ЗАТВЕРДЖУЮ
(посада керівника (заступника керівника) органу
державного фінансового контролю)
Карабанов Олександр Вікторович
(підпис, власне ім'я, прізвище)
30 липня 2021
(дата)
| 1. Інформація про замовника:
повне найменування замовника, щодо якого здійснювався моніторинг процедури закупівлі;
ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
місцезнаходження:
|
Шевченківська районна адміністрація Львівської міської ради,
04056115,
Україна,
Львів,
ВУЛИЦЯ ЛИПИНСЬКОГО, будинок 11 |
| 2. Інформація про предмет закупівлі: назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником(у разі поділу на лоти такі відомості мають зазначатися щодо кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності), а також його очікувана вартість: |
Зрізка аварійних та сухостійних дерев, санітарна та омолоджувальна обрізка зелених насаджень, подрібнення пнів, 4100000UAH, 77310000-6, ДК021, 1, послуга |
| 3. Інформація про оприлюднення: |
b8525f8e81e84853a1728a8d63ea1fdc, 2021-02-04 |
| 4. Застосована процедура закупівлі: |
Відкриті торги
|
| 5. Підстава здійснення моніторингу: |
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
|
| 6. Дата початку моніторингу: |
06 липня 2021
|
1. Дата закінчення моніторингу процедури закупівлі та інформація про результати моніторингу
процедури закупівлі в розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 27.07.2021 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2021 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену протоколом засідання тендерного комітету від 04.02.2021 № 1/14/21 (далі – ТД), тендерні пропозиції:
Лот 1 - ФОП Децик Володимир Васильович, ТОВ «Дочірнє підприємство «Парк-Високий Замок» Львівського комунального підприємства «Зелений Львів» (далі – Переможець 1);
Лот 2 - Дочірнє підприємство «Парк-Високий Замок» Львівського комунального підприємства «Зелений Львів», ТОВ «Озеленення Галичини», ФОП Децик Володимир Васильович (далі – Переможець 2);
протоколи розгляду тендерних пропозицій Лот 1 від 26.02.2021 № 4/14/21; Лот 2 від 26.02.2021№ 5/14/21; повідомлення про намір укласти договір Лот 1,2 від 26.02.2021;
Лот 1 договір від 12.03.2021 № 41/Т/21;
Лот 2 договір від 12.03.2021 № 42/Т/21;
пояснення Замовника Лот 1,2 від 09.07.2021 року.
За результатами проведеного моніторингу по Лоту 1 та Лоту 2 встановлено що, відповідно до розділу III «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» ТД Переможців під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій та їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги», тобто тендерна пропозиція у будь-якому випадку повинна містити накладений кваліфікований електронний підпис (КЕП) керівника або особи уповноваженої учасником на підписання тендерної пропозиції, повноваження якої щодо підпису документів тендерної пропозиції підтверджуються відповідно до поданих документів, що вимагаються згідно п.1 частини 3 Додатку №1 тендерної документації на цю закупівлю. Учасник повинен накласти кваліфікований електронний підпис (КЕП) на пропозицію (якщо учасник надає в складі тендерної пропозиції хоча б один сканований документ) або на кожен електронний документ тендерної пропозиції окремо (якщо такі документи надані у формі електронного документа). Якщо пропозиція містить скановані документи і документи в електронній формі, то учасник повинен накласти КЕП на пропозицію в цілому та на кожен електронний документ окремо.
Під час перевірки КЕП Переможців по Лоту 1 та Лоту 2 на сайті центрального засвідчувального органу за посиланням https://czo.gov.ua/verify повинні відображатися прізвище та ініціали особи, уповноваженої на підписання тендерної пропозиції (власника ключа). У випадку відсутності даної інформації або у разі, якщо тендерна пропозиція не містить накладеного КЕП керівника або особи уповноваженої учасником на підписання тендерної пропозиції, учасник вважається таким, що не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства та його пропозицію буде відхилено на підставі підпункту 2 пункту 1 частини1 статті 31 Закону.
В складі тендерних пропозицій Переможців 1 та 2 було накладено незахищений електронний підпис на документи тендерних пропозицій. Отже, в порушення розділу III «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» ТД Переможцями 1 та 2 не виконано вимогу щодо накладення кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 31 Закону № 922-VIII замовник відхиляє тендерну пропозицію учасника як таку, що не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 цього Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства.
Таким чином, в порушення встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 Закону вимогам відповідно до законодавства та пропозиції Замовник не відхилив тендерні пропозиції ТОВ «Дочірнє підприємство «Парк-Високий Замок» Львівського комунального підприємства «Зелений Львів» та ФОП Децик Володимир Васильович на підставі підпункту 2 пункту 1 частини1 статті 31 Закону № 922-VIII.
Вищезазначене призвело до порушення частини 11 статті 29 Закону № 922-VIII, якою передбачено, що у разі відхилення тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, замовник розглядає наступну тендерну пропозицію/пропозицію у списку пропозицій, розташованих за результатами їх оцінки, починаючи з найкращої, у порядку та строки, визначені цією статтею.
2. Висновок про наявність (із зазначенням переліку статей, пунктів нормативно-правових актів, що
були порушені) або відсутність порушення, (порушень) законодавства:
За результатами здійсненого моніторингу встановлено порушення пункту 2 частини 1 статті 31 Закону № 922-VIII, частини 11 статті 29 Закону № 922-VIII.
За результатами розгляду питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель при визначенні предмета закупівлі, відображенні закупівлі у річному плані, оприлюдненні інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону № 922-VIII, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції Переможця - порушень не встановлено.
3. Зобов'язання щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель (у
разі наявності таких порушень):
З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Північний офіс Держаудитслужби зобов’язує розірвати договір з урахуванням вимог Цивільного та Господарського кодексів України, і протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявленого порушення.