23.08.201916:50

Нові механізми Prozorro: на закупівлях медвиробів стане менше помилок та маніпуляцій

В Prozorro з'явилося нове поле – класифікатор медичних виробів НК 024:2019. Відтепер замовникам потрібно обирати назву медичного виробу зі списку. Це поле є обов'язковим для заповнення відповідно до Наказу Мінекономрозвитку про визначення предмету закупівлі. 

Класифікатор медичних виробів НК 024:2019 створено на основі міжнародної номенклатури GMDN. Новація дозволить стандартизувати закупівлі медичних виробів, краще їх контролювати та спростить пошук тендерів постачальниками.

Новий класифікатор допоможе майданчикам та сервісам аналітики створити додаткові фільтри та поліпшити пошук закупівель медичних виробів. Постачальникам стане легше знайти закупівлі потрібного саме їм медвиробу.

У свою чергу, громадські активісти та контролюючі органи зможуть легше аналізувати прозорість витрачання бюджетних коштів при закупівлі медичних виробів та порівняти як їх закуповують різні держзамовники. Приміром, маніпуляції з назвами, коли медичні рукавички купували як гумові вироби, стануть ще помітнішими. 

Замовникам класифікатор допоможе при описі предмету закупівлі. Адже національний класифікатор містить точні характеристики, властивості та призначення кожного виробу. 

Класифікатор НК 024:2019 – це база даних з назвами медичних виробів, які використовуються для діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення стану людини у випадках хвороби або травми. Він створений відповідно до міжнародного класифікатора GMDN, яким користуються у понад 70 країнах світу, зокрема у країнах Європи та США.

Створення національного класифікатора НК 024:2019 на основі міжнародної номенклатури GMDN – це одна із передумов інтеграції України в європейській простір. Згідно з Угодою про Асоціацію з ЄС Україна взяла на себе зобов’язання щодо досягнення відповідності з технічними регламентами ЄС та дотримання принципів і практик, викладених в актуальних рішеннях та регламентах ЄС.