На сьогодні в системі:
Новачки в закупівлях? Дізнайтеся про перші кроки

ПОСТАЧАЛЬНИКУ

55 037
оголошених
тендерів
258 952
активних
постачальників

ЗАМОВНИКУ

28 грудня 201813:49

Prozorro: підсумки року та плани на 2019

Стрічка новин вже заповнена підсумками 2018 року. Ми вирішили теж озирнутися на #НашПрозорийРік, згадати новий функціонал системи Prozorro та важливі для сфери публічних закупівель новини. Традиційно ділимось й планами на наступний рік. 

  • Завершили міграцію з Amazon  — тепер всі дані про публічні закупівлі зберігаються в українському дата-центрі. 

  • Інтегрувалися з державними реєстрами. У 2018-му році — завершили перший етап інтеграції з реєстром лікарських засобів МОЗ. Це покращило моніторинг закупівель ліків та пошук відповідних тендерів для постачальників.

План на 2019 рік. Продовження інтеграції з ДФС —  автоматичне отримання довідки про відсутність заборгованості з платежів.   З МВС — автоматичне отримання довідки, які постачальник має надавати замовнику. З казначейством — можливість бачити регулярність виплат та перевірити факт сплати з держбюджету за укладеними договорами. З базами Антимонопольного комітету України.  

  • У 2018 році у ProZorrro з’явився кабінет Держаудитслужби та система ризик-індикаторів, які сигналізують про можливі порушення. Аудитори можуть проводити моніторинг, відштовхуючись від об’єктивних факторів. Наразі в переліку 35 ризик-індикаторів, за якими перевіряється кожен тендер. 

План на 2019. Розглядаємо можливість  відразу демонструвати в системі, який ризик-фактор спрацював за конкретною процедурою. Замовники зможуть бачити, чи  потенційно підпадає процедура під моніторинг.

  • У 2018 в ProZorro з’явився функціонал для рамкових угод. Тепер замовники зможуть проводити закупівлі товарів та послуг широкого вжитку та укладати договір (рамкову угоду) строком до 4 років. Протягом цього періоду в рамках угоди установа може здійснювати закупівлю та проплату невеликого обсягу й тільки тоді, коли виникне потреба. 

План на 2019. Реалізація електронних каталогів. Функціонал надасть можливість провести кваліфікацію постачальників, а їм — просто підвантажувати, як на сайт онлайн-магазину, свої товари із цінами за одиницю. Замовник лише знаходитиме потрібний товар, аби купити його. 

  • У 2018 році також реалізовано перші поля електронної тендерної документації, наприклад, поле «вид предмета закупівлі», де буде вказано що саме замовник закуповує — товари, роботи або послуги. 

У 2019 з’являться поля — терміни та умови сплати; можливість вказувати кваліфікаційні критерії, технічні критерії предмета закупівлі. Замовники зможуть створити той шаблон тендерної документації, який є в паперовому та електронному вигляді. Плануємо також, аби й постачальник, коли надаватиме свою пропозицію, заповнював поля в системі.  

  • У 2018 році Урядом прийнято постанову, яка регулює особливості створення та діяльності ЦЗО. Це стало черговим кроком в удосконаленні публічних закупівель. Команда ProZorro брала безпосередню участь у напрацюванні даного рішення. 

  • У 2018 році провели тестування штучного інтелекту. Він працює як проста рекомендаційна система, що шукає для постачальників потрібні тендери. Це має зекономити час постачальників, підвищити конкурентність та відсоток тих торгів, що відбуваються в системі. 

  • У 2018 році запустили нову версію бібліотеки примірних специфікацій — замовник може обрати необхідні технічні критерії для предмета закупівель.

У 2019 році планується розробка інструменту, який дасть змогу не тільки обирати потрібні технічні критерії, певний предмет закупівель, а й автоматично генерувати з них критерії в тендерній документації.  

  • У 2018 році оновили Infobox - портал корисних матеріалів про публічні закупівлі. З'явився новий дизайн, адаптований під потреби користувачів; покращено пошук матеріалів; створено зручне групування статей, а матеріали можна буде знайти через пошукові сайти

  • У 2018 році разом із колегами з Офісу підтримки реформ, Київської школи економіки проводили дослідження, напрацьовували інструменти, з якими можна буде обирати ті чи інші нецінові критерії для оцінки пропозицій, відстежувати зміни цін на енергоносії на міжнародних фондових біржах.

У 2019 році планується сервіс вибору нецінових критеріїв. Ми хотіли б його максимально поширити серед замовників для збільшення якісних характеристик предметів закупівлі.


Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro