3.02.201812:25

Перший етап міграції ProZorro в Україну пройшов успішно


3 лютого успішно відбулась міграція модуля document service ProZorro з хостингу Amazon в Україну. Такий переїзд є унікальним для України з використанням передових IT-досягнень. Спеціально для української системи електронних публічних закупівель була розроблена технологія, яка дозволить зберігати дані в Україні. 

Згідно Закону України “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах” Prozorro зобов'язане розміщувати дані в дата-центрі на території України. На момент створення ProZorro в Україні не існувало відповідних технологій, тому на першому етапі були обрані хмарні ресурси світового лідера, якими користується велика кількість стартапів світу – Amazon web-services. 

Наступним етапом міграції має стати переїзд модуля API, який відбудеться орієнтовно 15 лютого. Загалом повне переміщення даних ProZorro планується провести з початку лютого до середини березня. 

З Amazon в Україну вже перемістилось близько 45 терабайт інформації, більше 30 млн файлів та модуль document service. Наразі відбувається переїзд всіх інших важливих модулів для функціонування системи. Prozorro розроблено з урахуванням сучасних технологій, які часто не повністю доступні в Україні, тому міграція проходить поступово.