На сьогодні в системі:
11 липня 201708:40

Механізм української системи публічних закупівель ProZorro буде впроваджений у США

Можливості та потенціал української системи ProZorro покладуть в основу створення аналогічної системи державних закупівель в США. Про це повідомив директор Науково-дослідного інституту державного управління і менеджменту (США) Олександру Ромен в ході круглого столу «Державні закупівлі: практики та можливості співпраці України та США», що відбувся 6 липня в УСПП.

За словами Олександру Ромена, в США не існує єдиної системи держзакупівель (ДЗ) аналогічної ProZorro. «На кожному з трьох рівнів - муніципальному, рівні штатів та федеральному рівні - діють різні агентства та механізми держзакупівель. У результаті потенційним постачальникам товарів та послуг державі не просто побачити весь комплекс заявок щодо держзакупівель, адже вони розпорошені по сотнях і навіть тисячах сайтів, - зазначив пан Ромен, - Саме тому США зацікавлені в створенні єдиної системи державних закупівель, аналогічної українській електронній системі, в якій весь бізнес бачить всі тендери всіх держструктур».

Як стало відомо, в США вже створена робоча група, яка розроблятиме єдину систему моніторингу оголошених тендерів по всіх містах, штатах та федеральних органах США, що буде об'єднана на одному сайті. Це дозволить покупцям - держструктурам - зміцнити імідж прозорості та отримати більш низькі ціни за рахунок участі в тендерах більшої кількості учасників, а продавцям - бізнесу - розширити коло споживачів та обсяги збуту, особливо в сфері малого та середнього підприємництва.

«В Україні малий та середній бізнес отримав можливість брати участь в тендерах держзакупівель по всій країні, - резюмував Олександру Ромен, - У результаті бізнес отримав нові імпульси для розвитку, адже він бачить і може взяти участь в тендерах по всій країні».

Високий потенціал української електронної системи держзакупівель проілюстрував генеральний директор ДП «ПРОЗОРРО» Василь Задворний. За його даними, в системі вже проведено близько 1 млн. процедур. При цьому загальний обсяг торгів по ДЗ в Україні складає 300 млрд. грн. або трохи більше 10 млрд. дол. «Ці дані вражають ще й тим, що ще 2,5 роки тому у нас взагалі не було ніякої статистики по ДЗ», - зазначив пан Задворний.

На думку віце-президента УСПП, координатора Центру підтримки експорту Дениса Краснікова, США - це величезний і цікавий ринок з обсягом, за найскромнішими підрахунками близько 300 млрд. дол. Як вважає експерт, в Україні необхідне впровадження спеціальних освітніх програм для компаній, що бажають працювати на американському ринку держзакупівель, а УСПП планує запустити такі програми. Крім того, Центр підтримки експорту при УСПП вже почав роботу з рядом компаній щодо виходу на ринок публічних закупівель США. «Адже сучасні технології дозволяють продавати товари з будь-якої точки України в будь-яку точку США», - резюмував Красніков.Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro