Екологічний менеджмент (Оцінка впливу на довкілля у процесі прийняття рішень про провадження діяльності для Кегичівського ПСГ філії "Оператор газосховищ України")
Очікувана вартість
636 000,00 UAH
UA-2019-07-23-001641-b 002c1e9316044c52970d3dc5f10b9693
Відкриті торги    Подання пропозицій
Електронний цифровий підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Оголошення про проведення

Друкувати форму оголошення PDFHTML

Інформація про замовника

Найменування замовника: ФІЛІЯ "ОПЕРАТОР ГАЗОСХОВИЩ УКРАЇНИ" АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "УКРТРАНСГАЗ"
Код ЄДРПОУ: 42601222
Місцезнаходження замовника: 01021, Україна, Київська обл., Київ, Печерський район, ВУЛИЦЯ КЛОВСЬКИЙ УЗВІЗ, будинок 9/1, 3-Й ПОВЕРХ
Контактна особа замовника: Скрипченко Олена Юріївна
(032) 234-93-65
skripchenko-yu@utg.ua

Інформація про процедуру

Звернення за роз’ясненнями: до 10 серпня 2019 17:00
Оскарження умов закупівлі: до 16 серпня 2019 00:00
Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: 20 серпня 2019 17:00
Початок аукціону: 21 серпня 2019 13:43
Очікувана вартість: 636 000,00 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення: Електронна гарантія
Сума тендерного забезпечення: 15 900,00 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни: 3 180,00 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %: 0,50 %

Інформація про предмет закупівлі

Вид предмету закупівлі: Послуги


Закупівля здійснюється у відповідності https://prozorro.gov.ua/plan/UA-P-2019-01-16-000204-a , згідно технічних вимог і якісних характеристик предмета закупівлі «Оцінка впливу на довкілля у процесі прийняття рішень про провадження діяльності для Кегичівського ПСГ філії "Оператор газосховищ України"». Джерело фінансування: кошти підприємства.
Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
1 посл.
Оцінка впливу на довкілля у процесі прийняття рішень про провадження діяльності для Кегичівського ПСГ філії "Оператор газосховищ України"
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: Україна, Відповідно до документації
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 20 вересня 2019  —  31 грудня 2019
ДК 021:2015: 90710000-7 — Екологічний менеджмент

Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)

Подія Опис Тип оплати Період, (днів) Тип днів Розмір оплати, (%)
Надання послуг У строк 30 календарних днів з дати підписання відповідного акту здачі-приймання наданих послуг Джерело фінансування: кошти підприємства. Пiсляоплата 30 Календарні 100

Документація

Критерії вибору переможця

Ціна: 100%

Роз’яснення до процедури

Запитання до процедури

Уточнення кваліфікаційних крітеріїв
Дата подання: 30 липня 2019 12:31
Дата відповіді: 01 серпня 2019 13:21
У складі Кваліфікаційних критеріїв та інших вимог до Учасників торгів Вами наведена наступна вимога: «Учасник торгів у складі тендерної пропозиції надає наступні документи: 2.2.1. Скан-копія одного з наведених нижче документів з додатками, що підтверджує технічну компетентність лабораторії, наданих Учаснику (або його структурному підрозділу, або залученому до надання послуг субпідряднику): - Атестат (з усіма додатками) про акредитацію лабораторії, щодо відповідності критеріям атестації вимогам стандарту ДСТУ ЕN ISO/ІЕС 17025, наданого Національним агенством з акредитації України (або вимогам стандарту EN ISO/IEC 17025, надану органом з акредитації, що є підписантом Угоди ILAC), або - Свідоцтво про відповідність системи вимірювань вимогам ДСТУ ISO 10012, або Сертифікат визнання вимірювальних можливостей лабораторії, або Свідоцтво про атестацію на підтвердження технічної компетентності лабораторіїна проведення вимірювань у сфері метрологічного нагляду виданої ДП «Укрметртестстандарт» або іншим структурним підрозділом (державним підприємством) Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Галузь показників повинна покривати вимірювання всіх наявних факторів впливу (кількісні та якісні показники викидів і скидів, фізичні та біологічні, шумові, вібраційні, світлові, теплові, радіаційні, та інші фактори впливу)». Оскільки формулювання "інші фактори впливу" є неточним, просимо надати вичерпний перелік факторів впливу, вимірювання яких повинна покривати галузь показників лабораторії.
Розгорнути Згорнути
Відповідь: Пункт 2.2.1ДодаткуІІ тендерної документації сформульовано відповідно до абзацу 4 пункту 5 частини 2 статті 6 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», який включає в себе наступні фактори впливу: кількісні та якісні показники викидів і скидів, фізичні та біологічні, шумові, вібраційні, світлові, теплові, радіаційні фактори
Строк дії забезпечення тендерної пропозиції
Дата подання: 30 липня 2019 13:21
Дата відповіді: 31 липня 2019 15:06
У розділі Забезпечення тендерної пропозиції Тендерної документації встановлено, що строк дії забезпечення тендерної пропозиції становить 120 днів з дати розкриття тендерних пропозицій. Просимо надати роз’яснення, з якого числа починається перебіг цього строку та яким днем закінчується. Відповідно до Листа Мінюсту №20-34-968, від 21.07.2005, «Коли строки визначаються днями, то їх обчислюють з дня, наступного після того дня, з якого починається строк. Якщо останній день строку припадає на святковий, вихідний або неробочий день, то днем закінчення строку вважається найближчий робочий день. Також, відповідно до статті 253 Цивільного кодексу України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок». Виходячи з цього, датою початку перебігу строку дії тендерного забезпечення є 22.08.2019 року, а датою закінчення - 20.12.2019 року. Просимо підтвердити чи спростувати таке твердження. Також просимо надати відповідь стосовно того, чи буде порушенням з боку Учасника, встановлення більшого ніж 120 днів строку дії забезпечення тендерної пропозиції.
Розгорнути Згорнути
Відповідь: Відповідно до ст.251 Цивільного кодексу України закріплено поняття строку та терміну. Строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення.
Згідно ст. 253 Цивільного кодексу України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Учасникам, при оформленні забезпечення тендерної пропозиції необхідно враховувати викладене вище.
Уточнюючі питання щодо тендеру
Дата подання: 02 серпня 2019 16:21
Дата відповіді: 06 серпня 2019 17:05
Скажіть будь-ласка, чи проводилися раніше виміри на СЗЗ, повітря, вода, шум, вібрація? Чи є укладені договори на відходи? Чи була розроблено раніше проект ОВНС, дозвіл на викиди, інвентаризація відходів? Витримана санітарно-захисна зона?
Відповідь: В ДодаткуІ ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ І ЯКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТА тендерної документації зазначено етапність надання послуг. Пункт 4 Календарний план надання послуг етап №1 включає в себе Аналітичне опрацювання наданих замовником документів, збір та аналіз інформації про стан навколишнього середовища і впливу на нього планової діяльності. Отримання умов та вимог щодо обсягів досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.
Тому інформація зазначена у запитанні буде надаватися для аналізу переможцю тендеру «Виконавцю» з надання послуг Оцінка впливу на довкілля у процесі прийняття рішень про провадження діяльності для Кегичівського ПСГ філії "Оператор газосховищ України".
Розгорнути всі запитання: 3 Згорнути запитання

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2019-07-23-001641-b.b1
Статус:
Відповідь надана
Дата подання: 07 серпня 2019 15:00
Щодо усунення дискриминаційних умов
Проаналізувавши тендерну документацію, було встановлено наявність дискримінаційних положень, які суперечать чинному законодавству у сфері публічних закупівель, та порушують наше право брати участь у даних торгах згідно встановленого Закону України «Про публічні закупівлі» порядку.
У складі Кваліфікаційних критеріїв та інших вимог до Учасників торгів Вами наведена наступна вимога: «Учасник торгів у складі тендерної пропозиції надає наступні документи: 2.2.1. Скан-копія одного з наведених нижче документів з додатками, що підтверджує технічну компетентність лабораторії, наданих Учаснику (або його структурному підрозділу, або залученому до надання послуг субпідряднику): - Атестат (з усіма додатками) про акредитацію лабораторії, щодо відповідності критеріям атестації вимогам стандарту ДСТУ ЕN ISO/ІЕС 17025, наданого Національним агенством з акредитації України (або вимогам стандарту EN ISO/IEC 17025, надану органом з акредитації, що є підписантом Угоди ILAC), або - Свідоцтво про відповідність системи вимірювань вимогам ДСТУ ISO 10012, або Сертифікат визнання вимірювальних можливостей лабораторії, або Свідоцтво про атестацію на підтвердження технічної компетентності лабораторіїна проведення вимірювань у сфері метрологічного нагляду виданої ДП «Укрметртестстандарт» або іншим структурним підрозділом (державним підприємством) Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Галузь показників повинна покривати вимірювання всіх наявних факторів впливу (кількісні та якісні показники викидів і скидів, фізичні та біологічні, шумові, вібраційні, світлові, теплові, радіаційні, та інші фактори впливу)».

Вказана вимога суттєво обмежує коло потенційних учасників закупівлі.
Відповідно до Технічних вимог і якісних характеристик предмета закупівлі (Додаток №1 до ТД), об’єктом послуги є виробниче управління підземного зберігання газу, що здійснює діяльність із закачування, зберігання та відбору природного газу. У процесі експлуатації (компресорних станцій / свердловин підземного сховища газу / газорозподільчих станцій) можуть мати місце впливи на геологічне, повітряне, водне та ґрунтове середовища. Закачування, зберігання та відбір природного газу планується здійснювати з існуючого чи реконструйованого обладнання (компресорні станції / експлуатаційний фонд свердловин / газорозподільчі станції) яке знаходяться за межами житлової забудови.

Така діяльність, враховуючи місце провадження та технічні вимоги предмета закупівлі, не матиме радіаційних факторів впливу, а відтак немає необхідності у тому, щоб галузь показників лабораторії покривалп вимірювання радіаційного фактору впливу.

Згідно з частиною третьою статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Разом з тим, частиною 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Оскільки дані положення тендерної документації не мають безпосереднього відношення до предмета закупівлі, а також суперечать основним принципам здійснення публічних закупівель, вважаємо їх протиправними та дискримінаційними.

У зв’язку із вищевикладеним просимо усунути порушення під час проведення процедури закупівлі шляхом внесення зміни до Тендерної документації та виключити вимогу щодо покриття лабораторією вимірювання радіаційного фактору впливу.

Розгорнути Згорнути
Рішення замовника: Вимога не задоволена
09 серпня 2019 09:06
Відповідь: Екологічний менеджмент (Оцінка впливу на довкілля у процесі прийняття рішень про провадження діяльності для Кегичівського ПСГ філії "Оператор газосховищ України")

Як зазначалося у абзаці 2 вимоги об’єкти підземного зберігання газу можуть впливати на геологічне, повітряне, водне та ґрунтове середовища. Оскільки об’єкт надання послуг споживає воду з підземних водоносних горизонтів для господарських та побутових (питних) потреб. та керуючись вимогами ДСанПІН 2.2.4.-400-10 та НРБУ – 97 встановлені наступні радіаційні показники безпечності питної води:
--------------------------------------------------
| N | Найменування |Одиниці виміру|Нормативи| Методики |
|з/п | показників | | | визначення |
| | | | | згідно з |
| | | | | додатком 5 |
|----+-----------------+--------------+---------+----------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|----+-----------------+--------------+---------+----------------|
| 1 |Сумарна | Бк/куб.дм | <= 1 |п. 53 |
| |активність | | | |
| |природної суміші | | | |
| |ізотопів U | | | |
|----+-----------------+--------------+---------+----------------|
| 2 |Питома активність| Бк/куб.дм | <= 1 |п. 53 |
| |226 | | | |
| | Ra | | | |
|----+-----------------+--------------+---------+----------------|
| 3 |Питома активність| Бк/куб.дм | <= 1 |п. 53 |
| |228 | | | |
| | Ra | | | |
|----+-----------------+--------------+---------+----------------|
| 4 |Питома активність| Бк/куб.дм | <= 100 |п. 53 |
| |222 | | | |
| | Rn | | | |
|----+-----------------+--------------+---------+----------------|
| 5 |Питома активність| Бк/куб.дм | <= 2 |п. 53 |
| |137 | | | |
| | Cs | | | |
|----+-----------------+--------------+---------+----------------|
| 6 |Питома активність| Бк/куб.дм | <= 2 |п. 53 |
| |90 | | | |
| | Sr | | | |
------------------------------------------------------------------
Ці показники повинні контролюватися з відповідною періодичністю. При цьому слід зазначити, що згідно статті 1 розділу ЗУ «Про питну воду» питна вода - вода, призначена для споживання людиною (водопровідна, фасована, з бюветів, пунктів розливу, шахтних колодязів та каптажів джерел), для використання споживачами для задоволення фізіологічних, санітарно-гігієнічних, побутових та господарських потреб, а також для виробництва продукції, що потребує її використання, склад якої за органолептичними, мікробіологічними, паразитологічними, хімічними, фізичними та радіаційними показниками відповідає гігієнічним вимогам.
При цьому об’єкт досліджень працює на підставі діючого дозволу на спеціальне водокористування де чітко зазначена мета водокористування.
Враховуючи п.2 статті 1 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» громадськість - одна чи більше фізичних або юридичних осіб, їх об’єднання, організації або групи. Колектив підприємства і населення зобов’язане бути ознайомлене з радіаційними показниками води, що використовується.
Тому для формування та винесення на громадські слухання звіту та матеріалів про оцінку пливу на довкілля необхідно встановити та оприлюднити значення вмісту природних радіо

Актуальні тендери

До пошуку