«Консультаційні послуги з питань систем та з технічних питань» (послуги із створення комплексної системи захисту інформації інформаційно-телекомунікаційної системи Міністерства закордонних справ України)
Очікувана вартість
740 000,00 UAH
UA-2019-08-23-002193-c b7db2f8532ac4452b718bc0b3c16ee52
Відкриті торги    Торги не відбулися
Електронний цифровий підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Оголошення про проведення

Друкувати форму оголошення PDFHTML
Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Інформація про замовника

Найменування замовника: Міністерство закордонних справ України
Код ЄДРПОУ: 00026620
Місцезнаходження замовника: 01018, Україна , Київська обл., Київ, площа Михайлівська,1
Контактна особа замовника: Інна Абальмасова
+380442381868
inna.abalmasova@mfa.gov.ua

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 23 серпня 2019
Звернення за роз’ясненнями: до 30 серпня 2019 16:00
Оскарження умов закупівлі: до 05 вересня 2019 00:00
Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: 09 вересня 2019 16:00
Очікувана вартість: 740 000,00 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення: Відсутній
Розмір мінімального кроку пониження ціни: 7 400,00 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %: 1,00 %

Інформація про предмет закупівлі

Вид предмету закупівлі: Послуги


740 000 грн. 00 коп. з ПДВ з них у 2019 році - 340 000 грн. 00 коп.; у 2020 році - 400 000 грн. 00 коп.
Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
1 послуга
«Консультаційні послуги з питань систем та з технічних питань» (послуги із створення комплексної системи захисту інформації інформаційно-телекомунікаційної системи Міністерства закордонних справ України)
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: Україна, Відповідно до документації
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 01 липня 2020
ДК 021:2015: 72220000-3 — Консультаційні послуги з питань систем та з технічних питань

Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)

Подія Опис Тип оплати Період, (днів) Тип днів Розмір оплати, (%)
Iнша подія Післяплата протягом 7 (семи) банківських днів після прийняття Замовником Послуг згідно з Календарним планом на підставі Акту приймання-передачі наданих послуг. У разі затримки бюджетного фінансування розрахунки здійснюються протягом 7 (семи) банківських днів з дня надходження фінансування. Джерело фінансування - Державний бюджет України. Пiсляоплата 7 Банківські 100

Документація

Критерії вибору переможця

Ціна: 100%

Тендерна документація

23 серпня 2019 18:23
Електронний цифровий підпис
23 серпня 2019 18:23
Оголошення.docx
23 серпня 2019 18:23
Тендерна документація.doc

Роз’яснення до процедури

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-08-23-002193-c.a1
Статус:
Відхилено
Учасник: ТОВ "Спецбайт", Код ЄДРПОУ:38050241
Дата подання: 28 серпня 2019 08:40
Щодо необхідності наявності у Виконавця - АС, у якій створена комплексна система захисту інформації з підтвердженою відповідністю
Відповідно до Кваліфікаційних вимог Тендерної документації, Учасник повинен надати Довідку у довільній формі, а саме:
"Довідка у довільній формі, що містить інформацію про наявність в учасника відповідного обладнання та матеріально-технічної бази (автоматизована система, у якій створена комплексна система захисту інформації з підтвердженою відповідністю) для виконання умов договору, підтверджена завіреною копією Атестата відповідності комплексної системи захисту інформації в автоматизованій системі вимогам нормативно-правових актів та нормативних документів з технічного захисту інформації або копією зареєстрованої в Держспецзв’язку Декларації про відповідність комплексної системи захисту інформації в автоматизованій системі вимогам нормативно-правових актів та нормативних документів з технічного захисту інформації"

Чим саме обумовлена необхідність наявності у Виконавця - АС, у якій створена комплексна система захисту інформації (далі - КСЗІ) з підтвердженою відповідністю?

Оскільки, на сьогоднішній день, відповідно до постанови КМУ від 16.11.2016 №821 "Деякі питання ліцензування господарської діяльності з надання послуг у галузі криптографічного захисту інформації (крім послуг електронного цифрового підпису) та технічного захисту інформації за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України" при створенні/ побудові КСЗІ ліцензія на провадження такої господарської діяльності не потрібна.
Враховуючи зазначене, створювати/ будувати КСЗІ може будь-хто не маючи ні ліцензій, ні матеріальної бази. А отже, і вимога щодо наявної у Виконавця АС, у якій створена КСЗІ з підтвердженою відповідністю, є дискримінуючою для інших учасників.

Просимо внести зміни в тендерну документацію відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі».
Розгорнути Згорнути
customer_decision: Вимога відхилена
28 серпня 2019 16:29
Щодо необхідності наявності у Виконавця - АС, у якій створена комплексна система захисту інформації з підтвердженою відповідністю
Згідно з нормами статті 4 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» порядок доступу до інформації, перелік користувачів та їх повноваження стосовно цієї інформації визначаються володільцем інформації. Порядок доступу до державних інформаційних ресурсів або інформації з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, перелік користувачів та їх повноваження стосовно цієї інформації визначаються законодавством.
Статтею 5 цього Закону визначено, що власник системи забезпечує захист інформації в системі в порядку та на умовах, визначених у договорі, який укладається ним із володільцем інформації, якщо інше не передбачено законом. Власник системи на вимогу володільця інформації надає відомості щодо захисту інформації в системі.
На підставі вимог статті 7 цього Закону власник системи, яка використовується для обробки інформації з іншої системи, забезпечує захист такої інформації в порядку та на умовах, що визначаються договором, який укладається між власниками систем, якщо інше не встановлено законодавством.
Статтею 8 вказаного вище Закону встановлено вимогу щодо умов обробки інформації в системі, зокрема, умови обробки інформації в системі визначаються власником системи відповідно до договору з володільцем інформації, якщо інше не передбачено законодавством. Державні інформаційні ресурси або інформація з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, повинні оброблятися в системі із застосуванням комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю (далі – КСЗІ). Підтвердження відповідності здійснюється за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
Згідно з визначенням, наведеним у Законі України «Про Державну служби спеціального зв’язку та захисту інформації України», «державні інформаційні ресурси» – систематизована інформація, що є доступною за допомогою інформаційних технологій, право на володіння, використання або розпорядження якою належить державним органам, військовим формуванням, утвореним відповідно до законів України, державним підприємствам, установам та організаціям, а також інформація, створення якої передбачено законодавством та яка обробляється фізичними або юридичними особами відповідно до наданих їм повноважень суб’єктами владних повноважень.
Послуги зі створення КСЗІ в інформаційно-телекомунікаційній системі (далі – ІТС), власником (розпорядником) якої є МЗС України, безпосередньо будуть пов’язані з ознайомленням, використанням та документуванням інформації, що стосуються середовища функціонування ІТС, виявлення в ньому елементів, які безпосередньо чи опосередковано можуть впливати на безпеку інформації, топологію, параметри та функціонування, наявність вразливостей, визначення політики безпеки в ІТС, порядок, засоби та механізми забезпечення захисту інформації тощо.
Оскільки право на володіння, використання або розпорядження інформацією щодо КСЗІ в ІТС МЗС належить МЗС, створення цієї інформації передбачено законодавством, як вимога щодо власника системи з використанням якої передбачається обробка інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, то обробка цієї інформації (як державних інформаційних ресурсів) повинна здійснюватися з дотриманням вимог законодавства в сфері захисту інформації (див. вимоги статті 8 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах»).
Крім того, до складу ІТС МЗС, як інтегрованої системи, входять складові підсистеми, які мають особливості їх функціонування, пов’язані з можливістю обробки інформації з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом. Вказане свідчить, що відомості щодо КСЗІ ІТС МЗС в частині цих підсистем, як інформація з обмеженим доступом, повинні також оброблятись в АС, де створено КСЗІ з підтвердженою відповідністю.
Таким чином, на підставі вимог Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» МЗС
не тільки має право визначати умови обробки інформації щодо створення КСЗІ в ІТС МЗС виконавцем цих робіт (як до власника системи, де оброблятиметься така інформація), але й має обов’язок щодо дотримання умов обробки державних інформаційних ресурсів або інформації з обмеженим доступом, вимога щодо захист якої встановлена законом.
Отже, вимога щодо наявної у Виконавця АС, у якій створена КСЗІ з підтвердженою відповідністю, є законною, не може розглядатись як дискримінуюча для інших учасників.
З огляду на викладене вище вважаємо, що Кваліфікаційні критерії до учасників, викладені Тендерній документації МЗС, є правомірними.
Потреба у внесені змін до Тендерної документації відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» відсутня.

Документи подані скаржником

28 серпня 2019 08:40
Тендерна документація.doc

Інформація про відміну

Дата відміни
09 вересня 2019 16:00
Причина відміни
Подання для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій

Актуальні тендери

До пошуку