На сьогодні в системі:
Новачки в закупівлях? Дізнайтеся про перші кроки

ПОСТАЧАЛЬНИКУ

55 037
оголошених
тендерів
258 952
активних
постачальників

ЗАМОВНИКУ

16 січня 202015:53

Нова розробка Zakupki.ua прогнозує ціни конкурентів на торгах

Олександр Малютін

Zakupki.ua створив новий аналітичний інструмент для бізнесу, який прагне перемагати в закупівлях. Розробка допоможе у декілька хвилин зібрати інформацію про замовника, потенційних конкурентів на торгах, і навіть спрогнозувати кінцеву ставку учасників в ході аукціону. Інструмент безкоштовний для всіх зареєстрованих на майданчику користувачів. 

Аналіз попередніх аналогічних торгів

Завдяки інструменту постачальник може у один клік зібрати “досьє” про минулі результати торгів за аналогічними предметами закупівлі. Це дасть змогу зрозуміти,  на що потрібно звернути увагу для виграшу у тендері.

Також розробка Zakupki.ua допоможе дізнатися, наскільки замовник надійний. Для цього система проаналізує чи проводилися попередні угоди своєчасно та чи були проблеми під час закупівель. Якщо попередні угоди проводилися своєчасно, без проблем і завершувалися підписанням договору, замовник надійний. Якщо ж тендери так і не відбулися, можлива ймовірність того, що замовник безвідповідально ставиться до торгів. Це не означає, що вибраний тендер може так і не відбутися, але є ризики, що витрачений час не окупиться.

На що ще звернути увагу під час вибору замовника?  Приміром, на показник дискваліфікованих учасників минулих тендерів. З одного боку, дискваліфікація – не рідкість, оскільки часто учасники не виконують усі умови участі в торгах. Але, з іншого боку, дуже високий процент дискваліфікованих учасників викликає сумніви і підозри в чесності проведення тендерів. 

Показник аналогічних лотів допоможе зрозуміти, як часто замовник оголошує торги з конкретного предмету закупівлі. А конкуренція на торгах дозволить оцінити перспективи продажів в конкретному ринку. 

Як дізнатися про майбутніх конкурентів і їхні ціни?

Натискаєте на клавішу “аналіз конкурентів” на Zakupki.ua і миттєво переглядаєте рейтинговий список можливих компаній-конкурентів, а також інформацію про те, в якій кількості тендерів вони взяли участь, і в скількох з них перемогли. 


Крім того, на основі попередніх результатів платформа розрахує ймовірність участі кожної з наявних компаній у вибраному вами тендері. Так, якщо певна компанія недавно перемогла в якихось торгах, вона може не мати часу, бажання або коштів для участі в новому тендері.

Після аналізу попередніх угод інструмент спрогнозує приблизні ціни, які можуть запропонувати компанії – учасниці торгів. Наприклад, якщо в минулому тендері компанія запропонувала 3 млн грн, то цілком ймовірно, що наступного разу ціна буде не меншою. Завдяки цьому ви зрозумієте, які у вас шанси на перемогу, і що потрібно зробити, щоб їх підвищити.

Для малого та середнього бізнесу – це надважлива інформація. Підприємець відразу бачить, хто і як поводиться на аукціоні, яке падіння ціни. Це оптимізує його роботу, допомагає оцінити маржу та обрати тендер з найвищими шансами на перемогу. 

А ще інструмент Zakupki.ua допоможе не повторювати помилок учасників, дискваліфікованих під час попередніх торгів. Причину дискваліфікації ви також зможете побачити в аналізі Zakupki.ua. 

Уважно вивчіть інформацію про переможців торгів і візьміть їх собі за приклад. Подивіться, яким чином вони подавали свої документи, оформлювали їх і укладали угоди.

Як дізнатись конкурентів на майбутні торги

Zakupki.ua – авторизований за всіма рівнями акредитації майданчик системи Prozorro. Щоб краще підготуватися до тендеру:

  1. Виберіть відповідний тендер

  2. Зареєструйтесь на майданчику

  3. Проаналізуйте конкурентів і виробіть свою стратегію перемоги на торгах.


Автор: директор з маркетингу та продукту майданчику Zakupki.ua.Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro