Звернення до Держаудитслужби

Оберіть

Контактна інформація

Дані про місцезнаходження та Email будуть доступні лише працівникам Державної аудиторської служби України

Електронний підпис

ДК 021:2015 72260000-5-Послуги пов’язані з програмним забезпеченням (Послуги з надання додаткової кількості доступів внутрішніх користувачів (користувацьких ліцензій) до програмного забезпечення для автоматизації робочих процесів, взаємодії міської влади з громадськістю, ведення бази даних та формування аналітичного апарату (Комп’ютерна програма «Інформаційно-аналітична система «General-purpose system»))
Очікувана вартість
6 420 000,00 UAH
UA-2021-11-12-008325-a 7bd7ba9271374378ad369c9465d7246b
Переговорна процедура    Завершена
Електронний підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Контакти

ІЛЬЧЕНКО ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА

380577253999 tni1983tni@gmail.com

Державна аудиторська служба України

Знайшли порушення законодавства у сфері закупівель?

Оголошення про проведення

Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Інформація про замовників

Найменування: ДЕПАРТАМЕНТ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Код ЄДРПОУ: 42298246
Місцезнаходження: 61003, Україна , Харківська обл., Харків, майдан Павлівський, будинок 1/3
Контактна особа: ІЛЬЧЕНКО ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
380577253999
tni1983tni@gmail.com
Категорія: Орган державної влади, місцевого самоврядування або правоохоронний орган

Обґрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Відсутність конкуренції з технічних причин
Обґрунтування
Підстава (пункт Закону України «Про публічні закупівлі»)
- Відсутність конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником (абз. 4 п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі»);
- Існує необхідність захисту прав інтелектуальної власності (абз. 5 п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі»).

Обґрунтування
У червні 2021 року рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради «Про створення Автоматизованої системи електронної взаємодії виконавчих органів Харківської міської ради з жителями міста Харкова» від 09.06.2021 року № 439, зі змінами, у місті Харкові було створено Автоматизовану систему електронної взаємодії виконавчих органів Харківської міської ради з жителями міста Харкова (далі - Автоматизована система) - комплексну інформаційно-телекомунікаційну систему, що забезпечує впровадження механізмів ефективної електронної взаємодії виконавчих органів Харківської міської ради, підприємств, закладів, установ та організацій комунальної форми власності Харківської міської територіальної громади з жителями міста Харкова, на базі якої було розпочато реалізацію такого важливого соціального проекту Харківської міської ради, як «Картка харків’янина».
На виконання пункту 3.1. вищевказаного рішення виконавчого комітету Харківської міської ради Департаментом цифрової трансформації Харківської міської ради (далі - Департамент) було проведено конкурентну процедуру відкритих торгів (UA-2021-07-05-004284-b) на закупівлю послуг з постачання програмного забезпечення для автоматизації робочих процесів, взаємодії міської влади з громадськістю, ведення бази даних та формування аналітичного апарату, на базі якого було побудовано Автоматизовану систему.
За результатом проведення конкурентної процедури закупівлі було укладено договір про закупівлю від 04.08.2021 № 63 (далі - Договір) з переможцем, пропозиція якого була визнана електронною системою закупівель як найбільш економічно вигідна, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЦЕНТР КОНСАЛТИНГ», код ЄДРПОУ дз34294451, який на виконання умов Договору здійснив постачання програмного забезпечення для автоматизації робочих процесів, взаємодії міської влади з громадськістю, ведення бази даних та формування аналітичного апарату, а саме: Комп’ютерної програми «Інформаційно-аналітична система «General-purpose system» (далі – програмне забезпечення).

Відповідно до пункту 5 вищевказаного рішення виконавчого комітету Харківської міської ради виконавчі органи, комунальні підприємства, установи та організації Харківської міської ради мають забезпечити в межах своєї компетенції доступ, інтеграцію та технічну взаємодію автоматизованих систем, реєстрів, баз даних, які перебувають в їх володінні, з Автоматизованою системою.
Департаментом отримана низка звернень внутрішніх користувачів щодо надання/збільшення доступів до Автоматизованої системи (лист комунальної установи «Офіс реформ Харкова» від 01.10.2021 № 322/10.21, лист комунального підприємства «Міський інформаційний центр» від 08.10.2021 № 3352/0/2-21, лист комунального підприємства «Харківпасс» від 08.10.2021 № 08/10-21-20).
З метою забезпечення подальшого розвитку Автоматизованої системи, а саме: її інтеграція з іншими інформаційними системами та автоматизованими базами даних; забезпечення можливості роботи додаткової кількості внутрішніх користувачів - суб'єктів комунальної форми власності (до 800 доступів), що підтверджується відкритими даними про кількість виконавчих органів, комунальних підприємств, установ та організацій Харківської міської ради), враховуючи службову записку начальника Управління електронного урядування від 12.10.2021 б/н та положення пункту 5 вищевказаного рішення виконавчого комітету Харківської міської ради; для забезпечення розвитку соціального проекту «Картка харків’янина» (його якісних та кількісних показників), що реалізується за допомогою технічних можливостей Автоматизованої системи, виникла необхідність у закупівлі:
- ДК 021:2015 72260000-5-Послуги пов’язані з програмним забезпеченням (Послуги з надання додаткової кількості доступів внутрішніх користувачів (користувацьких ліцензій) до програмного забезпечення для автоматизації робочих процесів, взаємодії міської влади з громадськістю, ведення бази даних та формування аналітичного апарату (Комп’ютерна програма «Інформаційно-аналітична система «General-purpose system»)).

Як зазначалося вище, за результатом проведення конкурентної процедури закупівлі було укладено договір про закупівлю від 04.08.2021 № 63 (далі - Договір) з переможцем, пропозиція якого була визнана електронною системою закупівель як найбільш економічно вигідна, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЦЕНТР КОНСАЛТИНГ», код ЄДРПОУ 34294451, який на виконання умов Договору здійснив постачання програмного забезпечення для автоматизації робочих процесів, взаємодії міської влади з громадськістю, ведення бази даних та формування аналітичного апарату, а саме: Комп’ютерної програми «Інформаційно-аналітична система «General-purpose system» (далі – програмне забезпечення).
Технічними характеристиками програмного забезпечення, право на використання якого було придбано в цій конкурентній закупівлі, передбачена можливість реєстрації та авторизації до десяти тисяч зовнішніх користувачів програмного забезпечення. Одночасно, на підставі виданої Департаменту Ліцензії від 11.08.2021 ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЦЕНТР КОНСАЛТИНГ» на користування Комп’ютерною програмою «Інформаційно-аналітична система «General-purpose system») Ліцензіат, Департамент, отримав можливість доступу до програмного забезпечення для 25 внутрішніх користувачів (користувацькі ліцензії).
З моменту запуску проекту «Картка харків’янина» було заповнено понад 600 000 анкет-заяв на отримання картки харків’янина жителями міста Харкова, серед яких більше 56 000 анкет-заяв було подано в електронному вигляді через Портал електронних сервісів міста Харкова (службова записка заступника директора Департаменту – начальника Управління розвитку публічних послуг від 11.11.2021 б/н).
Вказані факти свідчать про популярність проекту «Картка харків’янина» серед містян та про необхідність розгляду питання можливості реєстрації та авторизації більшої кількості зовнішніх користувачів в Автоматизованій системі за допомогою програмного забезпечення, розробником якого є ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЦЕНТР КОНСАЛТИНГ", код ЄДРПОУ 34294451 та збільшення кількості внутрішніх користувачів - суб'єктів комунальної форми власності для ефективної взаємодії з мешканцями міста.
Правовласник програмного забезпечення запропонував у своїй пропозиції, наданій на запит Департаменту, розширити можливості реєстрації та авторизації для необмеженої кількості зовнішніх користувачів програмного забезпечення для автоматизації робочих процесів, взаємодії міської влади з громадськістю, ведення бази даних та формування аналітичного апарату (Комп’ютерна програма «Інформаційно-аналітична система «General-purpose system») в рамках проведення закупівлі послуг з надання додаткової кількості доступів внутрішніх користувачів (користувацьких ліцензій) до програмного забезпечення для автоматизації робочих процесів, взаємодії міської влади з громадськістю, ведення бази даних та формування аналітичного апарату (Комп’ютерна програма «Інформаційно-аналітична система «General-purpose system»), так як модуль «Електронний кабінет» у програмному забезпеченні реалізує можливість роботи з ним як внутрішнім, так і зовнішнім користувачам програмного забезпечення.
Це дозволить зекономити час та ресурси Департаменту на організацію та здійснення додаткової закупівлі, а також, вагомим аргументом є запропонована більш економічно вигідна ціна на комплексну послугу розширення доступу до програмного забезпечення як внутрішнім, так і зовнішнім користувачам Автоматизованої системи, з врахуванням того факту, що правовласником програмного забезпечення є ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЦЕНТР КОНСАЛТИНГ», код ЄДРПОУ 34294451. Одночасно, похідним фактом від розширення розробником кількості внутрішніх користувачів є забезпечення технічної можливості доступу до програмного забезпечення необмеженої кількості зовнішніх користувачів.
Відповідно до норм Закону України "Про авторське право та суміжні права", зміна коду програмних продуктів та/або постачання та впровадження нових екземплярів та/або версій впроваджених програмних продуктів можлива лише власником авторських майнових прав або іншою особою за його дозволом, оформленим згідно чинного законодавства.
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Центр Консалтинг», код ЄДРПОУ 3429445, є єдиним правовласником програмного забезпечення «Інформаційно-аналітична система «General-purpose system», усі виключні майнові права інтелектуальної власності на програмне забезпечення належать лише ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Центр Консалтинг», код ЄДРПОУ 3429445, які не передавались третім особам та залишаються за ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Центр Консалтинг», код ЄДРПОУ 3429445, що ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЦЕНТР КОНСАЛТИНГ», код ЄДРПОУ 3429445, документально підтвердило, направивши на запит Замовника у відповідь лист від 25.10.2021 № 25/10-21 (вх. № 2120/0/205-21 від 28.10.2021) та лист від 25.10.2021 № 25/10-21-1 (вх. № 2159/0/205-21 від 29.10.2021).
Враховуючи наявність Свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір від 10.02.2020 № 95918, виданого Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на Комп’ютерну програму «Інформаційно-аналітична система «General-purpose system», на підставі ст.ст. 431 та 432 Цивільного Кодексу України, ст. 176 Кримінального Кодексу України, Закону України «Про авторське право і суміжні права» існує необхідність захисту прав інтелектуальної власності.
З врахуванням потреби Департаменту у закупівлі: ДК 021:2015 72260000-5-Послуги пов’язані з програмним забезпеченням (Послуги з надання додаткової кількості доступів внутрішніх користувачів (користувацьких ліцензій) до програмного забезпечення для автоматизації робочих процесів, взаємодії міської влади з громадськістю, ведення бази даних та формування аналітичного апарату (Комп’ютерна програма «Інформаційно-аналітична система «General-purpose system»)), для забезпечення розвитку Автоматизованої системи, що була побудована та функціонує за допомогою Комп’ютерної програми «Інформаційно-аналітична система «General-purpose system», з врахуванням Висновку № 596 комплексного експертного дослідження від 25 жовтня 2021 року Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, наданого ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЦЕНТР КОНСАЛТИНГ», код ЄДРПОУ 3429445, додатком до листа від 25.10.2021 № 25/10-21-1 (вх. № 2159/0/205-21 від 29.10.2021), як документальне підтвердження відсутності конкуренції з технічних причин та з врахуванням наявності у ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЦЕНТР КОНСАЛТИНГ», код ЄДРПОУ 34294451, Свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір від 10.02.2020 № 95918, виданого Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на Комп’ютерну програму «Інформаційно-аналітична система «General-purpose system», подальшу закупівлю визначеного вище предмету закупівлі потрібно проводити за переговорною процедурою, як виняток у разі, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності таких випадків:
- відсутність конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником (відповідно абз. 4 п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі»).;
- існує необхідність захисту прав інтелектуальної власності (відповідно абз. 5 п. 2 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі»).
Додатки:
- Висновок № 596 комплексного експертного дослідження від 25 жовтня 2021 року Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 12 листопада 2021 13:20
Оскарження наміру укласти договір: 23 листопада 2021 00:00

Інформація про предмет закупівлі

Вид предмету закупівлі: Послуги


Класифікатор та його відповідний код: ДК 021:2015:72260000-5: Послуги, пов’язані з програмним забезпеченням


Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія:
- Департамент цифрової трансформації Харківської міської ради;
- 61003, Харківська обл., місто Харків, майдан Павлівський, 1/3;
- код ЄДРПОУ 42298246;
- категорія Замовника визначена відповідно до п.1 ч.4. ст.2 Закону: органи державної влади та органи місцевого самоврядування, зазначені у пункті 1 частини першої статті 2 Закону України "Про публічні закупівлі".
Розгорнути Згорнути
Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
1 послуга
ДК 021:2015 72260000-5-Послуги пов’язані з програмним забезпеченням (Послуги з надання додаткової кількості доступів внутрішніх користувачів (користувацьких ліцензій) до програмного забезпечення для автоматизації робочих процесів, взаємодії міської влади з громадськістю, ведення бази даних та формування аналітичного апарату (Комп’ютерна програма «Інформаційно-аналітична система «General-purpose system»))
Розгорнути Згорнути
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 61003, Україна, Харківська область, Харків, майдан Павлівський, 1/3
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 31 грудня 2021
ДК 021:2015: 72260000-5 — Послуги, пов’язані з програмним забезпеченням

Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)

Подія Опис Тип оплати Період, (днів) Тип днів Розмір оплати, (%)
Надання послуг Умови оплати: оплата здійснюється на підставі підписаного Сторонами Акту приймання-передачі послуг у національній валюті України протягом 10 (десяти) банківських днів на умовах 100% післяоплати після підписання Акту приймання-передачі послуг, шляхом безготівкового перерахування відповідної суми на поточний рахунок Виконавця. Пiсляоплата 10 Банківські 100

Тендерна документація

Протокол розкриття

Друкувати протокол розкриття тендерних пропозицій PDFHTML
Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЦЕНТР КОНСАЛТИНГ"
#34294451
Переможець 6 420 000,00
UAH
12 листопада 2021 13:20

Документи

12 листопада 2021 13:20
Електронний підпис

Повідомлення про намір укласти договір

Дата і час публікації: 12 листопада 2021 13:20

Друкувати форму повідомлення PDFHTML
Учасник Пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЦЕНТР КОНСАЛТИНГ"
#34294451
6 420 000,00
UAH
Документи

Документи

12 листопада 2021 13:20
Електронний підпис

Укладений договір

Контракт Статус Опубліковано
Електронний підпис укладений
19 січня 2022 14:38
Електронний підпис укладений
25 листопада 2021 16:03
Договір від 25.11.2021 №85.pdf укладений
25 листопада 2021 16:02

Виконання договору

Друкувати звіт про виконання договору про закупівлю PDFHTML
Строк дії за договором: не вказанa — 31 грудня 2021
Сума оплати за договором: 6 420 000,00
UAH