На сьогодні в системі:
Новачки в закупівлях? Дізнайтеся про перші кроки

ПОСТАЧАЛЬНИКУ

52 205
оголошених
тендерів
208 034
активних
постачальників

ЗАМОВНИКУ

17 листопада 201614:04

Історії Prozorro, Як розвинути себе, проект та країну: Тетяна Лісовська

Тетяна Лісовська

Запускаємо цикл публікацій «Історії Prozorro. Як розвинути себе, проект та країну». Коли мова заходить про реформу ProZorro одразу згадуються такі імена, як Олександр Стародубцев, Максим Нефьодов, Надія Бігун. Але насправді наша команда значно більша і ми попросили меншвідомих членів нашої команди розповісти історії особистих перемог на шляху впровадження ProZorro.  
Сьогодні Тетяна  Лісовська розповідає свою історію ProZorro. 

Як все починалось

Я дуже емоційна та відкрита людина, з дитинства активна у всьому – навчання, КВН, музична школа, танці. Мені завжди було цікаво рухатись вперед та розвиватись. Якщо чесно, то ніколи не могла уявити, що працюватиму з державними закупівлями та й взагалі мало у них розбиралася. Проте коли, після закінчення університету отримала пропозицію пройти співбесіду у Міністерстві економіки погодилась. Тоді існувала  ідея оновити систему після негативного досвіду роботи "Тендерноі палати", залучивши молоду та некорумповану команду до роботи в новоствореному Департаменті регулювання державних закупівель та відділі правової підтримки державних закупівель юридичного департаменту. Мене захопила енергетика та професіоналізм команди.

 Кар’єрний ріст

Робота у сфері закупівель, особливо на початку, коли все створювали заново, була дуже цікавою. З кожним роком зростала кількість та різноманітність функцій міністерства, розвивались міжнародні відносини. Ні в кого з нас не було досвіду, але ми завжди працювали разом, були як маленька сім’я. Здавалось ніби це лише державна служба, але в Департаменті існувала своя унікальна внутрішня культура. Було в кого вчитися і було до чого прагнути.

2010 рік став переломним – розпочалась підготовка до прийняття нового закону, який отримав великий супротив у певних колахПроте попри погрози та численні звільнення наша команда не здавалась і своє відстояла. У той період взагалі все трималось на людях які працювали та вірили в розвиток сфери державних закупівель.  У 2010 після прийняття закону мені запропонували стати заступником начальника відділу департаменту очолити нормативне регулювання та міжнародний напрямок діяльності. Мені було дуже цікаво, а коли цікаво – воно завжди хочеться працювати і давати результат. Представляти Україну на міжнародній арені – мотивує та надихає, адже ти береш відповідальність за цілу країну.  

У 2012 році з’явились перші ідеї електронних державних закупівель, але одразу було зрозуміло під кого ця ініціатива робиться, кому вона вигідна, і де буде корупція. хто на цьому заробить великі гроші. Тоді у нас включилась якась інша енергія – енергія супротиву. Почали писати шукати підтримки у міжнародних партнерів та на рівні підзаконних актів намагатися врегулювати ситуацію, таким чином вдалося зупинити впровадження в Україні монопольної системи електронних закупівель.

Після Майдану на початку 2014 року тема з електронними закупівлями відновилась. Маючи досвід Тендерної Палати і спроби 2012 року, ми зустріли майданівців «підготовленими”. Чим більше ми говорили, тим більше виникало бажанням якось допомогти. Хлопці, справді були інші. У всіх був хороший бізнес-бекграунд, освіта та вільна англійська, вони уважно слухали і швидко вчились. Не відчувалось жодної агресії або зверхності.

Крок за кроком ми побудували довіру, розробляючи архітектуру системи, проводячи нескінченні зустрічі та погодження. Тому коли частина волонтерів прийшла в МЕРТУ – ми були дуже раді. І далі все розвивалось дуже позитивно. До нас приїздив сам міністр і тиснути всім руки, дякував за роботу. Це точно була інша атмосфера довіри, залучення та відповідальності. Все що ми робили – написання нормативки, протягування її через Раду та різні установи, вступ України до WTO GPA – все робилось в дуже швидкому темпі, з великим ентузіазмом та орієнтацією на результат.

Все, що спрямоване на розвиток людини як особистості та професіонала, гаряче підтримується в Prozorro. Ми вчимось в бізнес-школах, найкращі викладачі та професори приходять до нас за запрошенням на індивідуальні лекції. Ми багато їздимо по Україні та за кордон на міжнародне навчання. Тому коли відкрилась можливість перейти з Міністерства на великий міжнародний проект TAPAS, мої колеги та керівники не те що не чинили опір, а навпаки гаряче підтримали це бажання.

Неоціненний досвід Державної служби

 Я щиро вважаю, що державна служба в командах типу Prozorro є найкращою на сьогодні можливістю для молодих спеціалістів. Подивіться самі на моєму досвіді: від випускниці ВИШу я швидко доросла до великого міжнародного проекту, на шляху, знайшовши свою «улюблену справу життя», вивчивши англійську, написавши декілька законів та різної підзаконки, приєднавши нашу країну до декількох міжнародних договорів і, головне, дуже сильно виросла як професіонал та особистість. Де ще ви знайдете стільки можливостей? :)

Компетенції які стали ключовими в кар’єрі:

  • Велику роль в кар’єрі зіграла готовність багато працювати і

    головне показувати результат.

  • Вміння не лише слухати, а і чути.
  • Спроможність швидко вчитися і генерувати ідеї, аналізувати та співставляти законодавства й досвід інших країн.
  • Юридичні знання і вміння оформлювати ідеї в законодавчі акти.
  • Вміння об’єднувати людей і заряджати позитивом.

 Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro