Послуги з обов'язкового державного страхування спортсменів вищих категорій
Очікувана вартість
3 300 000,00 UAH
UA-2020-02-26-003800-a 87f9254d443f49a382e69d69edc21bd8
Відкриті торги    Кваліфікація переможця
Електронний цифровий підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Оголошення про проведення

Друкувати форму оголошення PDFHTML

Інформація про замовника

Найменування замовника: УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ "ІНВАСПОРТ"
Код ЄДРПОУ: 21453585
Місцезнаходження замовника: 01601, Україна , Київська обл., м. Київ, вул. Еспланадна, буд. 42
Контактна особа замовника: Жильцова Любов
+380442893367
dddzhem@gmail.com

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 26 лютого 2020
Звернення за роз’ясненнями: до 03 березня 2020 22:00
Оскарження умов закупівлі: до 09 березня 2020 00:00
Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: 13 березня 2020 22:00
Початок аукціону: 06 квітня 2020 15:57
Очікувана вартість: 3 300 000,00 UAH без ПДВ
Вид тендерного забезпечення: Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни: 1 000,00 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %: 0,03 %

Інформація про предмет закупівлі

Вид предмету закупівлі: Послуги


Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
1 послуга
Послуги з обов'язкового державного страхування спортсменів вищих категорій
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: Україна, Відповідно до документації
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 31 грудня 2020
ДК 021:2015: 66510000-8 — Страхові послуги

Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)

Подія Опис Тип оплати Період, (днів) Тип днів Розмір оплати, (%)
Дата закінчення звітного періоду Страховий платіж підлягає перерахуванню Страхувальником на розрахунковий рахунок Страховика частинами щомісячно одночасно з виплатою Страхувальником застрахованим особам заробітної плати, але у будь-якому випадку не пізніше «25» числа місяця наступного за звітним Пiсляоплата 1 Банківські 100

Документація

Критерії вибору переможця

Ціна: 100%

Тендерна документація

26 лютого 2020 21:12
Електронний цифровий підпис
26 лютого 2020 21:11
Додаток4.docx
26 лютого 2020 21:11
Додаток2.docx
26 лютого 2020 21:11
Додаток3.docx
26 лютого 2020 21:11
TD_insurance_povtor.docx
26 лютого 2020 21:11
Додаток1.docx

Роз’яснення до процедури

Запитання до процедури

Перелік документів
Дата подання: 02 березня 2020 17:59
Дата відповіді: 05 березня 2020 17:02
У п. 6 Додатку № 4 до тендерної документації зазначено, що Учасник, зокрема, повинен подати «Довідку/інформацію в довільній формі про наявність відокремлених підрозділів Учасника у м. Києві та не менш, ніж в 10 обласних центрів України, із зазначенням їх адрес та ПІБ контактних осіб». В той же час, у п. 4.3 Загальних положень зазначено, що місцем надання послуг є м. Київ, вул. Еспланадна, 42. Незрозуміло, з якою метою була включена умова щодо обов’язкової наявності відокремлених підрозділів у областях України, в той час, як територією дії договору є лише місто Київ. То ж цілком достатньо було б зазначити вимогу щодо наявності лінії підтримки клієнтів. Таким чином, зазначена вимога позбавляє можливості взяти участь у закупівлі страховиків, діяльність яких здійснюється з дотриманням вимог законодавства, але які не мають відокремлених підрозділів, що призведе до обмеження конкуренції між учасниками. Зазначене дає підстави говорити про можливе підлаштування умов закупівлі під окрему компанію, чим допущено дискримінацію та обмеження конкуренції. Враховуючи викладене, вимагаємо виключити з переліку документів, що надаються учасником, пункт 6, а саме - «Довідку/інформацію в довільній формі про наявність відокремлених підрозділів Учасника у м. Києві та не менш, ніж в 10 обласних центрів України, їз зазначенням їх адрес та ПІБ контактних осіб».
Розгорнути Згорнути
Відповідь: В ч. 6 ст. 3 Закону України «Про підтримку олімпійського, паралімпійського руху та спорту вищих досягнень в Україні», зазначено, що держава забезпечує соціальний захист членів збірних команд України з олімпійських та паралімпійських видів спорту шляхом фінансування витрат на обов'язкове державне та медичне страхування спортсменів вищих категорій.
Згідно з ч. 3 ст. 43 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» спортсмени вищої категорії підлягають обов'язковому страхуванню порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 1995 № 378 затверджено Порядок та умови обов'язкового державного страхування спортсменів вищих категорій (далі – Порядок).
У відповідності до форми заяви про виплату страхової суми згідно Додатку 2 до Порядку та умови обов'язкового державного страхування спортсменів вищих категорій заява про виплату страхової суми подається начальнику відділення страхової організації (району, міста).
Згідно п. 7 Порядку та умови обов'язкового державного страхування спортсменів вищих категорій, у разі настання страхових випадків, передбачених пунктом 4 цього Порядку та умов, виплата страхових сум провадиться страховиком за місцем постійного проживання застрахованого шляхом їх перерахування на особистий рахунок одержувача в установі банку, видачі чека або поштового переказу за рахунок страхувальника
В п. 4.3 «Місце, кількість, обсяг поставки товарів (надання послуг, виконання робіт)» Загальних положень Тендерної документації зазначено: «Україна, м. Київ, вул. Еспланадна, 42, більш детальна інформація у додатку № 2 до тендерної документації.»
Відповідно до п. 2.2 проекту договору про закупівлю, застраховані особи - спортсмени вищих категорій - члени збірних команд України, згідно з переліком (Додаток №1 до даного Договору). Кількість спортсменів – 584 особи (Додаток 2 до Тендерної документації). Спортсмени проживають по всій території України. Тому в пункті 8.1 проекту договору про закупівлю визначено: територія дії Договору – Україна (за виключенням тимчасово окупованих територій України та територій проведення операцій об’єднаннях сил), а також територій за кордоном, на яких проводяться офіційні міжнародні змагання та навчально-тренувальні збори, передбачені Єдиним календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів на 2020 рік.
Для забезпечення належної взаємодії між страховиком та застрахованими особами, оперативного обслуговування застрахованих осіб, які є особами з інвалідністю, в різних регіонах України, що включає обмін документами між зазначеними особами, невідкладну участь страховика у встановленні обставин, за яких стався страховий випадок встановлено вимогу щодо наявності відокремлених підрозділів Учасника у м. Києві та не менш, ніж 10 обласних центрів України, із зазначенням їх адрес та ПІБ контактних осіб. Тобто, в першу чергу визначальним фактором для надання послуг за договором страхування є спроможність страховика здійснити страхове врегулювання на всій території України.
Адреса, м. Київ, вул. Еспланадна, 42 міститься в п. 4.3 «Місце, кількість, обсяг поставки товарів (надання послуг, виконання робіт)» Загальних положень Тендерної документації у зв’язку з тим, що це юридична адреса замовника торгів (страхувальника за договором) – Українського центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт».
Аналогічний договір
Дата подання: 03 березня 2020 13:03
Дата відповіді: 06 березня 2020 17:46
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (Закон) передбачено, що закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Згідно з ч. 3 ст. 5 Закону замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Згідно з ч. 4 ст. 22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Проте, у п. 5 Додатку № 4 до тендерної документації зазначено, що учасник, зокрема, повинен подати «Скановані копії аналогічних за предметом закупівлі договорів (послуги з обов’язкового страхування спортсменів вищих категорій), укладених Учасником…». Лише обмежена кількість страхових компаній має в наявності такий договір, таким чином, вищезазначена вимога є такою, що призводить до дискримінації учасників. Враховуючи вищевикладене, просимо змінити формулювання назви договору у п. 5 Додатку № 4 до тендерної документації та розширити перелік видів страхування, аналогічних до вказаного виду, наприклад «послуги зі страхування від нещасного випадку».
Розгорнути Згорнути
Відповідь: Нормами ч. 2 ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що замовник установлює один або декілька кваліфікаційних критеріїв, зокрема, щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про страхування» «страхування спортсменів вищих категорій» є видом обов’язкового страхування. Відповідно до ч. 2 цієї ж статті, для здійснення обов’язкового страхування Кабінет Міністрів України, якщо інше не визначено законом, встановлює порядок та правила його проведення, форми типового договору, особливі умови ліцензування обов’язкового страхування, розміри страхових сум та максимальні розміри страхових тарифів або методику актуарних розрахунків.
В ч. 6 ст. 3 Закону України «Про підтримку олімпійського, паралімпійського руху та спорту вищих досягнень в Україні», зазначено, що держава забезпечує соціальний захист членів збірних команд України з олімпійських та паралімпійських видів спорту шляхом фінансування витрат на обов'язкове державне та медичне страхування спортсменів вищих категорій.
Згідно з ч. 3 ст. 44 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» спортсмени вищої категорії підлягають обов'язковому страхуванню в порядку, визначеному постановою Кабінету міністрів України від 31 травня 1995 № 378 затверджено Порядок та умови обов'язкового державного страхування спортсменів вищих категорій.
У відповідності до п.п.1 п. 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фізкультурно-спортивної реабілітації та спорту осіб з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2011 р. № 198 бюджетні кошти з метою забезпечення розвитку спорту осіб з інвалідністю, належної підготовки та результативної участі національних збірних команд з видів спорту осіб з інвалідністю у чемпіонатах світу та Європи, інших офіційних міжнародних змаганнях спрямовуються на забезпечення обов’язкового державного страхування спортсменів вищої категорії штатної команди національних збірних команд з видів спорту осіб з інвалідністю
В свою чергу «страхування від нещасних випадів» є видом добровільного страхування відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 6 Закону України «Про страхування».
Жодним нормативно-правовим актом не передбачено спрямування коштів на забезпечення добровільного страхування спортсменів з інвалідністю від нещасних випадків. Тобто, підстава для фінансування договорів добровільного страхування спортсменів з інвалідністю за рахунок коштів державного бюджету України відсутня.
Крім того, договір добровільного страхування від нещасного випадку відрізняється за своїм предметом від договору обов’язкового державного страхування спортсменів вищої категорії штатної команди національних збірних команд з видів спорту осіб з інвалідністю.
Обов’язкове державне страхування спортсменів вищої категорії штатної команди національних збірних команд з видів спорту осіб з інвалідністю має ряд специфічних рис, що відрізняють його від роботи зі звичайним контингентом застрахованих осіб.
При звичайному страхуванні випадки одержання травм під час спортивних занять та змагань часто виключаються з обсягу відповідальності. При страхуванні спортсменів, навпроти , саме ці випадки є головною частиною спортивного покриття.
Саме договір обов’язкового державного страхування спортсменів вищої категорії штатної команди національних збірних команд з видів спорту осіб з інвалідністю передбачає обов’язкову форму страхування, що враховує ризики спортсменів з інвалідністю по видах спорту.
Таким чином, для ефективного забезпечення спортсменів соціальними гарантіями, зокрема страхуванням, замовником обґрунтовано встановлено такий кваліфікаційний критерій, як наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
Питання щодо оцінки тендерної пропозиції
Дата подання: 03 березня 2020 21:10
Дата відповіді: 06 березня 2020 17:48
Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (Закон) найбільш економічно вигідна пропозиція - пропозиція, що визнана найкращою за результатами оцінки тендерних пропозицій відповідно до статті 28 цього Закону. Абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону передбачено, що критеріями оцінки, зокрема, у разі здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, що виробляються, виконуються чи надаються не за окремо розробленою специфікацією (технічним проектом), для яких існує постійно діючий ринок, - ціна. Частиною 3 ст. 28 Закону передбачено, що у разі, якщо для визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції крім ціни, застосовуються й інші критерії оцінки, у тендерній документації визначається їх вартісний еквівалент або питома вага цих критеріїв у загальній оцінці тендерних пропозицій. Питома вага цінового критерію не може бути нижчою ніж 70 відсотків, крім випадку застосування процедури конкурентного діалогу. Враховуючи той факт, що єдиним критерієм оцінки тендерних пропозицій є ціна та питома вага цього критерію 100%, просимо пояснити: 1. Чи може бути початкова ціна Тендерної пропозиції Учасника бути меншою від встановлених в п. 3 граничних норм, визначених Порядком та умовами обов’язкового державного страхування спортсменів вищих категорій, затверджених постановою КМУ № 378 (далі – Порядок) (5% фонду оплати праці) від суми «орієнтовного фонду заробітної плати», яка визначена в Додатку № 2 до тендерної документації? 2. Якщо може, яке відхилення від встановлених в п. 3 граничних норм, визначених Порядком (5% фонду оплати праці) від суми «орієнтовного фонду заробітної плати», яка визначена в Додатку № 2 до тендерної документації, буде вважатися таким, що відповідає вимогам Тендерної документації та Порядку?
Розгорнути Згорнути
Відповідь: 1. Порядком та умовами обов'язкового державного страхування спортсменів вищих категорій затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 1995 № 378 (далі – Порядок) врегульовано тариф (страховий платіж), а саме 5% фонду оплати праці. Разом з цим, законодавство не забороняє страховим компаніям надавати знижку до страхового платежу. Виходячи з наведеного, на нашу думку, початкова ціна Тендерної пропозиції Учасника може бути меншою від встановлених в п. 3 граничних норм, визначених Порядком.
2. Будь-яке відхилення, яке не призводить до порушення нормативів діяльності страховика визначених законодавством та забезпечує страховику можливість виконання своїх зобов’язань згідно договору страхування у випадку виникнення страхових випадків буде відповідати вимогам тендерної документації.
Розгорнути всі запитання: 3 Згорнути запитання

Скарги до процедури

Номер скарги: UA-2020-02-26-003800-a.a1
Статус:
Розглянута
Скаржник: ПрАТ "ІННОВАЦІЙНИЙ СТРАХОВИЙ КАПІТАЛ", Код ЄДРПОУ:32942598
Дата подання: 06 березня 2020 17:42
Скарга щодо порушення законодавства та встановлення замовником дискримінаційних вимог у документації конкурсних торгів
Ознайомившись зі змістом тендерної документації, вбачається, що Замовником закупівлі встановлені дискримінаційні вимоги до потенційних учасників, що у свою чергу робить неможливим їх участь у відповідній процедурі, зокрема ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ІННОВАЦІЙНИЙ СТРАХОВИЙ КАПІТАЛ» (далі – Скаржник). Також, Замовником встановлені вимоги, що не відповідають законодавству України, при цьому порушують законні права та інтереси учасників закупівлі. У зв’язку з цим, з метою недопущення дискримінації учасників, а також недопущення порушень законодавства України з питань здійснення державних закупівель, слід зазначити таке.: 1. Відповідно до ст. 3 Закону передбачено, що закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Згідно з ч. 3 ст. 5 Закону замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Частина 4 ст. 22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Законом України «Про захист економічної конкуренції» також визначено, що економічна конкуренція (конкуренція) це змагання між суб'єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб'єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб'єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб'єкт господарювання не може визначати умови обороту товарів на ринку. Також, названим Законом встановлено, що органи влади, органи місцевого самоврядування, а також органи адміністративно-господарського управління та контролю зобов'язані сприяти розвитку конкуренції та не вчиняти будь-яких неправомірних дій, які можуть мати негативний вплив на конкуренцію. У п. 5 розділу 1 «Загальні положення» Тендерної документації зазначено, що кваліфікаційні критерії до учасників та вимоги, установлені статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закону) визначають на підставі документів, що надаються учасником (в тому числі учасником - переможцем), перелік яких наданий в Додатку №4 до Тендерної документації. Підпунктом 3.1.1. п. 3.1. розділу 4 «Подання та розкриття тендерної пропозиції» Тендерної документації передбачено, зокрема, що Тендерна пропозиція відхиляється замовником у разі якщо Учасник не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 Закону. У п. 5 Додатку № 4 до тендерної документації «Перелік документів, що надаються учасником» зазначено, що учасник, зокрема, повинен подати «Скановані копії аналогічних за предметом закупівлі договорів (послуги з обов’язкового страхування спортсменів вищих категорій), укладених Учасником (мінімум один договір), з кількістю застрахованих не менше 400 осіб, разом з документами, що підтверджують його (їх) виконання згідно зазначених умов (акти наданих послуг тощо щодо виконання зазначеного договору (договорів))». Так, частиною 1 та 2 ст. 16 Закону передбачено, що Замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. Таким чином, теоретично кваліфікаційний критерій до учасників процедури закупівлі, щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів цілком відповідає вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», проте Замовник вимагає саме копії договорів з обов’язкового страхування спортсменів вищих категорій. При цьому, на страховому ринку саме послуги з обов’язкового страхування спортсменів вищих категорій надавала лише одна страхова компанія. Таким чином, вищезазначена вимога є такою, що порушує принцип дискримінації учасників та суттєво обмежує конкуренції серед учасників, так як переможцем цих відкритих торгів може бути лише одна компанія. Також, вважаємо за необхідне звернути увагу, що аналогічним договором за предметом закупівлі є, зокрема, і послуги з добровільного страхування від нещасних випадків спортсменів вищих категорій, а тому, Скаржник і звертається з цією скаргою з метою виключення з п. 5 Додатку № 4 до тендерної документації «Перелік документів, що надаються учасником» фрази «послуги з обов’язкового страхування спортсменів вищих категорій». 2. У п. 6 Додатку № 4 до тендерної документації зазначено, що учасник, зокрема, повинен подати «Довідку/інформацію в довільній формі про наявність відокремлених підрозділів Учасника у м. Києві та не менш, ніж в 10 обласних центрів України, їз зазначенням їх адрес та ПІБ контактних осіб». Слід зазначити, що вимоги щодо наявності філій або відокремлених підрозділів є дискримінаційними та такими, що не відповідають вимогам законодавства. Так, створення філій є правом суб’єкта господарювання, а не його обов’язком. Ні Законом України «Про страхування», ні будь-якими розпорядчими актами уповноваженого контролюючого органу не встановлено вимоги щодо обов’язку страхової компанії мати діючі відокремлені підрозділи будь де, як в межах Києва та Київської області, так і поза його межами. А тому, висуваючи зазначені вимоги, Замовник вимагає від юридичних осіб приватного права, зареєстрованих на території України, які здійснюють свою діяльність на території України, створювати філії або інші відокремлені підрозділи, та обмежує можливість юридичних осіб, які не створювали відокремлені підрозділи, брати участь у процедурі закупівлі. Частиною третьою статті 22 Закону передбачено, що документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Дії Замовника (в частині встановлення зазначених вище умов Документації) порушують вимоги частини третьої статті 22 Закону та основні принципи здійснення закупівель, визначені статтею 3 Закону, а саме – недискримінація учасників, добросовісна конкуренція серед учасників. Отже, Документація у вказаній частині потребує внесення змін. А тому, Скаржник і звертається з цією скаргою з метою виключення пункту 6 «Довідку/інформацію в довільній формі про наявність відокремлених підрозділів Учасника у м. Києві та не менш, ніж в 10 обласних центрів України, їз зазначенням їх адрес та ПІБ контактних осіб» з Додатку № 4 до тендерної документації «Перелік документів, що надаються учасником». 3. Пунктом 1 розділу 5 «Оцінка тендерної пропозиції» передбачено, що Замовником визначаються критерії та методика оцінки відповідно до частини першої статті 28 Закону. Єдиним критерієм оцінки тендерних пропозицій є «Ціна» (питома вага критерію – 100%). Також зазначено, що Учасник визначає ціну предмету закупівлі, який він пропонує надати за Договором, з урахуванням усіх податків, зборів та обов’язкових платежів, які сплачує (або має сплатити) учасник згідно обраної системи оподаткування, а також з урахуванням усіх своїх витрат, а також з дотриманням граничних норм, визначених Порядком та умовами обов'язкового державного страхування спортсменів вищих категорій, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.1995 № 378 (далі – Порядок). При цьому, п. 3 Порядку передбачено, що страхові платежі сплачують Мінмолодьспорт, Міноборони, МВС, Служба безпеки (далі - страхувальник) до 25 числа кожного місяця у розмірі 5 відсотків фонду оплати праці, включаючи встановлені чинним законодавством доплати та надбавки застрахованим за минулий місяць. Таким чином, Порядком чітко встановлено розмір страхового платежу, який зобов’язаний сплачувати страхувальник за договором обов'язкового державного страхування спортсменів вищих категорій, він не може бути меншим (чи більшим) від встановленого розміру, тобто 5% від розміру фонду оплати праці і буде однаковим для всіх учасників торгів. В Додатку № 2 до тендерної документації «Вимоги до предмету закупівлі» Замовник зазначає, що «орієнтовний» фонд заробітної плати за місяць – 6 600 000,00 грн., а строк надання послуг – 10 місяців, а тому встановлює очікувану вартість закупівлі в розмірі – 3 300 000,00 грн. Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону найбільш економічно вигідна пропозиція - пропозиція, що визнана найкращою за результатами оцінки тендерних пропозицій відповідно до статті 28 цього Закону. Абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону передбачено, що критеріями оцінки, зокрема, у разі здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, що виробляються, виконуються чи надаються не за окремо розробленою специфікацією (технічним проектом), для яких існує постійно діючий ринок, - ціна. Частиною 3 ст. 28 Закону передбачено, що у разі якщо для визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції крім ціни застосовуються й інші критерії оцінки, у тендерній документації визначається їх вартісний еквівалент або питома вага цих критеріїв у загальній оцінці тендерних пропозицій. Питома вага цінового критерію не може бути нижчою ніж 70 відсотків, крім випадку застосування процедури конкурентного діалогу. З вищевикладеного вбачається, що встановлення в тендерній документації умови щодо відповідності ціни предмету закупівлі Порядку, є таким, що суттєво обмежує конкуренцію, оскільки надає можливість Замовнику на свій розсуд відхилити найбільш економічно вигідну пропозицію з підстави невідповідності п. 3 Порядку (тобто розмір закупівлі не відповідає встановленому чинним законодавством розміру 5%), про що зазначено в п.п. 1.4. розділу 5 тендерної документації. А тому, Скаржник і звертається з цією скаргою з метою: - виключення з п.п. 1.4. розділу 5 «Оцінка тендерної пропозиції» фрази «а також з дотриманням граничних норм, визначених Порядком та умовами обов'язкового державного страхування спортсменів вищих категорій, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.1995 № 378 (далі – Порядок)», - або зобов’язати Замовника вказати в тендерній документації допустимий діапазон відхилення ціни тендерної пропозиції від встановлених в п. 3 граничних норм, визначених Порядком (5% фонду оплати праці) від суми «орієнтовного фонду заробітної плати», яка визначена в Додатку № 2 до тендерної документації, який буде вважатися таким, що відповідає вимогам Тендерної документації та Порядку. Наявність порушених прав обґрунтовується тим фактом, що Скаржник бажає взяти участь у відповідній процедурі та реально претендує на укладення договору з Замовником у майбутньому, крім того Скаржник є реальним учасником відносин в сфері страхування. ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ІННОВАЦІЙНИЙ СТРАХОВИЙ КАПІТАЛ» є страховиком, який має діючу ліцензію на право надання послуг з обов'язкового державного страхування спортсменів вищих категорій. Проте, через дискримінаційні та незаконні вимоги Замовника до предмету закупівлі, ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ІННОВАЦІЙНИЙ СТРАХОВИЙ КАПІТАЛ» не може прийняти участь у закупівлі. Виходячи з вищевикладеного та керуючись ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі» та Конституцією України, ПРОСИМО: 1. Прийняти Скаргу до розгляду 2. Зобов’язати замовника усунути дискримінаційні умови зазначені вище та привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства
Розгорнути Згорнути
Документи
Рішення Органу оскарження: Не задоволена
Прийнято до розгляду: 11 березня 2020 18:50
Номер скарги: UA-2020-02-26-003800-a.c2
Статус:
Залишено без розгляду
Скаржник: ПРАТ "ПТ "ЄВРОПОЛІС", Код ЄДРПОУ:21510644
Дата подання: 07 березня 2020 18:49
Неправомірні дії
ПрАТ «Перестрахувальне товариство «Європоліс» Ідентифікаційний код 21510644, п/р 26500053000337 у АТ КБ «Приватбанк», МФО 321842 01032, м. Київ, вул. Старовокзальна, буд. 13, +380 (44) 236-95-59 www.europolis.net.ua №07-03/20 від 07 березня 2020 року АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ Адреса: вул. Митрополита Василя Липківського, 45 м. Київ 03035 Тел. (044) 251-62-62 Скаржник: ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПЕРЕСТРАХУВАЛЬНЕ ТОВАРИСТВО «ЄВРОПОЛІС» код ЄДРПОУ 21510644 Адреса: вул. Старовокзальна, буд.13, м. Київ, 01032 електронна пошта: zinkovskava@europolis.net.ua телефон: 044 236 95 59 067-657-77-34 Замовник: УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ "ІНВАСПОРТ" код ЄДРПОУ 21453585 Адреса: 01601, м.Київ, Печерський район, вул. Еспланадна, будинок 42 електронна пошта: dddzhem@gmail.com телефон: +38 044 289 33 67 Інформація про закупівлю Закупівля 5132083 ID: UA-2020-01-23-005394-a Закупівля 5353456 UA-2020-02-26-003800-a Дата, коли суб’єкту оскарження стало відомо про неправомірні дії Замовника - 17.02.2020р. Плата за подання скарги: 5000 грн. Без ПДВ СКАРГА 1. Неправомірна відміна торгів. Відповідно до інформації розміщеної в системі електронних закупівель ProZorro, Замовником УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ "ІНВАСПОРТ", було оголошено закупівлю ID UA-2020-01-23-005394-a. Предмет закупівлі - послуги з обов'язкового державного страхування спортсменів вищих категорій (Закупівля №5132083). ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПЕРЕСТРАХУВАЛЬНЕ ТОВАРИСТВО «ЄВРОПОЛІС» виявило бажання взяти участь у відповідному тендері та згідно тендерної документації подало тендерну пропозицію. Торги відбулися 10 лютого 2020 та завершилися о 13:00. Згідно оприлюднених офіційних результатів торгів ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПЕРЕСТРАХУВАЛЬНЕ ТОВАРИСТВО «ЄВРОПОЛІС» визнано переможцем (Додаток 1 - витяг з сайту https://smarttender.biz/): Оголошення результатів: ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ІНТЕР-ПЛЮС" 3 478 000,00 грн Приватне акціонерне товариство "ПРОСТО-страхування" 2 690 000,00 грн ПрАТ "Страхова компанія "Брокбізнес" 2 610 000,00 грн ПрАТ "ІННОВАЦІЙНИЙ СТРАХОВИЙ КАПІТАЛ" 2 605 000,00 грн ПРАТ "ПТ "ЄВРОПОЛІС" 1 637 400,00 грн мінімум Однак, 17.02.2020 року Замовник відмінив закупівлю у зв’язку із неможливістю усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель відповідно до абзацу 2 частини першої статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі». Про відміну було складено протокол засідання тендерного комітету Українського центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» № 17/02-01 від 17.02.2020 р. (копія додається). В протоколі зазначене наступне. «Під час розгляду тендерних пропозицій, поданих учасниками щодо закупівлі Предмету закупівлі, до тендерного комітету надійшла службова записка заступника головного бухгалтера Єсипової З.В. (далі – Службова записка), відповідно до якої визначена кількість спортсменів, які підлягають обов‘язковому державному страхуванню - 584 особи. Цей показник відрізняється від показника, зазначеного у додатку № 2 до тендерної документації на закупівлю Предмету закупівлі (560 осіб). Оскільки виходячи з норм частини другої статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) на даному етапі внесення змін до тендерної документації не є можливим, було запропоновано відмінити торги на закупівлю Предмету закупівлі на підставі абзацу 2 частини першої статті 31 Закону та розглянути питання про проведення нової процедури закупівлі послуг з обов'язкового державного страхування спортсменів вищих категорій, прийнявши до уваги інформацію, зазначену у Службовій записці. На підставі вищезазначеного прийнято рішення: 1. Відмінити торги на закупівлю Предмету закупівлі на підставі абзацу 2 частини першої статті 31 Закону. 2. Доручити секретарю тендерного комітету Жемчужному Д.Ю. забезпечити оприлюднення повідомлення про відміну торгів на веб-п
Розгорнути Згорнути
Документи
Рішення Органу оскарження: Залишено без розгляду
Рішення від 12.03.2020 №4693.pdf
Дата публікації: 12 березня 2020 20:16

Документи подані скаржником

06 березня 2020 17:41
Скарга АМКУ.PDF
06 березня 2020 17:41
Квітанція 1.jpg
06 березня 2020 17:42
Квітанція 2.jpg
23 березня 2020 18:24
клопотання.PDF
27 березня 2020 12:49
Клопотання 2.pdf

Документи подані замовником

Документи подані скаржником

07 березня 2020 18:49
Скарга Інваспорт АМКУ.pdf

Документи Органу Оскарження

12 березня 2020 20:16
Рішення від 12.03.2020 №4693.pdf

Реєстр пропозицій

Друкувати реєстр отриманих тендерних пропозицій PDFHTML

Дата і час розкриття: 06 квітня 2020 16:42

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ПРАТ "ПТ "ЄВРОПОЛІС" 2 497 000,00
UAH
1 699 700,00
UAH
Документи
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ІНТЕР-ПЛЮС" 3 000 000,00
UAH
1 700 000,00
UAH
Документи
ПрАТ "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "УЛЬТРА" 2 800 000,00
UAH
1 800 000,00
UAH
Документи
ПрАТ "Страхова компанія "Брокбізнес" 2 538 000,00
UAH
2 398 000,00
UAH
Документи
ПрАТ "ІННОВАЦІЙНИЙ СТРАХОВИЙ КАПІТАЛ" 3 200 000,00
UAH
3 200 000,00
UAH
Документи
ПрАТ "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "ПАРАСОЛЬ" 3 250 000,00
UAH
3 250 000,00
UAH
Документи

Публічні документи

07 квітня 2020 12:50
sign.p7s
07 квітня 2020 12:50
Пропозиція_підсумки.pdf
13 березня 2020 15:01
sign.p7s
13 березня 2020 15:01
img-28205529-007.jpg
13 березня 2020 15:01
Ліцензія.pdf
13 березня 2020 15:01
Витяг.pdf
13 березня 2020 15:01
Scan_ОПИС_Статут_231219.pdf
13 березня 2020 15:01
Статут_191219.pdf
13 березня 2020 15:01
Протокол.PDF
13 березня 2020 15:01
Наказ.PDF
13 березня 2020 15:01
Виписка.PDF
13 березня 2020 15:01
Щодо субпідрядників.pdf
13 березня 2020 15:01
Щодо представництв.pdf
13 березня 2020 15:01
Щодо повноважень.pdf
13 березня 2020 15:01
Щодо ліцензій.pdf
13 березня 2020 15:00
Щодо госп.діяльності.pdf
13 березня 2020 15:00
Санкції.pdf
13 березня 2020 15:00
Проект договору.pdf
13 березня 2020 15:00
Неповязаності осіб..pdf
13 березня 2020 15:00
Інформаційна довідка_1.pdf
13 березня 2020 15:00
Відсутність впливу.pdf
13 березня 2020 15:00
Відповідність вимогам.pdf
13 березня 2020 15:00
Антикорупційна.pdf
13 березня 2020 15:00
Інформаційна довідка.pdf
13 березня 2020 15:00
Відгук.pdf
13 березня 2020 15:00
Аналогічні договори.pdf
13 березня 2020 15:00
Пропозиція.pdf
13 березня 2020 14:59
Тех.вимоги.pdf

Публічні документи

12 березня 2020 14:08
sign.p7s
12 березня 2020 14:08
Нацком.pdf
12 березня 2020 14:08
Довідка Піреус.jpg
12 березня 2020 14:08
Свідоцтво ФІНУСТАНОВИ.PDF
12 березня 2020 14:08
Статут 2019.pdf
12 березня 2020 14:08
Пропозиція-Б.PDF

Публічні документи

12 березня 2020 18:49
Пропозиція.pdf
12 березня 2020 18:49
Проект договору.pdf

Публічні документи

13 березня 2020 16:33
sign.p7s
13 березня 2020 13:15
sign.p7s
13 березня 2020 11:10
sign.p7s
13 березня 2020 11:09
Статут 2019.pdf
13 березня 2020 11:09
Статут 2019 відмітка.PDF
13 березня 2020 11:09
Протокол №54.pdf
13 березня 2020 11:09
Довідка_20052345720320288718.pdf.p7s
13 березня 2020 11:09
Довідка_20052345720320288718.pdf
13 березня 2020 11:09
Dovidka_20064360700870189271.pdf.p7s
13 березня 2020 11:09
Dovidka_20064360700870189271.pdf
13 березня 2020 11:09
8 Філіали ПОВНА.PDF
13 березня 2020 11:09
5 Аналогічний договір.PDF
13 березня 2020 11:09
4. Інформ.дов.до Статуту.PDF
13 березня 2020 11:09
3 ст 17 Холодовська.PDF
13 березня 2020 11:09
3 Довідка «Про санкції».PDF
13 березня 2020 11:09
1 тендерна пропозиція.PDF

Публічні документи

12 березня 2020 13:04
sign.p7s
12 березня 2020 12:58
12 Проект договору.pdf
12 березня 2020 12:58
11.1 Агентський договір.pdf
12 березня 2020 12:58
10.2 Опис документів ІНСК.PDF
12 березня 2020 12:58
10.1 Статут_ІНСК.PDF
12 березня 2020 12:58
9 Наказ_Протокол_Носова.PDF
12 березня 2020 12:58
5.1 Антикорупційна.jpg
12 березня 2020 12:58
5 Стаття 17.jpg
12 березня 2020 12:58
4.2 Аналогічний договір.pdf
12 березня 2020 12:58
4.1 Аналогічний договір.pdf
12 березня 2020 12:58
1 Тендерна пропозиція.jpg

Публічні документи

12 березня 2020 11:41
Статут.pdf
12 березня 2020 11:41
Скан документів.pdf
12 березня 2020 11:41
Свідоцтво.pdf
12 березня 2020 11:41
Протокол зборів.pdf
12 березня 2020 11:41
Ліцензія_2.pdf
12 березня 2020 11:41
Ліцензія_1.pdf
12 березня 2020 11:41
Витяг.pdf

Протокол розкриття

Друкувати протокол розкриття тендерних пропозицій PDFHTML
Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ПРАТ "ПТ "ЄВРОПОЛІС"
#21510644
Очікує рішення 1 699 700,00
UAH
06 квітня 2020 16:42

Документи

Актуальні тендери

До пошуку