводи № 5 та №6,
• шахта гідроагрегату № 5,
У зв’язку з тим, що на Дністровській ГАЕС, Консорціумом «НВО «Укргідроенергобуд», паралельно ведуться роботи по другій черзі будівництва Дністровської ГАЕС, на будівельному майданчику будуть одночасно виконуватись роботи по першій і другій чергам будівництва.
Одночасне виконання будівельних робіт створює належні умови та надає можливість для виконання пов’язаних між собою технологічно та сумісних будівельних робіт, що передбачено проектами будівництва першої та другої черг Дністровської ГАЕС.
Зазначені роботи вимагають технологічної сумісності з уже виконаними раніше роботами. Насамперед з тими, що безпосередньо впливають на якість та своєчасність виконання будівельних робіт. Крім того виконання робіт одним генпідрядником мінімізує можливість виникнення проблем технічного характеру, пов'язаних з експлуатацією та обслуговуванням Дністровської ГАЕС у період виконання на її території будівельних робіт та використання або розподілу спільного будівельного майданчика.
Тобто, виконання Консорціум «НВО «Укргідроенергобуд» відповідних робіт в рамках реалізації проекту будівництва першої та другої черг забезпечує своєчасне виконання будівництва Дністровської ГАЕС у цілому.
Консорціум «НВО «Укргідроенергобуд» є на цей час єдиним генеральним підрядником по першій та другій черзі будівництва Дністровської ГАЕС. Заміна його іншим генпідрядником призведе до неможливості одночасного виконання сумісних та пов’язаних між собою будівельних робіт, що може погіршити якість відповідних будівельних робіт та вплинути негативно на строки їх виконання, і як наслідок, призвести до несвоєчасного введення Замовником об’єкта в експлуатацію та ставить під загрозу реалізацію Програми розвитку гідроенергетики в цілому.
Крім того, у разі виникнення пошкоджень на зведених будівельних об’єктах є практично неможливим розмежування відповідальності між генпідрядниками за якість та гарантійні зобов’язання як по будові в цілому, так і за окремі його частини: вже введену в експлуатацію частину об’єкту; частину об’єкту, що будується; частину об’єкту, що буде будуватися.
Також, більш дієвим та ефективним є здійснення контролю з боку Замовника за дотриманням на будівельному майданчику Дністровської ГАЕС, який одночасно виконується при сумісному виконані робіт по першій та другій черзі будівництва, протипожежних норм, правил техніки безпеки, охорони праці, охорони зовнішнього середовища, тощо всіма залученими виконавцями будівельних робіт (субпідрядними організаціями), які підконтрольні одному єдиному генпідряднику.
Заміна єдиного генерального підрядника може призвести до порушення цілісності, забезпечення безперервності будівельного процесу, а також якісного виконання сумісних і технічно пов’язаних робіт по першій та другій черзі будівництва Дністровської ГАЕС. Будівельний майданчик розділити окремо на черги будівництва Дністровської ГАЕС неможливо, так як багато конструктивів пов’язані між собою (наприклад водоприймач, водовипуск, споруди підземного комплексу).
Будівельні роботи, які необхідно виконати для будівництва першої черги ГАЕС, технологічно сумісні та технологічно пов’язані з роботами визначеними проєктом другої черги та уже виконаними Консорціумом по першій черзі будівництва ГАЕС. Розмежувати (відокремити) роботи, які вже виконані, і які необхідно виконати технологічно неможливо.
Отже, роботи з будівництва першої, другої та третьої черг Дністровської ГАЕС є нерозривними між собою, а тому можуть бути виконаними тільки одним виконавцем робіт, і його заміна може призвести до несумісності та виникнення проблем технічного та організаційного характеру.
Проведення переговорної процедури закупівлі робіт з будівництва Дністровської ГАЕС здійснюється відповідно до статті 35 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі».
Статтею 3-5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що до 1 жовтня 2022 року закупівля робіт, необхідних для забезпечення будівництва Дністровської гідроакумулюючої електростанції (у тому числі супровідні до таких робіт товари та послуги), може здійснюватися шляхом застосування переговорної процедури закупівлі із зазначенням в електронній системі закупівель умови, визначеної абзацом четвертим пункту 2 частини другої статті 40 цього Закону, та не потребує документального підтвердження умови застосування. Договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі укладається у строк не раніше ніж через п’ять днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Як вбачається із зазначеного, передбачена Законом України «Про публічні закупівлі» умова застосування переговорної процедури закупівлі поширюватиметься на процедуру закупівлі у випадку укладення Товариством вищевказаного значного правочину.
Відповідно до абзацу 4 пункту 2 частини другої статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за відсутності конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником.
Водночас, статтею 3-5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що застосування переговорної процедури для закупівлі робіт, необхідних для забезпечення будівництва Дністровської гідроакумулюючої електростанції (у тому числі супровідні до таких робіт товари та послуги) не потребує документального підтвердження умови застосування.
Отже, статтею 3-5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі», а також абзацем 4 пункту 2 частини другої статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» законодавцем прямо передбачено, що закупівля робіт, необхідних для забезпечення будівництва Дністровської гідроакумулюючої електростанції, здійснюється шляхом застосування переговорної процедури, і така умова не потребує документального підтвердження застосування такої процедури.
Враховуючи викладене, у Товариства наявні законні підстави для застосування переговорної процедури при закупівлі робіт та супутніх до цих робіт товарів та послуг для будівництва Дністровської ГАЕС у випадку укладення договору генерального підряду (Виконання генпідрядних робіт з завершення будівництва першої черги Дністровської ГАЕС для філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго») між Приватним акціонерним товариством «Укргідроенерго» та Консорціумом «Науково-виробниче обєднання «Укргідроненергобуд».

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 19 вересня 2022 15:56
Оскарження наміру укласти договір: 30 вересня 2022 00:00

Інформація про предмет закупівлі

Вид предмету закупівлі: Роботи


УО № 162-22 від 15.09.2022 Місцезнаходження Замовника: Україна, 07300, Київська обл., Вишгородський район, м. Вишгород Категорія Замовника: відповідно до п. 4 ч. 4 ст. 2 Закону України "Про публічні закупівлі"
Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
1 роботи
Виконання генпідрядних робіт з завершення будівництва першої черги Дністровської ГАЕС для філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго».
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 60232, Україна, Чернівецька область, Дністровський район, с. Василівка, вул. Центральна, 71, філія «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго»
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 31 грудня 2026
ДК 021:2015: 45000000-7 — Будівельні роботи та поточний ремонт

Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)

Подія Опис Тип оплати Період, (днів) Тип днів Розмір оплати, (%)
Дата виставлення рахунку Замовник може перераховувати Генпідряднику авансовий платіж у розмірі до 80 % від розрахункової загальної вартості будівельних матеріалів, необхідних для виконання Будівельних робіт, передбачених відповідною Програмою робіт та окремо до 80 % від розрахункової загальної вартості Виробів, передбачених відповідною Програмою поставки виробів протягом 30 (тридцяти) календарних днів з дати отримання від Генпідрядника відповідного рахунку-фактури. Аванс 30 Календарні 23
Дата виставлення рахунку Для закупівлі Обладнання Замовник може перераховувати Генпідряднику окремі авансові платежі у розмірі до 80 % від вартості такого Обладнання. Розмір авансових платежів, необхідних для придбання Генпідрядником Обладнання, попередньо узгоджуються Сторонами в Програмах поставки обладнання. Авансові платежі для придбання Обладнання сплачуються Замовником протягом 30 (тридцяти) календарних днів з моменту отримання від Генпідрядника відповідного рахунку-фактури. Аванс 30 Календарні 3
Iнша подія Остаточний розрахунок за виконані Будівельні роботи на загальну суму, що розраховується як вартість виконаних Будівельних робіт за вирахуванням раніше сплачених відповідних авансових платежів на придбання будівельних матеріалів, які використані при виконанні цих Будівельних робіт (далі - Остаточна сума № 1): перший етап — у розмірі 80 % від Остаточної суми № 1 Замовник здійснює протягом 45 (сорока п'яти) банківських днів з дати підписання сторонами відповідного Акту приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) i Довідки про вартість виконаних робіт та витрати (форма № КБ-3) на підставі виставленого Генпідрядником рахунку-фактури. Остаточний розрахунок за поставлені Вироби на загальну суму, що розраховується як вартість поставлених Виробів за вирахуванням раніше сплачених відповідних авансових платежів (далі - Остаточна сума № 2): перший етап — у розмірі 80 % від Остаточної суми № 2 Замовник здійснює протягом 45 (сорока п'яти) банківських днів з дати підписання Сторонами Акту приймання-передачі Виробів та видаткової накладної, на підставі виставленого Генпідрядником рахунку-фактури. Остаточний розрахунок за поставлене Обладнання на загальну суму, що розраховується як вартість поставленого Обладнання за вирахуванням раніше сплачених відповідних авансових платежів (далі - Остаточна сума № 3): перший етап — у розмірі 80 % від Остаточної суми № 3 Замовник здійснює протягом 45 (сорока п’яти) банківських днів з дати підписання Сторонами Акту приймання-передачі Обладнання та видаткової накладної, на підставі виставленого Генпідрядником рахунку-фактури. Пiсляоплата 45 Банківські 59
Iнша подія Остаточний розрахунок за виконані Будівельні роботи на загальну суму, що розраховується як вартість виконаних Будівельних робіт за вирахуванням раніше сплачених відповідних авансових платежів на придбання будівельних матеріалів, які використані при виконанні цих Будівельних робіт (далі - Остаточна сума № 1): другий етап — оплата у розмірі 20 % від Остаточної суми № 1 Замовник здійснює протягом 15 (п'ятнадцяти) банківських днів з моменту реєстрації Генпідрядником належним чином оформленої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до вимог Податкового кодексу України, на підставі виставленого Генпідрядником рахунку-фактури, але не раніше оплати першого етапу. Остаточний розрахунок за поставлені Вироби на загальну суму, що розраховується як вартість поставлених Виробів за вирахуванням раніше сплачених відповідних авансових платежів (далі - Остаточна сума № 2): другий етап — оплата у розмірі 20 % від Остаточної суми № 2 Замовник здійснює на підставі виставленого Генпідрядником рахунку-фактури протягом 15 (п'ятнадцяти) банківських днів з моменту реєстрації Генпідрядником належним чином оформленої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до вимог Податкового кодексу України, але не раніше оплати першого етапу. Остаточний розрахунок за поставлене Обладнання на загальну суму, що розраховується як вартість поставленого Обладнання за вирахуванням раніше сплачених відповідних авансових платежів (далі - Остаточна сума № 3): другий етап — оплата у розмірі 20 % від Остаточної суми № 3 Замовник здійснює на підставі виставленого Генпідрядником рахунку-фактури протягом 15 (п'ятнадцяти) банківських днів з моменту реєстрації Генпідрядником належним чином оформленої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до вимог Податкового кодексу України, але не раніше оплати першого етапу. Пiсляоплата 15 Банківські 15

Тендерна документація

Протокол розкриття

Друкувати протокол розкриття тендерних пропозицій PDFHTML
Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
Консорціум «Науково-виробниче об'єднання «Укргідроенергобуд»
#33834660
Переможець 6 696 657 188,60
UAH з ПДВ
19 вересня 2022 15:56

Повідомлення про намір укласти договір

Дата і час публікації: 19 вересня 2022 15:56

Друкувати форму повідомлення PDFHTML
Учасник Пропозиція Документи
Консорціум «Науково-виробниче об'єднання «Укргідроенергобуд»
#33834660
6 696 657 188,60
UAH з ПДВ
Документи

Укладений договір

Контракт Статус Опубліковано
Електронний підпис укладений
30 вересня 2022 14:29
Договір № 01_2022-К від 30.09.2022.7z укладений
30 вересня 2022 14:26
Договір № 01_2022-K від 30.09.2022.pdf.p7s укладений
30 вересня 2022 13:41