На сьогодні в системі:
28 жовтня 201607:08

Навчальний курс для постачальників, або як навчитись електронних закупівель не виходячи з офісу

Лілія Тімохіна

Ринок державних закупівель складає близько 300 млрд гривень на рік. Держава купує абсолютно все, від цвяхів і паперу до, наприклад, графітових стержнів для атомних електростанцій. На жаль цей величезний ринок ще донедавна був "закритим клубом". Електронна система ProZorro зробила цей ринок прозорим та доступним для чесного бізнесу. Будь-яке підприємство може легко зареєструватись в системі, подати свою пропозицію в електронному вигляді і виграти тендер. Все максимально просто і зручно.

У приватного сектора є всі передумови та мотивація прийти на ринок публічних закупівель і почати продавати державі. Для нас наразі дуже важливо залучити якомога більше постачальників. Адже чим більше конкуренція на ринку, тим дешевше і якісніше товар може купити держава. Можна побудувати найкращу і найпрозорішу систему в світі, але без великої кількості чесних постачальників та високого рівня конкуренції корупція на публічних закупівлях нікуди не зникне.

Друга наша ціль - навчити постачальників працювати в системі. Для цього ми постійно проводимо лекції, семінари, зустрічі не тільки в Києві, а й у всіх регіонах України. Ми розуміємо, що не всі мають час та можливість відвідувати дані заходи, не всюди ми можемо поїхати, і зрозуміло, що ми не можемо з кожним сісти, поговорити і пояснити принципи роботи системи.  Саме тому ми запустили цілий розділ для Учасників в розділі “Доступно про публічні закупівлі” на нашому інформаційному ресурсі  infobox.prozorro.org. В наших матеріалах на infobox.prozorro.org немає складних термінів та юридичних фраз. Наші статті це не банальні цитати чи витримки з Закону. Всі статті на Інфобоксі написані максимально просто та цікаво. Ми намагались максимально все візуалізувати, відійти від сухої мови та юридичних термінів. Показати більше практичних моментів, звернути увагу на типові помилки в тому чи іншому моменті проведення закупівлі.

Крім цього, було створено онлайн-курс для Учасників торгів. Ми хочемо, щоб підприємці зрозуміли, що публічні закупівлі це легко, прибутково і навіть цікаво. Першим нашим курсом для учасників є “Несподівана подорож в публічні закупівлі. Курс для Учасників”. Цей курс допоможе постачальникам зрозуміти, що ж таке публічні закупівлі, які є типи процедур, як вони проходять, чим відрізняються одна від одної. В кінці курсу є можливість пройти фінальне тестування, яке дасть змогу зрозуміти, наскільки слухач засвоїв матеріал.

Ми запрошуємо Учасників користуватись нашими ресурсами, та брати участь в публічних закупівлях, адже їхні конкуренти, можливо, вже давно постачають державі і отримують від цього хороші прибутки!Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro