23.08.201915:00

Новація в Prozorro допоможе краще контролювати ремонти доріг

В системі Prozorro з'явилося додаткове поле “Індекс автомобільних доріг”. Новація допоможе краще контролювати закупівлі з ремонту та будівництва доріг державного значення. Проект створений у співпраці з ініціативою CoST Ukraine.

“До нас звернулися активісти CoST Ukraine, які контролюють прозорість витрачання публічних коштів в інфраструктурній сфері. Щоденно вони витрачають чимало часу на моніторинг закупівель з ремонту та будівництва доріг. То ж потребують інструментів, які могли б полегшити цей процес. Так народився спільний проект − “Індекс автомобільних доріг”, − розповів генеральний директор ДП “ПРОЗОРРО” Василь Задворний. 

“Індекс автомобільних доріг” − це додаткове поле в системі. Його пропонується заповнити замовнику при оголошенні тендеру. Окрім коду ДК (державний класифікатор) замовнику пропонується також обрати дорогу, на якій буде проводитися ремонт. У списку всі дороги загальнодержавного значення, які містяться в Урядовій постанові № 55.

Одержані дані будуть інтегруватися в сервіси для моніторингу закупівель, такі як bi.prozorro.org. Тобто, громадським активістам можна буде швидко знайти та проаналізувати закупівлі з ремонту та будівництва конкретної дороги. 

Поява класифікатора “Індекс доріг” − це лише перший крок. В планах − зробити прив'язку до конкретної ділянки дороги. Тобто, таким чином можна буде подивитися, скільки разів, на яких ділянках та за яку вартість робили ремонт конкретної дороги. Це допоможе набагато простіше робити глибоку аналітику дорожних закупівель,порівняння вартості ремонту 1 км дороги в різних регіонах країни.