Перелік локалізованих товарів

Перелік товарів з підтвердженим ступенем локалізації виробництва можна переглянути за допомогою пошуку на головній сторінці Prozorro.

Переглянути перелік локалізованих товарів

Що таке локалізація?

14 липня 2022 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості».

Зміни передбачають введення нового поняття - «ступінь локалізації виробництва» та зміну процедури публічних закупівель шляхом встановлення обов‘язкових вимог щодо локалізації виробництва товарів.

Ступінь локалізації виробництва - показник місцевої складової у питомій вазі вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості товару, що є предметом закупівлі.

Як виробнику додати свій товар до Переліку локалізованих товарів?

Для додавання товару перейдіть на один з електронних майданчиків, підключених до системи

  • Перевірте, що ваш товар підпадає під вимогу про визначення ступеня локалізації
  • Підготуйте інформацію про виробника та товар, а також калькуляцію собівартості товару відповідно до вимог Додатку 1 та 2 «Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів»
  • Оберіть один з майданчиків для виконання дій в системі Prozorro (більше інформації про майданчики на сторінці Майданчики Prozorro)
  • Перейдіть на майданчик через його логотип, зв’яжіться з кол-центром та пройдіть процедуру реєстрації
  • Створіть заявку для проходження автоматичної кваліфікації виробника в системі
  • Додайте товар, вказавши дані в системі та завантаживши підготовлені документи

Популярні питання

Ступінь локалізації виробництва визначається самостійно виробником товару та підтверджується Уповноваженим органом за формулою:

СЛ = (1 - (МВ+ІВ) / С) × 100%,

де СЛ - ступінь локалізації виробництва;

МВ - митна вартість сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових, імпортованих на митну територію України виробником для виробництва товару, що є предметом закупівлі, гривень;

IВ - вартість імпортних сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових, придбаних окремо та/або у складі продукції для виробництва товару, що є предметом закупівлі, у постачальника - резидента України, без урахування податку на додану вартість, гривень;

С – собівартість товару, що є предметом закупівлі, гривень.

Перелік товарів, що будуть закуповуватись у відповідності з зазначеними особливостями, наводиться в пп. 2 п. 61 «Прикінцевих та перехідних положень» та включає такі товари як: трамвайні пасажирські вагони, залізничні пасажирські вагони, тролейбуси, залізничні вагони, багажні вагони та вагони спеціального призначення та інші.

Зміни запроваджуються на 10 років і передбачають такі вимоги до ступеня локалізації виробництва товару:

у 2022 році - 10 відсотків;

у 2023 році - 15 відсотків;

у 2024 році - 20 відсотків;

у 2025 році - 25 відсотків;

у 2026 році - 30 відсотків;

у 2027 році - 35 відсотків;

з 2028 року до дня завершення 10-річного строку дії цього пункту - 40 відсотків.

Перелік товарів формується автоматично з поданих виробниками товарів, за умови, що ці товари відповідають вимогам зазначеним в «Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів».

Ні, виробник не може видалити товар з Переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації.

Перелік товарів можна переглянути за допомогою пошуку на головній сторінці Prozorro. Також Ви можете скористатися функціоналом фільтрів за доступними параметрами для пошуку необхідних товарів.

Переглянути перелік локалізованих товарів