22.08.201918:04

Уряд вніс зміни до Порядку функціонування Prozorro

Уряд затвердив нову редакцію Постанови № 166, яка регулює питання функціонування електронної системи закупівель та авторизації електронних майданчиків. Постанова, розроблена Департаментом регулювання публічних закупівель Мінекономрозвитку, набрала чинності з 21 серпня. 

Постанова містить ряд нововведень, покликаних підвищити ефективність функціонування системи закупівель.  

Нова редакція урядової постанови деталізує питання отримання атестатів КСЗІ майданчиками. В лютому Держспецзв’язок України видав атестат КСЗІ на центральну базу даних Prozorro, тому внесення в постанову питання з одержанням КСЗІ майданчиками було дуже важливим для створення комплексного захисту cистеми закупівель від кібератак. Так, постановою тепер передбачено, що попередньо авторизовані майданчики для повної авторизації мають надати копію атестата КСЗІ протягом 12 місяців з дня отримання атестата на ЦБД Prozorro. В свою чергу, нові майданчики, які бажають підключитися до Prozorro, мають побудувати КСЗІ (комплексну систему захисту інформації) самостійно за умови погодження технічного завдання на її створення з адміністратором, Держспецзв’язком та після отримання атестата відповідності. Інакше майданчики не матимуть права бути частиною системи Prozorro. 

Зміни також торкнулися тарифної сітки за участь у закупівлях, очікувана вартість яких становить понад 4 млн гривень. Інші тарифи для закупівель залишилась без змін. 

Новий тариф у закупівлях з очікуваною вартістю понад 4 млн гривень складе двісті неоподаткованих мінімумів (3400 грн на сьогодні). Тарифікація застосовується на процедури, оголошені з дня вступу в силу нової редакції постанови.

Зміни у тарифікації допоможуть отримати кошти для підтримки центральної бази даних закупівель, навантаження на яку зростає, розробки нового функціоналу та сервісів, таких як факторинг, логістика. Prozorro не фінансується з державного бюджету, тому питання коштів для розвитку додаткових сервісів було дуже актуальним. Окрім того, нова тарифна сітка дозволить досягти більш справедливої градації. Приміром, раніше для тендерів на 1,5 млн чи ж на 150 млн вартість подачі пропозиції була однаковою, зараз для цих закупівель тариф буде різним. 

Новою редакцією також запроваджено новий — п’ятий рівень акредитації майданчиків. Він необхідний для роботи з централізованими закупівельними організаціями.

В окремому розділі постанови також  нормативно закріплено порядок роботи Комісії з розгляду питань діяльності системи закупівель.

Також нова редакція постанови розширює та конкретизує процедурні моменти для авторизації, тестування, зміни власника та доменного імені майданчика. Стандартні сценарії тестування тепер може затверджувати адміністратор (ДП “ПРОЗОРРО”), а не Комісія. Це допоможе пришвидшити процедуру впровадження нового функціоналу.