Спробуйте новий дизайн сторінки тендера

arrow_right_alt

Звернення до Держаудитслужби

Оберіть

Контактна інформація

Дані про місцезнаходження та Email будуть доступні лише працівникам Державної аудиторської служби України

Електронний підпис

Природний газ, ДК 021:2015: 09120000-6 – Газове паливо
Очікувана вартість
529 926,65 UAH
UA-2021-11-18-010956-a 9909078b755e4affb86c7dee83c32e6c
Переговорна процедура (скорочена)    Завершена
Електронний підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Контакти

Любов Гармаш

+380688108330 liptsy@khrda.gov.ua

Державна аудиторська служба України

Знайшли порушення законодавства у сфері закупівель?

Оголошення про проведення

Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Інформація про замовників

Найменування: ЛИПЕЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Код ЄДРПОУ: 04396615
Місцезнаходження: 62414, Україна , Харківська обл., село Липці, вул. Покровська, 5
Контактна особа: Любов Гармаш
+380688108330
liptsy@khrda.gov.ua
Категорія: Орган державної влади, місцевого самоврядування або правоохоронний орган

Обґрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Виникнення особливих економічних обставин з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій
Обґрунтування
Відповідно до пункту 24 частини першої статті 2 Кодексу цивільного захисту України надзвичайна ситуація - обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті, провадження на ній господарської діяльності.
Згідно з частиною четвертою статті 5 Кодексу цивільного захисту України порядок класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями встановлюється Кабінетом Міністрів України. Рівень надзвичайної ситуації визначається відповідно до Порядку класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 368 (далі – Порядок). У цьому Порядку наведені критерії віднесення надзвичайної ситуації до відповідного рівня (державного, регіонального, місцевого та об`єктового) та у пункті 11 Порядку встановлено, що остаточне рішення щодо визначення рівня надзвичайної ситуації з подальшим відображенням його у даних статистики, зокрема у разі відсутності відомостей у повному обсязі стосовно розвитку надзвичайної ситуації, приймає ДСНС з урахуванням експертного висновку (за наявності) регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
12 жовтня 2021 року Експертною комісією ДСНС України з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій відповідно до Порядку класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 368, Національного класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019:2010, було прийнято остаточне рішення (оформлене протоколом № 15/09-21 засідання Експертної комісії ДСНС України з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій від 12 жовтня 2021 року) класифікувати надзвичайну ситуацію, яка виникла у зв’язку з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021/2022 років, як надзвичайну ситуацію техногенного характеру (код надзвичайної ситуації 10800 – НС унаслідок аварій на системах життєзабезпечення) державного рівня (додаток 3). При цьому згідно з додатком 3 до протоколу № 15/09-21 засідання Експертної комісії ДСНС України з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій від 12 жовтня 2021 року, затверджений код та рівень НС: 10800 – НС унаслідок аварій на системах життєзабезпечення; зокрема, - регіонального рівня у Харківській області.
Відповідно до додатку 3 цього протоколу № 15/09-21 засідання Експертної комісії ДСНС України з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій від 12 жовтня 2021 року, за стислим описом НС та її основних наслідків на території більшості областей держави виникли складні ситуації, пов’язані з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021/2022 років. Вищезгадані ситуації можуть спричинити порушення нормальних умов життєдіяльності сотень тисяч мешканців областей, виникнення загрози життю та здоров’ю населення, значні матеріальні збитки та потребують вжиття термінових заходів реагування. Подальша відсутність газопостачання в умовах опалювального періоду спричинить блокування (припинення) роботи, органів державної влади, закладів освіти, культури та соціальних закладів із тимчасовим та постійним перебуванням дітей-сиріт, осіб похилого віку та закладів охорони здоров’я, що в умовах пандемії, пов’язаної із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, є вкрай небезпечним. Двадцятьма чотирма регіональними комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (у тому числі, Харківської) прийнято рішення про визнання ситуацій, які виникли у зв’язку з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021/2022 років, надзвичайними ситуаціями техногенного характеру.
Під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України 30.09.2021 відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 років (далі — Меморандум). Абзацом другим пункту 8 розділу ІІІ Меморандуму передбачено, що на основі розробленого механізму НАК «Нафтогаз України» запропонує органам місцевого самоврядування підготувати заявки з переліком споживачів/об’єктів, що фінансуються з державного та/або місцевого бюджетів, для залучення їх до програми підвищення енергоефективності, що дозволить не збільшувати їх витрати на споживання теплової енергії.
Абзацом другим пункту 10 розділу ІІІ Меморандуму визначено, що для установ та організацій, що фінансуються з державного або місцевих бюджетів, та використовують природний газ для забезпечення всіх своїх потреб, пропозиція укладати договори постачання природного газу зі строком поставки до 31 грудня 2021 року та, окремо, на весь 2022 рік за ціною — 13 659,63 гривень за 1 000 куб. м (без ПДВ та без урахування тарифу на послуги з транспортуванню природного газу).
Згідно з інформацією, оприлюдненою 12.10.2021 на офіційному вебсайті НАК «Нафтогаз України» (за посиланням: https://www.naftogaz.com/www/3/nakweb.nsf/0/AF4C78924B472EEDC225876D000F3BB6?OpenDocument&year=2021&month=10&nt=%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8&), НАК «Нафтогаз України» пропонує бюджетним та релігійним організаціям середньострокові контракти із фіксованою ціною на газ – 13,7 грн за кубометр (з врахуванням транспортування та ПДВ – 16,8 грн). Контракт укладається на термін 15 місяців - до кінця 2022 року. Дана пропозиція значно нижче за поточні спотові ціни на газ. Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко. Слід вказати, що голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко також зазначив: «Бюджетні організації можуть купувати газ у будь-яких постачальників. Але сьогодні значна частина постачальників або пропонує місячну ціну на газ на рівні 30-45 грн за кубометр, або ж взагалі відмовляється від зобов’язань за вже укладеними контрактами з нижчою ціною. Розуміючи потреби бюджетних установ, а також враховуючи соціальне значення та важливість безперебійної роботи цих установ, компанія Нафтогаз виходить на ринок із пропозицією фіксованої ціни на наступні 15 місяців, на рівні, більш ніж вдвічі нижчому за поточну місячну ціну.».
У свою чергу, 12.10.2021 ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» поінформувало бюджетні установи та організації про порядок укладання договору на постачання природного газу відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. від 30 вересня 2021 року, та було надано примірний договір постачання природного газу бюджетним установам та організаціям у 2021-2022 роках (розміщено на офіційному вебсайті ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» за посиланням: https://naftogaztrading.com.ua/news/naftogaz).
Кабінет Міністрів України розпорядженням від 11 жовтня 2021 р. № 1234-р «Деякі питання діяльності акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» попередньо погодив укладання договорів постачання природного газу бюджетним установам та організаціям відповідно до примірного договору ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг». При цьому, умовами примірного договору постачання природного газу бюджетним установам та організаціям визначено, що Постачальник за цим договором – Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», передає Споживачу за цим договором, замовлений природний газ у період з жовтня 2021 року по грудень 2022 року, та встановлено, що всього ціна газу за 1000 куб. м з ПДВ, з урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнту, який застосовується при замовленні потужності на добу, за цим Договором становить 16 554,00 грн.
З урахуванням вищенаведеного, з метою недопущення відсутності постачання природного газу для об’єктів замовника в м. Харкові та у Харківській області на осінньо-зимовий період 2021/2022 років, враховуючи пониження температури зовнішнього повітря та початок опалювального сезону 2021/2022 років з метою запобігання негативним наслідкам, які стануться через відсутність опалення та гарячого водопостачання, та з метою дотримання принципів здійснення публічних закупівель, закріплених у частині першій статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема щодо максимальної економії, ефективності та пропорційності, у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю: Природний газ, за кодом ДК 021:2015: 09123000-7 Природний газ (ДК 021:2015: 09120000-6 Газове паливо), у разі виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення тендера, саме у ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» за запропонованою ним фіксованою ціною на 15 місяців опалювального сезону 2021/2022 років, на рівні, більш ніж вдвічі нижчому за поточну місячну ціну.
На підставі вищевикладеного, керуючись абзацом другим пункту 3 частини другої статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник обрав для здійснення закупівлі: Природний газ, за кодом ДК 021:2015: 09123000-7 Природний газ (ДК 021:2015: 09120000-6 Газове паливо), переговорну процедуру закупівлі, яка застосовується замовником як виняток, у разі, якщо у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення тендера.

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 18 листопада 2021 15:39
Оскарження наміру укласти договір: 24 листопада 2021 00:00

Інформація про предмет закупівлі

Вид предмету закупівлі: Товари


Класифікатор та його відповідний код: ДК 021:2015:09120000-6: Газове паливо


Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
32012 метри кубічні
Природний газ
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 62414, Україна, Харківська область, с Липці, вул. Покровська, 5, с.Глибоке, вул.Миру, 1, с.Слобожанське, вул. Миру, 46
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 31 грудня 2022
ДК 021:2015: 09120000-6 — Газове паливо

Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)

Подія Опис Тип оплати Період, (днів) Тип днів Розмір оплати, (%)
Поставка товару 70% вартості фактично переданого відповідно до акту приймання-передачі природного газу - до останнього числа місяця, наступного за місяцем, в якому було здійснено постачання газу. Остаточний розрахунок за фактично переданий відповідно до акту приймання-передач1 природний газ здійснюється Споживачем до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому Споживач повинен був сплатити 70 % грошових коштів за відповідний розрахунковий період. Пiсляоплата 30 Календарні 100

Тендерна документація

18 листопада 2021 15:33
Файл з підписом Друкувати оголошення PDF
18 листопада 2021 15:31
30.09.21_memorandum.pdf
18 листопада 2021 15:31
Кодекс цивільного захисту України.docx
18 листопада 2021 15:31
Постанова КМУ № 368.docx
18 листопада 2021 15:31
Протокол 15-09.pdf
18 листопада 2021 15:31
Розпорядження КМУ № 1234-р.docx

Протокол розкриття

Друкувати протокол розкриття тендерних пропозицій PDFHTML
Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ "НАФТОГАЗ ТРЕЙДИНГ"
#42399676
Переможець 529 926,65
UAH з ПДВ
18 листопада 2021 15:39

Документи

18 листопада 2021 15:39
Електронний підпис

Повідомлення про намір укласти договір

Дата і час публікації: 18 листопада 2021 15:39

Друкувати форму повідомлення PDFHTML
Учасник Пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ "НАФТОГАЗ ТРЕЙДИНГ"
#42399676
529 926,65
UAH з ПДВ
Документи

Документи

18 листопада 2021 15:39
Електронний підпис

Укладений договір

Контракт Статус Опубліковано
Електронний підпис укладений
25 листопада 2021 09:12
19-1153-БО-Т.pdf укладений
25 листопада 2021 09:10

Ціни за одиницю:

Конкретна назва предмета закупівлі Кількість Одиниці виміру Ціна за одиницю
Природний газ 32012 метри кубічні 16,55
UAH з ПДВ