На сьогодні в системі:
28 вересня 201812:13

Робота майданчиків ProZorro відновлена в повному обсязіЯк ми повідомляли, 26 вересня був зафіксований критичний апаратний збій кореневих маршрутизаторів Інтернет-провайдера Gigatrans, на якому хоститься частина авторизованих майданчиків системи. 26 вересня протягом доби доступ до центральної бази даних та аукціонів був частково обмежений у 8 з 26 майданчиків Prozorro. До вечора того ж дня свою роботу повністю відновили 3 майданчики, а до обіду 27 вересня решта учасників системи повністю вирішило питання доступу до ЦБД та ауцкіонів. 

Як зазначено в офіційних відповідях майданчиків та провайдера, аварія мала унікальний характер, технічні спеціалісти неодноразово здійснювали заміну обладнання на резервне, проводили технічно-відновлювальні роботи, здійснювали повторне налаштування та налагодження ядра систем, перепідключення клієнтів до альтернативних ресурсів, тощо, проте відновлення постачання послуг не могло бути здійснене у штатному режимі визначеному договірними відносинами, через надвисокий рівень складності та системності даної аварії. Унікальність вказаної аварії також підтверджується даними виробника обладнання, для якого трабл-тікет щодо цієї ситуації визнано унікальним та першим у історії експлуатації та гарантійного обслуговування.

Як вбачається з викладеного, наведені обставини свідчать про наявність форс-мажорних обставин, що мали надзвичайний, непередбачуваний та невідворотний характер та фактично унеможливили належне виконання зобов’язань авторизованих майданчиків по забезпеченню їх доступності та дотриманні допустимого рівня технічних збоїв у роботі, визначеного відповідно до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 166 (далі – Порядок) та Регламентів ЕТС.

Протягом останньої доби не було зафіксовано жодних технічних проблем, робота повністю стабілізована.  

Повний аналіз з деталями збою та вжитими заходами готується.
Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro