20.08.201912:27

Новий функціонал: з 23 серпня тендер можна буде оголосити лише у зв'язці з планом

З 23 серпня запроваджується зв'язок плану з тендером. З цього часу при оголошенні надпорогової закупівлі замовники мають зазначати відповідний їй ідентифікатор плану.  Новація дозволить повністю прослідкувати процес закупівлі – від планування до підписання контрактів. 

Новий функціонал є передумовою для двох майбутніх доробок в системі: створення технічної можливості делегування закупівель на центральні закупівельні організації та інтеграції з Держказначейством (автоматична передача даних про заключений договір, замість відвідування відділень). Окрім того, поява зв'язку плану з тендером допоможе поліпшити процес планування в організації, що важливо для контролю та моніторингу закупівель. 

Зв'язка з планом є обов'язковою для всіх понадпорогових процедур, окрім другого етапу конкурентного діалогу та раундів закупівель за рамковою угодою. Для допорогових закупівель та процедур звітування ця умова – опційна. 

Якщо потрібно оголосити закупівлю, якої не було в плані, замовник має внести зміни в річний план, а вже з плану оголошувати тендер. 

З одного плану можна буде створити лише одну закупівлю, тобто в кожної закупівлі має бути окремий ідентифікатор плану. У випадку, коли закупівля відміняється чи не успішна, план вважається використаним (невдовзі у планів з'являться статуси). Для проведення повторної процедури замовнику потрібно буде опублікувати новий план. 

Створити зв'язку “план-тендер” для оголошення закупівлі можна двома способами. Перший спосіб – оголосити закупівлю з плану, де буде кнопка “Створити оголошення”. 

Другий спосіб – при створенні закупівлі вписати ідентифікатор плану. При цьому у тендері та плані мають співпадати наступні дані: а) ЄДРПОУ замовника; б) тип процедури (в тендері, і в плані він має співпадати); в) код класифікатора за показником 4 цифри ДК 021:2015 (3 цифри для 336*****-*). Їх валідує система. 

Замовник зможе оголосити закупівлю з майданчика відмінного від того, на якому був опублікований план закупівлі, прив’язки до майданчика не буде.