На сьогодні в системі:
30 січня 201914:10

Індекс сприйняття корупції 2018: експерти відмічають прогрес у сфері розподілу публічних коштів

Україна піднялася у світовому рейтингу “Індекс сприйняття корупції-2018” на 10 позицій ー зі 130 на 120 місце, отримавши 32 бали.  На покращення позицій країни у світовому рейтингу, як зазначили у Transparency International Ukraine, вплинула також робота системи ProZorro. 

Ріст показників України відбувся, зокрема, завдяки оцінці ситуації з боку бізнесу. Індекс розраховувався на основі 9 досліджень міжнародних організацій. Три з них безпосередньо стосувалися оцінки бізнесом та експертами корупційних ризиків у сфері розподілу публічних коштів. Це ー Global Insight Country Risk Ratings, World Economic Forum EOS та  IMD World Competitiveness Yearbook. 

Бізнесу було запропоновано відповісти на запитання: “Наскільки для фірм у вашій країні поширені недокументовані додаткові платежі або хабарі?”, Наскільки у вашій країні є поширеним надання державних коштів компаніям, фізичним особам чи групам внаслідок корупції?”, “"Корупція та хабарництво: існує чи не існує?" та т.п. На думку респондентів від бізнесу за останній рік відбувся прогрес у боротьбі з корупцією в сфері розподілу публічних коштів. 

Про результативність реформи публічних закупівель також свідчить позитивна динаміка участі нового бізнесу в тендерах. В ProZorro щомісяця реєструється близько 5-6 тисяч нових постачальників. За 2018 рік до системи приєдналося більше 60 тисяч підприємців, які стали учасниками у понад 250 тисячах закупівель. 

На оцінку бізнесом ситуації також могли вплинути поява в ProZorro нового функціоналу для протидії порушенням в закупівлях. Зокрема, удосконалення закупівель ліків та автоматичний пошук підозрілих тендерів. Система ризик-індикаторів в автоматичному режимі моніторить всі тендери та сповіщає державних аудиторів про можливі порушення. Сповіщення надходять в електронний кабінет Державної аудиторської служби України, який інтегрований з системою ProZorro. 

Раніше антикорупційний ефект від запровадження ProZorro відзначили експерти Open Contracting Partnership, які в своєму дослідженні підкреслили, що після запуску ProZorro середня кількість унікальних постачальників зросла на 45%. 

Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro