На сьогодні в системі:
22 грудня 201711:05

Які загрози для України несе законопроект № 7206 "Купуй українське, плати українцям"?

07.12.2017 р. Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект № 7206, який має гучну та патріотичну назву, – "Купуй українське, плати українцям".

Законопроектом передбачається внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" у частині здійснення оцінки тендерних пропозицій. Він передбачає надання преференцій тендерним пропозиціям вітчизняних учасників, які мають так звану місцеву складову. Вона складатиметься з таких показників: наявність сервісних центрів на території України; країна походження сировини та основних матеріалів, напівфабрикатів та комплектуючих виробів, допоміжних та інших матеріалів – Україна; валюта, за яку ця сировина та інше закуповувались, – гривня; кількість робітників – резидентів України; походження основних засобів – Україна; місцезнаходження об'єктів нерухомої власності – Україна; локалізація фінансових витрат на території України; рівень локалізації інших складових виробничої собівартості предмета закупівлі на території України.

Установлений у законопроекті механізм оцінки тендерних пропозицій призведе до дискримінації постачальників-нерезидентів. Адже пропозиції, що подані резидентами України, матимуть переваги, навіть якщо будуть дорожчими.

Зазначу, що принцип рівності вітчизняних та іноземних учасників українських тендерів був встановлений ще в Законі України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (далі – Закон) (закон, що передував Закону України "Про публічні закупівлі" у редакції від 11.03.2007 р.; тоді ж із Закону було виключено ст. 6, яка передбачала преференції для вітчизняних учасників).

Весь матеріал за посиланням: http://uz.ligazakon.ua/ua/magazine_article/EA011087Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro