Спробуйте новий дизайн сторінки тендера
Звернення до Держаудитслужби
Переглядайте статус на сторінці тендеру
Код ДК 021:2015 – 32350000-1 Частини до аудіо- та відеообладнання (Медична рентгенівська плівка, екран (код GMDN:40979), Медична плівка для принтера (код GMDN: 63183))
Очікувана вартість
570 069,00 UAH
UA-2020-06-15-007989-c ● ca251444fd344392af0aff248e2a87dd
Відкриті торги
Завершена
Електронний підпис накладено. Перевірити
Оголошення про проведення
Інформація про замовників
Найменування: | КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "МІСЬКА ЛІКАРНЯ ЕКСТРЕНОЇ ТА ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ" ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ |
Код ЄДРПОУ: | 05498677 |
Місцезнаходження: | 69005, Україна , Запорізька обл., м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд. 80 |
Контактна особа: |
Надія Шевцова +380612805714 tender_shmd@ukr.net |
Категорія: | Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади |
Інформація про процедуру
Дата оприлюднення: | 15 червня 2020 23:49 |
Звернення за роз’ясненнями: | до 24 липня 2020 15:00 |
Оскарження умов закупівлі: | до 30 липня 2020 00:00 |
Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: | 03 серпня 2020 15:00 |
Початок аукціону: | 04 серпня 2020 12:18 |
Очікувана вартість: | 570 069,00 UAH з ПДВ |
Розмір мінімального кроку пониження ціни: | 2 850,35 UAH |
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %: | 0,50% |
Інформація про предмет закупівлі
Вид предмету закупівлі: Товари
Класифікатор та його відповідний код: ДК 021:2015:32350000-1: Частини до аудіо- та відеообладнання
Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
110 упаковка
Медична рентгенівська плівка, екран (код GMDN:40979)
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг:
69005, Україна, Запорізька область, Запоріжжя, вул. Перемоги, 80
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг:
31 грудня 2020
ДК 021:2015: 32350000-1 — Частини до аудіо- та відеообладнання
40 упаковка
Медична плівка для принтера (код GMDN: 63183)
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг:
69005, Україна, Запорізька область, Запоріжжя, вул. Перемоги, 80
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг:
31 грудня 2020
ДК 021:2015: 32350000-1 — Частини до аудіо- та відеообладнання
Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)
Подія | Опис | Тип оплати | Період, (днів) | Тип днів | Розмір оплати, (%) |
---|---|---|---|---|---|
Поставка товару | кошти НСЗУ | Пiсляоплата | 20 | Банківські | 100 |
Тендерна документація
Критерії вибору переможця
Ціна: | 100% |
24 липня 2020 17:33 |
Електронний підпис | Друкувати оголошення PDF |
24 липня 2020 17:32 |
Додаток_1_технічне завдання.doc | |
24 липня 2020 17:32 |
ЗМІНИ 24.07.20.docx | |
24 липня 2020 17:32 |
1-ТД _Пленка.docx | |
15 червня 2020 23:49 |
Додаток_2_документи.docx | |
15 червня 2020 23:49 |
Додаток_1_технічне завдання.doc | |
15 червня 2020 23:49 |
1-ТД _Пленка.docx | |
15 червня 2020 23:49 |
Додаток_3_проект договору.doc | |
15 червня 2020 23:49 |
Додаток 4.doc |
24 липня 2020 17:33 |
Електронний підпис
Друкувати оголошення PDF
|
|||
24 липня 2020 17:32 |
Додаток_1_технічне завдання.doc
|
|||
24 липня 2020 17:32 |
ЗМІНИ 24.07.20.docx
|
|||
24 липня 2020 17:32 |
1-ТД _Пленка.docx
|
|||
15 червня 2020 23:49 |
Додаток_2_документи.docx
|
|||
15 червня 2020 23:49 |
Додаток_1_технічне завдання.doc
|
|||
15 червня 2020 23:49 |
1-ТД _Пленка.docx
|
|||
15 червня 2020 23:49 |
Додаток_3_проект договору.doc
|
|||
15 червня 2020 23:49 |
Додаток 4.doc
|
Роз’яснення до процедури
Вимоги про усунення порушення
Номер вимоги: UA-2020-06-15-007989-c.a1
Статус:
Не задоволена
Учасник: ТОВ "КРОВЛЕКС ПЛЮС", Код ЄДРПОУ:42744598
Дата подання: 16 червня 2020 16:19
Вимога щодо приведення документації у відповідність до чинного законодавства
Шановний Замовнику!
Згідно ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон про закупівлі), закупівлі здійснюються за такими, серед іншого, принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Однак Документація в чинній редакції складена з порушенням основних принципів публічних закупівель та інших норм, визначених Законом про закупівлі.
Згідно Додатку 1 до тендерної документації також за позиціями №№ 3, 4 предметом закупівлі є плівка термографічна медична для принтера типу AGFA DRYSTAR DT 5.000IB 20x25 см № 100 та плівка термографічна медична для принтера типу AGFA DRYSTAR DT 5.000IB 35x43 см № 100. За позицією № 5 предметом закупівлі є плівка до принтеру TRIMAX TXB/TXE, 35x43 см №125.
Слід зазначити, що позиції №№ 1, 2 відносяться до медичних систем традиційного «мокрого» відтворення зображення, зокрема, рентгенівські системи «екран/плівка». При цьому однією з характерних рис таких систем традиційного «мокрого» відтворення зображення є те, що як плівка, так і фотохімікати в ній є взаємозамінними, тобто на візуалізаційному обладнанні одного виробника може використовуватись плівка іншого виробника, а хімікати навіть від третього.
В той же час, медичні системи цифрового (сухого, термографічного) відтворення зображення, до яких відноситься продукція, визначена в позиціях № 3-5, є принципово іншими системами відтворення зображення, а відтак є системами закритого типу, тобто в таких системах для належної роботи відповідного обладнання, зокрема, принтерів (камер), слід використовувати лише і тільки плівку, що спеціально розроблена для таких принтерів. Зокрема, шар такої спеціальної плівки, в якому формується зображення, сформований на основі солей срібла та реагента-відновника, та чутливий саме до тепла (нагріву), а не до світла, що якісно відрізняє такі системи від загаданих традиційних. При цьому згідно законів фізики, тепло передається трьома способами: конвекцією, ІЧ-випромінюванням та через механічний контакт між нагрітим та холодним тілами. Відтак, кожен з виробників закритих систем сухого друку, обравши певний метод теплопередачі, вдосконалює свою власну технологію візуалізації зображень, надаючи таким технологіям та продукції унікальних рис та характеристик, які якісно відрізняють продукцію одного виробника від продукції іншого в даному сегменті ринку.
Враховуючи зазначене, принтер (камера) для цифрового друку сухих плівок та плівка, що використовуються в ньому, належать до єдиної закритої системи цифрового (сухого, термографічного) відтворення зображення та, відповідно, випускаються одним і тим же виробником, який впровадив свою унікальну технологію сухого друку (під однією і тією ж торгівельною маркою/ фірмовим позначенням/ брендом).
Однак, Ви напевно добре знаєте про все вищевикладене, оскільки згідно інструкцій з експлуатації термічних принтерів сухого друку AGFA Drystar та TRIMAX, які вочевидь у Вас є, чітко передбачено, що в даних принтерах слід використовувати лише плівку DRYSTAR торгівельної марки AGFA та плівку TRIMAX TXB/TXE відповідно.
Тому об’єднання Вами в один предмет закупівлі продукції за позиціями №№ 1-2 - яка є замінною, та за №№ 3-5 - яка є «ексклюзивною», є або свідомим маніпулюванням у вигляді штучного розширення предмету закупівлі з метою організації закупівлі у заздалегідь визначеного постачальника (чи обмеженого кола постачальників), або ж простою необачністю, яка в будь-якому разі призводить до дискримінації потенційних учасників та фактичного обмеження кола учасників в даній процедурі.
Адже за позиціями №№ 3-5 не існує ні аналога, ні еквівалента в принципі, а отже учасники фактично можуть запропонувати за даними позиціями лише і тільки конкретну продукцію одного виробника, що є порушенням добросовісної конкуренції та дискримінацією учасників.
А підсиленням неможливості участі будь-яких інших потенційних учасників виступає вимога Документації (Додаток №1, п. 5), згідно якої для підтвердження технічних, якісних та кількісних характеристик, опис предмета закупівлі учасник має надати оригінал гарантійного листа виробника (представництва чи філії виробника, офіційного дилера, офіційного дистриб’ютора, якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України), яким підтверджується можливість поставки товару, який є предметом закупівлі цих торгів, у кількості та в терміни, визначені цією документацією та пропозицією учасника торгів конкретно на цю процедуру закупівлі. Для запобігання закупівлі фальсифікатів та дотримання гарантій на своєчасне постачання товару у кількості, якості та зі строками придатності. Залишаючи наразі осторонь питання практичної необхідності встановлення вимоги про надання «гарантійного листа» від виробника, слід відзначити, що приймаючи до уваги сталу ділову практику у відносинах з дистрибуції медичних виробів, в т.ч. у сфері рентгенологічних досліджень, отримати від виробника (або його офіційного представника) гарантійний лист може лише обмежене коло суб’єктів господарювання, що пройшли процедуру «авторизації» у такого виробника (представника) та/або мають прямі договірні відносини з виробником (представником), тобто коло таких господарюючих суб’єктів, зазвичай, заздалегідь визначено та обмежено.
Отже, знов-таки, завдяки «вдалому» поєднанню штучного розширення предмету закупівлі, шляхом включення «ексклюзивних» позиції з вимогою про надання «гарантійного листа», вирішується завдання закупівлі конкретної продукції у конкретного постачальника (постачальників).
Отже, дана Процедура при такій редакції Документації наразі може бути сприйнята не інакше як «завуальований» намір Замовника закупити конкретну продукцію у конкретного кола суб’єктів господарювання без будь-якої конкуренції, прозорості, будь-якої економії чи бодай реальної ефективності, що містить усі ознаки корупційного зловживання.
З урахуванням вищенаведеного, з метою приведення Документації у відповідність до приписів чинного законодавства та усунення вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, як зазначено вище, задля уникнення зайвого обтяження даної закупівлі процедурами оскарження, просимо:
- виключити вищезгадані товарні позиції № 3-5 з даної процедури закупівлі (або, щонайменше, виділити в окремий лот);
- виключити з Додатку 1 до Документації п. 5, що містить вимогу про надання гарантійного листа від виробника виробу.
У випадку ігнорування даної вимоги будемо вимушені звернутися до компетентних державних органів, в т.ч. що здійснюють контроль за використанням бюджетних коштів, та до органу оскарження.
Розгорнути
Згорнути
Згідно ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон про закупівлі), закупівлі здійснюються за такими, серед іншого, принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Однак Документація в чинній редакції складена з порушенням основних принципів публічних закупівель та інших норм, визначених Законом про закупівлі.
Згідно Додатку 1 до тендерної документації також за позиціями №№ 3, 4 предметом закупівлі є плівка термографічна медична для принтера типу AGFA DRYSTAR DT 5.000IB 20x25 см № 100 та плівка термографічна медична для принтера типу AGFA DRYSTAR DT 5.000IB 35x43 см № 100. За позицією № 5 предметом закупівлі є плівка до принтеру TRIMAX TXB/TXE, 35x43 см №125.
Слід зазначити, що позиції №№ 1, 2 відносяться до медичних систем традиційного «мокрого» відтворення зображення, зокрема, рентгенівські системи «екран/плівка». При цьому однією з характерних рис таких систем традиційного «мокрого» відтворення зображення є те, що як плівка, так і фотохімікати в ній є взаємозамінними, тобто на візуалізаційному обладнанні одного виробника може використовуватись плівка іншого виробника, а хімікати навіть від третього.
В той же час, медичні системи цифрового (сухого, термографічного) відтворення зображення, до яких відноситься продукція, визначена в позиціях № 3-5, є принципово іншими системами відтворення зображення, а відтак є системами закритого типу, тобто в таких системах для належної роботи відповідного обладнання, зокрема, принтерів (камер), слід використовувати лише і тільки плівку, що спеціально розроблена для таких принтерів. Зокрема, шар такої спеціальної плівки, в якому формується зображення, сформований на основі солей срібла та реагента-відновника, та чутливий саме до тепла (нагріву), а не до світла, що якісно відрізняє такі системи від загаданих традиційних. При цьому згідно законів фізики, тепло передається трьома способами: конвекцією, ІЧ-випромінюванням та через механічний контакт між нагрітим та холодним тілами. Відтак, кожен з виробників закритих систем сухого друку, обравши певний метод теплопередачі, вдосконалює свою власну технологію візуалізації зображень, надаючи таким технологіям та продукції унікальних рис та характеристик, які якісно відрізняють продукцію одного виробника від продукції іншого в даному сегменті ринку.
Враховуючи зазначене, принтер (камера) для цифрового друку сухих плівок та плівка, що використовуються в ньому, належать до єдиної закритої системи цифрового (сухого, термографічного) відтворення зображення та, відповідно, випускаються одним і тим же виробником, який впровадив свою унікальну технологію сухого друку (під однією і тією ж торгівельною маркою/ фірмовим позначенням/ брендом).
Однак, Ви напевно добре знаєте про все вищевикладене, оскільки згідно інструкцій з експлуатації термічних принтерів сухого друку AGFA Drystar та TRIMAX, які вочевидь у Вас є, чітко передбачено, що в даних принтерах слід використовувати лише плівку DRYSTAR торгівельної марки AGFA та плівку TRIMAX TXB/TXE відповідно.
Тому об’єднання Вами в один предмет закупівлі продукції за позиціями №№ 1-2 - яка є замінною, та за №№ 3-5 - яка є «ексклюзивною», є або свідомим маніпулюванням у вигляді штучного розширення предмету закупівлі з метою організації закупівлі у заздалегідь визначеного постачальника (чи обмеженого кола постачальників), або ж простою необачністю, яка в будь-якому разі призводить до дискримінації потенційних учасників та фактичного обмеження кола учасників в даній процедурі.
Адже за позиціями №№ 3-5 не існує ні аналога, ні еквівалента в принципі, а отже учасники фактично можуть запропонувати за даними позиціями лише і тільки конкретну продукцію одного виробника, що є порушенням добросовісної конкуренції та дискримінацією учасників.
А підсиленням неможливості участі будь-яких інших потенційних учасників виступає вимога Документації (Додаток №1, п. 5), згідно якої для підтвердження технічних, якісних та кількісних характеристик, опис предмета закупівлі учасник має надати оригінал гарантійного листа виробника (представництва чи філії виробника, офіційного дилера, офіційного дистриб’ютора, якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України), яким підтверджується можливість поставки товару, який є предметом закупівлі цих торгів, у кількості та в терміни, визначені цією документацією та пропозицією учасника торгів конкретно на цю процедуру закупівлі. Для запобігання закупівлі фальсифікатів та дотримання гарантій на своєчасне постачання товару у кількості, якості та зі строками придатності. Залишаючи наразі осторонь питання практичної необхідності встановлення вимоги про надання «гарантійного листа» від виробника, слід відзначити, що приймаючи до уваги сталу ділову практику у відносинах з дистрибуції медичних виробів, в т.ч. у сфері рентгенологічних досліджень, отримати від виробника (або його офіційного представника) гарантійний лист може лише обмежене коло суб’єктів господарювання, що пройшли процедуру «авторизації» у такого виробника (представника) та/або мають прямі договірні відносини з виробником (представником), тобто коло таких господарюючих суб’єктів, зазвичай, заздалегідь визначено та обмежено.
Отже, знов-таки, завдяки «вдалому» поєднанню штучного розширення предмету закупівлі, шляхом включення «ексклюзивних» позиції з вимогою про надання «гарантійного листа», вирішується завдання закупівлі конкретної продукції у конкретного постачальника (постачальників).
Отже, дана Процедура при такій редакції Документації наразі може бути сприйнята не інакше як «завуальований» намір Замовника закупити конкретну продукцію у конкретного кола суб’єктів господарювання без будь-якої конкуренції, прозорості, будь-якої економії чи бодай реальної ефективності, що містить усі ознаки корупційного зловживання.
З урахуванням вищенаведеного, з метою приведення Документації у відповідність до приписів чинного законодавства та усунення вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, як зазначено вище, задля уникнення зайвого обтяження даної закупівлі процедурами оскарження, просимо:
- виключити вищезгадані товарні позиції № 3-5 з даної процедури закупівлі (або, щонайменше, виділити в окремий лот);
- виключити з Додатку 1 до Документації п. 5, що містить вимогу про надання гарантійного листа від виробника виробу.
У випадку ігнорування даної вимоги будемо вимушені звернутися до компетентних державних органів, в т.ч. що здійснюють контроль за використанням бюджетних коштів, та до органу оскарження.
Рішення замовника: Вимога не задоволена
19 червня 2020 18:01
На Вашу Вимогу Замовник повідомляє, що діє виключно на підставі чиних нормативних документів, у тому числі Закону України "Про публічні закупівлі" та здійснює закупівлі відповідно до своїх потреб та фінансування. Також, Замовником в інформації щодо предмету закупівлі зазначено, що у місцях, де технічна специфікація містить посилання на конкретну торгівельну марку чи фірму, патент, конструкцію, або тип предмету закупівлі, джерело його походження, або виробника, вважати наявним вираз «або еквівалент». Учасник має право надати еквівалент запропонованого товару.
Відповідно до вимоги, ви стверджуєте, що предметом закупівлі є плівка термографічна медична для принтера типу AGFA DRYSTAR DT 5.000IB 20x25 см № 100 та плівка термографічна медична для принтера типу AGFA DRYSTAR DT 5.000IB 35x43 см № 100, а також плівка до принтеру TRIMAX TXB/TXE, 35x43 см №125, але відповідно до Додатку 1 дані найменування відсутні, тобто Замовник може розглянути плівки – Кровлекс ДТ-2Б або ОНІКО ДТ-5000, плівка лазерна медична Лізоформ TXB, то ж ваше твердження є хибним.
Скарги до процедури
Номер скарги: UA-2020-06-15-007989-c.a2
Статус:
Порушення усунуто
Скаржник: ТОВ "КРОВЛЕКС ПЛЮС", Код ЄДРПОУ:42744598
Дата подання: 26 червня 2020 15:13
Дата подання: 26 червня 2020 15:13
Скарга щодо тендерної документації
Цим подаємо скаргу у сфері публічних закупівель щодо тендерної документації за процедурою закупівлі UA-2020-06-15-007989-c. Додаємо скаргу з супровідними документами у вигляді файлів pdf.
Рішення Органу оскарження:
Задоволено
Прийнято до розгляду: 01 липня 2020 20:08
рішення від 01.07.2020 №12817+лист замовнику.pdf
Дата публікації: 01 липня 2020 20:08
Інформація про перенесення розгляду скарги від 26 червня 2020 № UA-2020-06-15-007989-c.a2.pdf
Дата публікації: 07 липня 2020 21:36
Інформація про перенесення розгляжу скарги від 26 червня 2020 № UA-2020-06-15-007989-c.a2.pdf
Дата публікації: 08 липня 2020 21:38
Інформація про перенесення розгляду скарги від 26 червня 2020 № UA-2020-06-15-007989-c.a2.pdf
Дата публікації: 09 липня 2020 22:05
Інформація про перенесення розгляду скарги від 10.07.2020 №9746.pdf
Дата публікації: 10 липня 2020 22:41
Інформація про резолютивну частину рішення від 13.07.2020№13522.pdf
Дата публікації: 14 липня 2020 18:26
рішеня від 13.07.2020 №13522.pdf
Дата публікації: 16 липня 2020 21:57
Коментар замовника щодо усунення порушення: внесені зміни до тендерної документації відповідно до рішення АМК №13522-р/пк-пз 13.07.2020
Дата виконання рішення замовником: 24 липня 2020 17:42
Протокол розкриття
Учасник | Рішення | Пропозиція | Опубліковано |
---|---|---|---|
ТОВ Медкомплект #33243044 |
Переможець |
558 005,00
UAH з ПДВ
|
06 серпня 2020 11:19
|
Укладений договір
Контракт | Статус | Опубліковано |
---|---|---|
Електронний підпис | укладений |
05 січня 2021 20:13
|
Електронний підпис | зміни до договору |
31 грудня 2020 15:27
|
ДУ1 82-20.pdf | зміни до договору |
31 грудня 2020 15:23
|
Електронний підпис | укладений |
20 серпня 2020 17:48
|
Договір 82-20.pdf | укладений |
20 серпня 2020 17:48
|
Зміни до договору
Дата внесення змін до договору: | 29 грудня 2020 |
Дата публікації змін до договору: | 31 грудня 2020 |
Випадки для внесення змін до істотних умов договору: |
|
Опис змін, що внесені до істотних умов договору (Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг після внесення змін): | зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника |
Номер договору про закупівлю: | 82/20 |
Договір: | |
Номер додаткової угоди: | ДУ1 |
Друкувати повідомлення про внесення змін до договору: | PDF ● HTML |