15.06.201711:30

Перевірити благонадійність учасників держтендерів стає ще легше: інтеграція ProZorro з ЄДР

Ми продовжуємо спрощувати роботу нашим користувачам, і 16 червня 2017 року Система електронних публічних закупівель ProZorro інтегрується з Єдиним Державним Реєстром

Чому це круто і яким чином це працює:

  1. При реєстрації користувачів в Системі електронних публічних закупівель ProZorro через авторизований майданчик, цей майданчик має перевірити реальність компанії, що реєструється. До сьогодні майданчики використовували різні методи для перевірки: - від сервісу youcontrol до опції внесення 1 грн як авансової плати. Тепер завдяки інтеграції з ЄДР в системі реалізовано функціонал швидкої та зручної перевірки реальності компанії. Це пришвидшує реєстрацію бізнесу в системі і полегшує роботу майданчиків. 

  2. На етапі кваліфікації у замовника з’явилась можливість в онлайн-режимі отримати деталізовану інформацію про учасника, іншими словами, Виписку з ЄДР. До сьогодні замовники могли за власною ініціативою перевірити учасника через сайт Міністерства Юстиції України, але за цю послугу вони мали платити. Тому в більшості випадків в тендерних вимогах держзамовники вимагали надавати Витяг з ЄДР. Тепер замовник при оцінюванні пропозицій може швидко і безоплатно  отримати розширену інформацію про учасника в електронній формі. 

Між ДП “ПРОЗОРРО” та ДП “ Національні інформаційні системи”, яке опікується технічним та технологічним забезпеченням створення та супроводження програмного забезпечення ведення автоматизованих систем Єдиних Державних реєстрів, підписано договір, згідно якого ДП “ПРОЗОРРО” закуповує послуги з надання інформації, щодо клієнтів системи.  Наразі функціонал перевірки даних доступний лише на декількох майданчиках. Сподівайємось, що невдовзі всі майданчики системи реалізують у себе можливість перевірки даних з ЄДР через кабінети користувачів.

Інтеграція з державними реєстрами одна з пріоритетних задач, яка стоїть перед ІТ-командою ДП “ПОРОЗОРРО”. Система електронна, і логічно, що ми прагнемо мінімізувати кількість довідок, які бізнес все ще змушений отримувати в паперовому вигляді. Нагадуємо, що  з 10 травня учасники держтендерів можуть надавати довідку про відсутність податкової заборгованості в електронній формі.