Спробуйте новий дизайн сторінки тендера

arrow_right_alt

Звернення до Держаудитслужби

Оберіть

Контактна інформація

Дані про місцезнаходження та Email будуть доступні лише працівникам Державної аудиторської служби України

Електронний підпис

послуги з обробки та постачання супутникових даних
Очікувана вартість
16 177 700,00 UAH
UA-2019-12-10-004666-b af3f09c4139c4a63bbc59ed87c8809f8
Переговорна процедура
Електронний підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Контакти

Віталій Будченко

+380442499673 budchenko@land.gov.ua

Державна аудиторська служба України

Знайшли порушення законодавства у сфері закупівель?

Оголошення про проведення

Інформація про замовників

Найменування: ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ
Код ЄДРПОУ: 39411771
Вебсайт: http://land.gov.ua/
Місцезнаходження: 03151, Україна , Київ обл., м. Київ, вул. Народного Ополчення, буд. 3
Контактна особа: Віталій Будченко
+380442499673
budchenko@land.gov.ua
Категорія: Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади

Обґрунтування застосування переговорної процедури

Пункт закону
Роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання
Обґрунтування
Наявність підстав для застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до пункту 2 частини другої статті 35 Закону, в зв’язку з відсутністю конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи обґрунтовується наступним.
Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру в 2019 році здійснюються заходи з виконання бюджетної програми КПКВК 1202030 «Загальнодержавні топографо-геодезичні та картографічні роботи, демаркація та делімітація державного кордону», якою передбачені бюджетні призначення в обсязі 27285,1 тис гривень для здійснення загальнодержавного топографічного і тематичного картографування та розвиток національної системи картографування (створення, створення, оновлення та видання державних топографічних карт та планів; створення 3D-моделей місцевості та об’єктів).
Завданням здійснення таких заходів є створення цифрових ортофотопланів точності та детальності масштабу 1:10000 і цифрових моделей рельєфу на територію України (603 628 км²) для ведення Державного земельного, містобудівного та інших кадастрів природних ресурсів, охорони та проведення моніторингу земель, інвентаризації земель усіх категорій та здійснення землеустрою, створення інформаційних систем, створення (оновлення) топографічних карт, а також для забезпечення вирішення інших завдань.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний земельний кадастр» картографічною основою Державного земельного кадастру є карти (плани), що складаються у формі і масштабі відповідно до державних стандартів, норм та правил, технічних регламентів.
Державною базовою топографічною картою у відповідності до пункту 3 Порядку загальнодержавного топографічного і тематичного картографування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 вересня 2013р. № 661 (далі – Порядок № 661) є топографічна карта масштабу 1:10000, яка відповідно до пункту 28 повинна оновлюватись із періодичністю до 5 років.
Ортофотоплан – це фотографічний план місцевості на точній геодезичній основі, отриманий шляхом аерофотозйомки або космічної зйомки з подальшим перетворенням знімків з центральної проекції в ортогональну за допомогою методу ортотрансформування. Ортотрансформування усуває спотворення на знімку, обумовлені рельєфом місцевості і відхиленнями осі фотоапарата від вертикалі (від надіра) при зйомці. Чим більше масштаб, тим більш точні відомості про рельєф, гідрографію, рослинність, населені пункти, дорожню мережу та інші об'єкти місцевості.
Для створення та оновлення топографічних карт і планів традиційно використовуються дані аерофотозйомки. Однак з появою даних космічної зйомки надвисокої роздільної здатності дані дистанційного зондування поверхні Землі стали все частіше використовувати для створення та оновлення топографічних карт (а також планів масштабу 1:5000 і навіть 1:2000). Особливо перспективна для цієї мети технологія, що поєднує аерофотозйомку, повітряне лазерне сканування і космічну стереозйомку.
З метою оновлення Державної базової топографічної карти масштабу 1:10000, як основи для географічної прив’язки та визначення координат усіх даних, які надходять до геоінформаційної системи, розбудови національної інфраструктури геопросторових даних, а також ведення Державного земельного кадастру, містобудівного кадастру та кадастрів інших природних ресурсів, інвентаризації земель усіх категорій, створення інформаційних систем та реєстрів усіх видів, визначення державного кордону України на місцевості Держгеокадастром заплановані наступні заходи:
1. У 2019 році – створення ортофотопланів та 3D-моделі місцевості у масштабі 1:10000 на територію Волинської, Львівської, Донецької та Луганської областей, тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також 25-ти кілометрової буферної зони вздовж кордону з Російською Федерацією.
2. У 2020 році – створення ортофотопланів у масштабі 1:10000 та цифрових моделей рельєфу на територію України (425516,0 км2) за виключенням Львівської, Волинської, Донецької та Луганської областей, тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також 20-ти кілометрової буферної зони вздовж державного кордону з усіма сусідніми державами.
Враховуючи тимчасову окупацію Російською Федерацією частини території Донецької та Луганської областей, а також Автономної Республіки Крим створення ортофотопланів та 3D-моделі місцевості у масштабі 1:10000 з використанням аерофотозйомки плану місцевості для цих територій, а також 25 кілометрової буферної зони вздовж державного кордону з Російською Федерацією здійснити неможливо.
В зв’язку з цим створення ортофотопланів та 3D-моделі місцевості у масштабі 1:10000 на території Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим, а також 25-ти кілометрової буферної зони вздовж державного кордону з Російською Федерацією (загальною площею 23878,12 км2) можливо здійснити лише з використанням матеріалів космічної зйомки, супутникових систем дистанційного зондування Землі, та за умови дотримання певних технологічних правил створення та процедур контролю отриманих матеріалів. Зокрема необхідно дотримати наступних вимог:
просторова роздільна здатність на землі – не гірше 50 см/піксель;
растрові моделі тиражних відбитків топографічних карт масштабу 1:10000;
точність планових координат опорних точок (опознаків) – середня похибка не повинна перевищувати 1 м;
використовувати як опорні (контрольні) точки: пункти ДГМ, чіткі контури (кути фундаментів, будівель, капітальних огорож), опори ЛЕП та інші;
для орторектифікації необхідно використовувати рельєф з перерізом не більше 5 м (точність моделі рельєфу по висоті повинна бути не грубіше 1.5 – 2.0 м);
орторектифікацію виконувати спеціалізованим програмним забезпеченням з врахуванням RPC коефіцієнтів;
штатним режимом зйомки повинна бути зйомка в надир, допустимо використання знімків, отриманих з кутом нахилу 7-15 °. У гірських умовах кут нахилу оптичної осі знімальної системи не повинен бути більше 10 °.
Теоретичним базисом оцінки придатності знімальних космічних систем для картування територій є просторова розрізнювальна (роздільна) здатність та радіометрична роздільна здатність, тобто амплітуда передавання ступеня сірого та інших кольорів.
Відповідно до пункту 3.4 Основних положень створення та оновлення топографічних карт масштабів 1:10000 – 1:1000000, затверджених наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру від 31.12.1999 № 156 і погоджених Воєнно-топографічним управлінням Генерального штабу Збройних сил України на первинних топографічних картах масштабів 1:10000, 1:25000, 1:50000 і 1:100000 середні помилки в плановому положенні зображень об’єктів та чітких контурів місцевості відносно найближчих пунктів і точок геодезичної основи не повинні перевищувати 0,5 мм, а на картах низькогірних, середньогірних та високогірних районів – 0,75 мм. Середні помилки в плановому положенні зображень контурів рослинного покриву і ґрунтів, за винятком чітких вигинів, що є характерними точками, не повинні перевищувати 1 мм.
Таким вимогам щодо точності відповідають космічні знімки з просторовою роздільною здатністю на місцевості краще 50 см/піксель.
Враховуючи, що заявлені в специфікаціях космічних апаратів параметри роздільної здатності на місцевості даються по центру надирного знімка (найбільш ідеальний випадок), а зйомка як правило виконується під кутом відхилення від надиру до 15-20 °, то заданим необхідним вимогам щодо точності відповідають космічні знімки наступних супутників: WorldView-2 (46 см/піксель), WorldView-3 (31 см/піксель), Geoeye-1 (41 см/піксель) з роздільною здатністю в надирі 0,31 та при відхиленні від надиру до 35 см/піксель під кутом відхилення до 20 ° від надиру.
В результаті фотограмметричної обробки це дозволяє отримати ортотрансформоване зображення (ортофотоплани) з роздільною здатністю 40 см/піксель на територію поверхні землі. Теоретичним базисом оцінки придатності знімальних космічних систем для картування територій є просторова розрізнювальна (роздільна) здатність та радіометрична роздільна здатність, тобто амплітуда передавання ступеня сірого та інших кольорів.
Сьогодні доступні космічні знімки з високим просторовим розрізненням, які відповідають певному масштабу створюваних карт з космічних апаратів QuickBird (просторове розрізнення 0,61 м в панхроматичному та 2,44 м в мультиспектральному режимі), Ikonos (відповідно 1 та 4 м), Orbview-3 (1 та 4 м), Formosat-2 (2 та 8 м), Spot-5 (5 та 10 м), Alos (2.5 та 10м), WorldView-1 (0,5 м в панхроматичному режимі), WorldView-2 (0,50 та 1,8 м), WorldView-3 (0,31 та 1,24 м), WorldView-4 (0,31 та 1,24 м), GeoEye (0,41 та 1,65 м) та інші.
Для цілей картографування необхідно мати повнокольорове зображення території для розпізнавання різних тематичних шарів, бо в кожній вузькій зоні електромагнітного спектру фіксуються ті чи інші окремі компоненти навколишнього природного середовища.
В зв’язку з цим для одержання кольорового зображення з вищою роздільною здатністю застосовується злиття мультиспектрального зображення з панхроматичним. Зображення трансформуються до того, поки воно не займе весь динамічний діапазон. Даний метод називають розширенням меж контрастності і дає змогу розширити динамічний діапазон до максимального рівня, підвищуючи контрастність всього знімку в цілому.
Космічні знімки з такою роздільною здатністю задовольняють вимогам дешифрування для відображення чітких контурів, які входять до складу каталогу об’єктів топографічних карт масштабу 1:10000 у відповідності до Основних положень створення та оновлення топографічних карт масштабів 1:10000; 1:25000; 1:50000; 1:100000; 1:200000; 1:500000; 1:1000000.
Відповідно до Висновку Державного підприємства «НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ГЕОДЕЗІЇ І КАРТОГРАФІЇ» (НДІГК) від 06.11.2019 року, космічні знімки із необхідними технічними характеристиками та просторовою роздільною здатністю на місцевості краще 50 см/піксель для створення ортофотопланів у масштабі 1:10000 та цифрових моделей рельєфу поверхні землі можуть бути отримані із супутників WorldView-2, WorldView-3, Geoeye-1.
Компанія «Європіен Спейс Імеджін» володіє та управляє єдиною європейською наземною супутниковою станцією для прямої передачі задач на супутники та внутрішніх даних із сузір’я супутників Maxar, до якого належать супутники WorldView-2, WorldView-3, Geoeye-1.
Відповідно до листа компанії «Європіен Спейс Імеджін» від 18.11.2019 року єдиним авторизованим дистриб’ютером з надання супутникових знімків та продуктів із супутників WorldView-2, WorldView-3, Geoeye-1 в Україні є ТОВ «ТВІС-ІНФО».
Зважаючи на наявність обґрунтованих підстав, керуючись положеннями частини першої статті 12 Закону, Держгеокадастр має право вибрати та застосувати переговорну процедуру закупівлі Послуг на підставі пункту 2 частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі», в зв’язку з відсутністю конкуренції з технічних причин на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи.

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 10 грудня 2019 22:47
Оскарження наміру укласти договір: 21 грудня 2019 00:00

Інформація про предмет закупівлі

Вид предмету закупівлі: Послуги


Класифікатор та його відповідний код: ДК 021:2015:71350000-6: Науково-технічні послуги в галузі інженерії


Приймання-передача наданих послуг буде здійснюватись за адресою: вул. Народного Ополчення, 3, м. Київ, 03151. Безпосереднє місце надання послуг – територія Донецької та Луганської областей, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим, 25-ти кілометрова буферна зона вздовж державного кордону з Російською Федерацією
Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
1 послуга
послуги з обробки та постачання супутникових даних
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: Україна, Відповідно до документації
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 26 грудня 2019
ДК 021:2015: 71350000-6 — Науково-технічні послуги в галузі інженерії

Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)

Подія Опис Тип оплати Період, (днів) Тип днів Розмір оплати, (%)
Надання послуг Оплата вартості наданих Послуг здійснюється Замовником шляхом перерахування належних до сплати сум коштів в національній валюті України у безготівковій формі на поточний рахунок Виконавця протягом 5 (п’яти) банківських днів після підписання Сторонами акту прийому-передачі послуг Пiсляоплата 5 Банківські 100

Тендерна документація

10 грудня 2019 22:45
Електронний підпис Друкувати оголошення PDF
10 грудня 2019 22:43
Рішення про намір укласти договір.pdf

Скарги до процедури

Номер скарги: UA-2019-12-10-004666-b.b1
Статус:
Задоволено
Скаржник: ТОВ "АВІАЦІЙНИЙ РОЗРАХУНКОВИЙ ЦЕНТР", Код ЄДРПОУ:30678461
Дата подання: 18 грудня 2019 15:26
СКАРГА щодо порушення процедури закупівлі в частині прийнятих рішень Замовником та дискримінації інших учасників
10 грудня 2019 року Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (надалі – Замовник) на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднено повідомлення про намір укласти договір з ТОВ «ТВІС-ІНФО» (код ЄДРПОУ 36556958) за переговорною процедурою з предмету закупівлі код ДК 021:2015 – 71350000-6 «Науково-технічні послуги в галузі інженерії» (послуги з обробки та постачання супутникових даних), ідентифікатор закупівлі - UA-2019-12-10-004666-b (надалі – Предмет закупівлі). Рішення Замовника про намір укласти договір за результатами переговорної процедури закупівлі та обґрунтування застосування саме переговорної процедури закупівлі є таким, що суперечить чинному законодавству України, яке, окрім того, обмежує право участі суб'єктів господарювання, що можуть надавати послуги з вищевказаного Предмету закупівлі, чим в тому числі порушено законні інтереси нашого підприємства. Посилання на порушення процедури закупівлі Замовником, фактичні обставини, що це можуть підтверджувати, з наданням відповідного обґрунтування наводяться в тексті оскарження.
Розгорнути Згорнути
Документи
Рішення Органу оскарження: Задоволено
Прийнято до розгляду: 21 грудня 2019 12:39
Рішення від 20.12.2019 № 18977 (+лист Замовнику).pdf
Дата публікації: 21 грудня 2019 12:39
рішення від 11.01.2020 № 625.pdf
Дата публікації: 15 січня 2020 21:46

Протокол розкриття

Друкувати протокол розкриття тендерних пропозицій PDFHTML
Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТВІС-ІНФО"
#36556958
Переможець 16 177 700,00
UAH з ПДВ
10 грудня 2019 22:47

Документи

10 грудня 2019 22:47
Електронний підпис

Повідомлення про намір укласти договір

Дата і час публікації: 10 грудня 2019 22:47

Друкувати форму повідомлення PDFHTML
Учасник Пропозиція Документи
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТВІС-ІНФО"
#36556958
16 177 700,00
UAH з ПДВ
Документи

Документи

10 грудня 2019 22:47
Електронний підпис