Спробуйте новий дизайн сторінки тендера

arrow_right_alt

Звернення до Держаудитслужби

Оберіть

Контактна інформація

Дані про місцезнаходження та Email будуть доступні лише працівникам Державної аудиторської служби України

Електронний підпис

Кейтерингові послуги (послуги з організації шкільного харчування)
Очікувана вартість
730 800,00 UAH
UA-2018-02-28-001440-a fc06626532fc4f5bb40b24f747f3742e
Відкриті торги    Завершена
Електронний підпис накладено. Перевірити

Перевірка підпису

Контакти

Король Микола

380322514557 skool42@ukr.net

Державна аудиторська служба України

Знайшли порушення законодавства у сфері закупівель?

Оголошення про проведення

Друкувати оголошення PDFHTML
Друкувати звіт про результати проведення процедури PDFHTML

Інформація про замовників

Найменування: Середня загальноосвітня школа № 42 м. Львова
Код ЄДРПОУ: 23887307
Місцезнаходження: 79038, Україна , Львівська обл., Львів, вул. Каштанова, 9
Контактна особа: Король Микола
380322514557
skool42@ukr.net
Категорія: Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади

Інформація про процедуру

Дата оприлюднення: 28 лютого 2018 18:57
Звернення за роз’ясненнями: до 05 березня 2018 19:00
Оскарження умов закупівлі: до 11 березня 2018 00:00
Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: 15 березня 2018 19:00
Початок аукціону: 16 березня 2018 11:49
Очікувана вартість: 730 800,00 UAH з ПДВ
Розмір мінімального кроку пониження ціни: 730,80 UAH
Розмір мінімального кроку пониження ціни, %: 0,10%

Інформація про предмет закупівлі

Опис окремої частини або частин предмета закупівлі
1 послуга
Кейтерингові послуги (послуги з організації шкільного харчування)
Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 79038, Україна, Львівська область, Львів, вул. Каштанова, 9
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 31 грудня 2018
ДК 021:2015: 55520000-1 — Кейтерингові послуги

Тендерна документація

Критерії вибору переможця

Ціна: 100%
07 березня 2018 17:47
Файл з підписом Друкувати оголошення PDF
07 березня 2018 17:33
Зміни до документації харчування.docx
01 березня 2018 11:43
Тендерна документація 42.docx
07 березня 2018 17:47
Файл з підписом Друкувати оголошення PDF
01 березня 2018 11:50
Файл з підписом Друкувати оголошення PDF
07 березня 2018 17:33
Зміни до документації харчування.docx
01 березня 2018 11:43
Тендерна документація 42.docx

Роз’яснення до процедури

Вимоги про усунення порушення

Номер вимоги: UA-2018-02-28-001440-a.b1
Статус:
Не задоволена
Учасник: ФОП Винарчик Ярослава Ярославівна, Код ЄДРПОУ:2425507364
Дата подання: 02 березня 2018 13:37
СКАРГА НА ДИСКРИМІНАЦІЙНІ ВИМОГИ ТЕНДЕРНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ
Шановний замовник!
Вивчивши вашу тендерну документацію, ми виявили окремі порушення законодавства про публічні закупівлі та основні принципи публічних закупівель – як недискримінація учасників, добросовісна конкуренція серед учасників та запобігання корупційним діям і зловживанням. Це може свідчити про умисне створення перешкод для участі у торгах більшій кількості учасників чи надання переваг іншим. У тендерній документації щодо проведення відкритих торгів виявлено ряд дискримінаційних вимог, що значно обмежують коло потенційних учасників та у свою чергу призведе в майбутньому до неоднозначного трактування та оцінки поданих пропозицій, необґрунтованого відхилення пропозицій, надання незаконних переваг окремим суб’єктам господарювання та перевитрачання бюджетних коштів.
Проаналізувавши декілька тендерних документацій ряду навчальних закладів м. Львова (в тому числі і вашу) прослідковується на диво однакове та дослівне формулювання кваліфікаційних вимог. Що наводить на думку підготовки документацій однією особою та на користь «вибраних» учасників, які будуть відповідати саме таким вимогам. Враховуючи те, що відповідно до ч. 3 ст. 11 ЗУ «Про публічні закупівлі» САМЕ ТЕНДЕРНИЙ КОМІТЕТ ВАШОЇ УСТАНОВИ БУДЕ НЕСТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за складання, затвердження відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених Законом, тому така ідентичність у формулювання вимог суперечить Закону та принципам публічних закупівель.
Витяг з тексту документації, де виявлено дискримінаційні вимоги
Додаток 2 до документації, пункти 3 та 2.3.
«Довідка складена та підписана учасником, про виконання аналогічного договору у період 2017 року з додаванням не менше двох копій договорів, а також позитивні листи-відгуки видані не раніше січня 2018 року на відповідному бланку від замовника, з яким укладено договори, копію яких подає учасник, із зазначенням службових номерів телефонів посадових осіб замовника від організацій, договори з якими надані. Листи-відгуки повинні бути належним чином оформлені з датою видачі та вихідним номером та містити інформацію про умови договору (сума, номер, дата укладення), назву предмету закупівлі, період виконання, а також інформацію про виконання вказаного договору в повному обсязі.
Примітка:.
Аналогічний договір –- укладений між учасником та навчальним закладом, предметом якого є послуги з організації шкільного харчування для учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій);
Не може вважатись аналогічним договором такий, при якому не прослідковується повний цикл організації гарячого харчування, зокрема, разові та поодинокі договори на послуги з організації харчування під час проведення короткострокових заходів (фестивалів, свят, конкурсів, оглядів, концертів, виставок, конференцій, семінарів, тощо).»


Обґрунтування наявності дискримінаційних вимог.
1. Вимога щодо додавання не менше двох копій договорів.
Вимога про надання не менше 2 копій аналогічних договорів суперечить ч. 2 ст.16 ЗУ "Про публічні закупівлі". Дана стаття Закону передбачає один із можливих кваліфікаційних критеріїв: "наявність документально підтвердженого досвіду виконання АНАЛОГІЧНОГО ДОГОВОРУ". Тобто у Законі ЧІТКО ТА ОДНОЗНАЧНО закріплює, що для підтвердження даного кваліфікаційного критерію достатньо наявність ОДНОГО аналогічного договору. Всупереч вище зазначеній статті Закону у Вашій Тендерній документації міститься вимога про надання інформації по ДВОХ аналогічних договорах, що прямо суперечить Закону. Рішення Органу оскарження від 26.04.2017 № 2240 (вимагати 2 договори – не правомірно)

2. Вимога, що аналогічний договір –- укладений між учасником та навчальним закладом.
Замовниками згідно таких договорів щодо надання послуг з організації шкільного харчування можуть бути не тільки безпосередньо навчальні заклади, але і органи місцевого самоврядування, відділи освіти, до відання яких відносяться ті чи інші навчальні заклади, приватні юридичні особи тощо. Тобто, в даному випадку знову ж таки замовником включена обмежуюча, дискримінаційна вимога про те, що аналогічний договір має бути укладений виключно з навчальним закладом.
Замовник свідомо ігнорує всіх потенційних учасників, які мають позитивно виконані аналогічні договори не з державним Замовникам, а з юридичними особам чи фізичним особам-підприємцям (приватними структурами), які не підпадають під визначення навчальний заклад. Такі положення документації обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, оскільки досвід у виконанні аналогічних договорів або є або він відсутній, не залежно від того чи Замовник державної /комунальної чи приватної форми власності. Тобто, фактично встановлено вимогу, що аналогічні договори повинні бути укладені з бюджетною установою. Це порушує основоположні засади вільної та ринкової економіки. Надавши перевагу державному сектору над приватним, дана вимога не узгоджується із зобов’язаннями, взятими Україною як членом Світової організації торгівлі. Зазначена вимога не впливає на якість надання послуг, а лише обмежує коло можливих учасників. Дане підтверджується також зокрема одним із рішень Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель (далі по тексту – Уповноважений орган з розгляду скарг), наприклад №188-р/ПК-ск від 13.02.2014 р., де передбачено, що вимога про надання договорів, укладених тільки із бюджетними установами є дискримінаційною.

3. Вимога, що предметом аналогічного договору мають бути послуги з організації шкільного харчування для учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій.
Що важливо – предметом закупівлі усіх торгів (ідентифікатори закупівель подано вище) згідно тендерних документацій та суті послуг - послуги з організації шкільного харчування, тобто харчування учнів у навчальних закладах. Термін учень - особа, яка вчиться в загальноосвітній або спеціалізованій школі, що дає початкову й середню освіту.
Хочемо звернути вашу увагу, що не всі замовники однаково формулюють назву цих послуг. Обмеження аналогічних договорів тільки таким формулюванням порушує права учасників, які надавали послуги з харчування учнів, дітей тощо, але формулювання назв цих послуг дещо відрізняється. Крім того, тендерним комітетом визначено предмет закупівлі за 4 знаком ДК 021:2015: (55520000-1) Кейтерингові послуги. Тобто предмет закупівлі ЗГРУПОВУЄТЬСЯ, враховуючи сферу застосування. Це дозволяє збільшити конкуренцію у відповідній галузі, а також кількість гравців на рику. Відповідно в дану категорію входять різноманітні види послуг. Що також підтверджує неправомірність звуження поняття аналогічного договору. Даної позиції дотримується і Орган оскарження, в рішеннях якого (наприклад №1529 від 03.09.2015 р., №1272 від 22.11.20112 р.) також зафіксовано неправомірність такої конкретизації, деталізації аналогічних договорів.

4. Вимога, що не може вважатись аналогічним договором такий, при якому не прослідковується повний цикл організації гарячого харчування, зокрема, разові та поодинокі договори на послуги з організації харчування під час проведення короткострокових заходів (фестивалів, свят, конкурсів, оглядів, концертів, виставок, конференцій, семінарів, тощо).
Дана вимога також є дискримінаційною, що підтверджується рішенням Органу оскарження № 718 від 26.01.2018 р.

Враховуючи все вище викладене, вважаємо, що вище зазначена вимога по кваліфікаційному критерію є зловживанням з боку Замовника та порушенням принципів, викладених у ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі», таких як добросовісна конкуренція серед учасників, недискримінація учасників, запобігання корупційним діям і зловживанням. Просимо врахувати виявлені нами порушення та привести у відповідність до норм чинного законодавства свою документацію. В іншому випадку будемо змушені звернутись за захистом своїх прав до органів аудиторської служби та Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України
Розгорнути Згорнути
Рішення замовника: Вимога не задоволена
06 березня 2018 09:31
Шановний учаснику!
Тендерний комітет, ознайомившись з Вашою вимогою щодо усунення дискримінаційних вимог документації, повідомляє наступне.
Одним із завдань навчального закладу є організація шкільного харчування учнів школи, зокрема безперервного та якісного. Відтак, закладом оголошено закупівлю за предметом «Кейтерингові послуги (послуги з організації шкільного харчування)» у відповідності до вимог діючого законодавства України, що регулює проведення публічних закупівель.
Під час підготовки тендерної документації, зокрема в частині опису вимог до учасників, нами були враховані норми ЗУ «Про здійснення публічних закупівель» та ряду інших підзаконних нормативних актів, що регулюють визначення предмету закупівлі під час оголошення процедури закупівлі та порядок проведення самої закупівлі.
Так, ст. 16 ЗУ «Про здійснення публічних закупівель, в редакції, чинній на момент проведення закупівлі, містить вимоги щодо кваліфікаційних даних, які Замовник встановлює до учасників в тендерній документації.
Зокрема, « … Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
- Наявність обладнання та матеріально - технічної бази;
- Наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
- Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.»
Притому, встановлюючи перелік кваліфікаційних вимог, законодавство залишає право Замовнику обрати самому форми підтвердження таких вимог з врахуванням специфіки предмету закупівлі. Зокрема, така кваліфікаційна вимога, як «наявність матеріально-технічної бази» може підтверджуватись як звичайною довідкою в довільній формі так і у шляхом долучення певних документів (договорів, свідоцтв тощо) для підтвердження наявності такої бази, вимога «наявність працівників» може підтверджуватись такою ж довідкою в довільній формі, або долученням документів до пропозиції учасника, які у юридичній площині підтвердять наявність трудових відносин між учасником та вказаними ним працівниками.
Вами встановлено акцент на наявність вимоги в документації щодо документального підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору, зокрема, в частині подання двох копій договорів за період 2017 року. Оскільки мова йде, найперше, про організацію харчування учнів 1-4кл. (дітей віком 6-10 років), то така форма підтвердження вимоги ст. 16 «наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору» прийнята комітетом з метою підтвердження наявного досвіду в учасника організації якісного та безперервного процесу харчування учнів школи, а також відсутності зауважень до роботи учасника в такій сфері не в одного Замовника, а, щонайменше, в двох.
В п. 2 Вашої вимоги йде мова про аналогічний договір, укладений між « учасником та навчальним закладом». Погоджуємось з Вашим зауваженням стосовно того, що договори за предметом «Кейтерингові послуги (послуги з організації шкільного харчування)» можуть укладатись не лише з навчальними закладами, а й з іншими особами, які діють в інтересах навчального закладу. Відтак, комітетом будуть внесені відповідні зміни до тендерної документації.
Водночас, комітет не погоджується з таким Вашим твердження у вимозі «Замовник свідомо ігнорує всіх потенційних учасників, які мають позитивно виконані аналогічні договори не з державним Замовником, а з юридичними особами чи фізичними особами – підприємцями (приватними структурами), які не підпадають під визначення навчальний заклад », так як поданий в документації термін «навчальний заклад», може розглядатись як навчальний заклад приватної власності, так і державної (комунальної).
Щодо зауваження, поданого Вами в п. 3 Вашої вимоги повідомляємо наступне.
Відповідно до Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016р. № 454, предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону та на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749, за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги. З врахуванням зазначеного, закладом оголошено закупівлю за предметом «Кейтерингові послуги» (послуги з організації шкільного харчування), ДК 021:2015 -5552000-1.
Будь які інші визначення, чи то згрупування, пропоновані Вами у вимозі, стануть порушенням вказаного нормативного акту.
У відповідь на п. 4 Вашої вимоги, повідомляємо, що ввірений нам навчальний заклад має організувати безкоштовне харчування учнів 1-4класів та пільгових категорій школи за рахунок коштів міського бюджету, учні старших класів харчуються за власні кошти.
Послуги з харчування учнів повинні надаватися з дотриманням вимог встановлених порядком, надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 116 від 02 лютого 2011 року, порядком організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженим спільним Наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України № 242/329 від 01 червня 2005 року. Тому, враховуючи специфіку предмету закупівлі, а саме закупівлю послуги з організації шкільного харчування – учнів 1-4 класів, а також інших пільгових категорій, аналогічним договором не може вважатись такий, при якому не прослідковується повний цикл організації гарячого харчування, зокрема, разові та поодинокі договори на послуги з організації харчування під час проведення короткострокових заходів (фестивалів, свят, конкурсів, оглядів, концертів, виставок, конференцій, семінарів, тощо).

Реєстр пропозицій

Друкувати реєстр отриманих тендерних пропозицій PDFHTML

Дата і час розкриття: 16 березня 2018 12:10

Учасник Первинна пропозиція Остаточна пропозиція Документи
ФОП Дуткевич Ірина Володимирівна 730 800,00
UAH з ПДВ
730 800,00
UAH з ПДВ
Документи
ЛЬВІВСЬКЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ ШКОЛЯРІВ ЛИЧАКІВСЬКОГО РАЙОНУ м. Львова 730 800,00
UAH з ПДВ
730 800,00
UAH з ПДВ
Документи

Публічні документи

22 березня 2018 16:29
пропозиція
22 березня 2018 16:29
меню
22 березня 2018 16:29
ДФС
22 березня 2018 16:29
МВС
15 березня 2018 17:36
аналогічні.7z
15 березня 2018 17:36
меню.7z
15 березня 2018 17:36
тех. ст.2.jpg
15 березня 2018 17:36
тех. ст.1.jpg
15 березня 2018 17:36
згода з тех. вимогами 2.jpg
15 березня 2018 17:36
згода з тех. вимогами.jpg
15 березня 2018 17:36
ст.17.jpg
15 березня 2018 17:36
установчі.7z
15 березня 2018 17:36
відомості про учасника.jpg
15 березня 2018 17:36
лист 1 ДФ 42.jpg
15 березня 2018 17:36
мед книжки.7z
15 березня 2018 17:36
трудові договори.7z
15 березня 2018 17:36
працівники.jpg
15 березня 2018 17:36
мат.-тех. база.jpg
15 березня 2018 17:36
тендерна пропозиція.jpg
15 березня 2018 17:36
проект.7z
15 березня 2018 17:36
довкілля.jpg

Публічні документи

15 березня 2018 17:39
документи 4.rar
15 березня 2018 17:39
документи 3.rar
15 березня 2018 17:39
документи 2.rar
15 березня 2018 17:39
документи 1.rar

Відповіді учасника на умови участі у закупівлі

ФОП Дуткевич Ірина Володимирівна

ЛЬВІВСЬКЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ ШКОЛЯРІВ ЛИЧАКІВСЬКОГО РАЙОНУ м. Львова

Протокол розкриття

Друкувати протокол розкриття тендерних пропозицій PDFHTML
Учасник Рішення Пропозиція Опубліковано Додатково
ФОП Дуткевич Ірина Володимирівна
#3226805529
Переможець 730 800,00
UAH з ПДВ
22 березня 2018 12:02
Учасник знаходиться у зведених
відомостях АМКУ

Учасник знаходиться у зведених відомостях АМКУ

Замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо учасник протягом останніх 3 років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

Підставою для такого рішення замовника є рішення органу Антимонопольного комітету України про визнання вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Будь ласка, обов'язково перевірте за цим посиланням історію оскарження рішення органу АМКУ – до вищого органу або в судовому порядку. Актуальна інформація міститься в файлі з найпізнішою датою.

ФОП Дуткевич Ірина Володимирівна #3226805529

№ рішення у справі

63/54-р/к

Дата рішення у справі

11.06.2020

Орган АМКУ, що прийняв рішення

Адмінколегія Західного міжобласного ТВ

Документи

22 березня 2018 12:00
Електронний підпис
16 березня 2018 12:10
Звіт з ЄДР (зареєстровано)

Повідомлення про намір укласти договір

Дата і час публікації: 22 березня 2018 12:02

Друкувати повідомлення про намір укласти договір PDFHTML
Учасник Пропозиція Документи
ФОП Дуткевич Ірина Володимирівна
#3226805529
730 800,00
UAH з ПДВ
Документи

Документи

22 березня 2018 12:00
Електронний підпис
16 березня 2018 12:10
Звіт з ЄДР (зареєстровано)

Укладений договір

Контракт Статус Опубліковано
Електронний підпис зміни до договору
05 квітня 2018 09:59
ДУ корегування суми 42.pdf зміни до договору
05 квітня 2018 09:57
Електронний підпис укладений
04 квітня 2018 17:21
Договір 42 харчування.pdf укладений
04 квітня 2018 17:18

Зміни до договору

Дата внесення змін до договору:
04 квітня 2018
Дата публікації змін до договору:
05 квітня 2018
Випадки для внесення змін до істотних умов договору:
  • Узгоджене зменшення ціни
Опис змін, що внесені до істотних умов договору (Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг після внесення змін): Вартість договору скореговано відповідно до наявних кошторисних призначень
Номер договору про закупівлю: 01/04
Договір:
Номер додаткової угоди: 1
Друкувати повідомлення про внесення змін до договору: PDFHTML