На сьогодні в системі:
29 грудня 201708:21

Нові механізми ProZorro: на закупівлях ліків стане менше помилок та маніпуляцій

Відбулась пілотна інтеграція системи публічних електронних закупівель ProZorro з Державними реєстрами лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я України. Відтепер при оголошені закупівлі лікарських засобів державні замовники мають можливість обирати предмет закупівлі зі списку, що випадає, а не вводити дані вручну. Помилки, неточні та довгі назви ускладнювали потенційним постачальникам пошук тендерів, на торгах зменшувалася конкуренція та з’являлося більше можливостей протягнути “свого” постачальника.

Згідно Закону України “Про публічні закупівлі” Замовник має вказувати міжнародну непатентовану назву препарату (МНН) та область дії активної речовини в ньому згідно **анатомо-терапевтично-химічної класифікації (АТХ). До інтеграції з реєстрами МОЗ державні замовники вносили дані вручну, що призводило до помилок у назві предмету закупівлі, навмисних у тому числі. До того частою практикою було зазначення великої кількості МНН в одній закупівлі і опис предмету закупівлі іноді сягав трьох сторінок. Після  початку пілотної інтегрерації у замовника з’явилась можливість вибирати відповідний МНН зі списку МОЗ, що стандартизує предмети закупівель та нівелює помилки в назвах ліків. Відтепер постачальники зможуть просто знайти цікаві закупівлі. Громадські активісти та контролюючі органи зможуть досить легко аналізувати прозорість витрачання бюджетних коштів при закупівлі лікарських засобів та порівняти як різні державні замовники закуповують ліки. 


Інтеграція системи публічних електронних закупівель ProZorro та Державного реєстру лікарських засобів України зменшує корупційні ризики при закупівлях лікарських засобів та сприяє підвищенню конкуренції на торгах. Як наслідок надає можливість економити більше бюджетних грошей. 

З початку роботи системи було проведено 49 тис закупівель лікарських засобів на загальну суму в 9 млрд грн. Економія склала 640 млн грн.

*Міжнародна непатентована назва (скор. МНН) — назва лікарського засобу, прийнята Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). МНН вказує на діючу речовину, яка лежить в основі лікарського засобу. 

**Анатомо-терапевтично-химична класифікація (скор. АТХ) - широко використовується ВООЗ для одержання статистичних даних про споживання ліків на міжнародному рівні, вивчення ринку лікарьский препаратів для потреб фармацевтичної промисловості, класифікації побічних реакцій та в інших випадках.Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro