На сьогодні в системі:
14 грудня 201712:45

Позиція Асоціації рітейлерів України щодо законопроекту 7206 «Купуй українське – плати українцям»

Асоціація рітейлерів України підтримує думку тих експертів, бізнесменів та політиків, які виступають проти прийняття такого закону. Ми завжди боролися за створення прозорих, чесних, справедливих та рівних умов для всіх компаній, які працюють в Україні, незалежно від країни походження. В тому числі й у сфері держзакупівель.

Законопроект 7206 спотворює принципи рівної конкуренції, про дотримання яких керівництво держави та депутати неодноразово говорили. Він передбачає надання необґрунтованих преференцій одній групі компаній за рахунок інших учасників ринку. Більше того: механізм надання таких преференцій є непрозорим, незрозумілим і необ’єктивним. В наслідок цього законопроект несе великі корупційні ризики: через непрозорість за складність оформлення необхідних для отримання преференцій документів є можливість зловживань як з боку чиновників, так і з боку недоброчесних бізнесменів.

Асоціація рітейлерів України закликає Верховну Раду, уряд і Президента не підтримувати законопроект 7206 як такий, що не відповідає принципам рівності усіх компаній і створює умови для корупційних зловживань.

Разом з тим Асоціація рітейлерів України звертає увагу, що підтримка вітчизняного виробника – один із напрямків, яким держава поки що не приділяє належної уваги. Але механізми підтримки повинні бути прозорими, контрольованими та зрозумілими ринку. Такі ж ініціативи, як законопроект 7206, можуть завдати невиправної шкоди самій ідеї підтримки українських виробників.Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro