Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології)
Очікувана вартість
364 617,00 UAH
UA-2018-05-29-001472-a 670981fe61bc46d1a063fffd5f285f55
Відкриті торги    Завершена
Електронний цифровий підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Оголошення про проведення

Друкувати форму оголошення PDFHTML

Інформація про замовника

Найменування замовника: ДП "Лиманське лісове господарство"
Код ЄДРПОУ: 00991717
Місцезнаходження замовника: 84404, Україна, Донецька обл., Лиман, вул. Костянтина Гасієва, буд. 1 "А"
Контактна особа замовника: Усенко Денис Миколайович
+380626126964
leshoz.liman@gmail.com

Інформація про процедуру

Звернення за роз’ясненнями: до 05 червня 2018 14:27
Оскарження умов закупівлі: до 11 червня 2018 00:00
Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: 15 червня 2018 14:27
Очікувана вартість: 364 617,00 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення: Відсутній

Інформація про предмет закупівлі

Документація

Тендерна документація

29 травня 2018 14:26
Електронний цифровий підпис
29 травня 2018 14:23
Додаток5.doc
29 травня 2018 14:23
Додаток4.doc
29 травня 2018 14:23
Додаток2.docx
29 травня 2018 14:23
Додаток1.docx
29 травня 2018 14:23
Тендерна документація.doc

Роз’яснення до процедури

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2018-05-29-001472-a.b1
Статус:
Відповідь надана
Учасник: ФОП Ткачов Максим Миколайович, Код ЄДРПОУ:2800600656
Дата подання: 23 червня 2018 15:59
вимога до протоколу №31 від 22.06.18р.
Предметом закупівлі є: проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології. В «кваліфікаційних критеріях до додатку 1» мною були завантажені документи, що чітко відповідають Додатку 1 тендерної документації, де в пункті 3 значиться: «Лист в довільній формі, за підписом уповноваженої особи Учасника та завірений печаткою (за наявності) з інформацією про виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації, з підтверджуючими документами (копією договору та актом здачи –приймання послуг)», а саме договори з актами виконаних робіт по проведенню наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології. Не має значення де конкретно застосовувалась ця технологія - будь то багаторічні насадження, пшениця, горох, соняшник, чи ліс, посадка, відкриті території та інше, але має значення наявність відповідної техніки та досвіду роботи по знищенню шкідників. Технічно виконання цих робіт суттєво не відрізняється. В зв’язку з цим, я вважаю, що відхилення моєї пропозиції не є правомірним, тому що договори по проведенню наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології були надані в повному обсязі та повністю відповідають предмету закупівлі. Прошу врахувати ці вимоги і змінити своє рішення.
Розгорнути Згорнути
Рішення замовника: Вимога відхилена
25 червня 2018 11:12
У відповідь на вашу скаргу ДП “Лиманське лісове господарство ” повідомляє, що відповідно до оголошення від 29.05.18 р. про проведення відкритих торгів на закупівлю ДК 021:2015 код 77230000-1 Послуги, пов’язані з лісівництвом (Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології)). Предметом закупівлі є Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (ДК 021:2015 код 77231200-0), а спосіб надання даних послуг це - Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології.
Для подання тендерних пропозицій у кожної особи є не менше 15 днів. У межах цього строку, але не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції, учасник має право звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі.
Періодом уточнень щодо предмету закупівлі та оскарження умов тендерної документації було визначено строк до 11.06.2018 р. а отже, виходячи з вищенаведеного, питання щодо предмету закупівлі та умов тендерної документації відсутні, що підтверджує зрозумілість конкретики предмету закупівлі та умов тендерної документації.
Номер вимоги: UA-2018-05-29-001472-a.a3
Статус:
Відповідь надана
Учасник: ФОП Ткачов Максим Миколайович, Код ЄДРПОУ:2800600656
Дата подання: 26 червня 2018 20:55
на вашу відповідь
Так, тільки тому що мені було добре зрозуміло предмет закупівлі, прийнято рішення про участь у цьому тендері. Це пов’язано з наявністю у мене спеціальної техніки, яка потрібна для виконання технічного завдання. Прошу відповісти на питання: чим відрізняється обробка садів чи ланів від обробки лісу? Тільки кутом повернення форсунки. На мою думку, у мене є всі підстави для участі в даному тендері. Теоретично і практично ми можемо виконати таку роботу, але Ваше стійке небажання признавати можливість виконання нами цих робіт та наданих договорів не дуже зрозуміло. З проведення аукціону зрозуміло, що третього учасника ніяк не чекали, бо обидва інших учасника не зробили і кроку в ціновій боротьбі, тобто торгах, що засвідчує очевидну впевненість в результатах проведення тендера. А також участь єдиного монополіста по східному регіону в цій галузі. Якщо звернутись до питання аналогічного договору по конкретно «Послуги боротьби зі шкідниками лісу», то цей досвід приватним підприємствам в Україні не можливо отримати із-за централізованих рознарядок на обробку лісів «зверху» (і це мені зрозуміло, тому що по цих закупівлях не було тендерів), де виконавцем завжди було одне спеціалізоване державне підприємство. Все це не дає підстав для чесної конкурентної боротьби. Проводити тендери із завідомо відомим переможцем тільки для того, що того потребує законодавство? З введенням державних закупівель через систему Prozorro малось на увазі участь також інших підприємств окрім монополістів. Чим практично відрізняється обробка садів та ланів від обробки лісів із застосуванням аерозольної технології? Напишіть, будь ласка, розгорнуту відповідь, якщо ви вважаєте, що в цьому є принципова різниця. Але я вважаю, що надані копії договорів являються достатнім доказом спроможності виконати ці роботи.
Розгорнути Згорнути
Рішення замовника: Вимога відхилена
27 червня 2018 19:52
У відповідь на вашу скаргу ДП “Лиманське лісове господарство” повідомляє, що для обробки лісових насаджень були розроблені спеціальні нормативи, в залежності від виду насаджень (структури, типу, лісорослинних умов, бонітету і повноти насаджень). Так, в хвойних, листяних, змішаних насадженнях з різною повнотою використовується різні норми витрат робочої рідини (не препарату) та розмір аерозолі. Тобто дисперсія аерозольних часток коливається в різних межах в соснових, ялинових суборах і сугрудах, в кленово-липовій діброві і в соснових борах дисперсія буде різна, що пояснюється різним ступенем проникності насадження. В насадженнях в межах лісогосподарського підприємства необхідно під кожну ділянку розраховувати рівень проникнення і вибір коливання дисперсії аерозолю (значень випадкових величин від середнього значення її розміру). В залежності від типу лісу вибираються розрахункові показники для обробки, а не тільки кут повороту і нахилу форсунки. Також може змінюватись і ширина робочого захвату аерозольного туману у зв’язку з типом насадження – від 150 до 500 метрів, що є важливим для ефективної обробки і досягнення основної цілі винищувальних заходів – високої технічної ефективності боротьби зі шкідником.
Таким чином, обробка ланів значно відрізняється від обробки лісів, оскільки крони дерев, особливо в багатоярусних насадженнях, мають різні градації проникності. Крім того, у зв’язку з впливом повітряних мас на поширення аерозольної хмари виникають певні труднощі в управлінні аерозолями в просторі деревостанів (лісових масивів). Тому норми витрати препаратів та робочої рідини розраховуються з урахуванням віку, висоти, повноти та ступеню зімкнутості крон насаджень.
Також, безпосередньо перед початком проведення обробки лісових насаджень необхідно провести лісопатологічні обстеження з метою визначення:
1. чисельності та щільності популяції певного виду шкідника;
2. потенційної загрози пошкодження лісових насаджень;
3. визначення площі по ступеням дефоліації асиміляційного апарату личинками шкідників згідно методик, прийнятих у практиці лісозахисту;
4. визначення епіцентру осередку спалаху масового розмноження певного виду шкідника;
5. визначення загальної площі осередку, в т.ч. площі, яка потребує проведення обробки;
6. наявність інших видів шкідливих комах, які мають синхронні строки фенологічного розвитку водночас; у випадках комплексних осередків необхідні навички розрізняти східних шкідників і правильно визначити термін проведення обробки, щоб запобігти проведенню обробки в той час, як один з видів шкідників знаходиться в стадії діапаузи або лялечки, що унеможливлює проведення ефективної обробки комплексу шкідників
7. наявності діапаузуючого резерву шкідників та прогнозування лісопатологічної ситуації на майбутній вегетаційний період.
Обробка лісових насаджень в нічний час має на увазі під собою добре знання проїжджих доріг і уміння орієнтуватися в лісових насадженнях.
Отже, вимога щодо наявності досвіду виконання аналогічного договору безпосередньо у лісових масивах є обґрунтованою та необхідною.
Номер вимоги: UA-2018-05-29-001472-a.c5
Статус:
Відповідь надана
Учасник: ФОП Ткачов Максим Миколайович, Код ЄДРПОУ:2800600656
Дата подання: 01 липня 2018 21:09
до вашої відповіді
До вашої відповіді від 27.06.18 19:52
У додатку 3 до тендерної документації ретельно прописані види шкідників та вимоги до кількості подання робочої рідини та швидкості руху установки ( 4л/хв. та 8 км/год.). Також до розміру крапель туману – робоча рідина може дробитись на мілкі частини від 0,5 до 50 мікрон. У нас є можливість міняти розмір дисперсії. Ці параметри Замовник вказує безпосередньо перед обробкою листяних чи хвойних насаджень, якщо є спеціальні нормативи для кожного виду насаджень. Технічно це все можливо виконати. Також не має проблем з шириною робочого захвату туману від 100 метрів до 1000 метрів та напрямком його руху за вітром. Досвід таких робот маємо з обробки високорослих «старих» садів.
Що стосується лісопатологічних обстежень, то в тендерній документації не має таких вимог. Це роблять працівники Замовника. Закупівля проводиться по кратерію: ДК 021:2015 код 77230000-1 Послуги, пов’язані з лісівництвом (Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології)). Тобто тільки технічне виконання по внесенню інсектициду за допомогою аерозольної технології. В додатку 3 вже визначені об’єми робіт і це переконує в тому що всі необхідні лісопатологічні заходи проведені.
Робота в нічний час для нас не є новиною, тому що такі роботи завжди виконуються в нічний час за наявності градієнту. Завжди представник Замовника (з засобами індивідуального захисту) супроводжує рух установки в кабіні чи в допоміжному автомобілі та вказує дорогу. Неможливо повірити в те що співробітники підприємства (яке ви вважаєте переможцем) знають міжквартальні дороги та просіки на пам’ять.
У зв’язку з цим ми переконані в тому, що відхилення нашої пропозиції було не справедливим.
Розгорнути Згорнути
Рішення замовника: Вимога відхилена
02 липня 2018 14:10
У відповідь на вашу скаргу ДП “Лиманське лісове господарство ” повідомляє що, Згідно технічних вимог до предмета закупівлі у підрозділі «Опис робочих ділянок» вказується що, виконавцем визначається основний маршрут руху генератора (згідно таксаційного опису – складу, структури, бонітету тощо) та водночас визначення запасного маршруту (в разі різкої зміни напрямку вітру під час обробки), що має на увазі проведення попереднього поточного лісопатологічного обстеження (проект договору про закупівлю послуг до тендерної документації);
Учасник – переможець, має відповідний досвід проведення наземних обробок лісових насаджень з відповідними таксаційними характеристиками (висота деревостанів, структура, лісорослинні умови, повнота) що, документально підтверджено копією відповідного договору та акту здавання – приймання робіт.
Крім того, висота соснових насаджень значно перевищує висоту садів, ступінь проникнення насаджень і відповідно – ширина робочого захвату, що визначається безпосередньо перед обробкою – значно відрізняється від садових і багаторічних плодових насаджень. Схема посадки садів суттєво відрізняється від схеми посадки лісових насаджень, оскільки квартальні просіки і лісові дороги часто не відповідають фактичному розміщенню в натурі;
Згідно п.3.5 «Проекту договору про закупівлю послуг», перед початком обробки проводиться огляд ділянок на предмет визначення черги обробки і маршруту руху генератора;
Згідно п.3.7 «Проекту договору про закупівлю послуг» проводиться контрольне лісопатологічне обстеження з визначенням ступеню пошкодження насаджень і рівнем загрози;
Ще раз про звертаємо увагу на необхідність урахування перед початком обробки фенологічних строків розвитку заявлених видів шкідливих комах (відродження личинок, строки линьки, лялькування тощо), а не тільки вид комахи. Так, строки линяння сильно впливають на сприйнятливість комах к препарату і відповідно на ефективність обробки. Температурний режим вегетаційного періоду 2018р. викликав певні зміни у фенологічних строках розвитку заявлених видів шкідливих комах, тому необхідно встановити співвідношення стадії біологічного розвитку (личинки або гусениці) для визначення оптимальних показників внесення інсектициду у популяцію шкідливих комах. Так, висока температура повітря, яка спостерігалась у вегетаційний період 2017 року та прогнозується на частину вегетаційного періоду 2018 року (серпень-вересень) значно перевищує оптимальний температурний режим, необхідний для задовільного розвитку личинки (гусениці) та потребує обов’язкового урахування перед початком обробки.
Отже, вкотре повідомляємо що, Вашу пропозицію було відхилено через відсутність досвіду виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації, з підтверджуючими документами (копією договору та актом здавання – приймання послуг), а не через відсутність обладнання та матеріально-технічної бази (ймовірну спроможність виконання необхідних робіт).
Номер вимоги: UA-2018-05-29-001472-a.b7
Статус:
Відповідь надана
Учасник: ФОП Ткачов Максим Миколайович, Код ЄДРПОУ:2800600656
Дата подання: 02 липня 2018 23:29
на вашу відповідь
Проведення тендерів у системі Prozorro має на увазі пошук більш привабливих за ціною альтернативних постачальників та конкурентів для монополістів які раніше виконували багато років без конкурентів подібні роботи. В нашому випадку приватні підприємства ні в якому разі не могли отримати такий договір, тому що Лісгоспи та підприємства Лісозахисту є державними і такі роботи проводились без тендерів, а якщо з тендерами, то з завідомо визначеним переможцем (як і в нашому випадку, жоден з учасників не знизив ціни хоть на крок на протязі трьох раундів аукціону). З введенням системи Prozorro ситуація трохи змінилась, даючи можливість стороннім підприємствам теж приймати участь в тих закупівлях де їх не чекали, що може закінчитись порушенням «усталених напрацьованих» зв’язків. І їх ні в якому разі не хочуть допускати на цей ринок. Договори по знищенню шкідників лісу не можливо було отримати за 18 років нашої діяльності. У кожній відповіді Ви описуєте техпроцес намагаючись переконати , що для нас це буде щось нове і ми подібного ніколи не робили. Кожен виконаний договір передбачає , що виконавцем визначається основний маршрут руху генератора та водночас визначення запасного маршруту (в разі різкої зміни напрямку вітру під час обробки), огляд ділянок на предмет черги обробки, а також облік ефективності через 2-3 дні після обробки. Стосовно насупнього: «висота соснових насаджень значно перевищує висоту садів, ступінь проникнення насаджень і відповідно – ширина робочого захвату, що визначається безпосередньо перед обробкою – значно відрізняється від садових і багаторічних плодових насаджень. Схема посадки садів суттєво відрізняється від схеми посадки лісових насаджень», так відрізняється і перевищує метрів на 3-6, але це повністю технічно зрозуміле питання. Стосовно п.3.7 «Проекту договору про закупівлю послуг» проводиться контрольне лісопатологічне обстеження з визначенням ступеню пошкодження насаджень і рівнем загрози, обов’язково буде проведено кваліфікованими фахівцями лісопатологами з відповідною освітою та досвідом з представниками Замовника та визначенням ступеню пошкодження насаджень, рівнем загрози і врахування оптимального температурного режиму. Нашу пропозицію було відхилено через відсутність досвіду виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації, тому що приватним підприємствам не можливо було отримати саме цей досвід через відсутність «відкритих» замовлень від державних Лісгоспів, але ми маємо технічно ідентичні договори які по суті не сильно відрізняються.
Розгорнути Згорнути
Рішення замовника: Вимога відхилена
03 липня 2018 07:59
Вкотре повідомляємо що, Вашу пропозицію було відхилено через відсутність досвіду виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації, з підтверджуючими документами (копією договору та актом здавання – приймання послуг)
Номер вимоги: UA-2018-05-29-001472-a.b2
Статус:
Відповідь надана
Учасник: ФОП Ткачов Максим Миколайович, Код ЄДРПОУ:2800600656
Дата подання: 23 червня 2018 16:00
вимога до протоколу № 32 від 22.06.2018р.
Предметом закупівлі є: проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології. В «кваліфікаційних критеріях до додатку 1» мною були завантажені документи, що чітко відповідають Додатку 1 тендерної документації, де в пункті 3 значиться: «Лист в довільній формі, за підписом уповноваженої особи Учасника та завірений печаткою (за наявності) з інформацією про виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації, з підтверджуючими документами (копією договору та актом здачи –приймання послуг)», а саме договори з актами виконаних робіт по проведенню наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології. Не має значення де конкретно застосовувалась ця технологія - будь то багаторічні насадження, пшениця, горох, соняшник, чи ліс, посадка, відкриті території та інше, але має значення наявність відповідної техніки та досвіду роботи по знищенню шкідників. Технічно виконання цих робіт суттєво не відрізняється. В зв’язку з цим, я вважаю, що відхилення моєї пропозиції не є правомірним, тому що договори по проведенню наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології були надані в повному обсязі та повністю відповідають предмету закупівлі. Прошу врахувати ці вимоги і змінити своє рішення.
Розгорнути Згорнути
Рішення замовника: Вимога відхилена
25 червня 2018 11:12
У відповідь на вашу скаргу ДП “Лиманське лісове господарство ” повідомляє, що відповідно до оголошення від 29.05.18 р. про проведення відкритих торгів на закупівлю ДК 021:2015 код 77230000-1 Послуги, пов’язані з лісівництвом (Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології)). Предметом закупівлі є Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (ДК 021:2015 код 77231200-0), а спосіб надання даних послуг це - Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології.
Для подання тендерних пропозицій у кожної особи є не менше 15 днів. У межах цього строку, але не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної пропозиції, учасник має право звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі.
Періодом уточнень щодо предмету закупівлі та оскарження умов тендерної документації було визначено строк до 11.06.2018 р. а отже, виходячи з вищенаведеного, питання щодо предмету закупівлі та умов тендерної документації відсутні, що підтверджує зрозумілість конкретики предмету закупівлі та умов тендерної документації.
Номер вимоги: UA-2018-05-29-001472-a.a4
Статус:
Відповідь надана
Учасник: ФОП Ткачов Максим Миколайович, Код ЄДРПОУ:2800600656
Дата подання: 26 червня 2018 20:56
на вашу відвовідь
Так, тільки тому що мені було добре зрозуміло предмет закупівлі, прийнято рішення про участь у цьому тендері. Це пов’язано з наявністю у мене спеціальної техніки, яка потрібна для виконання технічного завдання. Прошу відповісти на питання: чим відрізняється обробка садів чи ланів від обробки лісу? Тільки кутом повернення форсунки. На мою думку, у мене є всі підстави для участі в даному тендері. Теоретично і практично ми можемо виконати таку роботу, але Ваше стійке небажання признавати можливість виконання нами цих робіт та наданих договорів не дуже зрозуміло. З проведення аукціону зрозуміло, що третього учасника ніяк не чекали, бо обидва інших учасника не зробили і кроку в ціновій боротьбі, тобто торгах, що засвідчує очевидну впевненість в результатах проведення тендера. А також участь єдиного монополіста по східному регіону в цій галузі. Якщо звернутись до питання аналогічного договору по конкретно «Послуги боротьби зі шкідниками лісу», то цей досвід приватним підприємствам в Україні не можливо отримати із-за централізованих рознарядок на обробку лісів «зверху» (і це мені зрозуміло, тому що по цих закупівлях не було тендерів), де виконавцем завжди було одне спеціалізоване державне підприємство. Все це не дає підстав для чесної конкурентної боротьби. Проводити тендери із завідомо відомим переможцем тільки для того, що того потребує законодавство? З введенням державних закупівель через систему Prozorro малось на увазі участь також інших підприємств окрім монополістів. Чим практично відрізняється обробка садів та ланів від обробки лісів із застосуванням аерозольної технології? Напишіть, будь ласка, розгорнуту відповідь, якщо ви вважаєте, що в цьому є принципова різниця. Але я вважаю, що надані копії договорів являються достатнім доказом спроможності виконати ці роботи.
Розгорнути Згорнути
Рішення замовника: Вимога відхилена
27 червня 2018 19:54
У відповідь на вашу скаргу ДП “Лиманське лісове господарство” повідомляє, що для обробки лісових насаджень були розроблені спеціальні нормативи, в залежності від виду насаджень (структури, типу, лісорослинних умов, бонітету і повноти насаджень). Так, в хвойних, листяних, змішаних насадженнях з різною повнотою використовується різні норми витрат робочої рідини (не препарату) та розмір аерозолі. Тобто дисперсія аерозольних часток коливається в різних межах в соснових, ялинових суборах і сугрудах, в кленово-липовій діброві і в соснових борах дисперсія буде різна, що пояснюється різним ступенем проникності насадження. В насадженнях в межах лісогосподарського підприємства необхідно під кожну ділянку розраховувати рівень проникнення і вибір коливання дисперсії аерозолю (значень випадкових величин від середнього значення її розміру). В залежності від типу лісу вибираються розрахункові показники для обробки, а не тільки кут повороту і нахилу форсунки. Також може змінюватись і ширина робочого захвату аерозольного туману у зв’язку з типом насадження – від 150 до 500 метрів, що є важливим для ефективної обробки і досягнення основної цілі винищувальних заходів – високої технічної ефективності боротьби зі шкідником.
Таким чином, обробка ланів значно відрізняється від обробки лісів, оскільки крони дерев, особливо в багатоярусних насадженнях, мають різні градації проникності. Крім того, у зв’язку з впливом повітряних мас на поширення аерозольної хмари виникають певні труднощі в управлінні аерозолями в просторі деревостанів (лісових масивів). Тому норми витрати препаратів та робочої рідини розраховуються з урахуванням віку, висоти, повноти та ступеню зімкнутості крон насаджень.
Також, безпосередньо перед початком проведення обробки лісових насаджень необхідно провести лісопатологічні обстеження з метою визначення:
1. чисельності та щільності популяції певного виду шкідника;
2. потенційної загрози пошкодження лісових насаджень;
3. визначення площі по ступеням дефоліації асиміляційного апарату личинками шкідників згідно методик, прийнятих у практиці лісозахисту;
4. визначення епіцентру осередку спалаху масового розмноження певного виду шкідника;
5. визначення загальної площі осередку, в т.ч. площі, яка потребує проведення обробки;
6. наявність інших видів шкідливих комах, які мають синхронні строки фенологічного розвитку водночас; у випадках комплексних осередків необхідні навички розрізняти східних шкідників і правильно визначити термін проведення обробки, щоб запобігти проведенню обробки в той час, як один з видів шкідників знаходиться в стадії діапаузи або лялечки, що унеможливлює проведення ефективної обробки комплексу шкідників
7. наявності діапаузуючого резерву шкідників та прогнозування лісопатологічної ситуації на майбутній вегетаційний період.
Обробка лісових насаджень в нічний час має на увазі під собою добре знання проїжджих доріг і уміння орієнтуватися в лісових насадженнях.
Отже, вимога щодо наявності досвіду виконання аналогічного договору безпосередньо у лісових масивах є обґрунтованою та необхідною.
Номер вимоги: UA-2018-05-29-001472-a.c6
Статус:
Відповідь надана
Учасник: ФОП Ткачов Максим Миколайович, Код ЄДРПОУ:2800600656
Дата подання: 01 липня 2018 21:10
на вашу відповідь
До вашої відповіді від 27.06.18 19:52
У додатку 3 до тендерної документації ретельно прописані види шкідників та вимоги до кількості подання робочої рідини та швидкості руху установки ( 4л/хв. та 8 км/год.). Також до розміру крапель туману – робоча рідина може дробитись на мілкі частини від 0,5 до 50 мікрон. У нас є можливість міняти розмір дисперсії. Ці параметри Замовник вказує безпосередньо перед обробкою листяних чи хвойних насаджень, якщо є спеціальні нормативи для кожного виду насаджень. Технічно це все можливо виконати. Також не має проблем з шириною робочого захвату туману від 100 метрів до 1000 метрів та напрямком його руху за вітром. Досвід таких робот маємо з обробки високорослих «старих» садів.
Що стосується лісопатологічних обстежень, то в тендерній документації не має таких вимог. Це роблять працівники Замовника. Закупівля проводиться по кратерію: ДК 021:2015 код 77230000-1 Послуги, пов’язані з лісівництвом (Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології)). Тобто тільки технічне виконання по внесенню інсектициду за допомогою аерозольної технології. В додатку 3 вже визначені об’єми робіт і це переконує в тому що всі необхідні лісопатологічні заходи проведені.
Робота в нічний час для нас не є новиною, тому що такі роботи завжди виконуються в нічний час за наявності градієнту. Завжди представник Замовника (з засобами індивідуального захисту) супроводжує рух установки в кабіні чи в допоміжному автомобілі та вказує дорогу. Неможливо повірити в те що співробітники підприємства (яке ви вважаєте переможцем) знають міжквартальні дороги та просіки на пам’ять.
У зв’язку з цим ми переконані в тому, що відхилення нашої пропозиції було не справедливим.
Розгорнути Згорнути
Рішення замовника: Вимога відхилена
02 липня 2018 14:10
У відповідь на вашу скаргу ДП “Лиманське лісове господарство ” повідомляє що, Згідно технічних вимог до предмета закупівлі у підрозділі «Опис робочих ділянок» вказується що, виконавцем визначається основний маршрут руху генератора (згідно таксаційного опису – складу, структури, бонітету тощо) та водночас визначення запасного маршруту (в разі різкої зміни напрямку вітру під час обробки), що має на увазі проведення попереднього поточного лісопатологічного обстеження (проект договору про закупівлю послуг до тендерної документації);
Учасник – переможець, має відповідний досвід проведення наземних обробок лісових насаджень з відповідними таксаційними характеристиками (висота деревостанів, структура, лісорослинні умови, повнота) що, документально підтверджено копією відповідного договору та акту здавання – приймання робіт.
Крім того, висота соснових насаджень значно перевищує висоту садів, ступінь проникнення насаджень і відповідно – ширина робочого захвату, що визначається безпосередньо перед обробкою – значно відрізняється від садових і багаторічних плодових насаджень. Схема посадки садів суттєво відрізняється від схеми посадки лісових насаджень, оскільки квартальні просіки і лісові дороги часто не відповідають фактичному розміщенню в натурі;
Згідно п.3.5 «Проекту договору про закупівлю послуг», перед початком обробки проводиться огляд ділянок на предмет визначення черги обробки і маршруту руху генератора;
Згідно п.3.7 «Проекту договору про закупівлю послуг» проводиться контрольне лісопатологічне обстеження з визначенням ступеню пошкодження насаджень і рівнем загрози;
Ще раз про звертаємо увагу на необхідність урахування перед початком обробки фенологічних строків розвитку заявлених видів шкідливих комах (відродження личинок, строки линьки, лялькування тощо), а не тільки вид комахи. Так, строки линяння сильно впливають на сприйнятливість комах к препарату і відповідно на ефективність обробки. Температурний режим вегетаційного періоду 2018р. викликав певні зміни у фенологічних строках розвитку заявлених видів шкідливих комах, тому необхідно встановити співвідношення стадії біологічного розвитку (личинки або гусениці) для визначення оптимальних показників внесення інсектициду у популяцію шкідливих комах. Так, висока температура повітря, яка спостерігалась у вегетаційний період 2017 року та прогнозується на частину вегетаційного періоду 2018 року (серпень-вересень) значно перевищує оптимальний температурний режим, необхідний для задовільного розвитку личинки (гусениці) та потребує обов’язкового урахування перед початком обробки.
Отже, вкотре повідомляємо що, Вашу пропозицію було відхилено через відсутність досвіду виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації, з підтверджуючими документами (копією договору та актом здавання – приймання послуг), а не через відсутність обладнання та матеріально-технічної бази (ймовірну спроможність виконання необхідних робіт).
Номер вимоги: UA-2018-05-29-001472-a.b8
Статус:
Відповідь надана
Учасник: ФОП Ткачов Максим Миколайович, Код ЄДРПОУ:2800600656
Дата подання: 02 липня 2018 23:31
на вашу відповідь
Проведення тендерів у системі Prozorro має на увазі пошук більш привабливих за ціною альтернативних постачальників та конкурентів для монополістів які раніше виконували багато років без конкурентів подібні роботи. В нашому випадку приватні підприємства ні в якому разі не могли отримати такий договір, тому що Лісгоспи та підприємства Лісозахисту є державними і такі роботи проводились без тендерів, а якщо з тендерами, то з завідомо визначеним переможцем (як і в нашому випадку, жоден з учасників не знизив ціни хоть на крок на протязі трьох раундів аукціону). З введенням системи Prozorro ситуація трохи змінилась, даючи можливість стороннім підприємствам теж приймати участь в тих закупівлях де їх не чекали, що може закінчитись порушенням «усталених напрацьованих» зв’язків. І їх ні в якому разі не хочуть допускати на цей ринок. Договори по знищенню шкідників лісу не можливо було отримати за 18 років нашої діяльності. У кожній відповіді Ви описуєте техпроцес намагаючись переконати , що для нас це буде щось нове і ми подібного ніколи не робили. Кожен виконаний договір передбачає , що виконавцем визначається основний маршрут руху генератора та водночас визначення запасного маршруту (в разі різкої зміни напрямку вітру під час обробки), огляд ділянок на предмет черги обробки, а також облік ефективності через 2-3 дні після обробки. Стосовно насупнього: «висота соснових насаджень значно перевищує висоту садів, ступінь проникнення насаджень і відповідно – ширина робочого захвату, що визначається безпосередньо перед обробкою – значно відрізняється від садових і багаторічних плодових насаджень. Схема посадки садів суттєво відрізняється від схеми посадки лісових насаджень», так відрізняється і перевищує метрів на 3-6, але це повністю технічно зрозуміле питання. Стосовно п.3.7 «Проекту договору про закупівлю послуг» проводиться контрольне лісопатологічне обстеження з визначенням ступеню пошкодження насаджень і рівнем загрози, обов’язково буде проведено кваліфікованими фахівцями лісопатологами з відповідною освітою та досвідом з представниками Замовника та визначенням ступеню пошкодження насаджень, рівнем загрози і врахування оптимального температурного режиму. Нашу пропозицію було відхилено через відсутність досвіду виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації, тому що приватним підприємствам не можливо було отримати саме цей досвід через відсутність «відкритих» замовлень від державних Лісгоспів, але ми маємо технічно ідентичні договори які по суті не відрізняються.
Розгорнути Згорнути
Рішення замовника: Вимога відхилена
03 липня 2018 07:59
Вкотре повідомляємо що, Вашу пропозицію було відхилено через відсутність досвіду виконання аналогічного договору (не менше одного договору) з аналогічним предметом закупівлі, який зазначено в даній тендерній документації, з підтверджуючими документами (копією договору та актом здавання – приймання послуг)

Документи подані скаржником

02 липня 2018 23:29
Гарантійний лист 1.doc
02 липня 2018 23:37
Гарантійний лист 1.pdf

Документи подані скаржником

02 липня 2018 23:31
Гарантійний лист 1.doc
02 липня 2018 23:38
Гарантійний лист 1.pdf

Лоти

Інформація про лот

Предмет закупівлі: Лот 1 - Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології)
Статус: Завершений
Очікувана вартість: 288 000,00 UAH з ПДВ
Мінімальний крок аукціону: 100,00 UAH з ПДВ
Вид тендерного забезпечення: Відсутній

Аукціон

Початок: 18 червня 2018 15:52
Закінчення: 18 червня 2018 16:19
Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Позиції

5485 га.
Послуги з боротьби зі шкідниками лісу (Проведення наземних винищувальних заходів боротьби із застосуванням аерозольної технології)
ДК 021:2015: 77230000-1 — Послуги, пов’язані з лісівництвом
Доставка: 84404, Донецька область, м. Лиман, вул. Костянтина Гасієва, буд. 1 "А"
Дата доставки: до 30 листопада 2018 14:27

Критерії вибору переможця

Ціна: 100%

Тендерна документація

29 травня 2018 14:23
Додаток3.doc

Реєстр пропозицій

Друкувати реєстр отриманих тендерних пропозицій PDFHTML

Дата і час розкриття: 18 червня 2018 16:19

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ДП Новоайдарське лісомисливське господарство 288 000,00
UAH з ПДВ
288 000,00
UAH з ПДВ
Документи
ДП Харківлісозахист 285 000,60
UAH з ПДВ
285 000,60
UAH з ПДВ
Документи
ФОП Ткачов Максим Миколайович 280 000,00
UAH з ПДВ
280 000,00
UAH з ПДВ
Документи

Публічні документи

12 червня 2018 11:41
sign.p7s
12 червня 2018 11:40
судимость.jpg
12 червня 2018 11:40
про корупцію Дудін.jpg
12 червня 2018 11:40
ощадбанк-2.jpg
12 червня 2018 11:40
ощадбанк-1.jpg
12 червня 2018 11:25
sign.p7s
12 червня 2018 11:24
інше.pdf
12 червня 2018 11:24
Договор обработки.pdf
12 червня 2018 11:24
Додаток4.pdf
12 червня 2018 11:24
3-досвід.pdf

Публічні документи

26 червня 2018 10:47
тендерна пропозиція
12 червня 2018 11:17
технічні вимоги лот1.pdf
12 червня 2018 11:17
проект договору.pdf
12 червня 2018 11:17
лист згода.pdf
12 червня 2018 11:17
відомість з ЄДРПОУ.pdf
12 червня 2018 11:17
Виписка з ЄДРПОУ.pdf

Публічні документи

18 червня 2018 16:31
пропозиція 1.pdf
14 червня 2018 13:11
ЛИСТ-ЗГОДА.pdf
14 червня 2018 13:11
Лист гарантія.pdf
14 червня 2018 13:10
Захист довкілля.pdf
14 червня 2018 13:08
Довідка до р.5п.2.pdf
14 червня 2018 13:08
Довідки до ст.17.pdf
14 червня 2018 13:08
проект договору 1.pdf
14 червня 2018 13:08
лист погодження до ТЗ 1.pdf
14 червня 2018 13:05
Свідоцтво, витяги.pdf

Протокол розкриття

Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано
ФОП Ткачов Максим Миколайович
#2800600656
Відхилено 280 000,00
UAH з ПДВ
22 червня 2018 10:24
ДП Харківлісозахист
#21205388
Переможець 285 000,60
UAH з ПДВ
26 червня 2018 09:26

Документи

22 червня 2018 10:24
sign.p7s
22 червня 2018 10:23
Протокол розгляду

Документи

26 червня 2018 09:26
sign.p7s
26 червня 2018 09:25
Протокол розгляду

Повідомлення про намір укласти договір

Дата і час публікації: 26 червня 2018 09:26

Друкувати повідомлення про намір укласти договір PDFHTML
Учасник Пропозиція Документи
ДП Харківлісозахист
#21205388
285 000,60
UAH з ПДВ
Документи

Документи

26 червня 2018 09:26
sign.p7s
26 червня 2018 09:25
Протокол розгляду

Укладений договір

Перевірити оплати (тільки для платежів казначейства)
Контракт Статус Опубліковано
sign.p7s укладений
09 липня 2018 14:44
Договір укладений
09 липня 2018 14:44
sign.p7s зміни до договору
06 листопада 2018 15:42
sign.p7s зміни до договору
06 листопада 2018 15:40
Додаткова угода 1.PDF зміни до договору
06 листопада 2018 15:28

Зміни до договору

Дата внесення змін до договору:
06 листопада 2018
Дата публікації змін до договору:
06 листопада 2018
Випадки для внесення змін до істотних умов договору: Зменшення обсягів закупівлі
Опис змін, що внесені до істотних умов договору: Зменшення обсягів закупівлі
Номер договору про закупівлю: 206/18
Договір:
Друкувати повідомлення про внесення змін до договору: PDFHTML

Виконання договору

Друкувати звіт про виконання договору про закупівлю PDFHTML
Строк дії за договором: 09 липня 2018 — 31 грудня 2018
Сума оплати за договором: 74 146,92
UAH з ПДВ

Актуальні тендери

До пошуку