На сьогодні в системі:
27 листопада 201718:00

Публічні закупівлі для "чайників"

Уявіть, що ваша донька чи син, братик чи сестричка катається на гойдалці. Погода гарна, і настрій у вас на підйомі. Але раптом гойдалка відривається, дитина вдаряється об металеву трубу і треба терміново їхати у лікарню.

Добре, що це сталося лише у вашій уяві. А от у Дніпрі трапився випадок, коли гойдалка реально обірвалася, про що у своєму пості писав один із місцевих активістів. Виявилося, що закупівлі було проведено напряму з постачальником, а основним критерієм була дружба між замовником і постачальником.

* * *

Якби така ситуація склалася 1,5 роки тому, то зловживань державних замовників виявити би не вдалося, адже до 1 серпня 2016 року державні тендери проводилися за десятьма замками у паперовому вигляді. Сьогодні їх перебіг і результати можна побачити онлайн – в системі ProZorro. Кожен охочий може відслідкувати, що і як закуповують на понад 350 млрд бюджетних, тобто і його власних, гривень на рік.

Для контролю своїх особистих фінансів люди часто користуються спеціальними програмами-додатками для смартфонів. Вони не тільки рахують, скільки ви витратили в місяць на каву, театр і барбер-шоп, а ще й можуть побудувати аналітику і попередити, які статті видатків можна було б зменшити.

ProZorro – це такий собі додаток всеукраїнського масштабу, однак трохи складніший, ніж одна програма. Це комплексний ІТ-продукт. Він дає можливість не тільки відслідковувати, на що витрачаються кошти у публічних закупівлях, а й дозволяє замовникам обирати найоптимальніше поєднання ціни та якості.

Детальніше: https://24tv.ua/ru/publichni_zakupivli_dlya_chaynikiv_n894935Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro