Звернення до Держаудитслужби

Оберіть

Контактна інформація

Дані про місцезнаходження та Email будуть доступні лише працівникам Державної аудиторської служби України
ДК 021:2015 – 09310000-5 Електрична енергія (Постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг)
Очікувана вартість
186 847,58 UAH
UA-2020-03-17-003158-a a6c6f4e2119d4d8ca74c572659f3a634
Переговорна процедура (скорочена)    Завершена
Електронний цифровий підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Контакти

Зайченко Марина Григорівна

380444580520 kievgorsvet_z@ukr.net

Державна аудиторська служба України

Знайшли порушення законодавства у сфері закупівель?

Оголошення про проведення

Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Інформація про замовників

Найменування: Комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло»
Код ЄДРПОУ: 03360905
Вебсайт: http://gorsvet.kiev.ua
Місцезнаходження: 03680, Україна , Київська обл., Київ, вул. Машинобудівна, 40. м. Київ
Контактна особа: Зайченко Марина Григорівна
380444580520
kievgorsvet_z@ukr.net
Категорія: Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади

Обґрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання
Обґрунтування
Діючий договір постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг передбачає поставку електричної енергії до 31.03.2020 року включно.
Комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло» (надалі по тексту - Підприємство) є спеціалізованим експлуатаційним підприємством, створеним з метою забезпечення зовнішнього освітлення об'єктів благоустрою, які належать до комунальної власності міста Києва, а саме територій загального користування та прибудинкових територій, шляхом утримання та експлуатації електромереж зовнішнього освітлення міста Києва, що створює в місті Києві умови, сприятливі для життєдіяльності людей.
Утримання об'єктів благоустрою комунальної форми власності, переданих органами місцевого самоврядування на баланс підприємствам здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.
Забезпечення зовнішнім освітленням об'єктів благоустрою міста Києва є неможливим при відсутності безперервного постачання(споживання) електричної енергії та супутніх послуг.
Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 №2019-VIII (далі – Закону № 2019-VIII) КП «Київміськсвітло», як споживач електричної енергії, для можливості закупівлі електричної енергії на ринку повинен обрати постачальника електричної енергії.
З даною метою КП «Київміськсвітло» оголосило процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2020-01-30-002787-a), яка в подальшому була відмінена відповідно до частини 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIІІ, а саме: у зв’язку з допущенням до оцінки менше двох тендерних пропозицій.
Для забезпечення безперебійного процесу постачання електричної енергії з метою забезпечення функціонування зовнішнього освітлення об'єктів благоустрою міста Києва та недопущення негативних соціальних явищ КП «Київміськсвітоло» необхідно обрати електропостачальна відповідно до Закону № 2019-VIII.
Відповідно до підпункту 66) та 93) пункту 1 ст1, ст. 63 та ст. 64 Закону № 2019-VIII постачальниками, які не мають права відмовити у заключенні договору споживачу є:
- постачальник "останньої надії", який не має права відмовити споживачу в укладенні договору постачання електричної енергії на обмежений період часу при наявності визначених законом обставин, в тому числі у випадку необрання споживачем електропостачальника;
- постачальник універсальних послуг, який не може відмовити побутовому та малому непобутовому споживачу, які знаходяться на території здійснення його діяльності, в укладенні договору постачання електричної енергії, що гарантує їхні права бути забезпеченими електричною енергією визначеної якості на умовах, визначених відповідно до цього Закону.
Відповідно до положень статті 13 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 2019-VIII «Про ринок електричної енергії», тимчасово на період з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року, універсальні послуги, крім побутових та малих непобутових споживачів, надаються постачальником таких послуг також бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, до яких відноситься і КП «Київміськсвітло», оскільки електроустановки КП «Київміськсвітло» приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт.
У зазначений період на бюджетні установи незалежно від розміру договірної потужності та на інших споживачів, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, поширюються всі права та обов’язки, передбачені Законом України «Про ринок електричної енергії» для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг, передбачених ст. 63 ЗУ «Про ринок електричної енергії».
Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.06.2018 року № 429 було прийнято рішення видати, у тому числі, Товариству з обмеженою відповідальністю «Київські енергетичні послуги» (код ЄДРПОУ 41916045) ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу.
Виходячи з Додатку 3 «Перелік постачальників універсальних послуг на закріпленій території» до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26.10.2018 № 1268 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо передачі даних побутових та малих непобутових споживачів постачальнику електричної енергії, на якого відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» покладається виконання функції універсальної послуги на закріпленій території» ТОВ «Київські енергетичні послуги» закріплено на території м. Києва, як єдиного постачальника універсальних послуг на території міста.
Постачальник "останньої надії" та постачальник універсальних послуг зобов’язаний постачати електричну енергію споживачам за економічно обґрунтованими, прозорими та недискримінаційними цінами, що формуються ними відповідно до методики (порядку), затвердженої Регулятором, та включають, зокрема, ціну купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії, ціну (тариф) на послуги постачальника універсальних послуг або на послуги постачальника «останньої надії», ціни (тарифи) на послуги оператора системи передачі та оператора системи розподілу відповідно до укладених договорів про надання відповідних послуг.
Постачальник надає універсальні послуги за економічно обґрунтованими, прозорими та недискримінаційними цінами, що формуються відповідно до методики (порядку), затвердженої Регулятором, та включають, зокрема, ціну купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії, ціну (тариф) на послуги постачальника універсальних послуг, ціни (тарифи) на послуги оператора системи передачі та оператора системи розподілу відповідно до укладених договорів про надання відповідних послуг.
Тобто ціни на електричну енергію цих постачальників є регульованими та рівними для всіх споживачів.
Відповідно до наявної станом на 17.03.2020р. інформації щодо діючих цін та тарифів на постачання електричної енергії постачальниками універсальних послуг та постачальником «останньої надії» ціни на постачання електричної енергії постачальниками універсальних послуг є значно нижчими.
Постачальником "останньої надії" або постачальником універсальних послуг може бути лише один суб’єкт господарювання, який визначений відповідно до діючого порядку на закріпленій за ними території діяльності.
Відповідно до абз.5 ч. 2 ст. 63 Закону № 2019-VIII побутові та малі непобутові споживачі, а отже і інші споживачі, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, мають право на отримання універсальних послуг на недискримінаційних засадах.
Отже, враховуючи вищесказане та принципи здійснення публічних закупівель, визначені в ст. 3 ЗУ «Про публічні закупівлі», а саме «максимальна економія та ефективність» для забезпечення безперебійного процесу постачання електричної енергії з метою забезпечення функціонування зовнішнього освітлення об'єктів благоустрою міста Києва та недопущення негативних соціальних явищ КП «Київміськсвітло» необхідно обрати електропостачальна, який не має права відмовити в постачанні електричної енергії та забезпечить найбільш економічно вигідні умови закупівлі. В даному конкретному випадку найбільш економічно вигідні умови закупівлі забезпечить постачальник універсальної послуги.
Постачання електричної енергії у постачальника універсальних послуг може бути здійснено тільки певним постачальником в залежності від територіального розташування мереж, у зв’язку із відсутністю конкуренції (у тому числі з технічних причин).
Враховуючи викладене, у зв’язку з тим, що універсальна послуга може бути поставлена тільки певним постачальником, відповідно до пункту 2 частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме, відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи, необхідно провести переговори з ТОВ «Київські енергетичні послуги».

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 17 березня 2020
Оскарження наміру укласти договір: 23 березня 2020 00:00

Інформація про предмет закупівлі

Вид предмету закупівлі: Товари


Класифікатор та його відповідний код: ДК 021:2015:09310000-5: Електрична енергія


Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
80500 Кіловат-година
Постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 00000, Україна, м. Київ, м. Київ, 9 точок приєднання
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 30 червня 2020
ДК 021:2015: 09310000-5 — Електрична енергія

Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)

Подія Опис Тип оплати Період, (днів) Тип днів Розмір оплати, (%)
Поставка товару Оплата фактично відпущеної (спожитої) електричної енергії за звітний розрахунковий період, обсяги якої підтверджені Актом прийому-передачі товару(електричної енергії), підписаним обома Сторонами, здійснюється Споживачем у строк, який не може бути більшим за 20 (двадцять) календарних днів з дати підписання Споживачем Акта прийому-передачі товару(електричної енергії), сформованого Постачальником за звітний розрахунковий період. Пiсляоплата 20 Календарні 100

Тендерна документація

Протокол розкриття

Друкувати протокол розкриття тендерних пропозицій PDFHTML
Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги"
#41916045
Переможець 186 847,58
UAH з ПДВ
17 березня 2020 18:23

Документи

17 березня 2020 18:23
sign.p7s

Повідомлення про намір укласти договір

Дата і час публікації: 17 березня 2020 18:23

Друкувати форму повідомлення PDFHTML
Учасник Пропозиція Документи
Товариство з обмеженою відповідальністю "Київські енергетичні послуги"
#41916045
186 847,58
UAH з ПДВ
Документи

Документи

17 березня 2020 18:23
sign.p7s

Укладений договір

Контракт Статус Опубліковано
sign.p7s укладений
31 березня 2020 16:54
35916013 ПУ_Т 220 (ж-д).pdf укладений
31 березня 2020 16:54
sign.p7s укладений
03 січня 2021 12:04
звіт.pdf укладений
31 грудня 2020 12:37
sign.p7s зміни до договору
09 липня 2020 16:39
ДУ_35916013 ПУ_Т220_2 (ж-д).pdf зміни до договору
09 липня 2020 16:38
sign.p7s зміни до договору
31 березня 2020 17:02
ДУ_35916013 ПУ_Т 220_1.pdf зміни до договору
31 березня 2020 17:01

Зміни до договору

Дата внесення змін до договору:
31 березня 2020
Дата публікації змін до договору:
31 березня 2020
Випадки для внесення змін до істотних умов договору:
  • Покращення якості предмета закупівлі
Опис змін, що внесені до істотних умов договору (Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг після внесення змін): 1. Доповнити розділ 2 Договору пунктами 2.3, 2.4 та 2.5 такого змісту: «2.3. Найменування предмета закупівлі: за кодом згідно Національного класифікатора ДК 021:2015: 09310000-5 - Електрична енергія (постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг). 2.4. Очікуваний обсяг постачання електричної енергії на період квітень-червень 2020 року становить_ 80 500 кВт*год, у тому числі за місяцями та кварталами (кВт*год ): Період Обсяг Період Обсяг Період Обсяг Період Обсяг Січень Квітень 21 000 Липень Жовтень Лютий Травень 32 300 Серпень Листопад Березень Червень 27 200 Вересень Грудень І квартал II квартал 80 500 III квартал IV квартал Обсяги закупівлі електричної енергії можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків. 2.5. Місце поставки (передачі) електричної енергії зазначається в додатку до заяви-приєднання до цього Договору.» 2. Доповнити розділом 5 Договору пунктами 5.17, 5.18, 5.19 та 5.20 такого змісту: «5.17. Споживач розраховується з Постачальником за електричну енергію за ціною (тарифом) на універсальні послуги, що на дату укладання цього Договору становить 1,93424 грн./кВт*год (без урахування ПДВ) у терміни, визначені в Комерційній пропозиції (дод.3 до цього Договору). 5.18. Вартість електричної енергії за цим Договором визначається як сума очікуваної вартості обсягів постачання електричної енергії протягом періоду, вказаного у пункті 2.4. цього Договору, та становить: 155 706,32 грн. (Сто п’ятдесят п’ять тисяч сімсот шість грн. 32 коп.), крім того ПДВ 20% - 31 141,26 грн. (Тридцять одна тисяча сто сорок одна грн. 26 коп.), всього з ПДВ – 186 847,58 грн. (Сто вісімдесят шість тисяч вісімсот сорок сім грн. 58 коп.), у тому числі: Загальний фонд 186 847,58 грн., враховуючи ПДВ 31 141,26 грн.. Спеціальний фонд грн., враховуючи ПДВ грн. За рахунок відшкодованих коштів грн., враховуючи ПДВ грн. За рахунок власних коштів підприємства грн., враховуючи ПДВ грн. 5.19. Вартість електричної енергії за цим Договором може змінюватися у випадках, передбачених діючим законодавством України, зокрема статтею 36 Закону України «Про публічні закупівлі». Внесення таких змін узгоджується шляхом підписання додаткової угоди до цього Договору. 5.20. Оплата електричної енергії здійснюється споживачем у формі оплати за фактично спожиту електричну енергію відповідно до даних комерційного обліку у строк, який не може бути більшим за 20 календарних днів, з дати підписання Акту приймання-передачі товару (електричної енергії), сформованого Постачальником за звітний розрахунковий період.» 3. Доповнити розділ 9 Договору пунктом 9.6 такого змісту: «9.6. Спірні питання щодо відшкодування Сторонами збитків та/або визначення їх розміру вирішуються у судовому порядку.» 4. Доповнити Договір додатком 4 до Договору, що є додатком 1 до цієї додаткової угоди та є її невід’ємною частиною.
Номер договору про закупівлю: 35916013 ПУ-Т220
Договір:
Номер додаткової угоди: 1
Друкувати повідомлення про внесення змін до договору: PDFHTML
Дата внесення змін до договору:
09 липня 2020
Дата публікації змін до договору:
09 липня 2020
Випадки для внесення змін до істотних умов договору:
  • Зменшення обсягів закупівлі
  • Узгоджене зменшення ціни
Опис змін, що внесені до істотних умов договору (Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг після внесення змін): 1. Внести зміни в пункти 2.4., 5.18. Договору, та викласти в наступній редакції: «2.4. Фактичний обсяг постачання електричної енергії на період квітень-червень 2020 року становить_ 80 180 кВт*год, у тому числі за місяцями та кварталами (кВт*год ): Період Обсяг Період Обсяг Період Обсяг Період Обсяг Січень Квітень 20 434 Липень Жовтень Лютий Травень 31 668 Серпень Листопад Березень Червень 28 078 Вересень Грудень І квартал II квартал 80 180 III квартал IV квартал «5.18. Вартість електричної енергії за цим Договором визначається як сума фактичної вартості обсягів постачання електричної енергії протягом періоду, вказаного у пункті 2.4. цього Договору, та становить: 155 087,36 грн. (Сто п’ятдесят п’ять тисяч вісімдесят сім грн. 36 коп.), крім того ПДВ 20% - 31 017,47 грн. (Тридцять одна тисяча сімнадцять грн. 47 коп.), всього з ПДВ – 186 104,83 грн. (Сто вісімдесят шість тисяч сто чотири грн. 83 коп.), у тому числі: Загальний фонд 186 104,83 грн., враховуючи ПДВ 31 017,47_ грн., Спеціальний фонд грн., враховуючи ПДВ грн., За рахунок відшкодованих коштів грн., враховуючи ПДВ грн. За рахунок власних коштів підприємства грн., враховуючи ПДВ грн.»
Номер договору про закупівлю: 35916013 ПУ-Т220
Договір:
Номер додаткової угоди: 2
Друкувати повідомлення про внесення змін до договору: PDFHTML

Виконання договору

Друкувати звіт про виконання договору про закупівлю PDFHTML
Строк дії за договором: 31 березня 2020 — 31 грудня 2020
Сума оплати за договором: 186 104,83
UAH (в тому числі ПДВ 31 017,47 UAH)

Актуальні тендери

До пошуку