Звернення до Держаудитслужби

Оберіть

Контактна інформація

Дані про місцезнаходження та Email будуть доступні лише працівникам Державної аудиторської служби України
ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» - 09310000-5 Електрична енергія (Постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг)
Очікувана вартість
7 029 386,40 UAH
UA-2020-06-30-004823-a 990975bf8f5747e9a832f3eb72116c84
Переговорна процедура (скорочена)    Завершена
Електронний цифровий підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Контакти

Зайченко Марина Григорівна

380444580520 kievgorsvet_z@ukr.net

Державна аудиторська служба України

Знайшли порушення законодавства у сфері закупівель?

Оголошення про проведення

Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Інформація про замовників

Найменування: Комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло»
Код ЄДРПОУ: 03360905
Вебсайт: http://gorsvet.kiev.ua
Місцезнаходження: 03680, Україна , Київська обл., Київ, вул. Машинобудівна, 40. м.Київ; Категорія замовника - відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»- підприємства, установи, організації, зазначені у пункті 3 частини першої статті 2 Закону
Контактна особа: Зайченко Марина Григорівна
380444580520
kievgorsvet_z@ukr.net
Категорія: Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади

Обґрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Відсутність конкуренції з технічних причин
Обґрунтування
Діючий договір постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг передбачає поставку електричної енергії до 30.06.2020 року включно, а новий договір про постачання електричної енергії для електроживлення мереж зовнішнього освітлення міста Києва до цього часу не укладено.
Комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло» (надалі по тексту - Підприємство) є спеціалізованим експлуатаційним підприємством, створеним з метою забезпечення зовнішнього освітлення об'єктів благоустрою, які належать до комунальної власності міста Києва, а саме територій загального користування та прибудинкових територій, шляхом утримання та експлуатації електромереж зовнішнього освітлення міста Києва, що створює в місті Києві умови, сприятливі для життєдіяльності людей.
Утримання об'єктів благоустрою комунальної форми власності, переданих органами місцевого самоврядування на баланс підприємствам здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.
Забезпечення зовнішнім освітленням об'єктів благоустрою міста Києва є неможливим при відсутності безперервного електроживлення, що також передбачає постійне постачання (споживання) електричної енергії та супутніх послуг.
Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 №2019-VIII (далі – Закону № 2019-VIII) КП «Київміськсвітло», як споживач електричної енергії, для можливості закупівлі електричної енергії на ринку повинен обрати постачальника електричної енергії.
З даною метою КП «Київміськсвітло» оголосило процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2020-04-16-005709-a). За результатами розгляду та оцінки тендерних пропозицій учасників даної процедури, Замовник прийняв рішення визнати переможцем учасника з найбільш економічно вигідною пропозицією, а саме: ТОВ «ЕКОТЕХНОІНВЕСТ». У строк, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», переможець не оприлюднив на веб-порталі Уповноваженого органу документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2,3,5,6 і 8 частини першої і другої статті 17 Закону у строк встановлений Законом та відповідно до вимог тендерної документації Замовника, згідно чого і був відхилений. КП «Київмісьсвітло» прийняв рішення визнати переможцем наступного учасника з найбільш економічно вигідною пропозицією, а саме: ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС». 16.06.2020 року був оприлюднений лист № 5684879/б/н, зі змісту якого ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС», як переможець, повідомляє, що відмовляється від підписання договору за результатами процедури закупівлі. 17.06.2020 року КП «Київміськсвітло» опублікував на сайті Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю з наступним учасником, пропозиція якого визнана найбільш економічно вигідною, а саме ТОВ «АС».
У зв’язку з тим, що відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю може бути укладений не раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на сайті Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір з метою забезпечення права на оскарження рішень замовника, а саме не раніше 30 червня 2020 року, реалізувати зміну постачальника електричної енергії з 01.07.2020 року КП «Київміськсвітло» не має можливості, так як зміна постачальника передбачає ряд заходів, у тому числі зняття показників засобів обліку електричної енергії, які на 1/4 від загальної кількості не є автоматизованими, що займе тривалий час переходу від одного постачальника електричної енергії до іншого.
Тому, для забезпечення безперебійного процесу електроживлення і, відповідно, безперервного постачання електричної енергії з метою забезпечення функціонування зовнішнього освітлення об'єктів благоустрою міста Києва та недопущення негативних соціальних явищ, КП «Київміськсвітло» до моменту переходу до постачальника за результатами відкритих торгів (ТОВ «АС»), необхідно обрати електропостачальника, який не має права відмовити в постачанні електричної енергії споживачу. Враховуючи, що перехід від одного постачальника електричної енергії становить орієнтовно від десяти днів до одного календарного місяця, такий договір на постачання електричної енергії мереж зовнішнього освітлення міста Києва необхідно укласти на один календарний місяць, а саме з 01.07.2020р. по 31.07.2020р. включно.
Відповідно до підпункту 66) та 93) пункту 1 ст.1, ст. 63 та ст. 64 Закону № 2019-VIII такими постачальниками є:
- постачальник "останньої надії", який не має права відмовити споживачу в укладенні договору постачання електричної енергії на обмежений період часу при наявності визначених законом обставин, в тому числі у випадку необрання споживачем електропостачальника;
- постачальник універсальних послуг, який не може відмовити побутовому та малому непобутовому споживачу, які знаходяться на території здійснення його діяльності, в укладенні договору постачання електричної енергії, що гарантує їхні права бути забезпеченими електричною енергією визначеної якості на умовах, визначених відповідно до цього Закону.
Відповідно до статті 13 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії», на період з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року, універсальні послуги, крім побутових та малих непобутових споживачів, надаються постачальником таких послуг також бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, до яких відноситься і КП «Київміськсвітло», оскільки електроустановки приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт. У зазначений період на інших споживачів, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, поширюються всі права та обов’язки, передбачені Законом України "Про ринок електричної енергії" для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг, передбачених статтею 63 цього Закону.
Виходячи з Додатку 3 «Перелік постачальників універсальних послуг на закріпленій території» до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26.10.2018 № 1268 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо передачі даних побутових та малих непобутових споживачів постачальнику електричної енергії, на якого відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» покладається виконання функції універсальної послуги на закріпленій території» ТОВ «Київські енергетичні послуги» закріплено на території м. Києва, як єдиного постачальника універсальних послуг на території міста. Крім того, відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.06.2018 року № 429 було прийнято рішення видати, у тому числі, Товариству з обмеженою відповідальністю «Київські енергетичні послуги» (код ЄДРПОУ 41916045) ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу.
На період з 1 січня 2019 р. до 1 січня 2021 р. постачальником «останньої надії» визначено державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» згідно розпорядження Кабінету міністрів України від 12 грудня 2018 № 1023-р «Про визначення державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності “Укрінтеренерго” постачальником “останньої надії”». Цим же розпорядженням Кабінету міністрів України від 12 грудня 2018 № 1023-р визначено територією провадження діяльності постачальника “останньої надії” - територію України, крім території, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.
Постачальник "останньої надії" та постачальник універсальних послуг зобов’язаний постачати електричну енергію споживачам за економічно обґрунтованими, прозорими та недискримінаційними цінами, що формуються ними відповідно до методики (порядку), затвердженої Регулятором, та включають, зокрема, ціну купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії, ціну (тариф) на послуги постачальника універсальних послуг або на послуги постачальника «останньої надії», ціни (тарифи) на послуги оператора системи передачі та оператора системи розподілу відповідно до укладених договорів про надання відповідних послуг.
Постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії у порядку, визначеному Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (зі змінами від 18.07.2019№ 1525) (далі – ПРРЕЕ), на умовах договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, який розроблений на основі Типового договору, затвердженого ПРРЕЕ.
Тобто ціни на електричну енергію цих постачальників є регульованими та рівними для всіх споживачів.
Відповідно до затверджених на третій квартал 2020 року цін та тарифів на постачання електричної енергії постачальниками універсальних послуг та постачальником «останньої надії» ціни на постачання електричної енергії постачальниками універсальних послуг є значно нижчими. Станом на 22.06.2020 року було опубліковано ціни на постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» з 01.07.2020 року, а саме: з урахуванням всіх витрат 1 кВт*год становить 2,93077 грн, відповідно за місяць при постачанні 3532000 кВт*год загальна вартість складає 10 351 461,98 грн з ПДВ.
Також станом на 22.06.2020 року було опубліковано ціни на постачання електричної енергії постачальником Універсальної послуги на ІІІ квартал, що з урахуванням всіх витрат за 1 кВт*год становить 1,99020 грн, відповідно за місяць при постачанні 3532000 кВт*год загальна вартість складає 7 029 386,40 грн з ПДВ.
Враховуючи заявлені обсяги споживання КП «Київміськсвітло» електричної енергії загальна економія бюджетних коштів у випадку постачання електричної енергії на умовах універсальної послуги в порівнянні із закупівлею електричної енергії у постачальника «останньої надії» складає 3 322 075,58 грн
Враховуючи вищесказане та принципи здійснення публічних закупівель, визначені в ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі», а саме «максимальна економія, ефективність та пропорційність» для забезпечення безперебійного процесу електроживлення та безперервного постачання електричної енергії з метою забезпечення функціонування зовнішнього освітлення об'єктів благоустрою міста Києва та недопущення негативних соціальних явищ КП «Київміськсвітло» необхідно обрати електропостачальника, який не має права відмовити в постачанні електричної енергії та забезпечить найбільш економічно вигідні умови закупівлі.
Отже, враховуючи вищесказане та принципи здійснення публічних закупівель, визначені в ст. 5 ЗУ «Про публічні закупівлі», а саме «максимальна економія, ефективність та пропорційність» для забезпечення безперебійного процесу електроживлення та безперервного постачання електричної енергії з метою забезпечення функціонування зовнішнього освітлення об'єктів благоустрою міста Києва та недопущення негативних соціальних явищ КП «Київміськсвітло» доцільно скористатись своїм правом на універсальну послугу (постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг) та забезпечити найбільш економічно вигідні умови закупівлі шляхом закупівлі електричної енергії з 01.07.2020року по 31.07.2020 року включно в постачальника універсальних послуг.
З урахуванням всіх вищевказаних обставин, умов та принципів здійснення публічних закупівель таку поставку електричної енергії може здійснити лише постачальник універсальних послуг, який діє на закріпленій території.
Враховуючи викладене, у зв’язку з тим, що електрична енергія у постачальника універсальних послуг (універсальна послуга) може бути поставлена тільки певним постачальником, відповідно до пункту 2 частини другої статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме, відсутність конкуренції з технічних причин на відповідному ринку, внаслідок чого товар на даних умовах може бути поставлений виключно певним суб’єктом господарювання, необхідно провести переговори з ТОВ «Київські енергетичні послуги».

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 30 червня 2020
Оскарження наміру укласти договір: 06 липня 2020 00:00

Інформація про предмет закупівлі

Вид предмету закупівлі: Товари


Класифікатор та його відповідний код: ДК 021:2015:09310000-5: Електрична енергія


Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
3532000 Кіловат-година
Постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 00000, Україна, м. Київ, м. Київ, м.Київ, 1463 точки приєднань відповідно до адресного переліку
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 01 липня 2020  —  31 липня 2020
ДК 021:2015: 09310000-5 — Електрична енергія

Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)

Подія Опис Тип оплати Період, (днів) Тип днів Розмір оплати, (%)
Поставка товару Оплата електричної енергії здійснюється споживачем в терміни, визначені пунктом 5 комерційної пропозиції, у формі оплати за фактично спожиту електричну енергію відповідно до даних комерційного обліку, на підставі самостійно сформованого Акта прийому-передачі товару(електричної енергії) та погодженого у постачальника.Вид закупівлі: процедура закупівлі - для замовників, визначених у пунктах 1-3 частини першої статті 2 цього Закону, якщо вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень: переговорна процедура. Застосовані критерії оцінки: ціна – 100% Пiсляоплата 5 Календарні 100

Тендерна документація

Протокол розкриття

Друкувати протокол розкриття тендерних пропозицій PDFHTML
Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги"
#41916045
Переможець 7 029 386,40
UAH з ПДВ
30 червня 2020 16:23

Документи

30 червня 2020 16:21
sign.p7s

Повідомлення про намір укласти договір

Дата і час публікації: 30 червня 2020 16:23

Друкувати форму повідомлення PDFHTML
Учасник Пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги"
#41916045
7 029 386,40
UAH з ПДВ
Документи

Документи

30 червня 2020 16:21
sign.p7s

Укладений договір

Контракт Статус Опубліковано
sign.p7s укладений
06 липня 2020 15:40
523ПУ_Т320.pdf укладений
06 липня 2020 15:40
sign.p7s укладений
15 січня 2021 14:33
звіт.pdf укладений
15 січня 2021 14:29
sign.p7s зміни до договору
29 липня 2020 16:33
ДУ_523ПУ_Т320_2.pdf зміни до договору
29 липня 2020 16:18
sign.p7s зміни до договору
06 липня 2020 15:57
ДУ_523ПУ_Т320_1.pdf зміни до договору
06 липня 2020 15:56

Зміни до договору

Дата внесення змін до договору:
06 липня 2020
Дата публікації змін до договору:
06 липня 2020
Випадки для внесення змін до істотних умов договору:
  • покращення якості предмета закупівлі, за умови що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю
Опис змін, що внесені до істотних умов договору (Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг після внесення змін): 1. Доповнити розділ 2 Договору пунктами 2.3, 2.4 та 2.5 такого змісту: «2.3. Найменування предмета закупівлі: за кодом згідно Національного класифікатора ДК 021:2015: 09310000-5 – Електрична енергія (Постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг). 2.4. Очікуваний обсяг постачання електричної енергії на період - липень 2020 р. становить 3 532 000 кВт*год, у тому числі за місяцями та кварталами (кВт*год ): Період Обсяг Період Обсяг Липень 3 532 000 Жовтень - Серпень - Листопад - Вересень - Грудень - ІІІ квартал 3 532 000 ІV квартал - Обсяги закупівлі електричної енергії можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків. 2.5. Місце поставки (передачі) товару зазначається в додатку до заяви-приєднання до цього Договору.» 2. Доповнити розділ 5 Договору пунктами 5.17, 5.18, 5.19 та 5.20 такого змісту: «5.17. Споживач розраховується з Постачальником за електричну енергію за ціною (тарифом) на універсальні послуги, яка є регульованою, і на дату укладення цього Договору становить 1,6585 грн./кВт*год (без ПДВ). 5.18. Вартість електричної енергії за цим Договором визначається як сума очікуваної вартості обсягів постачання електричної енергії протягом періоду, вказаного у пункті 2.4 цього Договору, та становить: 5 857 822 грн. (П’ять мільйонів вісімсот п’ятдесят сім тисяч вісімсот двадцять дві грн. 00 коп.), крім того ПДВ 1 171 564, 40 грн. (Один мільйон сто сімдесят одна тисяча п’ятсот шістдесят чотири грн. 40 коп.), всього з ПДВ - 7 029 386,40 грн. (Сім мільйонів двадцять дев’ять тисяч триста вісімдесят шість грн. 40 коп.), у тому числі: Загальний фонд 7 029 386,40 грн., враховуючи ПДВ_1 171 564,40_ грн., Спеціальний фонд _______________ грн., враховуючи ПДВ _____________ грн., За рахунок відшкодованих коштів _________ грн., враховуючи ПДВ ____________ грн. За рахунок власних коштів підприємства _________ грн., враховуючи ПДВ __________ грн.» 5.19. Вартість електричної енергії за цим Договором може змінюватися у випадках, передбачених діючим законодавством України, зокрема статтею 41 Закону України «Про публічні закупівлі». Внесення таких змін узгоджується шляхом підписання додаткової угоди до цього Договору. 5.20. Оплата електричної енергії здійснюється споживачем в терміни, визначені пунктом 5 Комерційної пропозиції «Бюджет 100», у формі оплати за фактично спожиту електричну енергію відповідно до даних комерційного обліку на підставі акта-приймання передачі електричної енергії.» 3. Доповнити розділ 9 Договору пунктом 9.6 такого змісту: «9.6. Спірні питання щодо відшкодування Сторонами збитків та/або визначення їх розміру вирішуються у судовому порядку.» 4. Доповнити Договір Додатком 4 до Договору, що є Додатком 1 до цієї додаткової угоди та є її невід’ємною частиною.
Номер договору про закупівлю: 523 ПУ-Т320
Договір:
Номер додаткової угоди: 1
Друкувати повідомлення про внесення змін до договору: PDFHTML
Дата внесення змін до договору:
29 липня 2020
Дата публікації змін до договору:
29 липня 2020
Випадки для внесення змін до істотних умов договору:
  • зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника
  • погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг), у тому числі у разі коливання ціни товару на ринку
Опис змін, що внесені до істотних умов договору (Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг після внесення змін): 1. Внести зміни в пункти 2.4., 5.18. Договору, та викласти в наступній редакції: «2.4. Фактичний обсяг постачання електричної енергії на період липень 2020 року становить_ 3 196 721 кВт*год, у тому числі за місяцями та кварталами (кВт*год ): Період Обсяг Період Обсяг Період Обсяг Період Обсяг Січень - Квітень - Липень 3 196 721 Жовтень - Лютий - Травень - Серпень - Листопад - Березень - Червень - Вересень - Грудень - І квартал - II квартал - III квартал 3 196 721 IV квартал - «5.18. Вартість електричної енергії за цим Договором визначається як сума фактичної вартості обсягів постачання електричної енергії протягом періоду, вказаного у пункті 2.4. цього Договору, та становить: 5 301 762,38грн. (П’ять мільйонів триста одна тисяча сімсот шістдесят дві грн. 38 коп.), крім того ПДВ 20% - 1 060 352,48 грн. (Один мільйон шістдесят тисяч триста п’ятдесят дві грн. 48 коп.), всього з ПДВ – 6 362 114,86 грн. (Шість мільйонів триста шістдесят дві тисячі сто чотирнадцять грн. 86 коп.), у тому числі: Загальний фонд 6 362 114,86 грн., враховуючи ПДВ 1 060 352,48_ грн., Спеціальний фонд 00 грн., враховуючи ПДВ грн., За рахунок відшкодованих коштів 00 грн., враховуючи ПДВ грн. За рахунок власних коштів підприємства 00 грн., враховуючи ПДВ грн.»
Номер договору про закупівлю: 523 ПУ-Т320
Договір:
Номер додаткової угоди: 2
Друкувати повідомлення про внесення змін до договору: PDFHTML

Виконання договору

Друкувати звіт про виконання договору про закупівлю PDFHTML
Строк дії за договором: 01 липня 2020 — 31 грудня 2020
Сума оплати за договором: 6 362 114,86
UAH (в тому числі ПДВ 1 060 352,48 UAH)

Актуальні тендери

До пошуку