Звернення до Держаудитслужби

Оберіть

Контактна інформація

Дані про місцезнаходження та Email будуть доступні лише працівникам Державної аудиторської служби України

Електронний підпис

ДК 021:2015 – 90510000-5 –Утилізація сміття та поводження зі сміттям (комунальні послуги з вивезення (поводження) твердих побутових відходів)
Очікувана вартість
58 500,00 UAH
UA-2022-08-16-006504-a d3c5ea5d869e4fee9c00a4933f9051c5
Спрощена закупівля    Торги відмінено
Електронний підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Контакти

Ольга Грищенко

+0487025062 grishchenko.olga@ukr.net

Державна аудиторська служба України

Знайшли порушення законодавства у сфері закупівель?

Оголошення про проведення

Друкувати оголошення PDFHTML
Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Інформація про замовників

Найменування: Одеський державний університет внутрішніх справ
Код ЄДРПОУ: 08571570
Вебсайт: http://oduvs.edu.ua/
Місцезнаходження: 65014, Україна , Одеська обл., м. Одеса, вул. Успенська, 1
Контактна особа: Ольга Грищенко
+0487025062
grishchenko.olga@ukr.net
Категорія: Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 16 серпня 2022 14:52
Звернення за роз’ясненнями: до 22 серпня 2022 11:00
Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: 25 серпня 2022 00:00
Початок аукціону: 25 серпня 2022 11:35
Очікувана вартість: 58 500,00 UAH з ПДВ
Розмір мінімального кроку пониження ціни: 292,50 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %: 0,50%

Інформація про предмет закупівлі

Вид предмету закупівлі: Послуги


Класифікатор та його відповідний код: ДК 021:2015:90510000-5: Утилізація/видалення сміття та поводження зі сміттям


Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
390 послуга
Комунальні послуги з вивезення (поводження) твердих побутових відходів
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 65014, Україна, Одеська область, місто Одеса, вул. Успенська, 1; 65014, м. Одеса, провулок Сабанський, 4; 65013, м. Одеса, вул. Отамана Головатого, 102-Б; 65025, м. Одеса, 21-й км Старокиївської дороги, 42-В
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 31 грудня 2022
ДК 021:2015: 90510000-5 — Утилізація/видалення сміття та поводження зі сміттям

Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)

Подія Опис Тип оплати Період, (днів) Тип днів Розмір оплати, (%)
Надання послуг Пiсляоплата 10 Робочі 100

Тендерна документація

Критерії вибору переможця

Ціна: 100%
16 серпня 2022 14:55
Електронний підпис
16 серпня 2022 14:52
Оголошення.docx
16 серпня 2022 14:52
Дислокація, графік спорожнення.docx
16 серпня 2022 14:52
Проєкт Договору.docx

Роз’яснення до процедури

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2022-08-16-006504-a.b1
Статус:
Відповідь надана
Учасник: ТОВ "СОЮЗ", Код ЄДРПОУ:30586931
Дата подання: 19 серпня 2022 14:23
Дискримінація та незаконність вимог оголошення
Товариство з обмеженої відповідальністю «Союз» наполегливо просить Вас внести зміни до п.8 Додатку №2 до  оголошення про проведення спрощеної закупівлі за предметом закупівлі: ДК 021:2015 – 90510000-5 –Утилізація сміття та поводження зі сміттям (комунальні послуги з вивезення (поводження) твердих побутових відходів).
Відповідно до п.4 ч.1 ст.5 Закону України «Про публічні закупівлі», закупівля здійснюються за принципом недискримінація учасників та рівне ставлення до них.
Згідно ч.5 ст.14 Закону України «Про публічні закупівлі», оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимоги до предмета закупівлі не повинні містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Натомість Товариство з обмеженої відповідальністю «Союз» вбачає, що Замовник Одеський державний університет внутрішніх справ «не бажає ставати на шлях виправлення», наслідком чого, незважаючи на наявний судовий спір, є повторне включення до оголошення дискримінаційного п.8 Додатку №2 до  оголошення про проведення спрощеної закупівлі.
Замовник у п.8 Додатку №2 до  оголошення про проведення спрощеної закупівлі зазначив, що Учасник зобов’язаний при здійсненні своєї діяльності застосовувати заходи щодо захисту довкілля, на підтвердження Учасник повинен надати в складі пропозиції гарантійний лист у довільній формі, яким підтверджується, що учасником не було здійснено порушень вимог природоохоронного законодавства протягом останніх трьох років, що передують даті оголошення закупівлі.
Товариство з обмеженої відповідальністю «Союз» вважає, що п.8 Додатку №2 до  оголошення про проведення спрощеної закупівлі слід викласти в наступній редакції: «Учасник зобов’язаний при здійсненні своєї діяльності застосовувати заходи щодо захисту довкілля, на підтвердження Учасник повинен надати в складі пропозиції гарантійний лист у довільній формі, яким підтверджується, що відносно учасника не має вступивших в силу рішень про притягнення до адміністративної, цивільної і кримінальної відповідальності за порушення вимог природоохоронного законодавства протягом року, що передують даті оголошення закупівлі. Не є доказом порушення вимог природоохоронного законодавства рішення суб’єкта владних повноважень, що оскаржується в судовому порядку до набрання чинності рішення суду по справі».
Відповідно до ст.61 Конституції України, ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.
Видами юридичної відповідальності є дисциплінарна, адміністративна, цивільна та кримінальна відповідальність.
Підстави юридичної відповідальності — це сукупність обставин, наявність яких робить юридичну відповідальність можливою і необхідною. Відсутність сукупності таких обставин виключає таку відповідальність.
В юридичній науці відрізняють форми підстави: притягнення до юридичної відповідальності; настання юридичної відповідальності.
Підстави притягнення до юридичної відповідальності — сукупність обставин, наявність яких робить юридичну відповідальність можливою. Такими є: Наявність складу правопорушення — фактична підстава. Наявність норми права, що прямо передбачає склад правопорушення — нормативна підстава.
Ст.151 КЗпП України визначено, що якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення. Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року.
Згідно ст.39 КУпАП, якщо особа, піддана адміністративному стягненню, протягом року з дня закінчення виконання стягнення не вчинила нового адміністративного правопорушення, то ця особа вважається такою, що не була піддана адміністративному стягненню.
Ст.88 КК України вказує, що особа визнається такою, що має судимість, з дня набрання законної сили обвинувальним вироком і до погашення або зняття судимості. Строки погашення судимості визначаються ст.89 КК України.
З правових норм ст. 151 КЗпП України, ст.39 КУпАП вбачається, що якщо протягом року не вчинено нового порушення, то ця особа вважається такою, що не була піддана стягненню.
Замовник Одеський державний університет внутрішніх справ у п.8 Додатку №2 до  оголошення про проведення спрощеної закупівлі зробив акцент на порушенні вимог природоохоронного законодавства без врахування вимог ст. 151 КЗпП України, ст.39 КУпАП та ст.89 КК України, що фактично свідчить про дискримінацію Учасників закупівлі та про порушення ст.61 Конституції України. При цьому, незрозуміло з яких норм Замовником виходив визначаючи 3-х річний строк.
Також Товариство з обмеженої відповідальністю «Союз» наполегливо просить Вас внести зміни до п.10 Додатку №2 до  оголошення про проведення спрощеної закупівлі за предметом закупівлі: ДК 021:2015 – 90510000-5 –Утилізація сміття та поводження зі сміттям (комунальні послуги з вивезення (поводження) твердих побутових відходів).
Товариство з обмеженої відповідальністю «Союз» вважає, що п.10 Додатку №2 до  оголошення про проведення спрощеної закупівлі слід викласти в наступній редакції: Документ, який підтверджує, що учасник визначений виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території м. Одеси.
Товариство з обмеженої відповідальністю «Союз» вважає зайвим правове обґрунтування внесення змін до п.10 Додатку №2 до  Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, з огляду на очевидну незаконність п.10 в редакції Замовника.
Розгорнути Згорнути
Рішення замовника: Вимога не задоволена
22 серпня 2022 10:29
Шановний Учасник! Вашу пропозицію було розглянуто у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі». Тож, стосовно п. 8 Додатку № 2 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі повідомляємо наступне.
Відповідно ч. 6 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» - «За результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт».
Також ч. 6 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» вказує, що – «Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.».
Таким чиним факт вчинення суб'єктом господарювання порушень вказується саме в акті складеному за результатами планового або позапланового заходу.
Ч. 7 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлює, що – «У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п’яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.».
Вказана норма підтверджує різну правову природу акту та заходів реагування, які можуть як застосуватися так і не застосовуватися.
Таким чином факт не застосування заходів реагування чи скасування та/або оскарження застосування заходів реагування, не впливає на визначення в акті складеному за результатами планового або позапланового заходу, факту вчинення суб'єктом господарювання порушень.
Законом України «Про публічні закупівлі» встановлено, що технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля. Підтвердження, що учасником не було здійснено порушень вимог природоохоронного законодавства протягом останніх трьох років, що передують даті оголошення закупівлі підтверджує застосування учасником заходів із захисту довкілля під час надання послуг за предметом закупівлі та безпосередньо гарантує відповідність учасника в частині застосування заходів із захисту довкілля. Наявність в учасника порушень вимог природоохоронного законодавства становить ризик для Замовника здійснення таких порушень і за предметом закупівлі.
Стосовно п. 10 Додатку № 2 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі повідомляємо наступне.
Замовником встановлено, що учасник має надати - Документ, який підтверджує, що учасник визначений виконавцем послуг з вивезення побутових відходів органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Таким чином в закупівлі можуть взяти участь всі підприємства, які є виконавцями послуг з вивезення побутових відходів визначені органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Дана вимога встановлена з метою отримання підтвердження, що учасник має достатній досвід виконання аналогічних послуг.
В свою чергу скаржник наполягає змінити Оголошення про проведення спрощеної закупівлі з метою отримати для себе більш вигідні умови при участі в закупівлі. Виконання вимоги замовника звузить коло потенційних учасників, що є дискримінацією.
Крім того відповідно ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що вимоги до предмета закупівлі та оголошення про проведення закупівлі, визначаються замовником.
Таким чином замовник самостійно визначає які вимоги необхідно визначати для конкретного предмету закупівлі.
Враховуючи вище вказане вимога задоволенню не підлягає.

Інформація про відміну

Виконано
Дата відміни: 22 серпня 2022 14:33
Причина відміни: неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель
Коментар щодо відміни: неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель