На сьогодні в системі:
15 грудня 201715:05

Позиція ПАТ “УКРПОШТА” щодо законопроекту №7206 “Купуй українське - плати українцям”

Укрпошта вважає, що законопроекті №7206 під оманливою назвою «Купуй українське - плати українцям”, може стати потужним джерелом корупції та поверне публічні закупівлі в часи Тендерної палати.


Автори законопроекту 7206 пропонують ввести в процедуру публічних тендерів певних, поки що невизначених, груп товарів обов’язкову оцінку їх «місцевої складової» і обирати переможцями тендерів тих учасників, хто доведе більший відсоток «складової», навіть за умови вищої ціни.


Укрпошта є одним з найбільших державних підприємств України і одним з найактивніших державних замовників. Ми беззаперечно підтримує ініціативи щодо розвитку вітчизняного виробництва та загального сприяння економічному росту, але ми категорично не згодні із запропонованим у законопроекті механізмом.


Виходячи з багаторічного досвіду роботи системи закупівель ProZorro, ми переконані, що прийняття законопроекту №7206 у запропонованій редакції нанесе величезної шкоди та створить суттєві проблеми як для державних замовників, так і для всіх громадян, які користуються послугами державних підприємств:

1.     Непрозорий механізм визначення «місцевої складової», розмір якої буде визначати переможця торгів, стане потужним джерелом корупції та зловживань у системі публічних закупівель та поверне її у часи Тендерної палати, коли перемогу у тендері забезпечувала не ціна чи якість товару, а наявність потрібного папірця у учасника

2.     Неможливість об’єктивного розрахунку та перевірки наведених у законопроекті коефіцієнтів для кожної конкретної партії окремого товару призведе до затягування та колапсу закупівельних процедур, бо учасники будуть оскаржувати їх результати, а довести вірність розрахунків переможець не зможе. Підтвердити відсутність імпортної складової в основних матеріалах та комплектуючих будь-якого складного виробу наразі неможливо. Як результат – відміна процедур, зриви в роботі державних замовників, додаткові витрати на утворення надмірних запасів

3.     Беззаперечним наслідком прийняття законопроекту №7206 стане також зростання закупівельних цін для всіх без винятку державних підприємств, закладів медицини та освіти, комунальних служб та органів влади. За розрахунками Київської школи економіки та Центру професіоналізації закупівель, зростання цін може становити аж 43%. Зрозуміло, що ці витрати ляжуть додатковим тягарем на державний бюджет, а у випадку підприємств зв’язку, транспорту та енергетики призведуть до автоматичного підвищення тарифів чи вимушеного скорочення персоналу.

 

Укрпошта  розуміє необхідність підтримки вітчизняного виробника, якими, до речі, є також і всі державні підприємства. Але стосовно законопроекту 7206 ми вважаємо, що запропонований механізм спрямований, насправді, на лобіювання інтересів дуже вузького кола компаній, а також на повернення старої корумпованої системи державних закупівель та згортання однієї з найуспішніших реформ останніх років – впровадження системи ProZorro у механізм публічних закупівель. Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro