На сьогодні в системі:
Новачки в закупівлях? Дізнайтеся про перші кроки

ПОСТАЧАЛЬНИКУ

55 037
оголошених
тендерів
258 952
активних
постачальників

ЗАМОВНИКУ

23 травня 201911:55

Новий інструмент майданчика SmartTender: термінове отримання довідки МВС для тендерів ProZorro

Анастасія Гордійчук


Щороку по довідку МВС про відсутність судимості звертається понад 800 000 громадян, чверть з яких — це переможці аукціонів ProZorro. Причина такої популярності — норми Закону України «Про публічні закупівлі», відповідно до яких переможець тендеру має надати організатору папери, що підтверджують відсутність підстав для скасування результатів торгів. І основний документ, потрібний для виконання даної вимоги — це довідка МВС. 

Жорсткі обмеження у часі

Закон визначає, що засвідчити власну доброчесність переможець повинен протягом п’яти календарних днів після публікування організатором наміру укласти угоду. Всупереч розповсюдженій думці, практика винесення рішень Антимонопольним комітетом України показує, що до цього строку слід включати як вихідні, так і святкові дні. Отже, переможець має обмаль часу для комунікації з організатором.

Досвідчені учасники закупівель замовляють довідку від МВС та інші документи заздалегідь, ще до проведення торгів. Проте окремі замовники висувають переможцю додаткову умову — дату видачі документа, яка б не передувала даті фактичного завершення аукціону. В такому разі через повільну роботу уповноважених органів перемогу у тендері втратити вкрай просто.

Отримання довідки безпосередньо на майданчику

Замовити довідку про несудимість (та навіть отримати її в електронній формі) можна за допомогою існуючого з 2017 року державного онлайн-сервісу. Офіційно вона виготовляється і надається сервісним центром МВС протягом двох тижнів (подекуди — до 30 календарних днів). Майданчик SmartTender.biz реалізував функціонал термінового отримання довідки від МВС через особистий кабінет замовника лише за 2 дні. Зробити це можна за наступним алгоритмом:

  1. Увійти до особистого кабінету на майданчику. 

  2. Обрати необхідний тендер та натиснути кнопку «довідка МВС».

  3. Обрати власний електронний цифровий підпис.

  4. Заповнити форму й погодитись зі способом оплати.

Послуга термінового отримання довідки коштує 360 гривень. Документ може бути отриманий як у двох формах: електронній або в електронній та паперовій. Електронний варіант одразу ж надходить до особистого кабінету учасника. А паперовий варіант потрібно буде забрати в обраному сервісному центрі МВС. 

Послуга є офіційною. Майданчик SmartTender заключив договір з структурним підрозділом підпорядкованим МВС України про пришвидшену видачу довідок про несудимість. Подібна процедура існує в багатьох сервісних центрах з видачі адміністративних послуг.

В майбутньому очікується, що строки на подання документів переможцем будуть збільшені вдвічі. Проте наразі протермінування продовжують залишатись найбільш розповсюдженою причиною скасування результатів торгів у публічних закупівлях. Тому слід ретельно вивчати опубліковані організатором вимоги до документів переможця.

Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro