На сьогодні в системі:
21 лютого 201910:55

Запровадження професійного стандарту «Фахівець з публічних закупівель».

Одним з напрямків, над яким працює команда Мінекономрозвитку в рамках реформування публічних закупівель є професіоналізація цієї сфери.

Наразі чинне законодавство потребує внесення змін в частині розроблення нового підходу до організації закупівельної діяльності професійними фахівцями із публічних закупівель. Тому для поступового переходу на новий формат роботи важливим етапом стала розробка та затвердження професійного стандарту для професії «Фахівець з публічних закупівель», який конкретизує набір знань, умінь, трудових функцій та компетентностей фахівців.

Запровадження єдиного професійного стандарту сприятиме узгодженому розумінню вимог до осіб, що займаються закупівельною діяльністю та створить передумови для спрощення переходу від формату роботи тендерних комітетів до фахівців із публічних закупівель, які виступатимуть уповноваженими особами, і визначатиме чіткі кваліфікаційні вимоги до них.

Так, протягом 2018 року команда Мінекономрозвитку спільно з групою експертів у сфері публічних закупівель працювала над розробкою Професійного стандарту для професії «Фахівець з публічних закупівель».

До групи експертів увійшли знані фахівці-практики, представники бізнесу та громадських організацій,  вищих навчальних закладів та бізнес-шкіл, за участі яких були визначені ключові вимоги до компетентностей працівників, що слугуватимуть  основою для формування професійних кваліфікацій фахівця з публічних закупівель.

ДОВІДКОВО:

Професійні стандарти використовуються у сферах управління персоналом для: визначення вимог до знань працівників, завдань, обов’язків та спеціалізації; створення умов для професійного розвитку працівників та підвищення якості праці; визначення посадових завдань та обов’язків працівників, розроблення посадових інструкцій; організації підвищення кваліфікації працівників, у тому числі шляхом неформального навчання; підбору, укомплектування штату працівниками; обґрунтування рішень, що ухвалюються за результатами атестації  працівників; формування систем щодо мотивації та стимулювання персоналу; встановлення єдиних вимог до змісту та якості професійної діяльності, узгодження назв професій та посад, упорядкування видів трудової діяльності.

Професійні стандарти використовуються у сфері освіти для: розроблення освітніх програм/стандартів та навчально-методичних матеріалів для всіх форм і видів освіти; розроблення стандартів оцінювання результатів навчання, присвоєння здобувачам професійних кваліфікацій; професійної орієнтації населення, в тому числі учнів і студентів закладів освіти.

Наразі раді повідомити, що Професійний стандарт отримав позитивний висновок Науково-дослідного інституту праці і зайнятості населення Мінсоцполітики і НАН України та затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 18.02.2019 №234 «Про затвердження професійного стандарту «Фахівець з публічних закупівель».

 

З професійним стандартом можна ознайомитись за посиланням http://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&id=580a7068-099a-492e-803e-1d090574e49b&tag=ProfesiinaPidgotovkaFakhivtsiv--Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro