17.12.201811:56

Нерезиденти із Мальти, Грузії та Єгипту зможуть взяти участь у тендерах ProZorro

Відтепер нерезиденти ще з трьох країн світу зможуть взяти участь у публічних закупівлях в ProZorro. Наразі в систему додано реєстри вже 68 країн (аналог нашого ЄДРПОУ), що дозволяє іноземному бізнесу, який не має філії або представництва в Україні, подавати свої пропозиції на торги. 

Поки що іноземні учасники обережно заходять на тендери, але відкритість даних та можливість дистанційної участі суттєво впливає на приток іноземних постачальників.   Нерезиденти з понад 30 країн світу вже вигравали тендери в системі,  пропозиції надходили не лише з країн-сусідів, а й з США, Індії, Об'єднаних Арабських Еміратів, Малайзії. Перелік країн постійно розширюється, зокрема завдяки зверненням іноземного бізнесу, який хоче взяти участь у тендерах ProZorro. 

“До ProZorro багато іноземних компаній навіть не задумувалися над ідеєю взяти участь у публічних закупівлях України. Цю сферу вважали закритою та закорумпованою. І той факт, що сьогодні міжнародний бізнес реєструється в ProZorro, свідчить про позитивні зрушення в даній сфері”, – зазначив генеральний директор ДП “ПРОЗОРРО” Василь Задворний. 

Найактивніше нерезиденти брали участь у торгах на закупівлю послуг у сфері нафтогазової промисловості, будівельних робіт та поточного ремонту, промислової техніки, лабораторного та високоточного обладнання.  За час роботи ProZorro учасники-нерезиденти уклали договорів на 9,7 млрд гривень.